Skocz do zawartości


Zdjęcie

Latające dyski i bezpieczeństwo narodowe (1952)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Notatka wskazująca na problem bezpieczeństwa narodowego w aspektach psychologicznych (ryzyko masowej paniki) i w aspekcie bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej (przypuszczalne ataki z powietrza). Notatka wskazuje również zainteresowanie tym zjawiskiem przez CIA i kroki odnośnie fenomenu jakie mają być rozpoczęte na wyższych szczeblach wojskowych.

Tytuł : Latające dyski/talerze (wraz z notatką datowaną na 24.09.52, tytuł : latające dyski)
Ilość stron : 1
Data publikacji : 10 luty 1952
Data odtajnienia : 17 listopada 1978
Numer sprawy : F-1975-03653
Decyzja na temat odtajnienia : RIPPUB (?)
Klasyfikacja : Nie sklasyfikowano

Transkrypcja :


Adresat : Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej
Przez : Zastępcę dyrektora (Wywiadu)
Od : Asystent dyrektora, Biuro Wywiadu Naukowego
Temat : Latające dyski

1. PROBLEM

Aby dowiedzieć się (a) czy problem „niezidentyfikowanych obiektów latających" ma lub nie ma wpływu na bezpieczeństwo narodowe ; (b) czy podejmowane są adekwatne badania związane bezpośrednio z tym problemem i jego wpływem na bezpieczeństwo narodowe ; ( c) jakie kolejne badania i analizy powinny zostać wszczęte, przez kogo i pod jaką egidą.

2. FAKTY I DYSKUSJA

OSI zbadał pracę aktualnie wykonaną na temat "latających talerzy” i dowiedział się, że Powietrzne Techniczne Centrum Wywiadowcze, DI, USAF [Siły Powietrzne USA], Baza Sił Powietrznych Wright Patterson są jedyną grupą odpowiedzialną za badanie tego zjawiska, że ATIC koncentruje się na dokładnym zbadaniu każdego raportu (sprawa – po - sprawie) i że ten wysiłek nie jest adekwatny aby w pełni rozwikłać tą sytuację w całości. Aktualny problem jest omawiany w TAB A.

3. KONKLUZJE

„Latające dyski” stwarzają dwa elementy zagrażające bezpieczeństwu narodowemu. Pierwszy związany jest z rozważaniami na temat masowej psychologii (ryzyko masowej paniki), drugi… zainteresowanie USA do ataku powietrznego. Oba czynniki są wyodrębnione w TAB A.

4. REKOMENDOWANE DZIAŁANIA

(a) Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej powinien zwrócić się do Kanclerza Bezpieczeństwa Narodowego i poradzić się na temat implikacji związanych z „latającymi dyskami” i problemem jaki mogą wywołać i zaproponować rozpoczęcie śledztwa w tej sprawie. TAB B jest ‘dokumentem’ do NSC, dla podpisu DCI. (b) DCI powinno omówić to zagadnienie z Biurem Strategiczno Psychologicznym. Memorandum do Dyrektora, Biura Strategiczno Psychologicznego jest dołączone do TAB A. ( c) CIA wraz ze współpracą z PSB i innymi zainteresowanymi działami i agencjami powinien rozwinąć i polecić te działania przez NSC…

Dokument :


Dołączona grafika




by dj_cinex
Źródło : FOIA

  • 0



#2 Gość_Qłak

Gość_Qłak.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie powiem, ciekawe ;) Szkoda, że nie ma dalszych raportów...

A i mała sprawa - nie 10 listopad, tylko 10 listopada. Jak już popieramy poprawny język, to daty też ;)

Edit [25.01.08] dj_cinex
Nie ma to jak "wspólna pomoc" ;)

  • 0

#3

NeoN FUzz.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powietrzne Techniczne Centrum Wywiadowcze, DI, USAF [Siły Powietrzne USA], Baza Sił Powietrznych Wright Patterson są jedyną grupą odpowiedzialną za badanie tego zjawiska


I czy to nie wydaje się dziwne?

Mnie tam najbardziej przekonuje wersja, mówiąca o tym, że za wszystkim stoji (albo stoi, nie wiem, dyslektyk jestem ^^) wojsko...

Chyba najbardziej prawdopodobne, bo w zielone ludziki jakoś tak nie chce mi się wierzyć...
  • 0

#4 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Mnie tam najbardziej przekonuje wersja, mówiąca o tym, że za wszystkim stoji (albo stoi, nie wiem, dyslektyk jestem ^^) wojsko...

A niby po co mieli by to robić? Aha i pisze się "stoi".
Tekst ciekawy ale szkoda, że to prawdopodobnie tylko strzępki ogółu raportów w tej sprawie.
  • 0

#5

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie zaczyna się zdania od "Aha".

Wojsko miało by to robić po to aby ukryć fakt posiadania jakichś super technologii. Wiadomo, że każdy się przed każdym zbroi i chociaż tego nie widać gołym okiem - wyścig zbrojeń wciąż trwa. Black bird'a też ukrywali - po co ?
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych