Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykański satelita zagraża Polsce


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
130 odpowiedzi w tym temacie

#46

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to zajefajnie nie ma co!!!!!! oczywiście jeżeli walnie w Polskę a znając nasze szczęście to w nas po prostu je*** tylu ludzi może zginąć. Po za tym prezydent wtedy da bardzoooooooo długą żałobę.

W takim wypadku wole byc jedna z tych ludzi ktorzy zgina. ;)



#47

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Warto dodać że w ciągu ostatnich pięciu lat na Ziemię spadło 328 sztucznych satelitów i jakoś nic się nie stało :)

w ciągu ostatnich 5 nie, ale jakiś czas temu kawałek satelity zabił Indyjską krowę :P
tylko że te satelity były pod kontrolą, można było je spalać nad oceanami
oprócz hydrazyny nic ze strony satelity nam nie zagraża, nie będzie żadnej bomby tamowej :D
niepotrzebna panika, można było nic nie mówić mediom bo tylko sie ludzie starsi boją że im coś kury i indyki wyzabijo :P

#48

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale nagle po 3 tygodniach od kiedy wiadomo, że to coś spadnie pojawia się wątek "zagrożenia dla Polski". Jak już tu ktoś napisał, tysiące kobiet w domach przeszył strach - coś spadnie na nas! (...)

:) To, że ktoś napisał o "tysiącu kobiet" to w sumie - za wyjątkiem humorystycznym - nic takiego. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie doszukujesz się jakiegoś głębszego podtekstu (ktoś nagłaśnia itp.). To temat mający cechy atrakcji chwilowej - no chyba, że forum Paranormalne włączymy w mainstream kreujący opinie publiczną. Ze spokojem - zaczekajmy do zakończenia całego zdarzenie i wtedy z pewnością przekonamy się czy cokolwiek "kryło się" za tym. Natomiast biorąc pod uwagę stosunek naszych dwuwładz - czyli PiS i PO do samej tarczy - to raczej Prezydent powinien być bardziej aktywny w temacie ochrony przed spadającym obiektem niż akurat strona rządowa. A z informacji min. z Kancelarii wynika, że on sam dowiedział się o całym zdarzeniu z Onetu...

Użytkownik NoMeansNo edytował ten post 16.02.2008 - 08:24


#49

fifi.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to Amerykanom bardziej zależy aby nic z tego satelity nie wpadło w niepowołane ręce, jak na bezpieczeństwie ludzi w miejscu upadku.

Użytkownik fifi edytował ten post 16.02.2008 - 10:30


#50

QQQQ.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A skad wiem że tam jest pluton. To jest jeden z najnowocześniejszych wojskowych satelitów. Amerykanie nie kryli że są na pokładzie tego i innych reaktory atomowe. I ten cały cyrk jest tylko z tego powodu. Nikt głosno nie powie że to brudna bomba atomowa.czyli bomba która nie wybuchnie ale skazi duzy obszar deszczem plutonu. I tu jest cała zagadka.

Użytkownik QQQQ edytował ten post 16.02.2008 - 11:33


#51

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

heh, znając życie nie spadnie to na terytorium naszego kraju, a to że Polska jest zagrożona przez satelitę ale Amerykanie nam pomogą i zestrzelą spadającego satelitę to tylko kolejna propaganda wiadomo w jakim celu.

#52

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale nagle po 3 tygodniach od kiedy wiadomo, że to coś spadnie pojawia się wątek "zagrożenia dla Polski". Jak już tu ktoś napisał, tysiące kobiet w domach przeszył strach - coś spadnie na nas! (...)

:) To, że ktoś napisał o "tysiącu kobiet" to w sumie - za wyjątkiem humorystycznym - nic takiego. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie doszukujesz się jakiegoś głębszego podtekstu (ktoś nagłaśnia itp.). To temat mający cechy atrakcji chwilowej - no chyba, że forum Paranormalne włączymy w mainstream kreujący opinie publiczną. Ze spokojem - zaczekajmy do zakończenia całego zdarzenie i wtedy z pewnością przekonamy się czy cokolwiek "kryło się" za tym. Natomiast biorąc pod uwagę stosunek naszych dwuwładz - czyli PiS i PO do samej tarczy - to raczej Prezydent powinien być bardziej aktywny w temacie ochrony przed spadającym obiektem niż akurat strona rządowa. A z informacji min. z Kancelarii wynika, że on sam dowiedział się o całym zdarzeniu z Onetu...


Nikt nie napisał o "tysiącu kobiet" (oprócz mnie) tylko ktoś wspomniał o reakcjach jakie były na wiadomość o spadającym satelicie. Ja daję głowę że właśnie tysiące tak samo zareagowały - tak samo było wśród moich bliskich bo nieznane zawsze budzi lęk. Takich spraw do tej pory nie upubliczniano - nawet w przypadkach kiedy satelity spadały w całości na Ziemię! Opinia publiczna dowiadywała się o tym post factum a o większości wypadków zapewne nie wiemy. To jest pierwszy przypadek że upublicznia się taką informacje na długo przed zdarzeniem i masowo propaguje się temat na świecie. Ja widzę w tym element propagandowy tym bardziej że nie jest to zwykły satelita tylko wojskowy satelita rozpoznawczy a czym jak czym ale szpiegowskimi wpadkami to armia nie dzieli się codziennie w gazetach :)

Co do prezydenta to raczej jest to kwestia naszej polityki wewnętrznej i reakcji rządu - amerykanie poinformowali o sprawie rząd bo to rząd sprawuje realną władzę wykonawczą i taka jest formalna procedura, a rząd sprzedał to jako swój wyraz troski i gotowości powołując sztab kryzysowy itd. Prezydenta nie informowali bo po co dzielić się tematem który daje im punkty w oczach ludu?

Ciekawostka: właśnie przed chwilą w tvn24 była jakaś wróżka z Targów Wróżek czy coś takiego i mówiła że ta satelita to nie tyle problem i zagrożenie dla Ziemi ale dla tego który to planuje. Zazwyczaj zlewam wróżki :) ale ta powiedziała bardzo mądrze i ja też tak uważam.

#53

TheMan.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

QQQQ: A po co w satelicie pluton, reaktor atomowy, skoro ma baterie sloneczne? Moze napedza ja po orbicie? :D

#54

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

SSłyszałem ostatnio, w wiadomościach mówiono o Polskim odkryciu blizniaczego do naszego układu słonecznego, a zaraz po tym mówiono o Satelicie, który spadnie Gdzies ponizej 50 równoleżnika. czyli gdzieś między Radomiem a Warszawą. Albo w innym państwie, ale najprawdopodobniej w Polsce, Ten satelita mmoże wywołać niewielkie skażenie radioaktywne...

#55

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja słyszałem że amerykanie nie wiedzą gdzie ta satelita się znajduje... a tutaj stronka pokazująca jej położenie, a nawet chcą ją zestrzelić jak nawet nie znają jej położenia? Dla mnie to dziwne...

#56

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nikt nie napisał o "tysiącu kobiet" (oprócz mnie) tylko ktoś wspomniał o reakcjach jakie były na wiadomość o spadającym satelicie. Ja daję głowę że właśnie tysiące tak samo zareagowały - tak samo było wśród moich bliskich bo nieznane zawsze budzi lęk.

Oczywiście, że budzi lęk - a słowa ministra Klicha: Prawdopodobieństwo, że fragment satelity spadnie na Polskę, jest znikome. Nie niewielkie, tylko znikome raczej nie potęgują tego lęku. :)

Takich spraw do tej pory nie upubliczniano - nawet w przypadkach kiedy satelity spadały w całości na Ziemię! Opinia publiczna dowiadywała się o tym post factum a o większości wypadków zapewne nie wiemy. To jest pierwszy przypadek że upublicznia się taką informacje na długo przed zdarzeniem i masowo propaguje się temat na świecie. Ja widzę w tym element propagandowy tym bardziej że nie jest to zwykły satelita tylko wojskowy satelita rozpoznawczy a czym jak czym ale szpiegowskimi wpadkami to armia nie dzieli się codziennie w gazetach :)


Akurat ciężko jest do tego się odnieść w jakikolwiek sposób gdyż... co oznacza pierwszy przypadek? Mówisz to na podstawie własnych badań materiałów źródłowych czy też na podstawie własnych przekonań. Ja o awarii tego satelity słyszałem już jakiś czas temu - choć głowy sobie za to uciąć nie dam. :)

Co do prezydenta to raczej jest to kwestia naszej polityki wewnętrznej i reakcji rządu - amerykanie poinformowali o sprawie rząd bo to rząd sprawuje realną władzę wykonawczą i taka jest formalna procedura, a rząd sprzedał to jako swój wyraz troski i gotowości powołując sztab kryzysowy itd. Prezydenta nie informowali bo po co dzielić się tematem który daje im punkty w oczach ludu?


No właśnie a kto bardziej optuje za systemem obronnym w postaci bazy amerykańskiej w Polsce? To jednak PiS a nie PO. Czyli zbity kapitał polityczny ma utwierdzić Polaków co do konieczności posiadania tego typu bazy w Polsce? I ma to zrobić akurat ta strona, która raczej spowalnia ten proces?

#57

Maver2001.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dwa ciekawe linki:

http://pl.wikipedia....merican_Century

http://www.thespacer...m/article/565/1

Moze jest to poczatek wdrazania/testowania nowych jednostek "United States Space Forces"

#58

Devis.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzis bylo o tym w TV i wiem ze prawdopodobienstwo o uderzenie CALEJ satelity jest znikome
Ameryka ma nam pomoc w zestrzeleniu jej by rozpadla sie na kawalki w tym wiekszasc z nic ma spalic sie w atmosferze druga czesc wpasc do oceanu a trzecia czesc (najmniejsza)ma podobno spasc na polske.
Wiec nie musimy sie bac ze zginiemy.
Spokojnie bez paniki uda nam sie jak cos to gdzies wyjedziemy ;d
A zapomnialem dodac ze w satelicie sa trujace dla naszego srodowiska czesci dokladnie niewiem co ale bedzie male opustoszenie (chyba)

Użytkownik Devis edytował ten post 16.02.2008 - 19:07


#59

QQQQ.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

QQQQ: A po co w satelicie pluton, reaktor atomowy, skoro ma baterie sloneczne? Moze napedza ja po orbicie? :D


Bardzo dobre pytanie

Myslę że mógł być tam zainstalowany laser, lub cos innego pobierajacego sporo energii.
O dziwo nikt nie wspomina o tym plutonie, raz wzmianka była w TVN24 i cisza.

Czasy baterii słonecznych to powoli przeszłość, tak jeszce myślę że baterie słoneczne bardzo łatwo pomagały wykryc takiego satelite, poprostu mocno świeciłby na niebie, odbicie słońca.

#60

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ogolnie wszystko mozna sprowadzic do konspiracji (mam tu na mysli NWO) skoro jest tam pluton to mozna skaźić troche ludzi ty zeby szybciej poumierali ... jak to sie mówi przezyją najsilniejszy (idealne spoleczenstwo)

ale mysle ze nie ma co szukac konspiracji w tym, czy we wszystkim, ale kto wie ... : }

Użytkownik above edytował ten post 16.02.2008 - 19:47



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych