Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Bia³y cz³owiek wymiera


  • Zaloguj siê, aby dodaæ odpowied¼
249 odpowiedzi w tym temacie

#31

Pawe³.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jesli chodzi o predyspozycje fizyczne to murzyni bija bialych na leb. Inaczej moze byc jesli chodzi o ich rozwoj umyslowy. Nie wiem jaki jest ich sredni wynik IQ, ale co oni takiego odkonali lub wynalezli na przestrzeni wiekow? Ich technologia zatrzymala sie na poziomie domkow z lisci. Poza tym to straszne lenie. Murzyn i Arab to tylko kombinuja jak wymigac sie od roboty.
  • 1



#32

Santeri.
  • Postów: 127
  • Tematów: 5
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten film w zależności od interpretacji jest:

1.Nawoływaniem do rasizmu.
2.Środkim walki z aborcją i antykoncepcją w Europie.
3.Wesołym zakrzyknieciem: "Róbta dziatwy ile wlezie!"
4.Prostym zwróceniem uwagi no wymieranie gatunku.

Rasizm nie jest tu raczej obecny ale kiedy ktoś sie go doszukuje to go znajdzie nawet na paczce Laysów (bo te Chipsy są żółtawe!) czy innego badziewia.

Twierdzenie że nie ma sie nic przeciwko wymarciu rasy białej również jest rasistowskie. Mniej wiecej tak jak to że nie ma sie nic przeciwko wymarciu rasy czarnej lub żółtej. Człowiek to czlowiek i ma prawo do życia a rasizm jest ostrzem obusiecznym.

U¿ytkownik Santeri edytowa³ ten post 07.02.2008 - 17:09

  • 0

#33

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@TenebrosuS
Nie do końca, w tych które ja rozwiązywałem były pytania między innymi z matematyki, geografii a odpowiedzi na nie z powietrza się nie biorą. Na wynik takich testów wpływa poziom wiedzy wrodzonej i tej zdobytej w szkole, jeśli urodziłeś się z wielkim potencjałem umysłowym ale nie chodziłeś do szkoły to bądź pewien, że to odpowiednio wpłynie na Twój wynik w teście IQ.

U¿ytkownik BENDER edytowa³ ten post 07.02.2008 - 17:09

  • 0

#34

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ciekaw co s±dzicie o takiej teorii:

Cz³owiek czarny jest du¿o sprawniejszy fizycznie i umys³owo od cz³owieka bia³ego. Natomiast cz³owiek bia³y rozwija³ siê w lepszych okoliczno¶ciach, na lepszym terenie etc. Czy cz³owiek czarny w³a¶nie w zamian za to, ¿e ¿y³ w gorszych warunkach "otrzyma³" lepsz± sprawno¶æ fizyczn± i duchow± od cz³owieka bia³ego? Takie jakby wyrównanie si³ w przyrodzie.
  • 0

#35

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czarnoskórzy są inni. Wystarczy w Londynie się na patrzeć jak się w metrze zachowują, albo zaobserwować w całej Europie zachodniej ich skłonność do tworzenia slumsów. Popełniają też straszliwie duźo przestępstw,a szczególnie Ci w Ameryce. Wystarcz oglądać reportaże o więzieniach. W Ameryce rasizm jest zakamuflowany, ale jest ogromny. I czarni nienawidzą białych i biali czarnych. To nie rasizm to fakty.Mam nadzieje że tempo rozrodu kolorowych się zatrzyma i różnice te się zatrą, a nienawiść zaniknie. Uważam że bardzo dobrze że w Polsce nie ma wielu kolorowych bo powstało by mnóstwo dzielnic do których biały nie miał by wstępu IMHO. W Niemczech,Anglii,Francji już od dawna sobie z tym przestają radzić. Oczywiście wszyscy są równi,ale za ok 40-50 lat, kiedy to "oni będą w przewadze zobaczymy jak będą nas traktować :D Oby nie był to główny powód w najbliższej przyszłości wywołania jakiejś wojny...

ps:oczywiście jako grupa są inni bo przecież nie jeden ciemnoskóry może mieć inteligencję Einsteina.

U¿ytkownik scpt edytowa³ ten post 07.02.2008 - 17:21

  • 0

#36

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@BENDER

I spójrz co z tego wysz³o, Ameryka najchêtniej wszczê³a by trzeci± wojnê ¶wiatow± ze zwyk³ej chêci zysku, je¶li to przez bia³ych mamy teraz to co mamy, my¶lê ¿e bêdzie lepiej jak znikniemy.

Wiedzia³em, ¿e kto¶ uderzy w tê nutê :D Po pierwsze wojny w celach rabunkowych s± cech± ka¿dej rasy. Wystarczy zajrzeæ do podrêczników, albo do telewizora. Poczytaj sobie o rzeziach jakie uskuteczniaj± murzyni w Afryce po uwolnienia siê z jarzma tych okropnych bia³ych. Wojny wszczyna ka¿dy, dlatego argument, ¿e biali s± sprawcami wszelkiego z³a na ¶wiecie jest niepowa¿ny.
Zreszt± spójrz co wyczyniaj± emigranci we Francji i innych krajach Europy, albo o konfliktach etnicznych w¶ród emigrantów w USA (murzyni vs. latynosi).

Je¶li za¶ chodzi o naukê i technikê to japonia wyprzedza nas o wiele d³ugo¶ci wprowadzaj±c standardy jakie u nas pojawi± siê dopiero za wiele lat, tak¿e w tym te¿ wcale nie jeste¶my najlepsi.

Akurat to nie jest dobry przyk³ad, ju¿ wyja¶niam dlaczego. Japoñczycy maj± o tyle odtwórcz± technologiê, ¿e oni nie wymy¶laj± prze³omowych wynalazków, oni ju¿ wynalezione patenty obrabiaj± i udoskonalaj± jak tylko siê da. To raz, a dwa - kiedy zacz±³ siê ten okres w historii Japonii, w którym przoduj± oni we wdra¿aniu technologii? Otó¿ po II wojnie ¶wiatowej, kiedy to Japonia by³a okupowana przez tych straszliwych Amerykanów. Japoñczycy weszli w schemat cywilizacyjny bia³ych ludzi, przejêli rozwi±zania gospodarcze i ustrój. Stali siê tym czym s± dzisiaj dziêki wzorcom wypracowanym przez bia³ych. Tak¿e nie¶wiadomie potwierdzasz swoim przyk³adem moje tezy z poprzedniego postu :)

Teraz wysz³o na to, ¿e jestem przeciwnikiem bia³ych ludzi w ogóle, to nie prawda, nie mam nic do bia³ych ale je¶li robi siê nas coraz mniej to znaczy, ¿e jeste¶my wypierani przez kogo¶ lepiej dostosowanego, byæ mo¿e lepiej pasuj±cego do natury dzisiejszej ziemi. Kto wie czy ten proces siê nie odwróci i to my zostali by¶my wiêkszo¶ci±, zreszt± ciê¿ko sobie wyobraziæ aby np. w polsce wiêkszo¶æ rasow± stanowi³a ludno¶æ czarnoskóra.

To ciekawe co piszesz, byæ mo¿e w³a¶nie w darwini¼mie spo³ecznym nale¿y upatrywaæ przyczyny konstatowanych przez nas zjawisk. Ale o tym mówi te¿ autor filmu - biali stali siê s³abi, dlatego wypieraj± nas inni. Musimy zatem zrobiæ wszystko ¿eby zyskaæ na sile!
Jedna uwaga, stym¿e nie oskar¿am o to Ciebie (podobnie jak nikt nie twierdzi, ¿e jeste¶ przeciwnikiem bia³ych). Otó¿ wypieranie bia³ych jest czym¶ co mo¿na porównaæ do wypierania Indian w USA z ich rdzennych ziem, kolonizowania Afryki i Azji itd. Po prostu teraz to biali przez swoj± s³abo¶æ s± kolonizowani. I jestem ciekaw, czy osoby mniej lub bardziej s³usznie identyfikuj±ce postêpowanie bia³ych kolonistów jako agresywne, czy jak niektórzy twierdz± zbrodnicze, podobnie nazw± zjawisko odwrotne - czyli kolonizowania ¶wiata bia³ych :)

Takie my¶lenie jest autodestrukcyjne, mo¿na zastosowaæ takie porównanie -troje dzieci buduje zamek z piasku, dwoje z nich jest czarnych a jedno bia³e, te czarne zbudowa³y podstawy zamku z kolei to bia³e strzelist± wierzê, które z nich bardziej przyczyni³o siê do wybudowania zamku? Same podstawy bez wie¿y nie stan± siê zamkiem, podobnie jest z wie¿± która bez podstaw pozostanie tylko wie¿±. Dzisiejszy ¶wiat zosta³ stworzony wspólnie, a nawet z mniejszym wk³adem bia³ych i jest to nasz ¶wiat w sensie wszystkich ras a nie tylko bia³ego cz³owieka.

Dlaczego takie my¶lenie jest autodestrukcyjne?
Przyk³ad z zamkiem z piasku jest ¶wietny, ale jest odwrotnie ni¿ piszesz. To w³asnie biali stworzyli podstawy na jakich opiera siê dzisiejszy ¶wiat. Zgadzam siê, ¿e ca³okszta³t jest dzie³em wszystkich (chocia¿ spróbujmy wymieniæ zas³ugi przedstawicieli rasy negroidalnej), ale w³a¶nie podstawy tego zamku jakim jest nasza cywilizacja zosta³y stworzone przez bia³ych. Wymieñmy chocia¿ nowoczesny postêp naukowo techniczny, ¶wiat idei w którym funkcjonujemy obecnie z demokracj± na czele, rozwi±zania gospodarcze dziêki którym ¿yjemy na poziomie jaki nie ¶ni³ siê ludziom 100 lat temu.
Przy postêpie technicznym nale¿y nadmieniæ, ¿e mniej wiêcej do ¶redniowiecza cywilizacja arabska (powsta³a poprzez krwawy podbój) i chiñska górowa³a nad nami, ale mniej wiêcej od koñca ¶redniowiecza oni zaczêli siê degenerowaæ i zaprzepaszczaæ swój dorobek, a u nas rozpocz±³ siê gwa³towny rozwój i to niezale¿nie od ich dokonañ.
Dzisiejszy ¶wiat, globalna cywilizacja powsta³a w skutek rozpowszechnienia rozwi±zañ cywilizacyjnych na ca³ym prawie ¶wiecie. Inne rasy zaczê³y robiæ to co my i rozpocz±³ siê ich rozwój.
Ze stwierdzeniem, ¿e biali maj± wrêcz mniejszo¶ciowy wk³ad w rozwój cywilizacji absolutnie nie mogê siê zgodziæ, to nieprawda, jest wrêcz odwrotnie. Co oczywi¶cie nie znaczy, ¿e inni nie maj± osi±gniêæ.

Nie, ale ¶wiat nie jest nasz± w³asno¶ci± i dzielimy go z lud¼mi o innych kolorach skóry.

Nikt temu nie przeczy, a dzia³ania do jakich namawiaj autor filmu maj± za zadanie nie wywalczyæ dominacjê nad innymi a walczyæ o przetrwanie.

Bender przyczepi³ siê do tego zdania w kontek¶cie rasizmu, nie wiem dlaczego, bo to zdania po prostu jest nielogiczne i gdybym by³ autorem filmiku to bym je wyrzuci³ i zast±pi³ jakim¶ innym. Bez bia³ych dzieci po prostu nie bêdzie naszej cywilizacji, wymrze, zaniknie, zaleje j± morze obcych. Tak¿e nie mo¿na mówiæ, ¿e nasza przysz³o¶æ nie bêdzie mia³a sensu istnienia, bo jej po prostu nie bêdzie.



To brzmi tak jak Chessman wspomnia³, jakby znikniêcie bia³ych mia³o zawa¿yæ na losach ¶wiata.

Bo to bêdzie koniec NASZEGO ¶wiata (¶wiata w którym ¿yjemy my, biali), naszej cywilizacji to przecie¿ oczywiste. I w oczywisty sposób zawa¿y na losach ¶wiata, jak ka¿da ogromna wolta w dziejach ¶wiata, no chyba, ze twierdzicie, ¿e wyparcie bia³ych i znikniêcie ich ¶wiata jest niczym :) Piszecie w takim duchu, jakby ca³kiem realne ryzyko znikniêcia naszej cywilizacji nie robi³o na Was najmniejszego wra¿enia.

I co mam w zwi±zku z tym zrobiæ? Za³o¿yæ 10 osobow± rodzinê i do tego samego namówiæ s±siadów?

Tu wkraczamy na nowy obszar w dyskusji, proponuje sobie podarowaæ na razie mo¿liwe metody przeciwdzia³ania. Ale mogê wymieniæ kilka: polityka prorodzinna we wszystkich krajach zachodu - trzeba zatrzymaæ kryzys demograficzny, skoñczenie z tzw. socjalliberaln± polityk± spo³eczn± - czyli z promowaniem pr±dów destrukcyjnych, walk± o gospodarkê socjalistyczn± (socjalizm to zag³ada - tego nikt nie wytrzyma). Ochrona naszej kultury przed degeneracj± - sztuk± s± dzia³a Leonarda da Vinci, Bacha i Mozarta, a nie ekskrementy zamkniête w pude³ku z pleksi (to nie ¿art), albo bohomazy autorstwa szympansa z berliñskiego zoo (to te¿ nie jest ¿art). Poza tym trzeba wreszcie powstrzymaæ niekontrolowan± emigracjê z krajów trzeciego ¶wiata i doszczêtnie skompromitowan± politykê multikulti.
Tu nie chodzi o sp³odzenie 10 dzieci, ale o obudzenie siê ze s³odkiego letargu gnu¶no¶ci w jakim ¿yje bia³y cz³owiek zachodu.

Po prostu ten film stawia rasê bia³ych na piedestale ¶wiata ale widzê, ¿e to zale¿y od odbiorcy jak to zinterpretuje. Ty widzisz to jako alarm i ostrze¿enie przed znikniêciem bia³ych, ja te¿ to mogê tak odebraæ ale tak jak ju¿ napisa³em, ogl±daj±c to mam wra¿enie, ¿e autor widzi bia³ych jako pêpek ¶wiata bez którego reszta siê nie obejdzie. To jest tylko moje zdanie i mam do niego prawo, nie mam zamiaru Ciê przekonywaæ, ¿e to ja i tylko ja mam racjê.

Pisz±c o rasizmie stawiasz niezwykle ciê¿kie oskar¿enia, nie szafuj tak swobodnie tym okre¶leniem, zw³aszcza, ¿e w dzisiejszych czasach odium rasizmu prowadzi do wykluczenia z dyskursu publicznego.
W tym filmie nie ma tre¶ci wskazuj±cych na to, ¿e autor uwa¿a, ¿e biali s± pêpkiem ¶wiata. To wra¿enie sam sobie dopowiedzia³e¶. Ale nawet gdyby autor tak s±dzi³, to nie jest to jeszcze rasizm. Samozachwyt nie jest równoznaczny z deklarowaniem nienawi¶ci do innych ras, czy ich warto¶ciowaniem. W dzisiejszych czasach kiedy biali chc± podkre¶laæ swoje osi±gniêcia to jest to kwalifikowane jako rasizm, ale gdy to samo robi± inne rasy to ju¿ wszystko w porz±dku, oni jedynie "podkre¶laj± swoj± to¿samo¶æ" np. Azjaci (szczególnie Chiñczycy czy Japoñczycy - ale to jak pisa³em nie jest a przynajmniej nie zawsze jest rasizm) albo murzyni (polecam analizê postaw i ideologii wspó³czesnych murzynów zamieszkuj±cych USA - jest to czasami rasizm w postaci skrajnej).

I jeszcze kilka kwestii pobocznych:

Wracaj±c do ró¿nic miêdzy rasami to jest faktem potwierdzonym naukowo, miêdzy innymi przez noblistê w dziedzinie genetyki, ¿e rasa czarna ma IQ ¶rednio ni¿sze o 25 od rasy bia³ej czyli 75(przypominam, ¿e takie IQ w medycynie uznawane jest za upo¶ledzenie).



Chyba nie masz na my¶li czarnych z krajów w pe³ni ucywilizowanych? Zapewne chodzi o rdzenn± czarn± ludno¶æ afrykañsk± ale je¶li tak to co w tym dziwnego? Wielu z nich nawet nie potrafi czytaæ ale czy to znaczy, ¿e potencja³ ich mózgów jest mniejszy, nie to znaczy tylko, ¿e nie maj± takiego dostêpu do wiedzy jak my.

Zupe³nie o co¶ innego chodzi. Badania przeprowadzone na przedstawicielach rasy negroidalnej potwierdzaj±, ¿e s± oni mniej inteligentni od innych ras. Dlaczego? ¯yj± na ciep³ym po³udniu gdzie mogli sobie dziesi±tki tysiêcy lat z pokolenia na pokolenie zbieraæ palmy z drzew (upraszczam). A inne rasy ¿y³y w niesprzyjaj±cych warunkach, musia³y bezustannie kombinowaæ jak prze¿yæ i w efekcie ich inteligencja rozwija³a siê - bo musieli jej u¿ywca. Tu nie chodzi o umiejêtno¶æ czytania czy pisania, murzyni w USA przez 200 lat nie nadrobia zaleg³o¶ci która narasta³a przez tysi±clecia.
A co do postaw czarnych w USA, porównaj ich postêpowanie z postêpowaniem np. Azjatów, którzy siê w przeciwieñstwie do murzynów w USA nie urodzili. Azjaci staraj± sie, ucz± siê, pracuj±, a murzyni mimo, i¿ ¿yj± w USA od urodzenia rzadko kiedy studiuj± (nawet bior±c pod uwagê akcjê afirmacyjn±, tzn. dostaj± oni punkty na studia za kolor skóry [to nie jest rasizm?] ju¿ by³y liczne przypadki, kiedy bia³y nie dosta³ siê na studia, bo czarny z punktami za kolor skóry zaj±³ jego miejsce).

Co siê sta³o z naukowcami, którzy dokonali tych odkryæ? Otó¿ wszystkich jak jeden m±¿ oskar¿ono o... no zgadnij o co? :P Nie podjêto z nimi ¿adnej debaty, nie próbowano nawet podj±æ merytorycznej dyskusji z ich argumentami, po prostu wykluczono ich z dyskusji za "nies³uszne" wyniki badañ. Nomen omen tak dosyæ czêsto wygl±daj± badania naukowe w kwestiach objêtych cenzur± politycznej poprawno¶ci.


Co do przestêpstw - statystyki obni¿aj±ce skalê przestêpczo¶ci w¶ród czarnych w USA nie s± szeroko upubliczniane bo... to chyba oczywiste, s± g³êboko "nies³uszne" :) Co wiêcej w³adze i media staraj± siê zamilczeæ przypadki zbrodni pope³nionych przez czarnych a jednocze¶nie rozdmuchuj± ka¿dy przypadek zbrodni pope³nionych na czarnych.
Ale w Europie jest nie lepiej, np. w Niemczech 80% przestêpstw pope³nianych jest przez kolorowych emigrantów. A po obu stronach Atlantyku próby przypominania o tych niewygodnych faktach koñcz± siê oskar¿eniem o... no o co? :)

Dlatego apeluje! Ludzie nie rzucajcie na lewo i prawo oskar¿eniami o rasizm!

@Ana Mert

o akurat da siê wyt³umaczyæ wp³ywem kultury. Czarni s± uwa¿ani przez bia³ych za istoty gorszego gatunku i chc±c-niechc±c przejmuj± ten stereotyp. I w efekcie maj± gorsze wyniki w testach IQ oraz pope³niaj± wiêcej przestêpstw.

To nieprawda, proszê nie zaklinaæ rzeczywisto¶ci w ten sposób. taki pogl±d zreszt± czêsto przewija siê w mediach, ale nie jest prawd± takie oskar¿anie bia³ych o to, ¿e "zmuszaj±" swoj± postaw± kolorowych do pope³niania przestêpstw. Emigranci s± otoczeni zadziwiaj±co szerok± opiek±, bywa tak (np. we Francji, Niemczech czy Szwecji), ¿e nie musz± pracowaæ, ¿eby ¿yæ. ¯yj± ze sporych ¶wiadczeñ socjalnych. W Szwecji nawet domy dostawali za darmo. A propos - pewien cz³owiek w Szwecji poszed³ siedzieæ na pó³ roku, za list do gazety w którym narzeka³ na to, ze w jego okolicy osiedli³o siê du¿o imigrantów i siê nie asymiluj±. Jego zbrodni± by³ oczywi¶cie rasizm :)
Nie da sie wyja¶niæ wyników testów IQ i zwiêkszonych tendencji kryminogennych wp³ywem bia³ych. Jako¶ tak siê sk³ada, ¿e problem dotyczy jedynie emigrantów czarnych i Arabów a nie np. tych z Europy wschodniej czy Azji, ich postêpowanie jest zupe³nie inne. O tym jest miêdzy innymi artyku³ homoseksualisty w jednym z tematów na forum o homo atakowanych przez kolorowych - jest tam s³uszne sformu³owanie, g³osz±ce, ¿e jak zwykle kat okazuje siê ofiar± w retoryce politycznej poprawno¶ci.
Nie da siê wszystkiego zwaliæ na mityczny rasizm bia³ych, na zachodzie s± za to ciê¿kie sankcje karne, zreszt± pod rasizm podpada tam jakakolwiek krytyka czarnych. handluj± narkotykami, zak³adaj± gangi, zabijaj± siebie nawzajem i innych, gwa³c± i krzywdz± innych czêsto dla zabawy... bo biali ich nie szanuj±.. Tak mo¿na usprawiedliwiæ ka¿d± zbrodniê. Wszyscy w oko³o nich chuchaj± i dmuchaj±, a oni nadal ¿yj± na koszt spo³eczeñstwa i gardz± prawem. Dla nich prawo jest dla tych "bia³ych frajerów".
  • 0

#37

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i trudno, ¿e jestem w tej mniejszo¶ci, wa¿ne, ¿e jestem sob± i jest mi z tym dobrze :P
  • 0

#38

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naj¶wiêtsza prawda :) Straszliwe trafne spostrze¿enia i mogê powiedzieæ ¶mia³o ¿e ze wszystkim sie zgadzam. Jeden z lepszych postów jakie czyta³em.Dajê plusa za tego posta Trajanowi :D

Co do Japoñczyków to patrz±c na ich obecn± kultura odnoszê wra¿enie, ¿e maj± BARDZO rozwiniête my¶lenie abstrakcyjne ;p
  • 0

#39

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Naszla mnie tylko taka refleksja.
Te rece obejmujace ziemie, gdyby byly czarne komentarze czarnych bylyby "rzadzimy swiatem", komentarze bialych bylyby "fajna animacja", gdyby byly zolte byloby pewnie podobnie. Ale ze sa biale to komentarze bialych sa "bialy czl,owiek to rasista" a czarnych zapewne jeszcze gorsze.
Niech zyje samobiczowanie bialych! :lol
  • 0

#40

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • P³eæ:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To akurat da siê wyt³umaczyæ wp³ywem kultury. Czarni s± uwa¿ani przez bia³ych za istoty gorszego gatunku i chc±c-niechc±c przejmuj± ten stereotyp. I w efekcie maj± gorsze wyniki w testach IQ oraz pope³niaj± wiêcej przestêpstw.

To nieprawda, proszê nie zaklinaæ rzeczywisto¶ci w ten sposób. taki pogl±d zreszt± czêsto przewija siê w mediach, ale nie jest prawd± takie oskar¿anie bia³ych o to, ¿e "zmuszaj±" swoj± postaw± kolorowych do pope³niania przestêpstw.

Przeczyta³e¶ dalsz± czê¶æ mojej wypowiedzi? Wyt³umaczy³am tam na czym polega to co nazwa³am wp³ywem kultury. To bardzo delikatny, pod¶wiadomy proces. W ¿aden sposób nie mo¿na tu mówiæ o "zmuszaniu" do czegokolwiek, tu chodzi o stereotyp. Ludzie nawet nie zdaj±c sobie z tego sprawy powtarzaj± pewne stereotypy("Dziewczynki s± grzeczniejsze i czystsze od ch³opców", "Polak to katolik", "Blondynki s± g³upie"). To obustronny proces - kto¶ to wymy¶li³ ale i kto¶ zachowuje siê zgodnie z tym wymys³em (pewnie zauwa¿yli¶cie ,¿e oczywi¶cie nie wszystkie- ale spora czê¶æ blondynek zachowuje siê jak te z dowcipów. I to bynajmniej nie dlatego ,¿e takie siê urodzi³y - tylko dlatego ,¿e tak je wychowano. "Jeste¶ blondynk± wiêc nie musisz tego rozumieæ, wa¿ne ¿eby¶ ³adnie wygl±da³a."). Nie jest tak ,¿e tylko biali s± winni. Tak w³a¶ciwie nie ma tu winnych, winna jest kultura, wychowanie.
A tworzenie dla czarnych "raju na ziemi" (nie musz± pracowaæ, maj± domy, dostaj± kasê za friko, nie mo¿na ich ukaraæ za przestêpstwa) do niczego nie prowadzi a jeszcze pogarsza sprawê. (Nie mówi±c ju¿ o tym ,¿e to równie¿ rasizm - tyle ,¿e w "pozytywnej" formie). Przez to czuja siê bezkarni a ponadto uwa¿aj± ,¿e nie musz± nic robiæ bo od bia³ych im siê "nale¿y" za dawne krzywdy. Najlepsz± rada na wszelkie izmy (rasizm, seksizm .itp) jest traktowanie ich obiektów na równi. A nie wywy¿szanie którejkolwiek ze stron.
  • 0



#41

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego takie my¶lenie jest autodestrukcyjne?


Biali ludzie maj± swoje zas³ugi i tak jak sam mówisz to w³a¶nie dziêki nim, dzisiejszy ¶wiat wygl±da tak a nie inaczej ale spróbuj sobie wyobraziæ jak wygl±da³o by wszystko gdyby nie by³o innych ras poza nasz±, na pewno bardzo by ludzko¶æ na tym ucierpia³a ale to nie znaczy, ¿e technika stanê³a by w miejscu albo zaczê³a siê cofaæ. Odnios³em wra¿enie, ¿e wszystkie wielkie odkrycia przypisujesz bia³ym ludziom. Z tego tematu mo¿emy dowiedzieæ siê i¿ Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi osobami które wzbi³y siê w powietrze, Egipcjanie budowali piramidy ponad dwa i pó³ tysi±ce lat temu a my dzisiaj wci±¿ nie jeste¶my pewni co do technologii przez nich u¿ytej, majowie znali siê na astronomii i byli w stanie z niesamowit± precyzj± i dok³adno¶ci± sporz±dziæ mapy nieba, Edisonowi przypisuje siê wynalezienie ¿arówki pomimo, ¿e wszystko wskazuje na to i¿ 3000 lat temu w egipcie dysponowano ju¿ elektrycznym ¼ród³em ¶wiat³a. Piszê to po to aby wyja¶niæ, ¿e biali pomimo swej inteligencji i niezaprzeczalnemu wk³adowi w rozwój technologii, wcale nie s± jedyn± ras± zdoln± do odkryæ w tej dziedzinie. Te kilka przyk³adów które wymieni³em nie wyczerpuj± tematu, zapewne gdyby nas nie by³o wszystko potoczy³o by siê zgo³a inaczej, ale czy to znaczy gorzej? Oczywi¶cie mo¿na tylko gdybaæ, ale my¶lê ¿e pomimo swego wk³adu w rozwój, bia³y cz³owiek ma te¿ swój wk³ad w negatywne aspekty naszego ¶wiata. Jak sam piszesz

Wojny wszczyna ka¿dy


Masz sporo racji odno¶nie ochrony naszej kultury i jej dziedzictwa z tym, ¿e ja chcê tylko pokazaæ i¿ biali wcale nie s± najwa¿niejsi, przed nimi tak¿e dokonywano wielkich rzeczy i odkryæ. Je¶li nie by³o by bia³ych, nie by³o by pewnie te¿ spalin, szklanych wie¿owców, ¶mieci mog±cych rozk³adaæ siê tysi±ce lat, tak... biali wynale¼li te¿ wiele z³ych rzeczy z drugiej strony, wynale¼li te¿ wiele dobrych dlatego aby siê nie rozpisywaæ koñczê. :)
  • 0

#42

golibroda.
  • Postów: 430
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja chcê tylko pokazaæ i¿ biali wcale nie s± najwa¿niejsi,


A czy GDZIEKOLWIEM w tym filmie jest napisane ze sa?
Polityczna poprawnosc i polowanie na rasizm tak wypralo juz ludziom mozgi, ze widza rasizm nawet tam gdzie go nie ma. W ogole slowo "biala rasa" jest juz wrecz zakazane i rasistowskie, tak samo jak przymiotnik "zydowski".

Doszukujesz sie czegos czego nie ma i potem polemizujesz z wlasnymi urojeniami. Sory ale w ten sposob to sie raczej malo z kim dogadasz w tym temacie poza soba samym.
  • 0

#43

Ashwalker.
  • Postów: 91
  • Tematów: 12
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten krótki filmik pokazuje sprawę w zdecydowanie złym świetle. O przewadze ludzi czarnoskórych mówi się jak o pladze i pomija się fakt, że taki "mulat" (biała mama + czarny tata = mulacik) to nie 100% "czarnuch", a założę się, że w tej statystyce właśnie za takiego jest przyjmowany. Taka osoba to równie 50% białas - więc dlaczego mówi się o niej jak o czarnuchu?

Idąc dalej - czy nie zastanawia was fakt, że statystycznie w 2100 roku 98% ludzi będzie "czarnych"? Ale jak to? Już teraz ta liczba to około 70% - próbujecie mi wmówić, że co ~3ci człowiek na ziemi to murzyn? Czyli co nie jest białe jest czarne? Pff... Żal...

Dziwi jeszcze jedna sprawa: dlaczego bez białych ludzi na świecie moja (nasza) przeszłość i przyszłość nie będzie miała sensu? E...
Wniosek 1. Czarnoskórzy ludzie żyją BEZ sensu, są plagą niszczącą nasz świat.
Wniosek 2. Jestem biały, jestem dobry, jestem ratunkiem dla całego świata.
Tak - to przywołuje delikatne skojarzenia rasistowskie!

Nie martwcie się - są jeszcze żółtki, pomogą w wybielaniu... -.-

Nie rozumiem co wywołuje obawy autora filmu - przecież obserwujemy coraz większe mieszanie się ludności i cywilizacji. Nieuchronnie zbliżamy się do ogólnoświatowego "kosmopolitanizmu" kolorów skóry. Zapewniam was - za jakiś czas nie będzie białych i nie będzie czarnych... Wszystko się ładnie wymiesza w jeden seksowny kolorek.

Anyway - mi to rybka. Bardzo podobają mi się murzyńskie laseczki. Yo YO Gangsta Girlz xD

PS

Jesli chodzi o predyspozycje fizyczne to murzyni bija bialych na leb. Inaczej moze byc jesli chodzi o ich rozwoj umyslowy. Nie wiem jaki jest ich sredni wynik IQ, ale co oni takiego odkonali lub wynalezli na przestrzeni wiekow? Ich technologia zatrzymala sie na poziomie domkow z lisci. Poza tym to straszne lenie. Murzyn i Arab to tylko kombinuja jak wymigac sie od roboty.

No chyba jesteś chory. O odkryciach technologicznych mówi się co najwyżej na poziomie PAŃSTWA, nie RASY. Im więcej tym lepiej mówisz? No to jesteś przegraniec, bo murzynów jest więcej. ;)

"Murzyn i Arab to tylko kombinuja jak wymigac sie od roboty"? Dodaj do listy polaka...


Myślenie nie boli. :*

U¿ytkownik Ashwalker edytowa³ ten post 07.02.2008 - 21:28

  • 0

#44

kriszo.
  • Postów: 42
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Straszne Straszne Straszne!!! je¿eli to jest prawda...(co mam nadzieje ¿e nie) to wyginiemy jak mamuty :D dla mnie osobi¶cie ró¿nica pomiêdzy czarnymi i bia³ymi lud¼mi jest ogromna i niech nikt mi nie mówi ¿e nie robi mu to ró¿nicy...bo to wrêcz smutne. Tu chodzi o przetrwanie konkretnego gatunku (naszego bia³ego gatunku) BTW nie jestem rasist±
  • 0

#45

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Ana Mert

Przeczyta³e¶ dalsz± czê¶æ mojej wypowiedzi? Wyt³umaczy³am tam na czym polega to co nazwa³am wp³ywem kultury.

Przeczyta³em Twój post, rozumiem Twój punkt widzenia i napisa³em dlaczego siê z nim nie zgadzam.
Ale widzê, ¿e warto rozwin±æ temat:

Ludzie nawet nie zdaj±c sobie z tego sprawy powtarzaj± pewne stereotypy("Dziewczynki s± grzeczniejsze i czystsze od ch³opców", "Polak to katolik", "Blondynki s± g³upie"). To obustronny proces - kto¶ to wymy¶li³ ale i kto¶ zachowuje siê zgodnie z tym wymys³em (pewnie zauwa¿yli¶cie ,¿e oczywi¶cie nie wszystkie- ale spora czê¶æ blondynek zachowuje siê jak te z dowcipów. I to bynajmniej nie dlatego ,¿e takie siê urodzi³y - tylko dlatego ,¿e tak je wychowano. "Jeste¶ blondynk± wiêc nie musisz tego rozumieæ, wa¿ne ¿eby¶ ³adnie wygl±da³a.")

Nawet je¿eli takie stereotypy s± trwale zakorzenione w mentalno¶ci spo³eczeñstwa, to nie determinuj± one postaw danej, objêtej stereotypem mentalno¶ci. Taki determinizm po prostu nie ma miejsca, to mrzonka. We¼my przyk³ad z blondynka - niektóre blondynki zachowuj± siê jak te z kawa³ów nie dlatego, ¿e wprasowano im pod¶wiadomie taki sposób postepowania, ale po prostu jest to pewien gatunek ptasich mó¿d¿ków z ograniczonymi mo¿liwo¶ciami rozumienia ¶wiata.
One zachowuj± siê w ten sposób nie dlatego, ¿e tak g³osi stereotyp, to stereotyp powsta³ na bazie ich zachowania.

Podobnie z kolorowymi, stereotypy na temat ich zachowania powsta³y dlatego, ¿e zachowywali siê tak a nie inaczej. S³owem wpierw by³o zachowanie, a dopiero pó¼niej powsta³ stereotyp na jego temat.

O Polakach za granic± mówi³o siê i czêsto nadal mówi, ¿e to zapijaczeni z³odzieje, czy ¿ebracy. Czy ten stereotyp determinuje zachowanie siê Polaków na zachodzie albo w kraju? Oczywi¶cie ¿e nie! Je¿eli jaki¶ Polak zachowuje siê stereotypowo, to nie dlatego, ¿e tak g³osi stereotyp, a dlatego, ze po prostu jest takim, a nie innym cz³owiekiem. Ale stereotyp nie determinuje jego zachowania.

Tak w³a¶ciwie nie ma tu winnych, winna jest kultura, wychowanie.


Tak, tu siê zgodzê. Murzyni maj± tak± w³a¶nie kulturê, ale to nie jest wina bia³ych! To sami czarni stworzyli taka a nie inn± kulturê, ¶wiat stworzony przez bia³ych da³ im szereg mo¿liwo¶ci wyj¶cia z tego b³êdnego ko³a. Ale skorzystali z tego nieliczni czarni (za to licznie korzystaj± np. Azjaci). Po raz kolejny przywo³am czarnego komika Bila Cosbiego, który skrytykowa³ murzynów w USA za to, ¿e zamiast wzi±¶æ sie do pracy i korzystaæ z tego jakie mo¿liwo¶ci daje im Ameryka siedz± w domach i zajmuj± sie przestêpcz± dzia³alno¶ci±, Cosby jako przyk³ad wzorca postêpowania poda³ w³a¶nie Azjatów!

Reasumuj±c to czarni stworzyli sobie tak± kulturê i jest to pewna prawid³owo¶æ, podobnie zachowuj± siê po obu stronach Atlantyku i w samej Afryce (legendarna inercja i lenistwo afrykañskich autochtonów - a w Afryce nie ma ¿adnych bia³ych, którzy mogliby ich wpêdziæ w taki determinizm jaki zak³adasz). Wynika z tego, ¿e oni maja w sobie "co¶ takiego", co sprzyja takim a nie innym negatywnym postawom. I to nie jest wina bia³ych, tylko samych murzynów i jedynie oni mog± ten stan rzeczy zmieniæ. Ale nic nie robi± w tym kierunku.

A tworzenie dla czarnych "raju na ziemi" (nie musz± pracowaæ, maj± domy, dostaj± kasê za friko, nie mo¿na ich ukaraæ za przestêpstwa) do niczego nie prowadzi a jeszcze pogarsza sprawê. (Nie mówi±c ju¿ o tym ,¿e to równie¿ rasizm - tyle ,¿e w "pozytywnej" formie). Przez to czuja siê bezkarni a ponadto uwa¿aj± ,¿e nie musz± nic robiæ bo od bia³ych im siê "nale¿y" za dawne krzywdy.

Tutaj siê w pe³ni zgadzam, nale¿y im dawaæ mo¿liwo¶æ wydobycia siê z do³ka, ale nie rozpieszczaæ. Tylko, ¿e biali ta ca³a "politykê afirmacyjn±" rozpoczêli i kontynuuj± w³a¶nie w imiê walki z rasizmem, zreszt± krytyka takiego dzia³ania wystarczy, ¿eby dostaæ ³atkê rasisty, wiêc uwa¿aj na siebie :) Taka w³a¶nie polityka (prowadzona zreszt± na koszt bia³ych podatników) i niedopuszczanie do siebie my¶li, ¿e to nie dzia³a, jest nies³uszne, niesprawiedliwe to w³a¶nie jedna z najwiêkszych s³abo¶ci pogr±¿onego w ideologicznej schizofrenii bia³ego cz³owieka zachodu.

Najlepsz± rada na wszelkie izmy (rasizm, seksizm .itp) jest traktowanie ich obiektów na równi. A nie wywy¿szanie którejkolwiek ze stron.

Niestety demokratyczne postêpowe demokracje obra³y inny kierunek czyli tzw. "pozytywn± dyskryminacjê" - u³atwianie ¿ycia jednym kosztem innych. Jest to w oczywisty sposób dyskryminacja tych innych w³a¶nie. A ca³a metoda jest czasem wrêcz idiotycznie kuriozalna, np. w parlamencie szwedzkim po wyst±pieniu pos³a okre¶lonej p³ci np. mê¿czyzny MUSI wyst±piæ kobieta i odwrotnie. Kolejny przemawiaj±cy musi byæ przeciwnej p³ci, choæby nie mia³ zupe³nie nic do powiedzenia ale musi byæ "równo", wiêkszym idiotyzmem jest chyba tylko nakaz, aby w bibliotekach taka sama liczba ksi±¿ek by³a autorstwa kobiet i mê¿czyzn.

@BENDER

Z tego tematu mo¿emy dowiedzieæ siê i¿ Bracia Wright wcale nie byli pierwszymi osobami które wzbi³y siê w powietrze Egipcjanie budowali piramidy ponad dwa i pó³ tysi±ce lat temu a my dzisiaj wci±¿ nie jeste¶my pewni co do technologii przez nich u¿ytej, majowie znali siê na astronomii i byli w stanie z niesamowit± precyzj± i dok³adno¶ci± sporz±dziæ mapy nieba, Edisonowi przypisuje siê wynalezienie ¿arówki pomimo, ¿e wszystko wskazuje na to i¿ 3000 lat temu w egipcie dysponowano ju¿ elektrycznym ¼ród³em ¶wiat³a

Ale¿ ja nie neguje tych wspania³ych osi±gniêæ ró¿nych wynalazców na przestrzeni dziejów, ale ich przydatno¶æ dla nas jest znikoma, ju¿ wyja¶niam dlaczego! Co z tego, ¿e w przesz³o¶ci jacy¶ konstruktorzy budowali urz±dzenia lataj±ce? Chwa³a im!!! Ale nam nic z tego nie przysz³o, ta wiedza nie przetrwa³a i dopiero szereg bia³ych konstruktorów od ponad stu lat konstruuje coraz to doskonalsze urz±dzenia lataj±ce jakie nie ¶ni³yby siê braciom Wright! Wiedza antycznych prekursorów lotnictwa przepad³a wraz z nimi. I tu dochodzimy do byæ mo¿e najwa¿niejszego! Otó¿ liczy siê nie tylko sam pomys³, wynalazek, ale te¿ wypracowania metody jego udoskonalania, przerabiania itd. Mam na my¶li to, ¿e po XX wiecznych prekursorach lotnictwa tematem zajmowali sie kolejni konstruktorzy, in¿ynierowie, którzy w po³±czeniu z przemys³owcami przy wykorzystaniu szeregu technologii produkcyjnych, materia³owych itd mogli rozpocz±æ budowê samolotów, i ich stopniowe udoskonalanie. Gdyby nasza historia lotnictwa skoñczy³a siê na pomy¶le braci Wright a za tym nie poszed³by ca³y sztab naukowców, konstruktorów, przemys³owców itd, którzy wykorzystali wiedzê z ró¿nych dziedzin aby stworzyæ przemys³ lotniczy, to ca³e po¶wiêcenie i pomys³owo¶æ prekursorów lotnictwa na nic by siê nie zda³o. A pewnie tak w³a¶nie by³o z antycznymi lotnikami.

Nie wystarczy sama genialna nawet idea, konieczny jest jeszcze wypracowany system, który pozwala j± wdro¿yæ, rozwijaæ i udoskonalaæ. A takim w³a¶nie rozwiniêtym systemem dysponuje bia³y cz³owiek, inni go nie mieli, a przynajmniej nie w takim stopniu.
Co z tego, ¿e gdzie¶ tam kiedy¶ jaki¶ geniusz dokona³ wspania³ego odkrycia, nale¿y mu siê chwa³a, podobnie jak ludowi, który go wyda³ i umo¿liwi³ mu rozwiniêcie skrzyde³, ale to nie wystarczy a¿eby odnie¶æ sukces. Nale¿y podkre¶laæ wynalazki staro¿ytnych ludów, to wspaniale, ¿e ju¿ wtedy ludzie byli zdolni do takich odkryæ! Ale nie stworzyli systemu, który pozwala na zsynchronizowanie ze sob± wielu odkryæ w celu dalszego rozwoju (np. odkrycie nowego stopu metalu pozwala na konstrukcjê urz±dzenia, którego do tej pory nie da³o siê skonstruowaæ), i wykorzystywanie tych wynalazków, wdra¿anie ich w ¿ycie. Bia³y cz³owiek stworzy³ taki z³o¿ony i funkcjonuj±cy system, dziêki czemu rozwin±³ swój i obcy dorobek naukowy w celu rozbudowania tego systemu - wprawi³ maszynê postêpu technicznego w ruch i to w czasie, kiedy inni stali w miejscu b±d¼ wrêcz cofali siê upajaj±c siê swoj± minion± wielko¶ci± (jak np. Chiny w dawnych czasach). I dysponuj±c tak± dzia³aj±c± maszyn± - systemem móg³ rozwijaæ swój potencja³ coraz bardziej. Na ten system nie sk³adaj± siê tylko osi±gniêcia naukowo - techniczne, ale tak¿e np. metoda organizacji spo³eczeñstwa, pañstwa, kultura i ustrój sprzyjaj±cy rozwojowi. Inne rasy chc±c nie chc±c musia³y korzystaæ z naszego systemu, bo by³ najlepszy. Wesz³y w ten nasz schemat (jak np. Japonia, czy tzw. tygrysy wschodnioazjatyckie), przejê³y nasze wzorce, bo musia³y to zrobiæ, ¿eby siê rozwijaæ. Albo wsiadasz na wóz, albo zostajesz w tyle. Obecnie na ¶wiecie jest tylko jeden taki jad±cy przed siebie wóz, wóz bia³ych ludzi do którego wsiadaj± ze swoim dorobkiem coraz to nowe ludy, nacje, kraje itd.

Kolejna kwestia to sprawa Egipcjan - to jest inny problem. Otó¿ Egipcjanie stworzyli wspania³± cywilizacjê, która niestety jest ju¿ tylko historyczn± czê¶ci± dorobku ogólno¶wiatowego. Budowali wspania³e budowle, to fakt i chwa³a im za to, piramidy do dzi¶ robi± wra¿enie. Ale znowu có¿ z tego, skoro ich technologia zginê³a wraz z nimi, przyda³a sie tylko im, przyczyni³a siê do rozkwitu ich cywilizacji a ani im wspó³cze¶ni s±siedzi nie za bardzo na tym skorzystali, ani nam nic z tego nie przysz³o. Jeszcze raz podkre¶lam - nie mam zamiaru deprecjonowaæ ich dokonañ, ale i tak technologie budowania musieli¶my stworzyæ praktycznie od nowa sami (podobnie jak beton trzeba by³o odkryæ ponownie, bo rzymska technologia jego produkcji uleg³a zapomnieniu). I przez te wszystkie lata bia³y cz³owiek stworzy³ w³asne technologie budowania i doszed³ a¿ do konstrukcji, które dzi¶ widzimy w miastach.

Piszê to po to aby wyja¶niæ, ¿e biali pomimo swej inteligencji i niezaprzeczalnemu wk³adowi w rozwój technologii, wcale nie s± jedyn± ras± zdoln± do odkryæ w tej dziedzinie.

Uwa¿am, ¿e niepotrzebnie to piszesz, bo nikt tego nie kwestionuje, ale tak sie sk³ada, ¿e to w³a¶nie bia³y cz³owiek zdo³a³ skonstruowaæ mechanizm, który pozwoli³ na wdro¿enie i rozwijanie zdobytej wiedzy. Inni tego nie zrobili z ró¿nych przyczyn, ale to nie znaczy, ¿e s± na to za g³upi. Tu problematyczn± kwestia s± plemiona z³o¿one z przedstawicieli rasy negroidalnej i Indian w Ameryce Po³., które do przybycia bia³ych ¿y³y jako spo³eczeñstwa pierwotne, tu trzeba zaznaczyæ, ¿e one jednak nie mog³y dokonaæ takich odkryæ.

Oczywi¶cie mo¿emy sobie wyobraziæ jaki¶ globalny kataklizm, który spowoduje np. zag³adê ca³ej znanej nam cywilizacji, zniknie ca³y dorobek wszystkich ludów i wszystko bêdzie trzeba budowaæ od pocz±tku. I wtedy co tam jakiemu¶ odkrywcy, który za ile¶ tysiêcy lat odkryje np. ¿arówkê, po wiedzy, ¿e kilka tysiêcy lat temu jaki¶ Edison te¿ j± odkry³, a inni po nim robili je nawet lepsze, a jeszcze inni rozszczepiali atom, co mu po wiedzy, ¿e przed Edisonem te¿ kto¶ odkry³ co¶ na kszta³t ¿arówki. Dla niego nasz dorobek bêdzie tym, czym dla nas jest dorobek zaginionych ludów staro¿ytnych, czy ta wiedza mniej luba bardziej zaskakuj±co zaawansowana, która po prostu nie przetrwa³a.
  • 0


 

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci oraz 0 u¿ytkowników anonimowych