Skocz do zawartości


Zdjęcie

Asteroida przeleci tuż obok Ziemi !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
133 odpowiedzi w tym temacie

#31

specyfik.
  • Postów: 159
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chociaż sesji nie będzie...
  • 0

#32

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ej weźcie to przetłumaczcie bo u mnie z j. ang. kiepsko
  • 0

#33

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głównie chodzi o to:
- prawdopodobnie asteroida zbudowana jest z żelaza i niklu co może spowodować zakłócenia w polu grawitacyjnym Ziemi, czego następstwem mogą być wielkie anomalie pogodowe (podobne jakie są przewidywane w momencie przebiegunowania Ziemi).

pozostaje nam być dobrej myśli ;)
Zrozumiane dzięki: Jarecki, hehe

€dit.

Film w którym jasno jest wyjaśnione, że nie ma powodów do paniki [english version]



źródło: www.badastronomy.com

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 26.01.2008 - 19:53

  • 0



#34

Vorlon.
  • Postów: 140
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a czym tu sie przejmować? jeżeli ma pierdyknąć to pierdyknie i nic na to nie poradzimy a jeżeli nie pierdyknie to dobra nasza.
  • 0

#35

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

łooo anomalie jak przy przebiegunowaniu Ziemi?... to będzie taki trening dla ziemian x] oczywiście jeśli nie walnie w nas to bydle bo jeśli to małe tuguńskie coś rozwaliło drzewa w promieniu 40 km to te duże coś... wole nie myśleć...
  • 0

#36

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A na wikipedii napisali jedną z teorii, że to "coś" co walnęło w 1908 w Rosji miało wielkość porównywalną do drapaczy chmur... (http://pl.wikipedia....strofa_tunguska), a ta co ma 29 być niedaleko Ziemii, ma podobną wielkość do drapaczy chmur :) .
  • 0

#37

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem tej całej paniki. Może te 146000km to mało w skali kosmicznej, ale w praktyce to całkiem spory kawałek drogi. Dlatego wyluzujcie, bo to niezdrowo tak się stresować. :)
Warto zaufać szanownym astronomom, którzy raczej wiedzą, co mówią. I wolę im wierzyć, że nic nie walnie w Ziemię, niż popadać w niepotrzebną panikę.
Jeśli się mylę i asteroida walnie w Ziemię, zażalenia proszę składać po 29. :mrgreen:
  • 0

#38

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Film w którym jasno jest wyjaśnione, że nie ma powodów do paniki [english version]



źródło: www.badastronomy.com


Dzięki, rozwiało to wątpliwości ;)
  • 0

#39

mithrandir.

    Pan Satyros

  • Postów: 531
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Niektórzy to słabą pamięć strasznie mają. Nikt nie pamięta 25 maja i szanownego pana Erica Juliena ?
  • 0



#40

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja niemam słabej pamięci tylko dowiaduje sie jako ostatni... więc co sie stało 25 maja?
  • 0

#41

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Właściwie zadane pytanie powinno brzmieć: "co się nie stało?". :)
Szukanie nie boli, Marchewa.
  • 0

#42

Marchewa.
  • Postów: 536
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale jest nudne... a odpowiedzenie na pytanie też nie boli :P czyli wtedy symulacja ich zawiodła... hehehe mam nadzieje że ta symulacja nie zawiedzie bo trajektoria tej asteroidy jest narazie wporzo :))
  • 0

#43

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- prawdopodobnie asteroida zbudowana jest z żelaza i niklu co może spowodować zakłócenia w polu grawitacyjnym Ziemi, czego następstwem mogą być wielkie anomalie pogodowe (podobne jakie są przewidywane w momencie przebiegunowania Ziemi).

To znaczy ,że już jest blisko. Ten huragan za oknem mnie coraz bardziej zastanawia. Przecież teoretycznie mamy środek zimy! A tu śniegu zero i jeszcze wietrzycho jak na przełomie lata i jesieni (jeżeli chodzi o siłę, bo temperatura powietrza już zbyt letnia nie jest 8) ).
  • 0



#44

stb.
  • Postów: 111
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Trafiłem na to forum podczas paniki związanej z EJ :) . Tak samo jak i wtedy, teraz nie mam żadnych obaw. Zawsze istnieje taka możliwość, że coś nas trafi, ale akurat ta asteroida jest zbyt blisko aby mieć co do tego jakieś wątpliwości.

Ostatnio każdy event powoduje takie zamieszanie, bo ludzie lubią jak coś się dzieje i lubią żyć w niepewności i oczekiwać na coś wielkiego :) .
  • 0

#45

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to powiedzenie czy związek frazeologiczny to i tak "Pożyjemy zobaczymy "
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych