Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 Maja 2006 - Dniem Przeznaczenia!?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2740 odpowiedzi w tym temacie

#76

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hehe zbieg okoliczności bo akurat jego postu nie czytałem :] Minołem 2 strony bo wszyscy przyżywają jakby był już koniec świata :] :P


Na przyszłość prosiłbym abyś opisywał swoje zdanie na dany temat w bardziej przyzwoity sposób. Nikt nie mówi, że to prawda absolutna i że tak się stanie (przynajmniej ja).

My tylko gdybamy nad ewentualnymi skutkami tego zdarzenia ... a ludzie jak zwkle odbierają tego typu dyskusje jako przejaw debilizmu itd.

Wracajmy do tematu ...
  • 0



#77

Diego.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Nikt nie mówi, że to prawda absolutna i że tak się stanie (przynajmniej ja)."



A czy ja gdzieś napisałem o tym że ktos mówi że to jest prawda absolutna ?? Jak tak to weźcie mnie do wariatkowa bo nie widze co pisze...
  • 0

#78

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mówie ogólnie ... bo ludzie z tego typu postami myślą zazwyczaj, że ci, którzy o tym dyskutują (o ewentualnym zdarzeniu) są pomyleni itd.

Było - mineło ... wracamy do tematu ...
  • 0



#79 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

[quote=mfx]bo tutaj wszyscy moderatorzy siedza w 666 gestosci i przewiduja przyszlosc, takze dokladnie wiedza kto kogo kiedy zbanuja.

muhad nie bój się, spajdermen nas uratuje. bo on naprawde istnieje, wiedziales o tym? film nakrecono po to, by ludzie mysleli, ze to bajka.

Dobra, nie ma czasu, ide kopac schron. cze.

Pozdrawiam

EDIT admin:
offtop, pierwsze slowne ostrzezenie


Masz cos do mnie? Podobna gadke do kwintusa strzeliles...

masz 5 lat czy mniej? zamiast sie blaznic to zadaj sobie pytanie po co tu wszedles? ze strachu czy z ciekawosci?
  • 0

#80

mfx.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

na pewnej stronie dali linka i bekula jest z was wszystkich straszna ;)

[size=9]EDIT admin:
strasznie duzo wniosles do tematu, 2 ostrzezenie = warn

  • 0

#81 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

na pewnej stronie dali linka i bekula jest z was wszystkich straszna ;)



to swiadczy tylko o was...

gdybys sie zapoznal z roznymi zrodlami to moze ruszylbys mozgownica...

chcialbym sie mylic..mam mieszane uczucia ale jak mowie...wole szukac, czytac niz zbijac baki

moge tylko dodac,ze to co zrobili z tym linkeim , swiadczy o niskim poziomie...zenujaco niskim...


P.s tak w ogole to nawet gdybys budowal schron, nic by CI to nie dalo...widac, brak wiedzy...pozdrawiam
  • 0

#82

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawny wojskowy kontroler lotów donosi o możliwej kolizji z Ziemią 25 maja 2006 roku.

Eruc Julien - dawny francuski wojskowy kontroler lotów i menadzer portu lotniczego zakonczyl badania nad kometa 73P Schwassmann-Wachmann i zadeklarowal, ze jest bardzo prawdopodobne, ze jej fragment uderzy w Ziemie okolo 25 maja 2006 roku.

Kometa Schwassmann-Wachmann podaza 5 letnia orbita, ktora przecina eliptycznie nasz uklad sloneczny. Jej 5 letni cykl trwal od wiekow ale w 1995 roku kometa zostala w tajemniczy sposob pofragmentowana. Wedlug tego co mowi Julien, to jest ten sam rok, kiedy pojawil sie krag zbozowy ukazujacy nasz uklad sloneczny BEZ ZIEMI. Argumentuje on, ze owy krag to przeslanie ostrzegajace o zaprzestaniu nuklearnej polityki.

Przy uzyciu symulacji NASA ukazujacych sciezke komety, Julien obliczyl ze uderzenie bedzie mialo miejsce w okolicach 25 maja kiedy kometa przetnie ekliptyke Ziemi. Podczas gdy pierwszy fragment przeleci w odleglosci 10 milionow mil od nas, pozostale opoznione fragmenty beda zmierzaly sciezka kolidujaca z nasza planeta. Astronomowie argumentuja, ze do zderzenia nie dojdzie a jednak znajda sie takie fragmenty ktorych zaobserwowac nie bedziemy w stanie z uwagi na ich niewielkie rozmiary. Z oficjalnych zrodel NASA mozemy dowiedziec sie ze mozliwy bedzie jedynie niewielki deszcz meteorytow palacych sie w naszej atmosferze...

Julien mowi rowniez, ze tak duza kinetyczna energia ciala o rozmiarach samochodu bedzie miala dewastacyjne efekty. Warto dodatkowo wspomniec, ze 25 maj jest zaplanowana data uzycia broni nuklearnej przez administracje Bush'a wobec Iranu...

Kolizja ma nastapic na oceanie Atlantyckim pomiedzy Ekwadorem a zwrotnikiem raka. Wytworzona fala bedzie miala okolo 200 metrow wysokosci. Julian stwierdza na koniec "kazda osoba, ktora ma dostep do tej informacji powinna byc odpowiedzialna za ostrzezenie potencjalnych ofiar."


źródło: yahoo.news
  • 0



#83

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może to to jest troche dziwne ale wydaje mi się, że w tym wszystkim maczali paluszki ci z góry co nad nami "czuwają"
:evilmad:

Check this out
  • 0

#84

Guliwer.
  • Postów: 548
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta zbieżność z inwazją na Iran jest zastanawiająca, aż zbytnio - ładnie to zaplanowane ... wykorzystanie powstałego po uderzeniu chaosu, by uderzyć w celu uniemożliwienia właśnie ataku na "demokrację" który mógłby w tym czasie nastąpić - idę o zakład że takie wytłumaczenie mozemy usłyszeć od USA. To by też tłumaczyło czemu NASA nie przychyla się do tego że obiekt uderzy - atak USA z zaskoczenia ... Pamiętajmy że to tylko hipoteza :)

Ten film mi nie chce działać ... sprawdziłem, mam wszystkie wtyczki w Firefoxie.
  • 0

#85

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to to jest troche dziwne ale wydaje mi się, że w tym wszystkim maczali paluszki ci z góry co nad nami "czuwają"


Tez tak mysle, sklania mnie do tego to zdanie: '[...]Jej 5 letni cykl trwal od wiekow ale w 1995 roku kometa zostala w tajemniczy sposob pofragmentowana'. Dodatkowo wlasnie w tym roku pojawil sie slynny piktogram bez Ziemi...
  • 0



#86

GaD.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dalej w to nie wierze
  • 0

#87

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dalej w to nie wierze

A kogo to obchodzi??? :lol :
  • 0

#88

GaD.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to to jest troche dziwne ale wydaje mi się, że w tym wszystkim maczali paluszki ci z góry co nad nami "czuwają"
:evilmad:

Check this out


no fakt, ty za to jestes blyskotliwym intelektualista i kazdy sie interesuje twoimi wypowiedziami na poziomie, nie wspominajac o ortografii w innych postach. Chyba ze w tym co cytuje chodzi o bociany, to zwracam honor.
  • 0

#89

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Problemem jest to, że jeśli w atmosferę dostałaby się nawet część komety wielkości ciężarówki, to spali się doszczętnie nim doleci do powierzchni.
A nawet większe kawałki nie są niczym strasznym.
Kometa ma dośc luźną strukturę, składa się z lodu, zamarźniętego co2, cyjanowodoru i drobnych innych domieszek. To nie lita skała, i w atmosferze łatwo się rozpadnie.
  • 0

#90

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Problemem jest to, że jeśli w atmosferę dostałaby się nawet część komety wielkości ciężarówki, to spali się doszczętnie nim doleci do powierzchni.

A co jesli ma potezna energie kinetyczna? I np. porusza sie z predkoscia 40km/s, wtedy przebije sie przez atmosfere jak przez maslo...


Oto garść danych NASA (http://neo.jpl.nasa....bin/db?name=73P) dotyczących tego ile jest obecnie fragmentów komety Schwassmana-Wachmanna i tego jak blisko Ziemi znajduje sie ich potencjalna trajektoria.

Mamy obecnie zarejestrowanych aż 36 obiektów będących fragmentami komety. Najciekawsze a może raczej niepokojące jest to, że nie potrafimy określić dokładnie jak będzie wyglądała sytuacja za parę tygodni). Przedstawie teraz wycinki danych publikowanych przez NASA w ubieglym miesiacu.

Vet/Father Posted: Apr 17 2006, 01:31 PM (dane z 17 kwietnia 2006)

The main body of P73 will pass Earth 0.165 au on May 2nd, which is 15 million miles.
(główne ciało P73 przetnie ekliptykę Ziemi 2 maja, w odległości 15 milionów mil)

(i tutaj lista najblizszych fragmentów i danych: kiedy i w jakiej odległości miną Ziemię)

P72Y---0.065 au on May 12th=6 million+
P72X---0.059 au on May 16th=5.48 million miles
P72W---0.061 au on May 17th= 5.67 million miles
P72V---0.060 au on May 15th=5.57 million milies
P72U---0.056 au on May 14th=5.20 million miles

Dane z 17 kwietnia pokazuja, ze najblizszy zarejestrowany wowczas przez NASA obiekt ma przeciac ekliptyke Ziemi w odleglosci 5.20 milionow mil. Co ciekawe przed 17 kwietnia NASA przyjela ze najblizsze obiekty nie znajda sie blizej niz 6 milionow mil. NASA wciaz pozostaje przy wersji 6mln mil kiedy ich dane mowia cos zupelnie innego, mamy zmiane o 0,8mln mil. 5.2mln mil to wciaz ogromna odleglosc (ale tylko relatywnie), a dodatkowo prawdopodobne jest, ze nie odkrylismy jeszcze wszystkich fragmentow komety.


Oto garsc danych NASA z 19 kwietnia (ledwie 2 dni pozniej!)
Widzimy ze dane ciagle sie zmieniaja (tu przedstawione najblizsze obiekty - sa to inne ciala niz 2 dni wczesniej!)

On May 9th... P73(Y) ...0.052 au= 4.86 million miles
On May 16.. P73(T).....0.0565 au= 5.25 million milies
On May 16th...P73®...0.065 au= 6.04 million miles
On May 17....P73(U)....0.0553 au= 5.14 million miles
On May 29th ...P73(S)...0.0709 au= 6.59 million miles


I najswiezsze dane z 21 kwietnia
(najblizsze 7 elementow)

P73(AG)...5/16...0.511 au= 4.750 million miles(rounding numbers)
P73(Y) ....5/9.... 0.0523 au= 4.861 million miles
P73(AB)...5/15/...0.537 au= 4.991 million miles
P73(U)...5/17....0.053 au = 5.140 million
P73 (T)...5/16...0.056 au= 5.252 million
P73(AA)...5/17...0.0566 au= 5.261 million miles
P73(E)....5/15....0.0572 au= 5.317 million

A zatem mamy juz obiekt przecinajacy ekliptyke Ziemi w odleglosci 4.750 podczas gdy tydzien wczesniej najbliszy obiekt wg. NASA nie mial prawa zblizyc sie bardziej niz na 6mln mil. Co to oznacza? To oznacza mniej wiecej tyle ze NASA nie ma pewnych danych a wszystko co wiemy opiera sie o przypuszczenia.


Najswiezsze newsy:

OBIEKT (GY2) - po raz pierwszy odkryty 9 kwietnia ma.. przeciac droge Ziemi w odleglosci 1,58 miliona mil 16 maja! do NASA zostalo wystosowane zapytanie o ten wlasnie obiekt i oczekujemy na odpowiedz technikow.

źródło: http://www.proxywhor...opic=49519&st=0
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych