Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 robali, których powinieneś się bać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#61

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja nie lubię komarów. Nie boje sie ich, tylko mnie denerwują jak staram się zasnąć... Wtedy wyciągam ręce na kołdrę, żeby sie napił i przestał mi latać koło ucha...

Larwa w oku... Lol xD

Użytkownik judas666 edytował ten post 04.02.2008 - 13:14

  • 0

#62

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Aylinn prawie zwróciłem obiad...
Bleee. W necie gdzieś był filmik jak taką larwe wyciągają z szyi jakiejś dziewczynki.
A te inne robaczki mnie nie brzydzą. A nawet powiem, że te wielkie pająki to są nawet fajne :D (chciałem sobie kupić jakiegoś) Za to nie lubie tych małych, domowych.
  • 0



#63

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powinienem się bać? I tak też właśnie jest, ohyda...Nie chciałbym się spotkać oko w oko z takim dziadostwem :D
  • 0

#64

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Straszne fuj ohydy, ta larwa w oku to prze****** ciekawe czy dzieciak widzi na to oko?
  • 0



#65

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

eeeaawewwweee... jak na tą operacje patrze to mi aż oko sie przymyka... nie lubie jak wyciągają z czyjegoś ciała larwy... a oko to już X.X
  • 0

#66

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

te wasze śmieszne pająki pustynne to tak na prawdę nie pająki, to są solfugi :)

co to tych robali to jeszcze te co tylko gryzą mogą być, za to włażące do środka już nie bardzo, jakieś półtora roku temu użądliła mnie jakaś malutka czarna osa, i miałem po tym takie 2 jakby malutkie syfy na ręce, akurat widziałem wcześniej film o podobnych (bo nie przyglądałem się tej mojej) osach, więc wziąłem skalpel i przeprowadziłem na sobie operację na wszelki wypadek, bałem się że złożyła we mnie jajka :D
  • 0

#67

DrGreenthumb.
  • Postów: 112
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

cos odemnie ;)

o tym juz chyba byla mowa:
mucha, ktora sklada swoje jaja w ciele czlowieka [w skorze],
tam larva moze spokojnie sie rozwijac, az czlowiek nie zechce jej stamtad wydostac ^-^
aby wyciagnac takie cos spod skory, najczesciej na jakis czas zakleja sie kawalek skory tasma klejaca aby odciac owadowi doplyw tlenu ;) wtedy larva proboje sie wydostac, pozostaje wiec ylko odkleic tasme i przy pomocy pensety pomoc robalowi wyjsc z czlowieka xD



  • 0

#68

DLeo.
  • Postów: 78
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba dosał bym szału jak bym nosił takiego robala pod skórą x| Paskudztwo! Przebiło mojego kota :mrgreen:
  • 0

#69

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zostałem uświadomiony że uciekł mi kawałek tekstu i dlatego przeinaczyłem część o pszczołach :| Nie wiem jak mi się udało to zrobic :P W każdym razie, poniżej zamieszczam poprawne tłumaczenie. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Edit: Już wiem czemu, na stronie z której tłumaczyłem ten kawałek też jest "zjedzony"



Zafrykanizowana Pszczoła (Apis mellifera scutellata)



Skąd: Południowa i środkowa Ameryka, południowo-zachodnia Ameryka.

Dlaczego powinieneś się jej bać?:

Wiesz jak możesz rozpoznać Zafrykanizowaną pszczołę? Nie możesz. Nie ma żadnej fizycznej różnicy między nią a pszczoła Europejską. Zadnej.

Możesz jednak łatwo rozróżnić je po zachowaniu. Zwykła pszczoła da Ci około 9 sekund, jeśli znajdziesz się za blisko jej ula, zanim zdecyduje się na atak. Więc bez problemu dasz radę po prostu przejść obok jej legowiska bez uszczerbku. Ale jeśli już zacznie Cię gonić, będziesz musiał przebiec 100 metrów zanim Ci odpuści.

Zafrykanizowane pszczoły nie będą się tak cackać. Jeśli zbliżysz się za bardzo do ula, będziesz miał pół sekundy zanim zdecydują, że czas abyś umierał. Nie będą się patyczkować, wezwą cały ul. Setki, tysiące wściekłych pszczół.


edit by eru75
Już jest OK :)

Użytkownik eru75 edytował ten post 05.02.2008 - 07:27

  • 0



#70

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Najbardziej,ze wszystkich filmików przeraziły mnie warunki sanitarne na filmikach drGreenthumb,a w szczególności czarne paznokcie "sanitariuszy" wykonujących operację na otwartej ranie... :o
  • 0

#71

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy było. Najokropniejsze robale to te co pasożytują na człowieku.
1. Owsiki.
Dołączona grafika
2. Tasiemiec osiągają długość do 15m, wewnętrzny pasożyt min. człowieka.
Dołączona grafika
3. Glista ludzka
Dołączona grafika
4. świerzb
Dołączona grafika

To tyle co znam i tyle co często można spotkać i wszystko w naszych ciałach.

Zdjęcia zaczerpnięte z internetu i Wikipedii.
  • 0



#72 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Przyjemniaczki, muszę powiedzieć :) .

Tylko jedno mi nie pasuje - bullet-anta widziałem nawet na żywo (o miliardach filmów nie wspominając) i jakoś nigdy nie odnotowałem, żeby krzyczały.

A może po prostu im się nie chciało? :P
  • 0

#73

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tylko jedno mi nie pasuje - bullet-anta widziałem nawet na żywo (o miliardach filmów nie wspominając) i jakoś nigdy nie odnotowałem, żeby krzyczały.


Opowiedz coś więcej o tym spotkaniu. Gdzie widziałeś pociskową mrówkę? :)
  • 0



#74 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Co Wy od nich chcecie...? fajne robaczki :mrgreen:
A tak na serio ten szerszeń i mrówa są najgorsze. A propo tej białej glisty, czegoś podobnego do tasiemca tylko wąskiego i długiego co żyje w człowieku (jakieś larwy to były) to oglądałem taki film o tym. Ludzie w Afryce czasami to mają.
Najlepiej sie wyciąga takiego robala z ciała. Każdy z tych robali rosnąc, wydłuża się w stronę nogi, dlatego trzeba najpierw poczekać aż będzie dorosły. Kiedy już "dojrzeje" przebija skórę w stopie i zaczyna wychodzić z ciała. Wtedy delikatnie przez kilka dni "pomaga się mu wyjść" nawijając go na patyczek aż wyjdzie w całości. To jest bardzo bolesne i ochydnie wygląda.
  • 0

#75 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

Opowiedz coś więcej o tym spotkaniu. Gdzie widziałeś pociskową mrówkę? :)

Pare lat temu we Wrocławskim ZOO była świetna wystawa. W terrarium pokazane były najbardziej jadowite owady świata ;) .

Chyba nie wyobrażasz sobie, żebym wybierał się specjalnie na drugi koniec świata, żeby móc pooglądać tego obrzydliwca? :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych