Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rola reputacji...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#16

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja po prostu wierze w ludzi i ich dobre wybory ;p

To się naukowo zwie naiwność.

#17

Leniek.
  • Postów: 67
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może stworzyć nowy moduł na bazie reputacji który byłby wskaźnikiem czy inni userzy uważaję że dany człowiek powinien dostać warna

#18

Mar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od ręki mogę włączyć blokadę pisania na forum od -n pkt reputacji

Nie wiem, czy to byłoby dobre, ale dobrze by było aby tacy ludzie (od pewnej ujemnej wartości reputacji) nie mieli możlwiości modyfikowania reputacji innym.

#19

Millowisck.
  • Postów: 257
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

plus i minus to jedyne co słyszę, plus i minus to jedyne co widzę

a tak ogólnie to tych + i - mogłoby nie być i chyba nikt by nie płakał

#20

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To nie jest taki zły pomysł, myślę że warto by go wypróbować.

#21

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wtedy trzeba by było zaś karać tych, którzy takie ujemne punkty przyznają. Ehh, błędne koło...

#22

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to gdybyś dostał "-" za wyrażanie swoich poglądów chyba mógłbyś powiedzieć to jakiemuś moderatorowi, który by się tym zajął co? Np. Mienso mógłby się tym zajmować :devil:

#23

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niby pomysł dobry z blokowaniem kont z wieloma minusami, ale po co by były wtedy warny?

#24

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wedlug mnie nie jest to dobry pomysl.
Wiele osob daje innym doslownie za NIC "+" majac nadzieje, ze ktos im odwdzieczy sie tym samym (a na forum troche takich jest), i to takich ludzi powinno sie banowac, a nie tych, ktorzy jesli juz dostaja "-" to tylko za inne poglady jak napisal Przemo. Do banowania powinny sluzyc jedynie warny, a ten caly system reputacji (wg mnie), nie ma wiekszego sensu ze wzgledu na tych ludzi, ktorzy wlasnie w taki sposob jaki tutaj przedstawilem zdobywaja swoje punkty reputacji.

Użytkownik Bomaw edytował ten post 10.02.2008 - 11:05




#25

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mimo tych wszystkich minusów reputacji warto pamiętać, że na system nałożone są pewne ograniczenia, które skutecznie zniechęcają do akcji typu "odpicuj mi reputację". Przypominam że:

Reputację można przyznawać dopiero po napisaniu n postów na forum, co bardzo zawęża grupę osób, mogących dodawać lub odejmować punkty.

ktoś powie - dobra, przyjdzie jeden z drugim, pospamują w tematach, nabiją posty i mogą dawać reputację. A ja na to odpowiem: na forum moderacja działa bardzo dobrze i takie typowe nabijanie postów nie ma miejsca, istnieją też fora, na których zliczania postów nie ma. Owszem, ktoś może ominąć czujne oko moderatora, ale to są pojedyncze przypadki, poza tym komu będzie się chciało nabijać 25 postów tylko po to, żeby przyznać koledze 1 punkt...

Pojedyncza osoba może przyznać innej maksymalnie 26 punktów reputacji w roku, zakładając, że przyznaje je co 2 tygodnie (a tyle wynosi dopuszczalny limit)

Za dużo? No to poszukajcie mi desperata, który równo co 2 tygodnie przez cały rok dodawał będzie po 1 punkcie reputacji innej osobie. Co jak co, ale dla mnie dość męczące i mało efektywne zajęcie. Lepsze rezultaty można osiągnąć publikując na forum ciekawy temat, albo popisując się wiedzą.

Istnieją jeszcze inne limity, które łączą się z powyższymi np. jedna osoba może przyznać 5 punktów dziennie (maksymalnie), podczas gdy sama może otrzymać maksymalnie 5 punktów reputacji dziennie od różnych osób.

To wystarczy i sprawdza się doskonale choćby na naszym forum. Dzięki temu pojedyncze akcje nabijania punktów nie mają i nigdy nie będą miały wpływu na faktyczną wartość reputacji danej osoby.

ps. powyższe reguły dotyczą zarówno dodawania jak i odejmowana punktów



#26

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up
No niby tak. Ale kto powiedzial, ze wymieniaja sie punktami tylko z 1 osoba, gdy na forum sa tysiace ludzi? Ale nie o tym jest temat.
Mimo to, nadal uwazam, ze banowanie ludzi za reputacje nie jest dobrym rozwiazaniem. W tej chwili moderatorzy dobrze sobie radza z przyznawaniem warnow i banow, wiec system reputacji do banowania nie jest raczej potrzebny (no chyba, ze ktos ma naprawde wysoki licznik ujemnych punktow).

Użytkownik Bomaw edytował ten post 10.02.2008 - 11:59




#27

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak na forum są tysiące ludzi (zdolnych przyznawać reputację jakieś kilkaset osób), a mimo to średnia wartość reputacji danej osoby to jakieś 2 punkty :) Dziwne prawda?



#28

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie kazdy aktywnie uczestniczy w zyciu forum i to dlatego srednia jest taka a nie inna. Ale sa osoby, ktore maja np. 10~pkt reputacji a sami przyznali ich 50~



#29

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No skoro przyznali 50 punktów, to dlaczego tak mało osób owe 50pkt posiada? Ponieważ przy takiej liczbie użytkowników nawet 50 punktów znika gdzieś bez śladu rozdzielone być może na 50 różnych osób.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych