Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Paranormalne.pl - możesz pomóc


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 replies to this topic

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Serwis Paranormalne.pl planuje stworzyć autorską płytę DVD, na której znajdą się m.in wszystkie autorskie publikacje jakie pojawiły się na forum od roku 2005. Z tego też powodu poszukiwane są osoby chętne do pomocy w transferze tekstów do formatu .doc.

Opis prac:

I. uzupełnienie tematów "ARTYKUŁY" (linki do tematów "Artykuły" poszczególnych forów znajdują się w boxie "Kategorie Główne" na stronie portalu)

ta część prac polega na wyszukaniu tematów autorskich (tłumaczenia, opracowania), których linki nie znajdują się w temacie "ARTYKUŁY" danego forum. Poszukiwania należy rozpocząć od tematu [kliknij]; później skupić się na konkretnym forum.

II. kiedy lista linków artykułów danego forum będzie kompletna, można rozpocząć transfer tekstów do formatu .doc

ta część prac polega na skopiowaniu tekstów do formatu .doc z zachowaniem formatowania źródłowego i polskich znaków (w przypadku ich braku lub licznych błędów należy skorzystać z opcji korekty - wszystkie teksty muszą posiadać polskie znaki) do pliku .doc. Ważne jest przeniesienie wszystkich zdjęć (jeśli dany temat takowe posiada), oraz autora i źródła. Wszystkie tematy mogą znajdować się w 1 pliku .doc o ile rozpoczynają się od nowej strony.



Osoba chcąca podjąć współpracę zobowiązuje się do:

- wyboru forum (forów), na którym zobowiązuje się w pierwszej kolejności uzupełnić listę artykułów

na tym etapie prac, osoba wyszukuje teksty, których brakuje w temacie "ARTYKUŁY" danego forum, a następnie przygotowuje listę linków do owych tekstów z odpowiednim formatowaniem [BBCODE] (w formie łatwej do wstawienia na forum) zgodnie ze schematem jaki zastosowano w temacie "ARTYKUŁY" danego forum.

- przesłania gotowej listy administratorowi

kiedy lista jest gotowa, osoba zainteresowana przesyła ją do administratora serwisu (PW, e-mail, lub inny kanał kontaktowy).

- przetransferowania tekstów do formatu .doc

jest to końcowy etap prac, w którym autorskie publikacje danego forum przenoszone są do formatu .doc (word). Osoba zainteresowana kopiuje teksty z listy artykułów danego forum (wraz ze zdjęciami, źródłami) i tworzy z nich dokument worda.

Paranormalne.pl oferuje 0,75zł za 1 przeniesiony do formatu .doc artykuł. Warunkiem jest uzupełnienie listy artykułów danego forum w pierwszej kolejności. Całkowita kwota zależna od ilości przeniesionych tekstów zostanie przelana na konto bankowe (nie realizujemy przelewu pocztowego) w momencie kiedy osoba zainteresowana zakończy pracę lub uzna, że zakończyła współpracę na danym etapie.



Dostępne fora i osoby, które zaoferowały pomoc:

Życie po Śmierci - Snajper88
UFO i Obce Cywilizacje - AlienGrey
Parapsychologia -
Dziwny Świat - Cashpoint
Człowiek i Planeta -
Religia i Filozofia - Berith
Tajemnice Kosmosu - +.....
Teorie konspiracyjne -
Pozostałe Tematy -



Formatowanie dokumentu .doc

Marginesy: standardowe word'a

Nagłówek (tytuł): Wyrównany do lewej, czcionka Verdana 16pt bold + STYL NAGŁÓWEK 1

Treść: Wyjustowany, czcionka Verdana 10pt

Źródło tekstu / autor / strona www: Wyrównany do lewej, czcionka Verdana 10pt

Zdjęcie: wycentrowane (maksymalny rozmiar do marginesów dokumentu)

Podpis zdjęcia (jeśli istnieje):
wycentrowany, czcionka Verdana 8pt

- Przy przenoszeniu artykułów z danego forum należy zachować informacje o tym z jakiego PODFORUM temat pochodzi (np. 1 dokument .doc o nazwie podforum zawierający wszystkie artykuły tego podforum)

- Wszystkie artykuły należy zaczynać od nowej strony

- Nowe akapity nie muszą posiadać wcięcia (tabulator), wystarczy, jeśli pisane będą z odstępem 1 linii np:


tekst 1 akapitu tekst 1 akapitu tekst 1 akapitu tekst 1 akapitu

tekst 2 akapitu tekst 2 akapitu tekst 2 akapitu tekst 2 akapitu




Transferem dokumentów w obrębie 1 forum może zajmować się kilka osób pod warunkiem, że uzgodnią warunku podziału we własnym zakresie. Kwota wynagrodzenia jest ostateczna i nie podlega negocjacjom, jeśli powyższe warunki Ci nie odpowiadają, nie komentuj tego tematu.

Zapraszamy do współpracy wszystkich użytkowników forum, którzy posiadają minimum 5pkt. reputacji



#2

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

być może będę w stanie pomóc, jednak będzie to jeszcze zależało od paru spraw.
Myślę że ostatecznie będę mógł powiedzieć tak lub nie pod koniec przyszłego tygodnia.



#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy nowe zgłoszenie:

Tajemnice Kosmosu - +.....

Pozostałe fora:

Życie po Śmierci -
Parapsychologia -
Dziwny Świat -
Człowiek i Planeta -
Religia i Filozofia -
Teorie konspiracyjne -
Pozostałe Tematy -



#4

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawi mnie czy można by zaliczyć na przykłąd taką debatę jako "autorski artykuł". W sumie w takiej dyskusji jest wiele ciekawych informacji i zdjęć zawartych w dość zwięzłej formie.



#5

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Chętnie bym się zajął działem Religia i Filozofia, wpierw muszę jednak wiedzieć jak dużo czasu będziemy mieli na wykonanie tej pracy.

#6

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego to ma być akurat w formacie Worda?

Użytkownik Aramroth edytował ten post 07.02.2008 - 13:51


#7

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Format .doc jest najbardziej powszechnym formatem i nie tylko word go wykorzystuje. Można by zrobić pod open source, typu OpenOffice, ale jak myślisz - jak wiele osób się połapie co to za format?

#8

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że bardziej odpowiedni byłby .pdf. Ale to tylko moje zdanie. :)

#9

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Już dość dawno miałem taki pomysł w głowie. Sam nawet miałem zamiar w niedługim czasie zacząć "coś" działać. Kilka niejasności:
- Jak taka płyta DVD byłaby rozpowszechniana?
- Jakieś koszty?
- Jest możliwość zrobienia także "paczki" z artykułami, którą można by było umieścić na jakimś serwerze? [jeśli oczywiście będzie to "free"].

Chętnie zająłbym się działem Tajemnice Kosmosu, mam nadzieję, że +..... się zgodzi.

A i jeszcze jedno... Nie chcę za to żadnych pieniędzy...

pozdrawiam.

@Gynvael

Myślę, że jednak .doc jest bardziej przystępny dla większości i nie obciąża tak słabych komputerów jak np. mój. ;)

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 07.02.2008 - 15:14




#10

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Gynvael, najpierw trzeba to przepisać (skopiować) do worda a potem się zrobi z tego pdf. Napewno będzie ładnie wyglądać, już się o to nie martwcie :P



#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już odpowiadam na wszystkie pytania:

Ciekawi mnie czy można by zaliczyć na przykłąd taką debatę jako "autorski artykuł". W sumie w takiej dyskusji jest wiele ciekawych informacji i zdjęć zawartych w dość zwięzłej formie.


Debaty zostaną przeniesione w całości (jako kolejny etap prac), na razie zajmujemy się forum.


Chętnie bym się zajął działem Religia i Filozofia, wpierw muszę jednak wiedzieć jak dużo czasu będziemy mieli na wykonanie tej pracy.


Nie ma limitu czasu, powiem tylko, że projekt płytki chciałbym zrealizować w przeciągu najbliższych 3-4 miesięcy. Osoby, które zgłoszą się do pomocy "zaklepują" forum. W tym miejscu chciałbym prowadzić wszelkie konsultacje z tymi osobami poprzez forum / PW, w razie braku kontaktu przez kilka tygodni uznaję, że dany zainteresowany przerwał współpracę.


Dlaczego to ma być akurat w formacie Worda?


Ponieważ z word'a można przekonwertować czy do PDF'a czy do innego wygodnego formatu.

- Jak taka płyta DVD byłaby rozpowszechniana?


Rozpowszechniana poprzez forum, na początek jako nagroda, z możliwością zakupu

Jakieś koszty?


Okładka + pudełko + nadruk + ... na początku ponoszę koszty produkcji n-sztuk. Koszt zakupu nie jest jeszcze sprecyzowany

- Jest możliwość zrobienia także "paczki" z artykułami, którą można by było umieścić na jakimś serwerze? [jeśli oczywiście będzie to "free"].


Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym

Chętnie zająłbym się działem Tajemnice Kosmosu, mam nadzieję, że +..... się zgodzi.


to nie możliwe, forum jest już zajęte, chyba, że we własnym zakresie uzgodnisz podział prac z +....

A i jeszcze jedno... Nie chcę za to żadnych pieniędzy...


to Twoj wybor, ale koszty na ten projekt są przewidziane bez względu na to ile artykułów się uzbiera.


Teraz trochę o technicznych szczegółach:

1. czcionka tekstu:

VERDANA 10PT, wyjustowany

2. nagłówki:

VERDANA 16PT bold

3. zdjęcia:

wycentrowane

Przy przenoszeniu artykułów z danego forum należy zachować informacje o tym z jakiego PODFORUM temat pochodzi (np. 1 dokument .doc na jedno podforum). Wszystkie artykuły należy zaczynać od nowej strony.




#12

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgłaszam się więc do działu religia i filozofia. Rozumiem, że aby tekst nazwać artykułem musi mieć określoną liczbę znaków.

#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mamy nowe zgłoszenie:

Religia i Filozofia - Berith

Pozostałe fora:

Życie po Śmierci -
Parapsychologia -
Dziwny Świat -
Człowiek i Planeta -
Teorie konspiracyjne -
Pozostałe Tematy -

Rozumiem, że aby tekst nazwać artykułem musi mieć określoną liczbę znaków.


Nie ma sztywnych norm w tym zakresie, to zależy od umiejętności oceny tekstu przez osobę, która go przenosi - w gruncie rzeczy jednak artykuły od notek bywają dłuższe i bardziej "konkretne" :)



#14

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli można to Dziwny Świat.



#15

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobra. Znalazłem swojego Officea 2000 :P Jutro zainstaluje Worda. A teraz zaklepuje Życie po Śmierci Postaram się to zrobić jak najszybciej i jak najlepiej :]




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych