Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szpiegowski satelita spada z orbity !


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
32 odpowiedzi w tym temacie

#16

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe u mnie artykułów już nie ma pod podanymi linkami :o


Tym bardziej ciekawe że u mnie są :D
http://ap.google.com...uPxPNwD8UDPFC80
http://www.washingto...8012601635.html

http://ap.google.com/article/ALeqM5h7aoM2ii3QVBCAV8m2HtJSuPxPNwD8UDPFC80
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/01/26/AR2008012601635.html

to już 3ci dziś spisek, tyle że za ten odpowiada skrypt forum który skrócił linka i wstawił w środek jakieś " ...... " :P

Użytkownik TKr edytował ten post 27.01.2008 - 12:40

  • 0

#17

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Może spadać tak długo, a to dlatego, że aby orbitować misi lecieć ok.8km/s a jak jakiś śmieć w go udeżył to (bardzo nieznacznie) trochę zwolnił i teraz spada po spirali
  • 0

#18

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

TKr dziękuję za linki. Nie tworzę żadnych teorii spiskowy bo i niby po co?
Zadałam pytania i jak nie znasz odpowiedzi, to po co od razu wysnuwać wniosek że ja teorie spiskowe tworzę.
Dziękuję Kowal801 za wyjaśnienie.
Poczytałam trochę o satelicie i wiem że może być groźny jeżeli spadnie na zamieszkałe tereny bo jego paliwo zawiera hydrazynę trującą dla ludzi, a sam satelita waży 9 ton. Jednak pocieszające jest to, że spadające satelity z reguły lądują w oceanie lub na terenach niezamieszkałych.
  • 0



#19

Tao.
  • Postów: 118
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może to jest tak, że ta cała historia, że ta satelita się zepsuła to tylko przykrywka, a tą satelite specjalnie spuszczą na jakiś zamieszkały teren. :)
  • 0

#20

Essen.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A nie da sie go zestrzelić? Póki lata sobie gdzieś tam, można sobie go po prostu zestrzelić w kosmosie!
  • 0

#21

TKr.
  • Postów: 141
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Asieńka, przepraszam za to posądzenie o tworzenie spisków, ale jak widziałem co się dzieje i jeszcze omgwtf napisał " w ten oto sposob odkrylismy kolejny spisek rzadu USA ! " to już miałem wielkiego LOL.
A wracając do nieszczęsnego satelity to cechy typowego spadającego satelity jak lądowanie w oceanie albo niezamieszkałych terenach moglibyśmy brać pod uwagę gdyby satelita był sprowadzany na ziemie przez ludzi ( w sensie przenośni ) , tymczasem jego na ziemie sprowadza tylko grawitacja. Amerykanie nie wiedzą gdzie ta kupa złomu spadnie, ale ja jestem pewien że oni nawet nie wiedzą gdzie ta kupa złomu w tej chwili jest. Przecież wysiadło zasilanie, czyli przekazywanie jakichkolwiek danych telemetrycznych odpada, pół biedy jeżeli to nie był satelita geostacjonarny - można by ostrzec ludność zagrożonego pasa nad którym on przelatuje, no ale jeżeli był to geostacjonarny, a awaria zasilania nastąpiła kiedy zajmował swoją pozycję to tylko śp. Newton wie gdzie spadnie. ( choć mam nadzieję że tak nie jest )
W sumie to dowiemy się czy już spadł kiedy spadnie w miasto, czyjeś pole, ogród itp - ogólnie tam gdzie mieszkają ludzie. Jak spadnie do oceanu to może jest jeszcze szansa że mignie na radarze ale ogólnie nikt nie będzie wiedział czy spadł czy może dopiero ma zamiar.

PS. Dla "latającego" satelity prędkość wynosi 8km/s a dla geostacjonarnego ok 3km/s. Myślę że geostacjonarny w tym przypadku odpada bo po co komu geostacjonarny do szpiegowania ?
  • 0

#22

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na orbicie geostacjonarnej są przeważnie satelity telekomunikacyjne, choć nie tylko. Jak zobaczylibyście sobie mapkę ich rozmieszczenia, to przeważnie są nad obszarem Afryki, skąd ustawione pod odpowiednim kątem przesylają informacje do dowolnego obszaru na Ziemi. Szpiegujące mogą być nawet na satelitach bliższych Ziemi. Z drugiej strony taki satelita wytrącony z wlasnej orbity nie wiadomo gdzie może rąbnąć. Statystycznie rąbnie najprawdopodobniej na obszar, gdzie są wody.
Tylko, że na mój chlopski rozum takie cacko raczej niewielkie powinno spokojnie się spalić w atmosferze...ale nie wiem znam się na tym szczątkowo, jako że kiedyś robilam na studia o tym zadanie.
  • 0



#23

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Asieńka, przepraszam za to posądzenie o tworzenie spisków

Nie ma sprawy ;)

... cechy typowego spadającego satelity jak lądowanie w oceanie albo niezamieszkałych terenach moglibyśmy brać pod uwagę gdyby satelita był sprowadzany na ziemie przez ludzi ( w sensie przenośni ) , tymczasem jego na ziemie sprowadza tylko grawitacja. Amerykanie nie wiedzą gdzie ta kupa złomu spadnie, ale ja jestem pewien że oni nawet nie wiedzą gdzie ta kupa złomu w tej chwili jest.

No i pozostaje mieć nadzieję, że satelita spali się po wejściu w atmosferę. Co do Amerykanów to pewne "spiski" wychodzą im zupełnie przez przypadek bo jakoś wiecznie coś mają niedopracowane, chyba strasznie nieuporządkowany naród ;)
  • 0



#24

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A nie da sie go zestrzelić? Póki lata sobie gdzieś tam, można sobie go po prostu zestrzelić w kosmosie!


a co to oznacza zestrzelic albo zestrzelic w kosmosie?
jak np. samolot leci i sie go zestrzeli to on spada na ziemie i wlasnie na tym to zestrzelenie polega
ten satelita juz spada wiec w jakim celu go zestrzeliwac :)
  • 0

#25

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

IMO ten satelita na pewno nie spadnie na tereny zamieszkałe bo satelity zwykle latają nad równikiem (przynajmniej te geostacjonarne) i powinien spaść w pobliży równika, a na równiku ludzi raczej nie ma, a nawet lądu nie wiele, chyba że spadnie na lagos czy peru, ale tak czy owak nam nic nie grozi ;)
P.S. fajnie by było jakby spadłby mi na podwórko
  • 0

#26

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

troche wiecej informacji :

10 tonowa amerykanska satelita szpiegowska wielkosci autobusu uderzy w ziemie za kilka tygodni , nie wiadomo jak dawno satelita stracila zasilanie ani co bylo jego przyczyna. Na pokladzie znajduje sie paliwo rakietowe, ktore jest chemiczna toksyna i moze spowodowac uszczerbki na zdrowu kazdemu kto wejdzie w kontakt z nia. Nie wiadomo , czy zostanie uzyty atak rakietowy na satelite. Jest to dosc kontrowersyjny pomysl poniewaz satelita moze wtedy rozszczepic sie na czesci a trujace chemikalia spadna w duzo wiekszym obszarze.


http://www.dailymail...in_page_id=1811

Użytkownik ---- edytował ten post 28.01.2008 - 14:22

  • 0

#27

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to kolejny przykład idiotyzmu taki jak z Mars Climate Orbiter? ;)

A tak na poważnie, to nie sądzę, aby stało się coś poważnego.
  • 0



#28

----.
  • Postów: 359
  • Tematów: 75
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wojsko amerykanskie przeprowadza plany zapobiegawcze , poniewaz jest duze prawdopodobienstwo ze satelista spadnie na polnocna Ameryke.
General Gene Renuart powiedzial prasie ze satelita jest zbyt duzy by spalil sie w atmosferze ziemskiej przez co uderzy w ziemie.
"Wiemy ze on tam jest jest" "Zdajemy sobie sprawe takze z jego rozmiarow. Istnieje tez pewne prawdopodobienstwo ze satelita nie spadnie do wody"


http://news.yahoo.co.../dead_satellite
  • 0

#29

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tym razem już nie przejmuję się takimi wiadomościami, zniszczeń dużych nie będzie, o ile w ogóle jakieś będą


Pewnie spali się spadając albo wpanie do ocenu. Albo uderzy w Polskę :D
  • 0

#30

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem nie jest radioaktywna, ale próbowano odstraszyć ludzi od zaglądania do niej (ponieważ jako satelita szpiegowska może zawierać poufne informacje). Swoją drogą niebardzo rozumiem jak mogło dojść do skażenia radioaktywnego na orbicie, lub po co zabierano takie materiały na orbitę (ale ja się nie znam, wiec w miarę możliwości proszę o wyjaśnienie)...

Edit:

Najlepiej by to na sahare zrzucili tam prawie nie ma ludzi

Czytanie ze zrozumieniem się kłania:

nie wiadomo w jakie miejsce na ziemi uderzy.

Minimalne ilosci uranu sa doskonały paliwem do zasilania takiego satelity.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych