Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwie prawdziwe historie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

RadaSs.
  • Postów: 31
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć
Te dwie historie opowiedziała mi moja mama całkiem niedawno. Są one prawdziwe, bo po co miałaby mi mama kłamać? (mam w końcu 18 lat :P )
Opowieść pierwsza o starszej pani.
Moja mama pracowała jako pielęgniarna w szpitalu. Była w swoim fachu naprawdę dobra, toteż starsza pani - chora na nowotwór - krzyczała, że zastrzyki ma robić tylko ona (moja mama) bo inne pielęgniarki robią jej siniaki. Nastąpiła jakaś znajomość między nimi. Rozmawiały często. Razu pewnego starsza pani powiedziała do mojej mamy: "Jak umrę to Cię odwiedzę, i wiesz co? Powiem Ci, jak tam jest.". Moja mama się wtedy strasznie przestraszyła. Od tego dnia bała się bardzo, mimo, że starsza pani zapewniała, że zrobi to tak, że nie będzie się bała.
Minęło kilka dni, mama przychodzi do pracy.... A łóżko, gdzie wcześniej leżała staruszka jest puste... Ta chora pani na raka zmarła. Mamie się smutno z tego powodu zrobiło i zarazem bardzo się bała, żeby duch tej pani do niej nie przyszedł, bo będzie się strasznie bać. Minął jakiś miesiąc od tego dnia i mama po pracy poszła się położyć. W nocy się obudziła i dziwnie czuła... Spojrzała przed siebie i zobaczyła tą panią. Miała piękną, błękitną suknię i bardzo ładne włosy. Cała wyglądała o wiele młodziej. Mama tak się na nią patrzyła a ona siedząc na krześle przed nią, powiedziała: "i co, nie przestraszyłam Cię, widzisz?", mama się wtedy spytała, jak tam jest, a odpowiedź tej pani była "Słup soli, pamiętaj, SŁUP SOLI i nigdy się nie pytaj więcej." i się rozmyła... Na drugi dzień mama poszła do teściowej i opowiedziała tą historię. Ta wyciągnęła biblię i pokazała opowieść o Sodomie i Gomorze, gdzie ponoć niebo spadło na Ziemię i ten, kto spojrzy zamieni się w słup soli. Wynika z tego, że to, co jest po śmierci, jest rzeczą, której nie wolno nam się dowiedzieć, bo .... spotka nas kara?

Druga opowieść to, gdy mama z lekarzami czekali na dwojga lekarzy, którzy wracali karetką. Była to noc. Jechali oni przez jakieś skróty. Gdy przyjechali byli cali biali.... Powiedzieli, że zobaczyli upiora. Było to tak:
Jechali karetką przez prostą drogę, nic nie było nienormalnego. Nagle powstała sylwetka zmasakrowanej kobiety na drodze. Stała ona po środku jej. Oni w strachu chcieli "to coś" ominąć, ale gdy była coraz bliżej, zaczęła znikać. Co więcej, pojawiała się co chwilę i co chwilę znikała. Powtórzyło się to z 5-6 razy, gdy zobaczyli wypadek. Obok natomiast raczkowało bardzo młode dziecko. Jak się okazało, w tym wypadku zginęli rodzice a przeżyło jedynie dziecko, a duch kobiety to była matka, która ostrzegała ludzi, żeby nie przejechali dziecka.

Trochę miałem dreszcze, gdy słuchałem tych opowieści i równie gdy pisałem.. Pozdrawiam :) co Wy na to?
  • 3

#2

wezyr99.
  • Postów: 96
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja to kupuję....drugie byc może troszkę prze kolorowane ale mi się podoba...I opowieść daje do myślenia!! :good:
  • 0

#3

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zadziwiające jest,że we wszelkich relacjach opowiadających o odwiedzinach bliskich zmarłych,pojawiają się oni tak pięknie wyglądający: młodzi i ładnie ubrani...To pocieszające...

Wierzę w te historie,jestem przekonana,że zmarli mają możliwość kontaktować się z nami.
  • 0

#4

Justine:P.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przekonały mnie te opowieści
Szkoda że nie wiadomo co jet po śmierci ;) Sama miałam kontakty z duchami, też przyjemnie ;)
  • 0

#5

BlackLove.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś mi nie podchodzi to z tym słupem soli... Z oczu człowieka co jest raczej nie wierzący, to jest nie możliwe. Bo czemu akurat tak a nie inaczej? Więc troche to wydaje sie naciągnięte. Druga historia może sie zgadzać

Pozdrawiam
  • 0

#6

RadaSs.
  • Postów: 31
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakoś mi nie podchodzi to z tym słupem soli... Z oczu człowieka co jest raczej nie wierzący, to jest nie możliwe. Bo czemu akurat tak a nie inaczej? Więc troche to wydaje sie naciągnięte. Druga historia może sie zgadzać

Pozdrawiam

Chodzi tutaj o metaforę. Ta osoba powiedziała "słup soli" podstawiając motyw z biblii. Tam słup soli oznaczał śmierć, gdy ktoś zobaczy niebo, które spadło na ziemię. Chodzi tutaj o to, że człowiek nie może dowiedzieć się, co jest po śmierci.... I chyba się nie dowie. Wszystko to co pisałem to prawda. Pozdrawiam :)
  • 0

#7

Devis.
  • Postów: 30
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obie historie wydaja sie niezmyslone i szczerze wierze w nie naprawde.
Kontakty z duchami sa naprawde prawdziwe wiem bo czasem przychodzi jeden duch do mojej babci(nigdy niemowila czy to zmora czy poprostu duch niepytalem sie ale sie chyba zapytam)
  • 0

#8

Deny.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Równie dobrze "słup soli" można interpretować jako 'stać oniemiałym i wpatrywać się ze zdziwieniem w to, co przed sobą się widzi'. Ta starsza osoba mogła zobaczyć coś, 'zdębieć' i nie móc powiedzieć nic więcej. Nad samą symboliką myślę nie do końca warto się zastanawiać, ponieważ jest ona bezpośrednio związana ze sposobem pojmowania rzeczy w danej kulturze. Powiązanie biblijne jest tylko jednym ze sposobów wytłumaczenia rzeczy.. hmm.. niecodziennych. Podsumowując pierwszą opowieść, trudno podważyć jej autentyczność, ale co do samej interpretacji.. kwestia gustu. Uważam, że znaczenie tego słupa soli jest bardziej metaforyczne. Gdybym zobaczył świat czekający po śmierci, pewnie nie chciałbym wracać do tego tutaj, nudnego i ograniczonego fizyką świata.. :)
...no i jeszcze kwestia autosugestii.. ale to nadaje się na zupełnie inny temat.

Co do drugiej opowieści... Wychodzę z założenia, że każdy nadnaturalny byt jest wytworem umysłu - tzn, że powstał w umyśle człowieka (a potem może sobie latać na wolności). To, co napisałeś, jest podobne do tych opowieści o duchach autostopowiczach. Nie widzę tu miejsca na dociekania - albo one istotnie występują, albo i nie. Prosta metoda sprawdzenia, wystarczy odpowiednią ilość nic nie wiedzących osób przepuścić po danej trasie i spytać, czy coś - i co to było - widzieli. Nie znam prostszej metody. A sprawdzić łatwo, wszak ponoć mamy w okolicach Częstochowy autostopowiczkę-ducha.
  • 0

#9

Thorge.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oba przypadki szczegółowo opisane, więc są prawdopodobne. Ogólnie te historie są ciekawe i dające do myślenia. Z tym słupem soli, zgadzam się z Deny'm i twierzę, że raczej nie jest to nawiązanie do Biblii, jak umrę to zobacze kto miał racje.
  • 0

#10

rice.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A sprawdzić łatwo, wszak ponoć mamy w okolicach Częstochowy autostopowiczkę-ducha.


Deny, mieszkam w Częstochowie, czy mógłbyś opisać trochę bliżej ten przypadek autostopowiczki?
  • 0

#11

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do pierwszej historyjki: dzieci lubią się śmiać :P
  • 0

#12

Deny.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To historia zasłyszana (aż musiałem użyć googli by jakiś konkret podać :D ) i właśnie propo googli... http://www.nautilus.org.pl/?i=1279 oraz http://biblionetka.pl/ks.asp?id=44191 (zobacz pkt. 30 i 31 :P ) Może to Ci w czymś pomoże..

Ja przypowieść o duchu-autostopowiczu usłyszałem na zasadzie 'miejskich legend'. Te linki wyżej traktuję jako 'coś podobnego' :)
  • 0

#13

Mistyrose.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiecie , Słup Soli ...To było tak, ze NiE WOLNO OGLADAĆ SIĘ ZA SIEBIE, bo człowiek zamieni się w Słup Soli - czyli moim zdaniem nie wolno po smierci wspominać życia, nie wolno oglądać się za siebie. Taka jest moja interpretacja. Nie wolno myśleć o życiu. Wspomnienia mogą wyrządzic krzywdę. Powrót jest niemozliwy. Tak to odbieram :)
  • 0

#14

mlekova.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

moja mama tez jest pielegniarką i również miała podobne przypadki..... ja tam wierze w takie coś :) wierzę że po śmierci dusza wciaż żyje:)
  • 0

#15

cichy45.
  • Postów: 372
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

morze być, że to przez coraz mocniejszy stres, który się nasilał w ciągu całego miesiąca, w końcu był tak silny, że zobaczyła jakąś postać. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że to był na prawdę duch :)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych