Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Teksasem. Mieszkańcy wystraszeni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1

max.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak informuje agencja AP, w mieście Stephensville w stanie Teksas kilkadziesiąt osób widziało niezidentyfikowany obiekt latający.

Południowe stany USA, określane często jako "stany jezusowe", albo "pas biblijny" są - tradycyjnie - bardzo religijne. Wystraszeni mieszkańcy podejrzewają, że UFO może być jedną z oznak tego, że żyjemy w czasach ostatecznych.

UFO widziało wiele osób w miasteczku, w tym lokalny policjant oraz pilot samolotu. Według doniesień, był to "wielki, cichy obiekt, który leciał bardzo cicho, bardzo szybko i bardzo nisko". Obiekt świecił bardzo jasnym, mocnym światłem. Faktycznie, trudno byłoby go nie zauważyć. Niektórzy dodają, że widzieli też ścigające go myśliwce armii USA.

Dołączona grafika


- Ludzie zastanawiają się, co to u diabła mogło być - mówi Steve Owen, pilot i właściciel firmy transportowej. - To południe USA, tu mieszkają ludzie wierzący, i wszyscy boją się, że to oznaki końca świata.

Pan Owen twierdzi, że obiekt, który widział "był długi na milę, i na pół mili szeroki".

- To na pewno nie pochodziło z tych stron - stanowczo stwierdza pan Owen.

Władze federalne uspokajają ludność, twierdząc, że sprawę na pewno da się logicznie wyjaśnić. Ludzie jednak wiedzą swoje. To, co widzieli, było większe, bardziej ciche i szybkie, niż samolot. Także jego światła różniły się od świateł samolotu: zmieniały swoje położenie.

Ricky Sorrells, mechanik, twierdzi, że kiedy opisał znajomym to, co zobaczył, stał się obiektem żartów. O sprawie jednak jest w Stephensville i okolicach głośno, a w lokalnej gazecie - "Stephensville Empire Tribune", pojawiły się opisy obiektu identycznego z tym, który zobaczył Rick.

- Cieszę się - mówi - bo to oznacza, że nie zwariowałem. - Widziałem to coś kilka razy. Obserwowałem je przez teleskopową lunetę swojej strzelby. To było ogromne i nie miało żadnych łączy, nitów czy spawów.

Posterunkowy Lee Roy Gaitan też "coś" widział.

- Może to i nie latający spodek - mówi - ale nie wiem, co to było. Jak donosi posterunkowy Gaitan, obiekt świecił czerwono i biało i leciał bardzo szybko.

- Samolot to to na pewno nie był. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. To pewnie jakiś wojskowy sprzęt - mówi. - A przynajmniej taką mam nadzieję - dodaje.

Stephensville huczy od plotek i domysłów. Jednak rzecznik 301 eskadry myśliwców z bazy w Fort Worth, major Karl Lewis, twierdzi stanowczo, że 8 stycznia w okolicy, gdzie widziano obiekt, żadne myśliwce niczego nie ścigały, bo ich tam nie było. Uważa, że to, co widzieli mieszkńcy Stephensville, było złudzeniem optycznym.

- Kiedy dwa samoloty pasażerskie lecą obok siebie, ich światła wydają się jaśniejsze, niż zwykle - tłumaczy. - Jestem w 90 procentach przekonany, że to był samolot. Przy odpowiednim kącie padania promieni słonecznych, słońce może wyczyniać różne dziwne tricki.

I mimo, że wojsko twierdzi, że nie będzie prowadziło śledztwa w sprawie UFO, nikogo w miasteczku to nie przekonuje. Ludzie wiedzą swoje. Jeden z mieszkańców wyznaczył nagrodę za zdjęcia bądź filmy obiektu.

Jak donosi AP, z badań Ipsos przeprowadzonych w zeszłym roku wynika, że UFO widziało około 14 procent Amerykanów.


Źrodło: Interia.pl
  • 0

#2

Lachon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyżby UFO zaczynało jawnie się ujawniać ? Mam cichą nadzieję ,że tak.

Brawa za determinację dla człowieka, który za dowody ofiaruje nagrodę. Pokazuje to, że ludzi już coraz bardziej trudno na ten temat omamić.
  • 0

#3

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pan Owen twierdzi, że obiekt, który widział "był długi na milę, i na pół mili szeroki".

Chyba w tym miejscu trochę przesadza. Może nie widziałem tego obiektu, ale coś o takich wymiarach byłoby raczej jakimś statkiem-matką, a nie zwykłym spodkiem. A tego typu pojazdy raczej nie latają szybko na niskich wysokościach. Możliwe, że faktycznie coś tam było, ale nie wierzę, że miało takie wymiary.
  • 0

#4

ravers.
  • Postów: 67
  • Tematów: 10
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja się boję tej konfrontacji. Tego co ludzie wypracowali i tak szybko mogą stracić. :<
  • 0

#5

Sante.

    Veritas odit moras

  • Postów: 305
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sadze ze Ufo istnieje. I ujawnia sie od dawna bo to prawda. Spojrzmy nawet na fieroglify w piramidach egipskich czy u majow. Od zawsze takie zjawiska towarzysza czlowiekowi tylko ostatnimi czasy coraz czesciej
  • 0



#6

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy dwa samoloty pasażerskie lecą obok siebie, ich światła wydają się jaśniejsze, niż zwykle

Ehh :...: koleś przesadził, nawet jak dwa myśliwce lecą obok siebie jest to niebezpieczne a już nie mówiąc o samolotach pasażerskich.
Nie mają już pomysłów na wymówki :D

Spojrzmy nawet na fieroglify w piramidach egipskich

Powinno być hieroglify. ;)
  • 0

#7

Eldor.
  • Postów: 49
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

kilkadziesiąt osób widziało niezidentyfikowany obiekt latający

I żadna z tych osób nie miała przy sobie kamery, aparatu fotograficznego, czy nędznej komórki chociażby, żeby to udokumentować?
  • 0

#8

The X.
  • Postów: 113
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I żadna z tych osób nie miała przy sobie kamery, aparatu fotograficznego, czy nędznej komórki

Wiesz, w końcu to Amerykanie a oni nie są zbyt rozgarnięci, że tak to powiem ;]
Nawet gdyby coś mieli, to albo baliby się pokazać albo ktoś by im to zabrał xD
  • 0

#9

srs.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu w mieście Stephensville w stanie Teksas kilkadziesiąt osób które widziało owe zjawisko nie posiada/nie zabrało z domu swojego sprzętu.
  • 0

#10

wieslawo.
  • Postów: 682
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

heheeh małe miasteczka w stanach południowych to taki zaścianek jak u nas małe wioski w bieszczadach. Poza tym Stany to dość specyficzny kraj, tam zamiast komórek które przyjeły się bardzo szybko w Europie przyjeły się pager'y, a małych miasteczkach południowych stanów, czysto rolniczych, niekoniecznie ludzie chodzą z komórkami, tam czas inaczej płynie.
  • 0

#11

Heavy_metal_Jezus_012.
  • Postów: 219
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ALe aTen obiekt latający to niekoniecznie był Statkiem obcej cywilizacji. Może to Pojazd z Area51 a te myśliwce to tylko eskorta? Chociaż obstawał bym że to Obcy. Niejestem "Portalem" xD
  • 0

#12

srs.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

'pojazd z area51' a myśliwce to eskorta, oczywiście, może jutro będą eskortować coś bardziej ciekawego nad NY..

Użytkownik srs edytował ten post 16.01.2008 - 15:07

  • 0

#13

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ci ludzie mogli widzieć jeden z obiektów typu TR-3B z Area 51.Nawet opis by się zgadzał.Ogromny obiekt z czerwono-białymi światłami.Ja też coś takiego widziałem nie tak dawno temu.

Użytkownik Raven89 edytował ten post 16.01.2008 - 15:26

  • 0



#14

max.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Materiał CNN dotyczący tego wydarzenia :
  • 0

#15

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tutaj wytłumaczenie całej sytuacji przez armię amerykańską :lol

Armia rozwiała wątpliwości na temat UFO


To dziesięć myśliwców F-16 Rezerwy Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych było źródłem świateł zaobserwowanych w tym miesiącu na niebie w Teksasie, stwierdza wydane przez armię oświadczenie.
Dziwna formacja świateł przez wiele osób została uznana za UFO. Wyjaśniając, dowództwo Rezerwy Sił Powietrznych tłumaczy, że ósmego stycznia myśliwce F-16 brały udział w nocnej misji ćwiczebnej w wojskowej przestrzeni powietrznej Bronwood, przeznaczonej właśnie do prowadzenia takich szkoleń.

Wiele osób mieszkających w regionie zaobserwowało wówczas światła przemieszczające się po niebie z ogromną prędkością. Początkowo siły powietrzne USA informowały, że nie żaden z ich samolotów nie znajdował się wówczas w regionie, co sprawiło, że ludzie zaczęli się zastanawiać i spekulować, co mogło być źródłem świateł. Dopiero w wydanym właśnie oświadczeniu amerykańska armia stwierdziła, że doszło do dezinformacji, i w tę konkretną noc, w tym regionie, znajdowały się jej samoloty. Rzecznik skrzydła myśliwców Rezerwy Sił Powietrznych USA Karl Lewis, tłumaczy, że do dezinformacji doszło w wyniku problemów z wewnętrzną komunikacją między kwaterami a bazą. Dodaje, że dopiero w tym tygodniu otrzymał informację, że ósmego stycznia samoloty Rezerwy Sił Powietrzych prowadziły ćwiczenia w rejonie. Odbywały się one między szóstą a ósmą wieczorem, czyli w czasie, gdy wiele osób zaobserwowało na niebie dziwne światła. Lewis dodał, że myśliwce należały do 457 szwadronu stacjonującego w Forth Worth w Teksasie.
http://wiadomosci.on...97,12,item.html
PS.I komu tu teraz wierzyć?
Pan Owen twierdzi, że obiekt, który widział "był długi na milę, i na pół mili szeroki".
Armia Stanów Zjednoczonych raczej nie posiada takiej wielkości samolotów :D
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych