Skocz do zawartości


Zdjęcie

Grenlandia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#46

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

O matko... Po pierwsze "jeżeli", poza tym nie ma takiego czegoś jak "pszeszczeń", jak już to przestrzeń. Co do czarnyvh pasków -> błąd grafiki. Co do "żółtego śniegu" :mrgreen: Być może to jest jakaś budowla, ale raczej wydaje mi się, że to śnieg podświetlony zachodzącym słońcem + sklejane zdjęcie, dlatego ta prosta krawędź...
  • 0



#47

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

boze zalamujesz mnie jakub[Hunter] zauwaz ze satelita jest w kosmosie, czyli posiada bardzo dobry teleskop z przyblizeniem do kilku kilometrow

nie wierze ze cos przesloniloby teleskop w kosmosie, bo cos takiego musialoby byc mikroskopijnej wielkosci

:hmm: jakub[Hunter] lepiej wiecej sie nie odzywaj
  • 0



#48

Ozzie.
  • Postów: 99
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

1. błąd
2. oglądałem kiedyś taki film w którym pod arktyką był zakopany gigantyczny statek kosmiczny... ten drugi(mniej popularny) "prześwit żółtego" wygląda, jak lód przez który mozna zobaczyc jakiś wielki, pomarańczowy obiekt.
  • 0

#49

anek132.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Platforma ? :hmm:
  • 0

#50

KAZAN.
  • Postów: 74
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z pewnością nie jest to nic naturalnego - wątpie też w ludzkie rękodzieło. Pozostaje więc jedna opcja...
  • 0

#51

AndiDVB.
  • Postów: 118
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wlasnie sciagnolem program beta i zrobilem przyblizenie tego to chyba jest stopnialy lud i odsloniety kawal ladu


zobaczcie sami widac jakby wode i rosliny
  • 0

#52

Snidget.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wg mnie wygląda to jak jakaś skała a pomarańcz to może odbicie od słońca?? :roll:

tylko nie wiem skąd ten żółty pasek u góry...?

a co do zacienionej częśći "skały" to pewnie chmura przysłoniła...

ale czym jest ten "kwadrat" to nie wiem... :-/


pozdro
  • 0

#53

Szkut.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Primo Temat troche stary
Secundo to ma jakies 60-70 km
  • 0

#54

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hehe Sam to znalazłem 3 dni temu jak przegladałem - rzeczywiscie czarne miejsce to błąd grafiki zbyt idealny kształt a co do tego żółtego to wlasniedaje do zastanowienia nie sadze by był to piasek - został by przysypany przez snieg w kilka dni czy rozwiany :)
  • 0

#55

Snidget.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Primo Temat troche stary
Secundo to ma jakies 60-70 km


że stary uwagi nie zwróciłem, ale czy skała nie może mieć 70km?
  • 0

#56

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obydwa przykłady to błędy obróbki graficznej. Co do tego:
Dołączona grafika
To wynik rozciągnięcią się względem siebie obrazów pochodzacych z poszczególnych kanałów barwnych RGB (red, green, blue). Świadczą o tym przede wszystkim różnokolorowe paski w górnej części błędnie obrobionego zdjęcia i równoległe do nich pasy przechodzące prez cały interesujący obszar. Zmiana koloru jest oczywistym efektem utraty spójności między poszczególnymi kanałami barwnymi (dekorelacji). Ale to rozsunięcie ma też swoje plusy. Wyostrza wiele niewyraźnych szczegółow zdjęć (tu np. dokładnie widać szczegóły pokrywy lodowej, które nie byłyby widoczne na prawidłowo złożonym zdjęciu).

Często robi sie to świadomie za pomocą różnych programów graficznych. Narzędzie to nazywa się "decorrelation stretch" (po naszemu " rozkorelowanie przez rozciągnięcie")

Czym mniejsze rozbieżności między kanałami, tym ten efekt jest mniejszy, a wszystko wygląda coraz bardziej normalnie. I widać to podążając na południe w analizie tego grenlandzkiego błędu. Śnieg staje się coraz bardziej biały, a szczegóły powierzchni coraz mniej wyraźne.
Dołączona grafika
  • 0



#57

bonifacy_krak.
  • Postów: 232
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadzam się z tobą to jakiś błąd obróbki. bo tak wielki obiekt na pewno by wzbudził sensację w prasie i telewizji.
  • 0

#58

aRON.
  • Postów: 108
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Error ;(
  • 0

#59

brena.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

potwierdzę kilka wcześniejszych opinii: to błąd w obróbce zdjęcia.
  • 0

#60

Bbodex.
  • Postów: 15
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Podaj dokladne wspolrzedne tego miejsca
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych