Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim celu zbudowano Wielką Piramidę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#16

tsode.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na Ziemi jest mnostwo piramid i innych centrow energetycznych,dzieki ktorym ta planeta zyje
jak zywa istota i my dzieki temu tez.
Wg mojej wiedzy piramida Cheopsa wraz z kompleksem jest tzw centrum dowodzenia nad pozostalymi.Tak ogolnikowo ujmujac: regulator energii tej planety.
A sam jest tez stymulowany [dostrajany] "z zewnatrz".
  • 0

#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

tsode, a skąd te wnioski?? Z PCh?? Pytam z ciekawości :)
  • 0

#18

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli niewygodne pytania znowu pomijamy? :mrgreen:
  • 0



#19

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Aquila, te niewygodne pytania wielokrotnie były zadawane więc nie ma sensu wtórnie ich nianczyć ;) Oboje wiemy, że nic to nie zmieni... Dla Ciebie Kompleks Giza jest tylko stertą kamieni i niech tak pozostanie...
  • 0

#20

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie kompleks w Gizie jest wspaniałem pomnikiem kultury Egiptu i czymś niezrozumiałym jest dla mnie tworzenie legend ta temat rzeczy oczywistych.

Istniejądowody, że to był grobowiec Cheopsa i nie ma dowodów, że to była antena, nadajnik, odbiornik, broń czy co tam jeszcze nasza wyobraźnia sobie wymyśli. To są już tylko i wyłącznie gdybania, a można sobie na nie pozwolić jedynie wtedy, gdy się wyłączy swój rozum na pewne argumenty historyków.

Inej opcji nie widzę ;)

To tak, jabyś nagle zaczął uporczywie twierdzić, że jeden z pomników na cmentarzu nie jest grobem jakiegoś człowieka, tylko bronią albo kosmiczną anteną :mrgreen: Fascynujące... :]
  • 0



#21 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, Dla Ciebie oczywiste? hmm :-| No to przedstaw swój punkt widzenia wielu archeologom , którzy mają problem z tą kwestią. Od lat usiłują ustalić prawdziwe przeznaczenie akurat tej jedynej piramidy. Jestem pod wrażeniem! Rozwiązałeś zagadke tysiącleci :smile:
  • 0

#22

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aquila,  a jak cheopsa spod sfinksa wydobędą to Cię przekona,że Piramida Cheopsa nie jest zwykłym grobowcem a przesłaniem? :smile:


Muhad tak z ciekawosci Ty swoja widze i przekonania na ten temat czerpiesz tylko z tego projektu cheops? i z przekazow tej pani Lucyny? i bezgranicznie w to wierzysz?
  • 0

#23 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Frost, Muszę Cię rozczarować bo nie. Wiesz, jęśli głebiej zajmujesz się Ezoteryką, psycholigią itp. i jeśli miałbyś doświadzczenia paranormalne to nie miałbyś podstaw by odrzucić wszystko co jest w PCH. Ja mam problem co do intencji Samuela, a to że On się kontaktuje z tą Kobietą nie mam podstaw by nie wierzyć, co nie znaczy że wierzę we wszystko co jest w tym projekcie.
  • 0

#24

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Od lat usiłują ustalić prawdziwe przeznaczenie akurat tej jedynej piramidy.

Ale opierasz się na panu Danikenie i jemu podobnym ludziom, którzy muszą uciekać się do tak niedżentelmeńskich zagrywek jak wmawianie ludziom, że naukowcy czegoś nie wiedzą, w coś wątpią itp aby móc przebić swoje głupawe teorie? Już parę razy udowodniono, że pewne rzeczy, wg ludzi Danikenopodobnych zupełnie nie badane albo pomijane przez archeologów, są bardzo dobrze im znane i wyjaśnione.

Po prostu, aby teoria o antenie, broni kosmicznej itp mogła przejść, trzeba najpierw zdyskredytować oficjalną wersję, co też tacy ludzie próbują czynić.

co nie znaczy że wierzę we wszystko co jest w tym projekcie.

A mógłbym, tak z ciekawości, dowiedzieć się w co tak dokładnie w PCh nie wierzysz?
  • 0



#25

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Frost,  Muszę Cię rozczarować bo nie. Wiesz, jęśli głebiej zajmujesz się Ezoteryką, psycholigią itp. i jeśli miałbyś doświadzczenia paranormalne to nie miałbyś podstaw by odrzucić wszystko co jest w PCH.


mozna wiedziec czego paranormalnego doswiadczyles?
  • 0

#26 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, aż nie mam na Ciebie siły czasem. Co Ty z tym Danikenem?? On mnie nie obchodzi a jego teorie mało mnie interesują. Co Ty się tak uparłeś ?? Poczytaj chociażby tajemnice fatimskie , zapoznaj się z postacią Ossowieckiego, Klimuszki, Ojca Pio, Cace`go, Andrzeja Gwiazdy i wielu wielu innych. Kultura wchodu jest bardzo ciekawa,doświadczenia paranormalne..Jest tyle zagadnień , tyle można się dowiedzieć i to wcale nie musi być Daniken czy Projekt cheops. Dajże no spokój, naprawdę. To są tylko zalążki podane przeze mnie a dowiedzieć się można znacznie więcej.

"Po prostu, aby teoria o antenie, broni kosmicznej itp mogła przejść, trzeba najpierw zdyskredytować oficjalną wersję, co też tacy ludzie próbują czynić."

Tylko żeby coś dyskredytować to potrzebna jest oficjalna wersja a takiej poprostu nie ma. Do tej pory archeologowie sprzeczają się o przeznaczenie tej piramidy -CHeopsa

NIE MA OFICJALNEJ WERSJI , KTÓRA JEST JEDYNĄ i PRAWDZIWĄ WERSJĄ!

Nad tym się wszyscy głowią od zawsze!

Frost, nie, nie możesz bo to są osobiste doświadczenia, nawet bardzo osobiste.
  • 0

#27

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co Ty z tym Danikenem??

Ano to, że to zwykły pajac. Dowodzi sięjego oszustw i jego manipulacji, a on dalej jest guru dla niektórych ludzi. Przyzwyczaj się, bo będę go często wyśmiewał :)

Tylko żeby coś dyskredytować to potrzebna jest oficjalna wersja a takiej poprostu nie ma. Do tej pory archeologowie sprzeczają się o przeznaczenie tej piramidy -CHeopsa

Tzn paru gości się sprzecza, bo chcą zabłysnąć?
Historia piramid jest tak dobrze udokumentowana, że wiemy o nich bardzo wiele. I WP nie jest wyjątkiem. Oczywiście, sąpewne luki, które nie mają jednak wpływu na ogólną ocenę. Ale komuś (np panu Danikenowi :mrgreen: ) bardzo zalezy na tym, aby ludzie myśleli inaczej. No bo popatrz - skoro wmówi ludziom, że egiptolodzy się sprzeczają, że sami nie wiedzą po co ona była (mimo że wiedzą :D ) to wtedy robi sobie pole do własnych popisów :) Przecież jakbym sam chciał zabłysnąć swoją teorią o piramidzie to najpierw zrobiłbym to samo co on - wmówił ludziom, że nikt nie wie po co ona była zbudowana. A jeśli ktoś by już zaczął wątpić w oficjalną wersję, to uderzyłbym w tą "pustkę" z włąsną argumentacją. I najfjniejsze jest to, że ludzie łapią się na takie haczyki :D
  • 0



#28 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

Aquila, wiesz, wyśmiewanie jednej osoby tylko po to by ośmieszać odmienne teorie jest wynikiem słabości w moim mniemaniu. Odpuść sobie, naprawdę.

"Tzn paru gości się sprzecza, bo chcą zabłysnąć? "

Jakich paru gości? Co archeolog to inna teoria. Przeznaczenie CHopsa nie jest na znane i żaden archeolog nie jest tego pewny , czym to przeznaczenie było.

"Historia piramid jest tak dobrze udokumentowana, że wiemy o nich bardzo wiele"

a nie wiemy jeszcze więcej.Bardzo wiele(przesadzone) wiemy na temat pozostałych piramid. Jeśli myślisz ,że to z czego są zbudowane i że są w nich grobowce to jest bardzo wiele to się mylisz :smile: Powtarzam, nikt nie zna prawdziwego przeznaczenia Piramidy CHEOPSA , nikt!

"Oczywiście, sąpewne luki, które nie mają jednak wpływu na ogólną ocenę."

Oczywiście ,że nie mają, to tak jak z teorią Darwina(tylko teorią) która jest wyznacznikiem numer jeden, która wyjaśnia pochodzenie homo sapiens a my tak naprawdę nie wiemy skąd się wziął. Wcale mnie nie dziwi mnie taka postawa w światku Nauki :smile:

"No bo popatrz - skoro wmówi ludziom, że egiptolodzy się sprzeczają, że sami nie wiedzą po co ona była (mimo że wiedzą :D ) to wtedy robi sobie pole do własnych popisów :) Przecież jakbym sam chciał zabłysnąć swoją teorią o piramidzie to najpierw zrobiłbym to samo co on"

No popatrz :smile: Jakie dla Ciebie wszystko jest proste :lol :
  • 0

#29

muHa.
  • Postów: 123
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ano to, że to zwykły pajac. Dowodzi sięjego oszustw i jego manipulacji, a on dalej jest guru dla niektórych ludzi. Przyzwyczaj się, bo będę go często wyśmiewał


Znów muszę stanąć w obronie Danikena, bo właśnie od jego książek zaczęła się moja przygoda z "nieznanym".
Zawdzięczam mu sporo, sporo wspaniałych chwil gdy jako 15latek pochłaniałem jedną za drugą jego książke.
Praktycznie 100% wiadomości w nich zawartych był dla mnie nowością, bo skąd się miałem dowiedzieć o
płaskowyżu Nazca, niezwykłościach piramid czy wielu wielu innych zagadkach z przeszłości, które rzeczywiście
są i były nie wygodne dla współczesnej nauki, więc po prostu się o nich nie mówi.


Nie wiem ile jego książek przeczytałeś skoro twierdzisz:

Dowodzi się jego oszustw i jego manipulacji, a on dalej jest guru dla niektórych ludzi.


Wskaż mi te oszustwa i manipulacje oraz wskaż mi ich procent w "twórczości" omawianego autora.

Przecież w swoich książkach opisuje tyle niezwykłych miejsc, przedmiotów, budowli - to wszystko to oszustwa i manipulacje?!
Jasne, że przy niektórych tematach mógł naginać klocki [w interpretacji] aby pasowały do układanki, ale jak to często bywa
[ i na tym forum to wyrażnie widąc ;) ] fascynacja swoimi poglądami przesłania często obiektywizm
[ bo pokaż mi przynajmniej jedną osobę na tym forum, o której można by powiedzieć że jest w 100% obiektywna]


Można by napisać w jego obronie, że jest pisarzem fantastą, który czerpie całym garściami z historii ludzkości,
być może po części tak jest ale z drugiej strony jakbyś zaznajomił się z jego książkami, z pewnością byś zauważył,
że gro jego działów opisuje tylko znaleziska/wydarzenia bez słowa komentarza Danikena.

To tyle w sprawie Ericha.
  • 0

#30

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aquila, wiesz, wyśmiewanie jednej osoby tylko po to by ośmieszać odmienne teorie jest wynikiem słabości w moim mniemaniu. Odpuść sobie, naprawdę.

To nie jest wyśmiewanie tylko jednej osoby. Zarzucając jemu kłamstwo, robię to samo wszystkim jego zwolennikom i naśladowcom. Zresztą, sam już widziałes weryfikacje jego historyjek na temat piramidy... chęć zabłyśnięcia kieruje takimi jak on... żenada...

Jakich paru gości? Co archeolog to inna teoria. Przeznaczenie CHopsa nie jest na znane i żaden archeolog nie jest tego pewny , czym to przeznaczenie było.

A to bardzo ciekawe co mówisz... i wszystkie naukowe publikacje, których są setki jak nie tysiące, sąnic nie warte? No to fajne rozumowanie nawet z prostej przyczyny - skoro wszystkie piramidy od początku dziejów służyły za grobowiec, to piramida Cheopsa nie może nim być :D

Powtarzam, nikt nie zna prawdziwego przeznaczenia Piramidy CHEOPSA , nikt!

To grobowiec. I wie to jakieś 95% świata nauki :D
Nawet sarkofag w tym grobowcu się znajduje i to z takiego materiału (granit) z jakiego powinien być zbudowany (o sorki, zapomniałem że to nie sarkofag, tylko jakieś urządzenie :P )

No popatrz  Jakie dla Ciebie wszystko jest proste

A żebyś wiedział. Dla mnie tak, dla niektórych nie ale o to sięjuż nie martwię :)

Znów muszę stanąć w obronie Danikena, bo właśnie od jego książek zaczęła się moja przygoda z "nieznanym".

Zapraszam do zapoznania sięw temacie Mariusha z obaleniami jego teoryjek na temat piramidy. MOże jak sam zobaczysz, że goścu kłamie i naciąga rzeczywistość pod swoje bajeczki, to się zastanowisz głębiej nad jego osoba.

Praktycznie 100% wiadomości w nich zawartych był dla mnie nowością, bo skąd się miałem dowiedzieć o  
płaskowyżu Nazca, niezwykłościach piramid czy wielu wielu innych zagadkach z przeszłości, które rzeczywiście  
są i były nie wygodne dla współczesnej nauki, więc po prostu się o nich nie mówi.

No wiesz, ja nie musiałem czytać Danikena aby wiedzieć o Nazca. Bo nauka niczego nie ukrywa.

A Nazca to niby pasy startowe, tak? :D

Przecież w swoich książkach opisuje tyle niezwykłych miejsc, przedmiotów, budowli - to wszystko to oszustwa i manipulacje?!  
Jasne, że przy niektórych tematach mógł naginać klocki [w interpretacji] aby pasowały do układanki


Przykłąd - płyta z Palenque - to kosmiczny pojazd. Szkoda, że nie powie tylko, że na płycie jest wyraźnie napisane, że to płyta nagrobna ii że opowiada o wędrówce Pakala do zaświatów. Nawet wymienione na niej sąnazwiska przodków do których dołączy :D
Ale nie, dla Danikena to pojazd i koniec :lol :

że gro jego działów opisuje tylko znaleziska/wydarzenia bez słowa komentarza Danikena.

Ależ oczywiście :D Tam nie ma komentarza, tam jest wyłącznie wymowna selekcja faktów :D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych