Skocz do zawartości


Zdjęcie

5 robali, których powinieneś się bać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#16

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę,że jest więcej owadów których nie chcieli byśmy spotkać na swojej drodze.
Miałam kiedyś mieć nieprzyjemność z naszym polskim szerszeniem i nikomu takiego ukąszenia nie życzę.
Widywałam nie raz szerszenie wielkości kciuka i to nie w Japonii, a na strychu domu mojego dziadka. Fakt te nie tryskają trucizną po oczach, ale za to są równie niebezpieczne dla człowieka, gdy niechcący natkniesz się na ich gniazdo wszyscy jego mieszkańcy będą atakować, ukąszenia kilku mogą spowodować że zejdziemy z tego świata.
  • 0



#17

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o ścisłość, to ukąszenia szerszenia nie są dużo niebezpieczniejsze od ukąszeń dajmy na to osy. Tylko jad zawiera specyficzne składniki, które sprawiają, że ukąszenie jest znacznie bardziej bolesne. No i większe żądło.
  • 0

#18

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ze swojej strony dodam parę nowych kandydatów:

"Mariposa del Muerte" - "Motyl śmierci". Ponoć (wg pana Cejrowskiego) żyje taki w dżungli południowoamerykańskiej. Nawet gdy Indianin go zauważa, pada plackiem w błoto i wycofuje się do tyłu. Powód? Gdy motyl się wystraszy, macha mocniej skrzydłami, na których ma "igiełki" z jakiejś substancji chemicznej. Gdy tak mocniej zatrzepocze, te igiełki odrywają się i tworzą toskyczną mgiełkę. Wciągnięcie choć odrobiny tej substancji do płuc powoduje prawie natychmiastowy zgon.

Nr 2 to pająk z okolic Afganistanu. Wstrzykuje bezboleśnie swój jad np śpiącemu człowiekowi, a następnie jak ten jad zacznie działać kompletnie znieczulajac daną część ciała, pająk wygryza dziurę. Rano człowiek może się obudzić z ogromną dziurą w ciele.

Dalej paskudztwo z Afryki:
(opis może mijać się trochę z prawdą, piszę z głowy)
W wodzie znajdują się jajka danego robaka. Gdy człowiek napije się takiej zainfekowanej i nieoczyszczonej wody,
robak dostaje się do organizmu (inna opcja, że po wejściu do wody, nie pamiętam już zbyt dobrze). Tam rozwija się i przemieszcza w stronę nogi. Po jakimś czasie osiąga długość nawet do jednego metra i wygląda jak długa, biała nitka biegnąca w środku ciała od stopy do uda, okręcająca się dookoła kości. Dlatego robak kieruje się do stopy, bo wywołuje pieczenie, ból i swędzenie, więc człowiek idzie do wody, aby sobie ulżyć. A wtedy robak wypuszcza swoje jaja do wody.
Jedyny ratunek? Złapać koniuszek robaka i codziennie, przez wiele dni, wyciągać go po kawałku nawijając na np patyczek. Nie można urwać, bo robak zdechnie w ciele człowieka. Nie można szarpać, bo się urwie. Jedyny sposób - wyciągać pomalutku, co jest ponoć bardzo bolesne. Pokazałbym zdjęcia, bo pewnie udałoby mi się je znaleźć, ale mogą być dość nieprzyjemne, więc sobie daruję. W google powinno być.

Ostatni chyba robaczek:
Żyje w wodzie w Amazonii. Długości może paru centymetrów, wygląda ogólnie jak taka pływająca nitka. Żeruje na rybach przyczepiając się do ich skrzeli. Ogólna taktyka tej ryby/robaka (sam nie wiem co to jest konkretnie) polega na wpływaniu do każdego zakamarka do jakiego może wpłynąć, przyczepianiu się już wewnątrz i żerowaniu. Problem w tym, że idealnie wyczuwa także substancje zawarte np w ludzkim moczu, więc z tego powodu lepiej w dżungli nie sikać stojąc w wodzie powyżej pasa, no chyba że ma się naprawdę obcisłe kąpielówki i mocną psychikę ;)
  • 0



#19

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Znasz może nazwę tego robaczka z Afryki?
  • 0



#20

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o ścisłość, to ukąszenia szerszenia nie są dużo niebezpieczniejsze od ukąszeń dajmy na to osy. Tylko jad zawiera specyficzne składniki, które sprawiają, że ukąszenie jest znacznie bardziej bolesne. No i większe żądło.


Szczególnie niebezpieczne są szerszenie. Ich jad jest silniejszy od jadu os i pszczół. Do tego ich użądlenia są o wiele boleśniejsze, bo mają dłuższe i ostrzejsze żądło. Rana mocno piecze. Są jednak spokojniejsze od os i pszczół. Trzeba się mocno natrudzić, by sprowokować te duże owady do ataku.
  • 0



#21

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ten robaczek zdaje się był wspomniany w filmie: "Anakonda". Strasznie dużo jest niebezpiecznych owadów. Czasem lepiej o tym nie wiedzieć :P
  • 0

#22

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te pszczoły afrykańskie stają się olbrzymią plagą w USA.
Przemieszczają się coraz bardziej z południa na północ, zabijając przy okazji miejscowe, łagodne pszczoły.
A że ten nowy gatunek jest niebezpieczny przekonało się już wielu mieszkańców ameryki
  • 0



#23

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trochę się w tym pogubiłem, ale czy te pszczoły afrykańskie to nie są te modyfikowane przez ludzi? Jestem tego prawie pewny.
  • 0

#24

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

właściwie jest to krzyżówka Pszczoły Miodnej i Pszczoły Afrykańskiej

@edit: ciekawe, na tej stronie jak narazie same Vipy :D
  • 0



#25

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o tym robaczku co przez stope wychodzi widziałem program... lekarz pomagał ofiarą robaczka dość nieprzyjemne tak go wyciągać przez dni po kawalątku... było jeszcze o takim co "opętuje" ryby ale to nie do tematu :P
  • 0

#26

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Znasz może nazwę tego robaczka z Afryki?


Znalazłem: "Dracunculus medinensis"

Zdjęcia (dla niektórych mogą być nieprzyjemne, uprzedzam, więc otwieracie na własne ryzyko):

http://www.proteinpo...dracunculus.jpg

http://www.medizin.u.....0Togo Web.JPG
  • 0



#27

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

właściwie jest to krzyżówka Pszczoły Miodnej i Pszczoły Afrykańskiej

@edit: ciekawe, na tej stronie jak narazie same Vipy :D



Dlatego też w oryginale nazywa się to Africanized Honey Bee :) Nie jest to czysta pszczoła Afrykańska.

@Aquila
Widziałem kiedyś program o tym, chyba na Discovery. Wyjmowali takie coś z nogi pewnej Afrykanki, niezbyt miły widok.

Użytkownik Mienso edytował ten post 03.02.2008 - 19:39

  • 0



#28

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dzięki.


Widok i na pewno uczucie podczas zabiegu do najmilszych nie należą :/
  • 0



#29

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobrze, ze tych szerszeni nie ma w Polsce :P
  • 0



#30

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja polecam Turkucia podjadka. Fajnie brzmi, ale żeby to coś zabić potrzeba całego arsenału USA :D Walka z nimi jest nieskończona. Do tego są wielkie czasami nawet na długość dłoni i wyglądają obleśnie. Mój tata co roku latem za nimi z łopatą biega ;)

Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych