Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 robali, których powinieneś się bać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#31

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Widziałem raz jednego, ale nie ma powodu żeby się ich bać. Samego wyglądu nie można się bać :]
  • 0

#32

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aylin! Tak to on! Ten potwór o którym pisałam!
Aż mi się niedobrze zrobiło. Najgorsze,że to coś mieszka w Polsce i podgryza nam na działkach warzywka korzeniowe.
Wiecie co nazywacie te owady robalami (niby żartobliwie) mnie to osobiście jednak razi. To przecież tak jakby delfina nazywać rybą...

Swoją drogą fakt,że Turkuć znalazł się w końcu na Paranormalne zaliczam do oczywistych. :mrgreen: Jak go tylko pierwszy raz na żywca zobaczyłam od razu uznałam,ze coś z nim nie tak ;) brrrrrrrrrrrrrrrrr...

Użytkownik bianka edytował ten post 03.02.2008 - 21:53

  • 0

#33

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tyle gadania o Ameryce i Afryce... A jest coś czego można się bać w Polsce?
  • 0

#34

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwykły polski kleszcz potrafi zabić człowieka. W Polsce też należy bać się niektórych owadów.

Użytkownik bianka edytował ten post 03.02.2008 - 21:56

  • 0

#35

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wlasnie, jak to jest z tymi kleszczami? ja czesto w las i te sprawy wiec przydaloby sie wiedziec, jak sie ochronic jak jest 643436436*C i trudno chodzic w dlugim rekawie..
  • 0

#36

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kleszcze roznoszą bodajże Boleriozę, kleszczowe zapalenie mózgu itp. więc są wielce niebezpieczne. Ja osobiście nigdy nie załapałem kleszcza, mimo że mieszkam przy lesie a wakacje zwykłem spędzać pod namiotem, w puszczy :)
  • 0



#37

bianka.
  • Postów: 301
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tylko i wyłącznie preparaty antykleszczowe (i to obowiązkowo jeśli idzie się do lasu). Pod ubranie mogą wejść bez problemu,zważywszy,że spadają na nas też z góry (ulubione drzewo leszczyna).
Moja weterynarz mówiła mi,że bardzo dużo psów kleszcze już wyprawiły na tamten świat. Dlatego waszym pupilom już od marca aż do listopada zakładajcie obróżki przeciw tym insektom.

Moja znajoma również wylądowała w szpitalu przez tego małego pajęczaka,wiec jest on naprawde grożny!
  • 0

#38

Irey.
  • Postów: 474
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jest jeszcze taka olbrzymi dżdżownica, w każdym razie coś długiego z nogami. Widziałem filmiki jak to coś, zjada duże myszy. Tylko nie wiem jak się to nazywa.
  • 0

#39

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a nie czasem skolopendra czy jakoś tak?... a ten Turkuć jak leży na pleckach wygląda tak słodko... jak szczeniaczek :P (taaak ja i moje upodobania zwierzątek...)
  • 0

#40

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlatego waszym pupilom już od marca aż do listopada zakładajcie obróżki przeciw tym insektom.

Sobie taką kupię :3
  • 0

#41

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kleszcz jest niebezpieczny jak się go nie usunie przez parę dni o ile się nie mylę. A przez ten czas puchnie, wiec ciężko go raczej nie zauważyć. Sam złapałem ich już z kilkadziesiąt i żyję ;) A jedyna skuteczna ochrona wg mnie - po prostu codziennie jak się bierze prysznic przeskanować się kompletnie i na bank nikt od kleszcza wtedy nie umrze ;)
  • 0



#42

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No Turkuć objadek wygląda fajnie :D , ja bym się go nie bał, może jeszcze by się zaczął łasić jak piesek :P . Gorzej już z owadami które są nastawione bojowo... Najgorszy Japoński Szerszeń :omfg:
  • 0

#43

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Turkucie są bardzo bojowe i agresywne. A i ugryźć potrafią. Nic groźnego dla zdrowia, ale człowieka trafia od razu. Turkucie na zdjęciach nie wyglądają strasznie jakoś i tak samo mówiłam tacie, że nie są takie obleśne, ale jak pokazał mi na żywo wielkiego jak stodoła to powiedziałam tylko "tata, daj łopatę, sama go ukatrupię" ;) . Żaden robal czy owad mnie tak nie obrzydza jak ten, w jego przypadku Matka Natura miała albo napięcie przedmiesiączkowe albo wisielcze poczucie humoru :D
  • 0

#44

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mogę się oprzeć przed porównaniem tego, Aylinn, do rasizmu pokroju KKK. Jest inny, nie podoba mi się, to odbiorę mu życie.
  • 0

#45

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie mogę się oprzeć przed porównaniem tego, Aylinn, do rasizmu pokroju KKK. Jest inny, nie podoba mi się, to odbiorę mu życie.

Tak Judas, to była ukryta nienawiść jaką czuję do innych. I tak prenumeruję gazetkę KKK bo mają ciekawe artykuły. <---ironia. Bez komentarza.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych