Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amerykanie testują superbroń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Amerykanie testują superbroń



Strzela pociskami pędzącymi pięć razy szybciej niż prędkość dźwięku i na odległość 200 mil morskich (370 km). Amerykańska marynarka zaczęła testować nowy model działa, które do 2020 ma być zamontowane na okrętach wojennych.

Dołączona grafika


To prawdziwa rewolucja w uzbrojeniu morskim, twierdzi telewizja Fox News. Działo nie wymaga prochu, a pociski wylatują z lufy, wyrzucone przez impuls elektromagnetyczny. Testy wykazały, że nowa broń działa.

Na razie amerykańscy naukowcy i inzynierowie strzelali z nowego działa przy minimalnej mocy. Bo, przy maksymalnym impulsie elektromagnetycznym pociski leciałyby z pięciokrotną prędkością dźwięku na odległość 370km.

Działo ma zastąpić standardowe uzbrojenie krążowników i niszczycieli i sprawić, by okręty US Navy były nie do powstrzymania, przez jakiekolwiek wrogie siły.

Zobacz wideo: http://pl.youtube.co...h?v=b_OjZyQ6LGE

Andrzej Mężyński
Dołączona grafika


  • 0



#2 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

..............Działo ma zastąpić standardowe uzbrojenie krążowników i niszczycieli i sprawić, by okręty US Navy były nie do powstrzymania, przez jakiekolwiek wrogie siły.
............


Ciekawe co na to wszystko Putin?
  • 0

#3

PerfectShadow.
  • Postów: 36
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy komukolwiek kojarzy się to z działem Gaussa?
  • 0

#4

Cahir.
  • Postów: 1195
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rosjanie mają swojego "Ojca wszystkich bomb" :)
  • 0



#5

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rewolucyjna broń? duże działko magnetyczne i tyle IMO. Takie coś widziałem na festiwalu fizyki co za pomocą impulsu magnetycznego strzelało gwoździami.
  • 0



#6

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy komukolwiek kojarzy się to z działem Gaussa?



mmm no to wlasnie bylo moje pierwsze skojarzenie :)

o Rosjan sie nie bójcie oni swoje zabawki tez maja.
  • 0

#7

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Elektromagnetyczny railgun to wydaje mi się,że już dość dawno o nim pisano.Ten akurat jest duży i po raz pierwszy ma szanse znaleźć jakieś zastosowanie na polu walki.
  • 0

#8

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rewolucyjna broń? duże działko magnetyczne i tyle IMO. Takie coś widziałem na festiwalu fizyki co za pomocą impulsu magnetycznego strzelało gwoździami.

To leć Pit do USA i im zbuduj działo strzelające gwoździami -,-'
To, że znamy technologie, nie oznacza, że potrafimy ją już wykorzystać tak jak bysmy chcieli. To jest właśnie rewolucja w zakresie działek magnetycznych.
  • 0

#9

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Miałem na dysku (przed formatem) super artykuł o pociskach termobarycznych.
Broń niezwykle prosta i tania w produkcji zdolna unieszkodliwić każdy rodzaj sprzętu wojskowego wyposażonego w elektronikę ( nie mylić z impulsem elektromagnetycznym ).Czołg czy lotniskowiec po ataku takiego pocisku nie jest zniszczony fizycznie lecz nadaje się tylko do muzeum !

Co do tej potęgi militarnej USA ......mała anegdota:
Usa zrzuciło na Moskwę bombę jądrową która zabiła 3 mln ludzi.W odwecie Rosja zrzuciła na stolicę USA bombę gumową.
Bomba zabiła 6 mln ludzi i jeszcze skacze ! ;)
  • 0



#10

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tym polega propaganda Stanów Zjednoczonych. Rosja przeważnie siedzi cicho, nie podaje informacji mediom o swoich militarnych osiągnięciach, za to USA z tego słynie. Lubią oznajmiać jacy to oni potężni są... Dobrze na tym nie wyjdą.
  • 0



#11

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zwykle człowiek robi wszystko po to by zniszczyć drugiego x|
Do czego zmierzają ludzie??
Do samozagłady.
  • 0

#12

Artur Gutowski.
  • Postów: 308
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Coraz ciekawsze stają się najbliższe lata...
  • 0



#13

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Budują i testują to co potrafią najlepiej i nie jest to empatia, zrozumienie, brak agresji czy poszanowanie Natury oraz innych ludzi...
ech szkoda się nad tym rozwodzić; im - a przy okazji nam i innym - już chyba nic nie pomoże. Szkoda, że w innych dziedzinach nauki, wiedzy nie dążą z takim zapałem jak do dominacji i autodestrukcji.

Użytkownik 2007 edytował ten post 03.02.2008 - 15:51

  • 0

#14 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Na tym polega propaganda Stanów Zjednoczonych. Rosja przeważnie siedzi cicho, nie podaje informacji mediom o swoich militarnych osiągnięciach, za to USA z tego słynie. Lubią oznajmiać jacy to oni potężni są... Dobrze na tym nie wyjdą.


Tylko słabe państwa chwalą się swoim potencjałem miltarnym. Jeżeli chwali się potęga to znaczy, że ma już coś dużo silniejszego i chce zmylć przeciwników. Z tego artykułu możemy wywnioskować, że Amerykanie mają już gotową tą broń, a od 2020 zaczną jej używać do "misji stabilizacyjnych".
  • 0

#15

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

_Silent_, widzisz, nie twierdzę, że umiem takie coś zbudować. Chodzi mi o to, że nie powinni nazywać rewolucyjną broni, która jest oparta na znanej od jakiegoś czasu technologii.
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych