Skocz do zawartości


Rockman-satanista podarł Biblię, publiczność ją spaliła


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
364 odpowiedzi w tym temacie

#61

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ani to ani to, to byla ironia

#62

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale testy były :P jak znajde to wrzuce link.

#63 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale były przeprowadzone testy, że wśród młodzieży sluchającej "mrooocznej muzyki" jest o wiele więcej ludzi ambitnych i inteligentnych!


Z autopsji wiem, że osoby chodzące w bluzach z napisami metalyca/ajron mejden mają swój wykreowany świat, wygórowane mniemanie o sobie, a same będąc dziwnymi postrzegają innych jako dziwnych i masę, która tak naprawdę na niczym się nie zna.

#64 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz słów kilka o "uczuciach religijnych". Niech mi ktoś oświecony wyjaśni w jaki sposób uczucia religijne różnią się od innych uczuć? Dlaczego instytucje religijne mogą się wyrażać niepochlebnie, (mówiąc bardzo delikatnie), o sektach, ich członkach, czy guru? Czy to nie obraża uczuć ich, (sekt), wyznawców? A kiedy wyznawcy sekt robią to samo w stosunku do religii, to już obraza uczuć religijnych zagrożona karą więzienia.


Kiedy jedna grupa nie szkodzi drugiej to nie ma sprawy jednak wiele sekt stosuje zabiegi socjotechniczne prowadzące do ubezwłasnowolnienia "wyznawcy" lub poprostu do wyczyszczenia jego kieszeni i to głównie dlatego są wystawiane na krytykę.


Oczywiście nie ulega wątpliwości, że deptanie czyichś uczuć świadczy o depczącym i raczej trudno pochwalać takie zachowanie.


O to mi chodzi.

Jednak z drugiej strony kupił książkę za własne pieniądze i miał z nią prawo zrobić co chciał.


To nie jest zwykła książka tak jak na siłę próbujecie wmówić. To jest najstarsza i święta księga jednej trzeciej ludzkości, a objawiona dla kolejnej jednej piątej czyli łącznie blisko połowa ludzkości.

#65

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Podarł kopię nie oryginał - czyn ten był elementem show. Zawsze sie znajdzie ktoś kto będzie narzekał i czuł się obrażony. Nie słucham takiej muzyki ale jego zachowanie jest dośc typowe dla subkultury którą reprezentuje...takie klimaty - co począć. Jedni się burzą a inni olewają. Nie zchowujmy się jak talibowie którzy za podarcie koranu przyjadą wysadzić się w setkach do Warszawskiego metra ... litości.

#66

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się w pełni z Atonem.Zresztą co z tego że to impreza zamknięta?Jeśli ktoś się zamknie w domu i sobie po cichu hoduje marihuanę to też mu wolno,bo zaprasza tylko znajomych na "koncerty"? Niszcząc publicznie Biblie złamali prawo i pokazali swoją "inteligencję" zerową kultura osobistą.Tak samo chore jest porównywanie Biblii do Kościoła...to są dwie zupełnie inne sprawy.

Wrzuć link z testów Ozzy zobaczymy jakie wiarygodne.Według nauki ludzie mający problemy z wiarą mają po prostu niesprawny hipokamp ;p Nie chodzi mi tu już o żadną znaną wiarę,ale takie porównania z inteligencją jakąś totalną bzdurą...

Czy dzięki temu wzrośnie popularność? Pewnie tak,bo to jedyny powód dla którego ten człowiek to zrobił.Wiem że o gustach niby się nie dyskutuję,ale posłuchałem tego Behemoth i szczerze mówiąc wolałbym spędzić dzień na wybiegu z szympansami,baraszkującymi w rytmie disco polo...

PS-I żeby nie było nie razi mnie spalenie Biblii ale komentarze które się pojawiły.Tak jak ktoś wspomniał...jakieś dziwne mody są ostatnio.Zauważa się na forum jakiś zwolenników kanibalizmu,zoofilii,satanizmu itp.Pytanie co będzie następne?

Użytkownik scpt edytował ten post 05.02.2008 - 16:46


#67

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

bmw m3 e46 to najpiekniejszy samochod swiata, jest najidealniejszy i dla kilku ludzi (znalazloby sie paru takich) jest swietoscia (nie tuningowac! sam w sobie jest doskonaly)
http://www.stevecarter.com/m38999.jpg

pewny czlowiek kiedys na PUBLICZNYM parkingu zrobil cos takiego: http://www.wreckedex...0051103_002.jpg
to obraza moje uczucia religijne (wierze, ze ten samochod to dzielo ludzi ktorych natknal sam Bog)
czy to znaczy, ze sprawa powinna zostac skierowana do prokuratury? swieta rzecz zostala zniszczona!

Użytkownik zak edytował ten post 05.02.2008 - 16:46


#68

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jednak z drugiej strony kupił książkę za własne pieniądze i miał z nią prawo zrobić co chciał.


To nie jest zwykła książka tak jak na siłę próbujecie wmówić. To jest najstarsza i święta księga jednej trzeciej ludzkości, a objawiona dla kolejnej jednej piątej czyli łącznie blisko połowa ludzkości.



No, a SuperExpress kupuje przeszlo 200tys. Polaków.

#69

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bmw m3 e46 to najpiekniejszy samochod swiata, jest najidealniejszy i dla kilku ludzi (znalazloby sie paru takich) jest swietoscia (nie tuningowac! sam w sobie jest doskonaly)


Dajesz za przykład gościa dla którego świętością jest rzecz materialna ? :D Coś co sobie można kupić za pieniądze i nie wiem...modlić się do tego? Szkoda że nie wyszukałeś kogoś kto modli się do misia przytulanki przed snem...

A do prokuratury jak najbardziej można skierować i grzywna z pewnością będzie większa niż za spalenie Biblii jeśli wie się kto to zrobił.

No, a SuperExpress kupuje przeszlo 200tys. Polaków.


Kolejny dziwny argument.Chyba nie myślisz że Biblia jest dla wierzących symbolem religijnym tylko dlatego że jest bestsellerem ? :D

No cóż, mam wrażenie, że KK spełnia wszystkie znamiona charakterystyczne dla sekty.


Kościół nie używa głębokiej hipnozy,nie uzależnia od siebie skrajny sposób,nie namawia do łamania prawa,nie każe popełniać samobójstwa itp.Ale można go uznać za taką sporą sektę,ale nie jest ona niebezpieczna...
A Biblia może i być pisana przez kogokolwiek ważne że to symbol który uznaje wile znanych nam osób.

Użytkownik scpt edytował ten post 05.02.2008 - 17:03


#70

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

bmw m3 e46 to najpiekniejszy samochod swiata, jest najidealniejszy i dla kilku ludzi (znalazloby sie paru takich) jest swietoscia (nie tuningowac! sam w sobie jest doskonaly)


Dajesz za przykład gościa dla którego świętością jest rzecz materialna ? :D Coś co sobie można kupić za pieniądze i nie wiem...modlić się do tego? Szkoda że nie wyszukałeś kogoś kto modli się do misia przytulanki przed snem...

do czego się modlisz ? do obrazka!

A ty

No, a SuperExpress kupuje przeszlo 200tys. Polaków.


Kolejny dziwny argument.Chyba nie myślisz że Biblia jest dla wierzących symbolem religijnym tylko dlatego że jest bestsellerem ? :D


A skąd wiesz czym jest dla mnie SuperExpress ? Dla mnie to święte pismo.

Użytkownik Ozzy667 edytował ten post 05.02.2008 - 17:04


#71

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dajesz za przykład gościa dla którego świętością jest rzecz materialna ?

w przypadku spalonej ksiazki tak nie jest? sry, dla kogos niewierzacego bedzie to tylko ksiazka, tak samo jak dla nie wierzacego w e46, bedzie to tylko samochod :P

#72

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę oceniać zachowania członka tego zespołu,bo łatwo osądzać innych na podstawie informacji ze środków przekazu itp.,ale zakładając,że to prawda,to nie nazwałym tego zachowania kulturalnym.Jeśli ja bym publicznie spalił np. pięć tysięcy egzemplarzy płyt tego zespołu to wywołałoby to publiczny niesmak i zażenowanie,bo to zachowanie prymitywne.Widocznie palenie Biblii,czyli najważnieszej księgi dla chrześcijan bardzo podnieca młode osoby (no ok,ja jestem BARDZO młody),które zafascynowane są każdą próbą udowodnienia,że katolicyzm jest "be" i imponują im osoby,które publicznie podejmują ww. próby :)

#73 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

No cóż, mam wrażenie, że KK spełnia wszystkie znamiona charakterystyczne dla sekty. <a href="http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=235" target="_blank">http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=235</a>


A ja mam odmienne zdanie i obaj mamy do tego prawo.


Chrześcijaństwo już od dziesiątek lat jest religią pacyfistów. Jeżeli ktoś nie wierzy to niech przynajmniej nie zwalcza bo nie ma ku temu podstaw.

#74

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezupełnie :) Biblia jest symbolem religijnym prawnie i nie tylko prawnie.Każdy z Twoich bliskich może ją szanować i
chociaż z tego powodu nie powinieneś się podniecać jej publicznym spaleniem.Nie wytłumaczy Ci nikt tego teraz,masz inny światopogląd,ale może kiedyś zrozumiesz.

#75

Mar.
  • Postów: 47
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak przypuszczałem, że wątek zejdzie na takie tory...

Chciałem tylko przypomnieć, że tu nie chodzi ani o to, kto jaką religię wyznaje albo jaka muzyka mu się podoba. Niektórzy starają się usilnie przekonać innych, że mają racje wierząc/nie wierząc. Tak było zawsze, jest i pewnie jeszcze długo będzie. Takich sporów tutaj nie rozwiążecie a już napewno nie w ten sposób i niczego nie zmieni ani wysokie IQ ani zawziętość i upór.

Zauważyłem, że dużo ludzi chętnie szufladkuje innych albo poprostu obraża - wprost lub w sposób zawoalowany... Mówienie, że katolicy są nietolerancyjni jest tak samo krzywdzące jak wmawianie, że ludzie niewierzący mają wyższe IQ a grupy słuchaczy morcznej muzyki skupiają wiecej inteligentych ludzi od słuchających muzyki zwykłej. Bo, ktoś kto wierzy robi to bezmyślnie, bez naukowych dowodów ? Napewno są i tacy. Ale... znajdą się też ludzie, którzy wierzą naprawde i czują to. Może ich wiara stanowi większą wartość, niż Twoje racjonalne używanie rozumu ? Dlaczego jeśli wolisz to drugie, a masz takie prawo, nie przyznasz takiego prawa komuś kto wierzy i nie uznasz go za równego sobie ? Może oboje macie rację dopóki, dopóty jesteście dobrymi porządnymi ludźmi ??? Dowartościowywanie swojej wiary lub niewiary tłumaczeniem sobie, że w mojej grupie jest więcej światowych albo inteligentnych ludzi jest bez sensu. To nasz wybór, do którego musimy sami dojść.

I tu właśnie wraca wątek tego muzyka. Nawet jeśli to sposób na promocje, bo w dzisiejszych czasach skandal i łamanie zasad to najlepsza droga na szczyt, można próbować robić to tak, żeby nie uwłaczać innym. To są pewne reguły przyzwoitości, których dobrze sie trzymać, choćby poto, żeby móc spojrzec w lustro.

Jaka obraza uczuć religijnych...modlicie się do Boga czy do książki albo do obrazu albo do figurki? Zastanówcie się.

Zgadza się, tylko że dla niektórych ta książka w pewien sposób przedstawia Boga, identyfikują ją z Nim, jest ważnym symbolem i myśle, że każdy powinien to uszanować.

jeśli ktoś zaatakuje Waszą wiarę, no bo niestety, ale ten ktoś wyraził siebie poprzez obrazę, a Wy jak małe dzieci od razu płaczecie. Tak to wygląda

Do czego prowadzi wyrażanie siebie przez obrazę ? Przyklejasz łatkę. Wyrażam tylko swoją dezaprobate w stosunku do takich czynów. Zrobiłbym to samo gdyby to był Koran.

Nadstawcie drugi policzek, jak Was Jeszua uczył.

Co to ma do rzeczy ? Zabieramy tylko głos, bo to jest miejsce i czas na to.



A teraz, siadam wygodnie i posłucham sobie zespołu dla "weteranów", który nie bezcześcił cudzych wartości, nie obrażał a zaszedł wyżej niż niejedni skandaliści :P


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych