Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polskie Wylatowo - groteska?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1

numitor.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem czytelnikiem tego forum od dawna - mało piszę, jednak czytam je już kilka lat.

Interesuję się zjawiskami paranormalnymi - wierzę w nie, traktując je zarazem sceptycznie - m.in. poprzez to, że są one olbrzymim polem popisu dla rozmaitych prowokacji, faków.

Jak wiecie - Wylatowo jest niejako polskim centrum zjawisk paranormalnych. Cenię Janusza Zagórskiego, jednak uważam, że sposób badań zjawisk w Wylatowie odbiega od szeroko przyjętej normy.

Oto kilka filmów, które znalazłem na youtube - znałem je, ponieważ śledziłem www.ufotv.pl - czy Waszym zdaniem naprawdę tak groteskowo powinna wyglądać polska ufologia? Czy nie zniechęca to potencjalnych zainteresowanych?

Zapraszam do dyskusji.










Użytkownik numitor edytował ten post 27.01.2008 - 00:17

  • 0

#2

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

a co tu wymagac od amatorskich badan?
nikt sie wylatowem nie interesuje na powaznie a jesli sa jakies powazne badanie to chyba tajne

powiedz numitor jak ty sobie wyobrazasz powazne badania i finansowanie takowych?
  • 0

#3

numitor.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, proszę Cię - nie wmawiaj mi, że bez pieniędzy trzeba zapraszać do studia dzieci, przepitego faceta, czy nastolatków, z których mówi, że UFO interesuje się od tygodnia (słownie: JEDNEGO tygodnia)....
  • 0

#4

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Obejrzałem 2 filmiki i miałem dość. Teraz nie dziwi mnie, dlaczego normalny człowiek słysząc o UFO stuka się w głowę. Jeśli ma kontakt tylko z tego typu "produkcjami" to nigdy nie potraktuje tematu poważnie. I nic nie dadzą najlepsze nagrania, czy przekonywanie, bo on zawsze będzie miał w świadomości "ten pierwszy raz" z tematem. A w przypadku takich nagrań to raczej trauma.
  • 0

#5

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Myślę że ten dość mylący termin "ufologia" (przyrostek logos, sugerujący że jest to jakiś rodzaj nauki) generalnie wygląda właśnie tak. Różnica jest może w cenie aparatów fotograficznych, przy pomocy których trzaska sie fotki smug, plam i cieni (czyt. obiektów pozaziemskimi). Nawet śledzenie naszego forum wiele mówi co do "dowodów" jakimi posiłkują się zwolennicy istnienia UFO. Nawet średnio inteligenty człowiek, traci wiarę w UFO (jeśli ją wcześniej posiadał), po zapoznaniu się z istotą tego zjawiska. Osobiście śledziłem nawet Telewizje Wylatowo, w okresie w którym nadawał jeszcze w internecie, i można by jakoś usprawiedliwić jej twórców pewnym szablonem medialnych poczynań, w oczekiwaniu na sam główny spektakl. Jesli ktoś widział dziś relacje z Zakopanego mógł sam przekonać się jak wygląda to w praktyce - kiedy czeka się na rozpoczęcie zawodów robiąc wywiady z ludźmi którzy nie mają nic do powiedzenia. Problem pojawia się kiedy wszystkie relacje składają się z takich "zapychaczy czasowych", bo w tym przypadku nic interesującego się raczej zdarzyć nie może - chyba że owi "badacze" spodziewają się iż UFO wyląduje przed ich kamerą. Jeśli dobrze pamiętam UFO wyczekało uczestników zjazdu w Wylatowie i kiedy po paru miesiącach skończyły im się się fundusze, spakowali oni kamery..i bach w nocy w czasie mgły pojawiły się piktogramy. Co więcej, taki scenariusz nie wyzwala u "ufologów" jakiś sceptycznych refleksji, nie wiem czy w ich mniemaniu w ogóle możliwe jest zaistnienie jakiś wątpliwości. Ludzie ci zdają się być opętani swoją pasją, bezkrytycznie wierząc we wszystkie paranormalne relacji - a wtedy przestaje być to zabawne a zaczyna być smutne.

Użytkownik homo scepticus edytował ten post 27.01.2008 - 01:24

  • 0

#6

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jaki kraj takie UFO. Nie ma sie co dziwic. Jedyne co maja polscy badacze to dobre checi. A bez dobrej organizacji, zaplecza i srodkow nie ma co myslec o czyms powazniejszym.
  • 0



#7

mlekova.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

2 filmik mnie rozbawił^^ :mrgreen:
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych