Skocz do zawartości


Zdjęcie

25 Maja 2006 - Dniem Przeznaczenia!?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2740 odpowiedzi w tym temacie

#2701

Dolar.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No widzisz, jak łatwo jest źle zinterpretować czyjeś wypowiedzi... :-)
Ja, pisząc o Rydzyku, miałem na myśli EJ!  
I wszystkich mających go za guru, przyrównałem do rodziny RM.
Coś, co odstaje od tego owczego pędu, jest be i nie zasługuje na dyskusję.
Ktoś próbuje podejść do tematu od strony fizyki i racjonalizmu jest tu wyobcowany.
Jak Rydzyk mówi: dawajcie kasę na stocznię, to owieczki dają. A guru kupuje sobie maybaha (czy jak się to autko pisze).
Jak Rydzyk mówi, że TVN jest be, to owieczki mówią, że be i mało reporterów nie linczują.
Jak EJ mówi, że będzie 25 maja, to owieczki wierzą.
A jak racjonalista mówi: nie wierzcie w te głupoty, bo NASA nie potwierdza takich informacji, to też jest be i trzeba go przegonić z forum.
Mnie się takie podejście nie podoba. Każdy ma prawo do wypowiedzi. Zgodnej, bądź niezgodnej z obowiązującym trendem. Tylko szkoda, że niektórzy są tak niereformowalni, że, nawet po upływie tej ostatecznej daty, nie przyjmują faktów do wiadomości.  
I to jest straszne.


calkowicie sie zgadzam, szkoda ze ludzie wierza we wszystko co sie im mowi i nie umieja spojrzec na niektore rzeczy od innej strony

sam na 20 stronie tego tematu podalem kilka przyczyn dlaczego kometa nie uderzy w Ziemie i albo zostalem olany albo cytuje admina "sa bledy w tlumaczeniu"
  • 0

#2702

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chce mi się już szukać czyje to było:

"Czyli to już jest pewne, że stanie się 25 maja katastrofa?
Nie mogę się doczekać. Chcę zobaczyć miny wszystkich sceptyków jak ta kometa w nas walnie."

A ja bym chciał zobaczyć twoją minę.
  • 0

#2703

maks.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja radzę Wam zamiast sie wykłócać zajrzeć na link: http://www.tvcomm.co...radio/live.html

chyba cos nas walnęło i to teraz parę minut temu.

Przepraszam z rozpędu źle podałm czas to stało sie około 14.30 UTC conajmniej 6 kawałków jednocześnie
  • 0

#2704

Reynevan.
  • Postów: 38
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego tak uważasz maks? Ja nie widzę tam żadnych odstępstw od normy, no może poza większą aktywnością meteorytów.
  • 0

#2705

maks.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem jak tu wklejać załączniki, to wyszło juz poza kadr. Powiedzcie jak to wam wkleję

Użyj znaczników URL, IMG (w kwadratowch nawiasach) lub po prostu wpisz link do strony(pierwszy ze znaczników)/zdjęcia(drugi) a ja wyedytuję go tak, aby działał - NHolokaust

[ Dodano: 2006-06-05, 19:13 ]
Możecie to obejrzeć pod linkiem: http://kodczasu.ronu...ages/alert4.gif
  • 0

#2706

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chyba cos nas walnęło i to teraz parę minut temu.

ROTFL :-D [puchar] za interpretację :-)
  • 0



#2707

maks.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lynx To moze tak raczysz nam którzy się nie znaja przedstawić tą niepucharową interpretację, chyba nie zaprzeczysz że zarejestrowane echo jest sygnałem dochodzącym z boku, a nie z góry.
  • 0

#2708

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

chyba nie zaprzeczysz że zarejestrowane echo jest sygnałem dochodzącym z boku, a nie z góry.

Na podstawie tych wykresów nie można określić kierunku z którego dochodzi sygnał :-) Wspomniane przez Ciebie zjawisko dotyczy ciągłej emisji radiowej o wzrastającej częstotliwości w paśmie 48,25 MHz. O więcej szczegółów najlepiej spytać Andy'ego Smitha.
  • 0



#2709

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Lynx To moze tak raczysz nam którzy się nie znaja przedstawić tą niepucharową interpretację,


...wymagasz od lynxa niemozliwego,..on jedynie się głupio przemądrza,... atak ma pozorowć jego niby mądróść, a po prawdzie wie niewiele więcej niż ty,..albo mniej,....a tupet i przemądrzanie się to najzwyklejsze bronie w jego środowisku,...bez nich on i jemu równi bylliby mali i nadzy

Ty również zachowaj odrobinę kultury i nie prowokuj. To pierwsze, słowne ostrzeżenie - NHolokaust

...ok,.. ale takie wyniosłe i nic nie wnoszące uwagi już mógłby sobie darować,...a tym wyjaśnieniouzupełnieniem " Wspomniane przez Ciebie zjawisko dotyczy ciągłej emisji radiowej o wzrastającej częstotliwości w paśmie 48,25 MHz" wykazał jedynie, że umie czytac wykresy, ..a przecież zarzucił mylną interpretację,..uczciwym byłoby gdyby podał swoją czego obrazem sa w tym pasmie tego typu ślady

....... a czy w ramach dodatkowej kary mam teraz mieć forum na czarno, a nie na biało,..tj. na czarnym, a nie na białym tle
  • 0

#2710

maks.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lynx jednak mało wiesz o tym zjawisku i o tym co jest rejestrowane za pomocą sygnałów odbitych przez stacje amatorskiej radiokomunikacji. Genezą powstania tych stacji, obecnie bodajże 7 czynnych było spstrzeżenie radioamatorów jeszcze z lat 60 tych ubiegłego wieku, że mozna przeprowadzać łączności dalekosiężne małą mocą nadajników radiowych w oparciu o zjawisko odbijania sie sygnału radiowego od warstw zjonizowanego powietrza w wysokich partiach atmosfery. Dopiero postęp w dziedzinie technologii radiowej, i technika komputerowa umozliwiły nie tak dawno na bieząco śledzenie sytuacji w wysokich partiach atmosfery. Wszystkie te 7 stacji posiada znaki wywoławcze typowych radiostacji amatorskich. Żadna z nich nie pracuje na antenie typu longwire, kazda z nich używa anten kierunkowych i to jaki typ jest podane w informacjach, czyli kazda wysyła sygnał skierowany w odpowiednim kierunku, w tym wypadku w górę. To co widzimy na wykresach to echo zjonizowanych warstw. Te które znajduja się nad nami przyjmują forme poziomych kresek i są to ślady po obiektach jonizujacych powietrze przemieszczających się równolegle do powierzchni ziemi.
To co pokazałem na tym screenie to sygnał docierajacy do anteny z boku /żadna antena nie wysyła idealnie równoległej wiązki promieniowania elektromagnetycznego, i tak samo nie odbiera / Stąd możemy stwierdzić jak przemieszczał się obiekt wzgledem kierunku promieniowania i odbierania przez dana antene , a tym samym jak to wygladało względem ziemi. Zanim następnym razem przyznasz rotflowy puchar zaznajom sie troche z zagadnieniem.
  • 0

#2711

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To co widzimy na wykresach to echo zjonizowanych warstw. Te które znajduja się nad nami przyjmują forme poziomych kresek i są to ślady po obiektach jonizujacych powietrze przemieszczających się równolegle do powierzchni ziemi.  
To co pokazałem na tym screenie to sygnał docierajacy do anteny z boku /żadna antena nie wysyła idealnie równoległej wiązki promieniowania elektromagnetycznego, i tak samo nie odbiera /


..maks równie dobrze mógł to być obraz szybkiego bolida,..dajacy po czasie, w polu rejestracji anteny na tyle wyraźny ślad, że odbija [również] wyższe częstotliwości
  • 0

#2712

maks.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Akurat w tej chwili masz przykład pod linkiem http://www.tvcomm.co...radio/live.html
czegos takiego lecącego równolegle do powierzchni ziemi , przynajmniej w miejscu gdzie jest antena, czyli nad nią. każdy inny kierunek bedzie przez ta antene wychwycony, a te czestotliwości to tylko szerokość pasma emitowanego przez nadajnik i odbieranego przez odbiornik. Nie da sie wysłać sygnału bez jakiejś mniejszej lub wiekszej szerokości pasma.

Sygnał odbity nie pochodzi od obiektu tylko o zjonizowanej warstwy powietrza lub innego gazu.
  • 0

#2713

Lynx.
  • Postów: 2210
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Genezą powstania tych stacji, obecnie bodajże 7 czynnych było spstrzeżenie radioamatorów jeszcze z lat 60 tych ubiegłego wieku, że mozna przeprowadzać łączności dalekosiężne małą mocą nadajników radiowych w oparciu o zjawisko odbijania sie sygnału radiowego od warstw zjonizowanego powietrza w wysokich partiach atmosfery.

Mogę się zgodzić w ogólności, z jednym zastrzeżeniem: stacji jest obecnie ok. 150 ;->

Wszystkie te 7 stacji posiada znaki wywoławcze typowych radiostacji amatorskich. Żadna z nich nie pracuje na antenie typu longwire, kazda z nich używa anten kierunkowych i to jaki typ jest podane w informacjach, czyli kazda wysyła sygnał skierowany w odpowiednim kierunku, w tym wypadku w górę.

Wszyscy obserwatorzy meteorów na falach radiowych używają anten dipolowych, a nie kierunkowych. Żadna z nich nie wysyła sygnału - są jedynie odbiornikami. To w jaki sposób pojawia się zjawisko na wykresie zależy od tego, czy mamy do czynienia z jonizacją ciągłą czy chwilową.

Jeśli ktoś jest zainteresowany tym offtopem, zachęcam do zajrzenia na tą stronę.
  • 0



#2714

vkali.
  • Postów: 701
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Akurat w tej chwili masz przykład pod linkiem http://www.tvcomm.co...radio/live.html
czegos takiego lecącego równolegle do powierzchni ziemi , przynajmniej w miejscu gdzie jest antena, czyli nad nią. każdy inny kierunek bedzie przez ta antene wychwycony, a te czestotliwości to tylko szerokość pasma emitowanego przez nadajnik i odbieranego przez odbiornik. Nie da sie wysłać sygnału bez jakiejś mniejszej lub wiekszej szerokości pasma.

Sygnał odbity nie pochodzi od obiektu tylko o zjonizowanej warstwy powietrza lub innego gazu.


..ok,..to co mówisz ma zapewne równiez wpływ,..lecz te równoległe linie wg mnie są obrazem przelotu "długiej "chmury meteorów o podobnej predkości oraz podobnej masie, czyli o podobnym pędzie, poprzez pole rejesrtracji anteny.......stąd ta równoległa linia na monitorze wskazujaca rejestrację zjonizowanej warstwy odbijająca falę o "jednej i tej samej" częstotliwości przez [w miarę długi] czas określony przelotem strumienia meteowów z namierzonej chmury"przez pole rejestracji" anteny
  • 0

#2715

maks.
  • Postów: 71
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lynx zobacz pod link http://radio.data.free.fr/main.php3 tam masz aktualnie pracujace stacje amatorskie i sledzące to co dzieje sie w atmosferze, popatrz na ich anteny, np. antena typu Yagi 3 lub 5 elementowa jest typowym dipolem kierunkowym, pozostałe tez są antenami kierunkowymi, żadna z nich nawet ta 180 stopni nie jest antena dookólną.
Te elementy to własnie direktory i reflektory, które maja ukierunkować wiazke fali w okreslonym kierunku. wiecej juz Ci nie będę tłumaczył .

[ Dodano: 2006-06-05, 22:06 ]
Vkali chyba się nie rozumiemy , ja nie twierdzę, że to nie może byc więcej obiektów, ba nawet tak podejrzewam też, nie mniej to co pionowo prawie na dół schodzi to w/g mnie obiekty które lecą w kierunku ziemi, czy doleca zanim sie spala to inna sprawa. Poza tym weź pod uwage , że próbkowanie odbywa się za pomocą pingów, a nie sygnału ciagłego, stad powstaje mozliwość zliczania tych obiektów, inaczej / w przypadku sygnału ciągłego dałyby obraz jednej smugi.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych