Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#106 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Tiamat, A według kogo?? A czytałeś o niesamowitych mnichach o których pisał PTR??? Widze,że na ten temat wiesz jeszcze mało bo takich ludzi jest bardzo wielu. Dobra dajmy sobie z tym spokój bo nic z tej rozmowy nie wyniknie.
  • 0

#107

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oczywiscie ze to byl grobowiec.....mial on strzec przeciez Cheopsa...a moz Cheops chcial miec taki grobowiec ktory bedzie lepszy niz pozostale i bedzie chronil okolicy by nikt nie przedostal sie do wnetrza.
  • 0

#108

eco.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz dwa punkty. Rysujesz linię prostą. I choćbyś nie wiem jak zechciał ją sfotografować, pod jakim sobie kątem nie zazyczysz, ona zawsze będzie prosta.

Aguila jesteś w błędzie i to wielkim.
Proponuję literaturę poświęconą fotografii a szczególnie ogniskowaniu i obiektywom. Obiektyw szerokokątny a takowe zazwyczaj są stosowane w typowych aparatach kompaktowych czy też kamerach zniekształcają obraz - tzw. rybie oko lub beczka (efekt to "zniekształcone" proporcje. Nie wierzysz - sprawdź.
  • 0

#109

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Doskonale, a powiesz mi jak to się ma do robienia zdjęć z wysokości lub tych na których widzimy piramidę (zdjęcie omawiane)?

Jezeli wziąłeś moją wypowiedź wyrwaną z kontekstu tematu - masz zapewne rację. Jeżeli spojrzysz na temat i kontekst - to sam uznasz, że raczej niczego nie wnosisz ;)

pozdrawiam :)
  • 0



#110

eco.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Doskonale, a powiesz mi jak to się ma do robienia zdjęć z wysokości lub tych na których widzimy piramidę (zdjęcie omawiane)?

Jezeli wziąłeś moją wypowiedź wyrwaną z kontekstu tematu - masz zapewne rację. Jeżeli spojrzysz na temat i kontekst - to sam uznasz, że raczej niczego nie wnosisz ;)

pozdrawiam :)

Zdjęcia z wysokości są robione właśnie obiektywami szerokokątnymi.
Odnoszę się do Twoich wypowiedzi.
  • 0

#111

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcia z wysokości są robione właśnie obiektywami szerokokątnymi.

I to ma być wyjaśnieniem pojedynczego i dość znacznego zniekształcenia obrazu JEDNEJ z krawędzi piramidy Cheopsa (rozmiar ok. 100 m) na zdjęciu metropolii kairskiej obejmującym obszar rozmiarów ok. 35 x 20 km?
  • 0



#112

eco.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I to ma być wyjaśnieniem pojedynczego i dość znacznego zniekształcenia obrazu JEDNEJ z krawędzi piramidy Cheopsa (rozmiar ok. 100 m) na zdjęciu metropolii kairskiej obejmującym obszar rozmiarów ok. 35 x 20 km?

Nie, to jest konkretna odpowiedź na:

Masz dwa punkty. Rysujesz linię prostą. I choćbyś nie wiem jak zechciał ją sfotografować, pod jakim sobie kątem nie zazyczysz, ona zawsze będzie prosta.

Czytaj - nie zawsze linia prosta jest prosta w obiektywie aparatu czy kamery.

Omawiany w tym temacie wątek piramidy jako radar, nadajnik czy też odbiornik jest czysto teoretyczny, nie poparty żadnym dowodem. To wszystko to spekulacje. Odniosę się do tego tematu i innych, niebawem.
Pozdrawiam.
  • 0

#113

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Pyramid's secret doors to be opened

http://www.unexplain...ws.php?id=91401

Doors will soon open to reveal one of the mysteries of the Great Pyramid in Giza, Dr. Zahi Hawass, chief of Egypt's Supreme Council of Antiquities, told Discovery News in an exclusive interview. Hawass, one of the world's leading Egyptologists, said he will show what lies behind secret doors inside the 4,500-year-old pharaonic mausoleum by the end of this year...


  • 0



#114

redfive.
  • Postów: 339
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oficjalnie piramidy w Gizie nie są w centrum uwagi. Pozwala się na fantazjowanie na jej temat. Toleruje się różne grupy próbujące wydrzeć tajemnice.

Obecny świat oparty jest na paliwach kopalnych. Jakiekolwiek próby zmiany tego porządku będą natychmiast likwidowane. Na rozwój innych źródeł energii wydaje się skromne fundusze w porównaniu z innymi dziedzinami nauki. Gdzie elektryczne samochody, Nie hybrydy da 150 000 zł ale tanie auta miejskie ładowane wnocy.
Mamy wszystko , nowoczesne napędy elektryczne, wydajne baterie - nic tylko produkować.
Energii też mamy pod dostatkiem czyli ładowanie w nocy.
Druga sprawa to duma naukowców. Przecież facet nie powie,że w tekstach sumeryjskich odnalazł recepturę na zimną fuzję czy reaktor fuzyjny. Nic na to nie poradzimy
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych