Skocz do zawartości


Zdjęcie

Putin grozi, że wyceluje w Polskę rakiety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#151

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co miales z czytania ze zrozumieniem? bo imo chodzi o to ze obywateli RP nie pytano o to czy budowac tarcze antyrakietowa.
  • 0

#152

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co prawda to prawda, powinni zrobic referendum ws budowy tej tarczy ...
  • 0

#153

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taaa... Statystyczny Polak nie wie co znaczną tak podstawowe pojęcia jak doktryna wojenna czy stosunki bilateralne ale niech decydują o naszej obronności i stosunkach międzynarodowych, a co! Równie dobrze mogły by się wypowiedzieć dzieci do lat 12 bo poziom wiedzy taki sam...

A Putinowi właśnie o takie reakcje chodziło... Jak łatwo manipulować przez telewizor...
  • 0

#154

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Putin Show

Doroczna konferencja Putina to wielki show - ponad tysiąc dziennikarzy stłoczonych w bizantyńskich dekoracjach Kremla robi wrażenie. Na większości żurnalistów tak wielkie, że nie zadają kłopotliwych pytań. Nic dziwnego - tym, którzy się na to odważą, grozi bezterminowa banicja i zakaz wpuszczania na rządowe konferencje.

Stąd większość pytań do Putina dotyczy kwestii drugo - i trzeciorzędnych. W ubiegłych latach dziennikarze, przeważnie rodzimi, pytali więc o problem produkcji samogonu na rosyjskiej wsi, czy rozwój budownictwa mieszkaniowego na Czukotce.

Z kolei na pytania istotne, np. o gospodarkę, obronność i politykę energetyczną, doświadczony Putin odpowiada na tyle oględnie, że zachodni analitycy głowią się, niczym dawni sowietolodzy, nad każdym słowem i sposobem jego wypowiedzi.

To tylko potwierdza moje przypuszczenia, że wolność słowa i demokracja to w Rosji towar deficytowy.
Coś się nie podoba władzy - wypieprzajet...
  • 0



#155

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To ja już tego nie rozumiem. Najpierw odbywa się rozmowa Putina z Tuskiem po której zrobiliśmy krok do przodu w stosunkach Polska-Rosja. A kilka dni póżniej Putin znowu nam grozi.
  • 0

#156

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Rosja tylko grozi by podkreslic swojś pozycje w Europie i na świecie, tak samo jak z tym embargo. Ciągle sie zbroją jakby szykowali sie na wojne. Chcą pokazać że są Mocarstwem silniejszym od USA. ALe my Sie niedamy! :) .....chyba
  • 0

#157

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A niech celują i Putina penis... I co z tego ? Rosja to co ma od zawsze ma wycelowane w zachód. Czy to Polska czy Niemcy, co za różnica ? Rosja może sobie grozić. To nie potęga i nigdy nią Nie była. Co z tego że ma pociski ?
  • 0

#158

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

no byc potęgą to była, np arsenał nuklearny ma i miała (za sowietów) większy niż USA
  • 0

#159

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po pierwsze.
Ktoś się jeszcze przejmuje tym co mówią decydenci rosyjscy? :lol2:

Po drugie.
Apropo dyskusji na temat referendum. ZLIKWIDOWAĆ DUPOKRACJĘ!

Użytkownik TenebrosuS edytował ten post 14.02.2008 - 21:56

  • 0

#160

Mr. Mojo Risin'.
  • Postów: 988
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najwięcej nuke ma USA.


__________________________________________________________

Nie możemy ulegać rosyjskiemu naciskowi w sprawie umieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej - uważa prezydent Lech Kaczyński. Jego zdaniem, stanowisko Rosji nie powinno wpłynąć na polsko-amerykańskie negocjacje w sprawie tarczy.


L. Kaczyński skomentował w ten sposób wypowiedź rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który podczas czwartkowej dorocznej konferencji prasowej ostrzegł, że Rosja będzie zmuszona do przekierowania części swych systemów rakietowych na elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Czechach i Polsce. Jak ocenił, rozmieszczenie elementów tarczy w Polsce obniży stopień bezpieczeństwa w Europie.

"To, że nasz rząd, także nasza opinia publiczna będzie tutaj pod stałym naciskiem można było przewidzieć i podstawą jest to, jak my na ten nacisk zareagujemy. Nie możemy zareagować w tym sensie, żeby temu naciskowi ulegać" - powiedział polski prezydent w czwartek w "Wiadomościach" TVP1 i TVP3. Wypowiedź prezydenta Rosji L. Kaczyński uznał za "wysoko niepokojącą".

Pytany czy stanowisko Putina wpłynie na negocjacje Polski w sprawie amerykańskiej tarczy antyrakietowej, prezydent wyraził nadzieję, że nie. "Jestem przekonany, że nie powinno wpłynąć i że Polska powinna kontynuować drogę do tego, żeby elementy tarczy antyrakietowej były w Polsce. Wiem, że to nie jest zbyt popularne, ale z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski bardzo istotne" - dodał L. Kaczyński.

Prezydent, dopytywany jak powinna wyglądać polska polityka wobec Rosji, odpowiedział, że "powinniśmy być bardzo stanowczy". Zdaniem L. Kaczyńskiego, "jest to sprawa niezmiernie istotna".

W ocenie prezydenta Kaczyńskiego, groźby z ust prezydenta tak potężnego państwa jak Rosja "to nie jest rzecz codzienna". Jednak - według niego - "one nie mogą wywołać skutku, bo jeżeli wywołają, to po tych groźbach będziemy mieli następne groźby". "A ambicje jeśli chodzi o nasz kraj są niewątpliwie bardzo znaczne" - uważa L. Kaczyński.

"Jest (...) oczywiste, że Polska nie po to odzyskała suwerenność, a była ona ograniczona przez państwo, które było poprzednikiem Federacji Rosyjskiej, żeby z powrotem w jakąkolwiek zależność tutaj wpadać" - mówił prezydent.

"To jest podstawa polityki polskiej. Poza tym lubimy rosyjską kulturę, szeroka jest współpraca gospodarcza. Wszystko - można powiedzieć - w porządku. Jednak pryncypia muszą być zachowane" - dodał Lech Kaczyński.

Prezydent pytany był również, czy najpoważniejszy kandydat na następcę Putina, pierwszy wicepremier Dmitrij Miedwiediew będzie kontynuował politykę obecnego rosyjskiego prezydenta wobec Polski.

Zdaniem L. Kaczyńskiego, "ten kto przewiduje co na pewno będzie się działo" w Rosji "ten raczej powinien zajmować się nie polityką, tylko przepowiadaniem przyszłości zawodowo". "Nie podejmuję się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, ale wszystko wskazuje na to, że tak" - powiedział prezydent

"Mogę się jednak mylić, ponieważ jedną z cech naszego rosyjskiego partnera jest to, że jest mało przewidywalny" - dodał Lech Kaczyński.

Odnosząc się do ubiegłotygodniowej wizyty w Moskwie premiera Donalda Tuska, L. Kaczyński ocenił, że "być może z punktu widzenia rządu prezydenta Putina (...) to była istotnie bardzo produktywna wizyta, ale wziąwszy pod uwagę dzisiejsze enuncjacje prezydenta Federacji Rosyjskiej, należałoby się zastanowić nad celowością nowej polityki w stosunku do Federacji Rosyjskiej".

Sam Putin ocenił, że jego dialog z nowym polskim premierem podczas jego wizyty w Moskwie był konstruktywny i taki też powinien być w przyszłości.

Zapowiadane jest spotkanie L. Kaczyńskiego z D. Tuskiem w sprawie jego wizyty w rosyjskiej stolicy.

(PAP)

Źródło: o2.pl wiadomości
  • 0



#161 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

To ja już tego nie rozumiem. Najpierw odbywa się rozmowa Putina z Tuskiem po której zrobiliśmy krok do przodu w stosunkach Polska-Rosja. A kilka dni póżniej Putin znowu nam grozi.

Bo to jest człowiek nieprzewidywalny.
Ja sie do wiem co putin kombinuje... tylko musze poszukać jego gg :lol2:

Ludzie nie ma co gdybać bo nigdy nie wiadomo co rząd zaplanuje.
  • 0

#162

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie jestem pewien, czy dobrze pamiętam, ale to chyba Sikorski powiedział, że powinniśmy się zastanowić, co się stanie, gdy Rosja spełni swe groźby.
Łatwo jest nam pisać, że powinniśmy ich nie słuchać, że to brednie, że chcą tylko odzyskać strefę wpływów (chociaż to prawda), a powinniśmy pomyśleć nad tym, że rząd ma obowiązek zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa. Nie może więc takich gróźb traktować tak, jak to robi nasz drogi prezydent, mówiąc że to tylko słowa, które nie powinny mieć wpływu na nasze negocjacje w sprawie tarczy. Oczywistym jest, że nie możemy w taki sposób postępować. Powinniśmy wynegocjować takie warunki, które zapewnią nam jak największe bezpieczeństwo w wypadku ataku Rosji. Jeśli sami o to nie zadbamy, to jedynym co nam pozostanie, będzie liczenie na pomoc sojuszniczych państw.
Przypominam jednak, że w pierwszej kolejności powinniśmy liczyć na siebie.
  • 0

#163

Andrewx.
  • Postów: 76
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W dużej mierzę deklarację władz rosyjskich są na użytek polityki wewnętrznej. Rosjanom podoba się twarda władza stawiająca się USA, UE czy Polsce. Nie można o tym zapominać.
  • 0

#164

crc.
  • Postów: 712
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja uwazam, ze Rosja sie nie boi Polski ani tarczy wogole, co jest zreszta oczywiste. A bardziej tego, ze ta tarcza moglaby nas kiedys ochronic. Rosjanie maja rozne dziwne zapedy, zeby miec "pod soba" kraje. Polska i/lub Czechy, ktore ciezko byloby zaatakowac z powietrza im sie nie jest na reke. Takie mam skromne zdanie:)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych