Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wegetarianizm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
255 odpowiedzi w tym temacie

#1

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od razu mówie że nie mam zamiaru nikogo namawiać do wegetarianizmu ani nikogo atakować. ciekawi mnie tylko wasze podejście do tego tematu. więc:

Jakie jest wasze zdanie na temat wegetarianizmu oraz jego rodzajach (np. weganizm)??

tylko żeby tu na mnie nikt nie naskakiwał ani nie obrażał :/ mojego kumpla to zaczęli wyzywać od wariatów jak zadał to samo pytanie :/ i jeśli nikt nie będzie chamsko atakować moich poglądów odwdzięczę się tym samym :P

pozdr.
  • 0

#2

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Do wegetarian nic nie mam. Sam nie byłbym w stanie przejść na wegetarianizm, bo za bardzo lubię mięso. Ale jak ktoś lubi tylko rośliny albo mu się chce to proszę bardzo, wolna wola.

Użytkownik Gynvael edytował ten post 02.02.2008 - 21:07

  • 0

#3

ouroboros.
  • Postów: 23
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś uwielbiałem mięso, teraz jestem wegetarianinem i szczerze mówiąc brzydzi mnie mięso.
  • 0

#4

Snajper88.

       Były moderator           Były 'szef' tłumaczy

  • Postów: 204
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

:| jak można miesa nie jeść? W mięsie przecież jest białko, a białko buduje mięśnie. Zresztą jak mięso może brzydzić? Za dużo myślicie przy jedzeniu chyba. Albo nie jesteście głodni. ;)
  • 0



#5

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można jeść produkty sojowe i pochodzenia zwierzęcego np serwatki :)Taki koń albo krowa mięsa nie jedzą,a jednak mięśnie mają.Ja przez pół roku byłem "prawie"wegetarianinem(jadłem też ryby).Jednak za bardzo lubię smak mięsa i zresztą nie jedząc go,naprawdę ciężko o odpowiednie ułożenie jadłospisu.

Mięso może brzydzić jak się pomyśli co przeszły zwierzęta,za nim podano je na talerz.Chodzi mi tu tylko o hodowle na dużą skale w złych warunkach.
  • 0

#6

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przez pewien czas nie jadłem mięsa ale ciężko by mi było przeżyć bez niego ponieważ... jak by to powiedzieć... "niektórych" warzyw też nie jem dla tego groziło by mi pewnie wyginięcie :D Kapustę jem tylko w bigosie, w gołąbkach nie tknę, grzyby tylko w zapiekankach etc. w ostateczności w cieście (taki tam wynalazek), pomidory to coś czego nie jadłem, nie jem i jeść nie będę no i oczywiście cebula którą jem tylko pod warunkiem, że jest dobrze schowana (np. w plackach ziemniaczanych) albo podsmażona. Bez mięsa raczej bym nie przeżył :D

Użytkownik BENDER edytował ten post 03.02.2008 - 01:43

  • 0

#7

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podobny temat już poruszano na forum, dyskusja była tak zagorzała, że w końcu został zamknięty.
Proponuję poczytać i już poznasz zdanie userów na ten temat ;)
http://www.paranorma...showtopic=13244
  • 0



#8

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Myślę, że ten stary temat o wegetarianiźmie powinien być znowu otwarty, jeśli kolega NO_NAME ma coś do dodania.
  • 0

#9

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawy temat to był tylko później za dużo nic nie wnoszących postów :) Bobek długo prowadził temat i wiele można by jeszcze dodać.Pamiętam że ktoś ciekawe zdanie napisał:Gdyby Bóg chciał żebyśmy jedli mięso to by stworzył drzewa na których ono rośnie :D

Nie wiem też jak można porównywać rośliny do zwierząt.Może to tylko układ nerwowy...tak szczególnie że takie świnie przeżywają wszystko podobnie jak ludzie.Jest takie powiedzenie.Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe.Ptaków też nie ma co porównywać bo one już jednak znacznie słabiej odczuwają ból i emocje.Nie znaczy że i je można na fermie kisić jedno obok drugiego.

Wracając do produktów GMO to według wszystkich źródeł naukowych póki co modyfikacje na żywności są zupełnie nie groźne.Na co dzień dość często spotykam ludzi którzy straszliwie są przeciwni modyfikowanej żywności jednak w żaden sposób nie umieją poprzeć tego faktami.Z jednej strony z genami nie zabawy,a z drugiej genetyka i biotechnologia to nauki przyszłości.Dla wielu to zabawa w Boga,a dla naukowców to jak pisanie programu w komputerze.
Ten temat również już się chyba wyczerpał.
  • 0

#10

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

dzięki za wszystkie odpowiedzi, szczególnie tabie Asieńka za podrzucenie linku do tematu ;) ja osobiście już od ponad pół roku jestem weganką, zdrowie mam bardzo dobrze. rozumiem jednak ludzi którzy jedzą mięso, sama jeszcze pół roku temu je jadłam.

W mięsie przecież jest białko

o białku jest mnóstwo dyskusji... ja osobiście nie mam z nim żadnych problemów. jest to najbardziej rozpowszechniony związek organiczny w świecie istot żywych, a w dzisiejszym
świecie znacznie większym problemem jest jego namiar niż niedobór. jeśli dostarczamy sobie odpowiednią ilość kalorii raczej niedobór białka nam nie grozi. no... chyba że ktoś się żywi tylko pasztetami sojowymi wtedy faktycznie długo nie pożyje. dieta wegetariańska jak każda inna, w tym mięsna, musi być dobrze skomponowana, zaś jeśli rezygnujemy z mięsa jest oczywiste że należy wprowadzić pewne zmiany w żywieniu. co ciekawe badania nad tym, czy białko roślinne pokrywa w pełni zapotrzebowanie człowieka na nie sprawdzano na... szczurach, czyli nad grupą zwierząt zupełnie z nami nie spokrewnionymi mającymi zupełnie inne potrzeby żywieniowe niż naczelne, do których należy człowiek.

co do roślin i zwierząt oraz porównywania ich chodzi o to że rośliny nie są w stanie odczuwać bólu więc zjadając je nie robimy im krzywdy. ale np. frutanie nie jedzą też roślin które trzeba zabić by je zjeść, np. marchewkę ^^
  • 0

#11

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

miło że mnie nie jedzą :P ... ja tam bym nie przeżył na diecie wegetarjańskiej ale każdy ma swoje poglądy... ciekawe ile jeszcze "odłamów" sposobu żywienia powstanie w przyszłości (no wiecie: nie jadamy genetycznie zmodyfikowanego jedzenia, nie jadamy mięsa powstałego w labolatorich, nie jadamy mięsa ze sklonowanych zwierząt, nie jadamy ogórko-żab itd.)
  • 0

#12

grzesio_gdy.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ehh ja do wegetarian nic nie mam. sam jem mieso a znam kilku wegetarian i czasami jak mam ochote to ide sobie do ich restauracji (green way :)) bo w sumie to jest dobre jedzenie :)
  • 0

#13

roberto5455.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

sam jestem wegetarianem i nie jem miesa gdyz bryzdzi mnie ono i kompletnie mi niesmakuje. to tyle na ten temat
  • 0

#14

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

chyba że ktoś się żywi tylko pasztetami sojowymi

Dzięki, przejde na taką diete :crazy:
nie potrafię sobie wyobrazić życia bez mięsa, nie mam pomysłu czym by można mięso zastąpić, pewnie ciągle byłbym glodny
  • 0

#15

Cezar.
  • Postów: 72
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja sam nic do wegetarian nie mam to jest wyłącznie ich sprawa co chcą jeść. Jednak zauważyłem ze spora część wegetarian uważa ludzi spożywających mięso za jakiś morderców co zabijają niewinne zwierzątka. Uważam że człowiek jest drapieżnikiem i nie widzę nic złego w tym ze żywimy sie mięsem. Osobiście nie wyobrażam sobie nie zjeść w niedziele schabowego z ziemniaczkami :D

Mam jeszcze pytanie do wegetarian z tego forum, co was skłoniło do tego żeby zaprzestać żywic się mięsem?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych