Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piktogramy - inne spojrzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#1

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Piktogramy - inne spojrzenie


Piktogramy – czym są piktogramy każdy dobrze wie… gorzej z podziałem zdań na temat co je tworzy. Jak wiemy istnieją teorię jakoby owe kształty były tworzone przez ludzi-artystów , którzy wykorzystują nasze pola aby w bardzo nietypowy sposób przedstawić nam swoje „dzieła sztuki”. Inną teorią na temat powstawania piktogramów jest taka, iż mogą to być swego rodzaju „wskazówki” prezentowane nam (Ziemianom) przez przybyszów z innych planet. Sam osobiście spotkałem się z kilkoma innymi teoriami na temat powstawania piktogramów – jedną z nich była taka , iż owe wzory tworzy jakaś nieznana siła - coś jakby swego rodzaju oddziaływanie magnetyczne (czy coś w tym stylu). Przeglądając informacje zgromadzone w sieci natknąłem się na pewną ciekawostkę – mianowicie jest to swego rodzaju powiązanie z tym co znamy pod nazwą piktogramów z pewną zasadą nazwaną „Cymatics”.

Czym jest owy „Cymatics” ? Jest to badanie fenomenu fal dźwiękowych. Co w tym takiego niezwykłego ? Badania te mają na celu uzyskiwanie różnego rodzaju wzorów wykorzystując takie materiały jak np. piasek w połączeniu z pewną częstotliwością dźwiękową. Bardzo prostym eksperymentem ujawniającym na czym to wszystko polega jest to, iż wystarczy rozsypać na pewnej płaszczyźnie piasek a następnie wprowadzić w wibrację za pomocą dźwięków. W zależności od rodzaju częstotliwości dźwiękowej naszym oczom ukażą się przeróżne fascynujące wzory.

Oto przykład na czym to polega :



I teraz przechodzimy do pewnej interesującej rzeczy – porównajmy wzory piktogramów z wzorami jakie da się osiągnąć za pomocą “Cymantic”. Oto wybrane kształty :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Czy jeśli owe porównanie jest trafne (piktogram – obraz dźwiękowy [Cymantic]) czy wtedy owy przekaz nie staje się bardziej czysty ? Zakładając oczywiście, iż coś w tym jest (nie mam tutaj zamiaru nikomu nic wmawiać – po prostu przedstawiam ciekawostkę z jaką miałem okazję się spotkać). Im większy rodzaj wibracji i natężenia tym wzór staje się bardziej skomplikowany.

Ma to powiązanie z geometrią, zrozumieniem wszechświata (i nie tylko) … kwestie te można zaobserwować na pewnego rodzaju prezentacji, która o tym mówi (przyznaje, iż jest to temat obszerny a zarazem nie taki łatwy - sam osobiście jeszcze nie obejrzałem całości owych tez głoszonych w tych filmach) :




Crossing the Event Horizon


Więcej info na : http://www.theresona...ct.org/home.htm | http://fusionanomaly.net/cymatics.html

Inną teorią na jaką można natrafić to „The Crop Circle Ship” – mówi ona o tym jak wzory piktogramów pokazują nam nowe wynalazki technologiczne, budowy statków, „teorie kosmologiczne” i tym podobne…

Film ukazujący owe teorie :
The Crop Circle Ship - Blueprints in the Crop Circles

The Crop Circle Ship - Blueprints in the Crop Circles Part 2


___
Crop Circle Ship PL by AlienGrey :
Crop Circle Ship Część I PL
(Opis autora : Tłumaczenie nie jest kompletne, ponieważ brakło mi czasu na jego dopracowanie...)
___

Czy to tylko jakieś zmyślone bajki... czy coś w tym jest… 

P.S. Temat w przyszłości może zostać zaktualizowany…


by dj_cinex www.paranormalne.pl
Źródło : http://www.abovetopsecret.com/ | http://video.google.pl/ |

  • 0



#2

MrPukwa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawe... Ale jeśli teoria fal dźwiękowych miałaby być trafna to co z piktogramami typu Alien face? Wtedy to musiałaby być chyba raczej podróba?
  • 0

#3

kris.
  • Postów: 86
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mozliwe ze "aliany" chca nam cos przekazac dzwiekowo :>
  • 0

#4

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

co z piktogramami typu Alien face?

Wg mnie 'Alien face' jest dziełem człowieka. Na moje oko to jest wręcz oczywiste. ;) A co do tematu - to jest bardzo ciekawe spostrzeżenie. :) I byłbym raczej przychylny szukać źródła takich piktogramów (podobnych do tych obrazów dźwiękowych) właśnie w fizyce, a nie interwencji obcych...
  • 0

#5

baryla.
  • Postów: 16
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe z tymi falami normalnie mnie zagielo.Fajny bajer tylko wiesz niektore wzory da sie zrobic tka (moze sie myle) ale jak wytlumaczyc np kalendaz mjów ktory powstal , moze i tez jakies dzwieki cos takiego utworza.Naprawde ciekawe :]
  • 0

#6

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No już kiedyś wspominałem o tworzeniu piktogramów dźwiękami. Wg mnie jest to najbardziej prawdopodobny sposób ich powstawania.
  • 0

#7

Eagle947.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja osobiście uważam że to może być prawda, ale skąd się bierze ten dzwięk ??
  • 0

#8

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak to skąd? Z UFO :)
  • 0

#9

Luke.
  • Postów: 407
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A może to wcale nie muszą być fale dźwiękowe. :P Być może mogą to być jakieś inne drgania...

Hmm... a tak sobie teraz pomyślałem... A gdyby tak wykorzystać namagnesowane opiłki żelaza i posypać nimi jakieś tam pole i zrobić to tak, żeby te okruszki żelaza się tam jakoś przykleiły, a potem zadziałać na to pole falą elektromagnetyczną o odpowiedniej częstości i całkiem dużym natężeniu (czy coś w tym stylu, ale analogicznie do tego doświadczenia z falami dźwiękowymi)... :P Może by w ten sposób powstał jakiś piktogram... (a może w ten sposób powstają...) :D
  • 0

#10

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fakt,fale dźwiękowe tworzą genialne wzory na piasku.
Ale kłosy zboża na polu to już nie ziarenka piasku i raczej dźwięk nie byłby w stanie ich tak ułożyć.
Poza tym pozostaje jeszcze kwestia asymetrycznych piktogramów,a jest ich też pokaźna ilość.
Teoria na pewno ciekawa i nie można jej wykluczyć.
  • 0



#11

Bravo.
  • Postów: 60
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie piktogramy mogą być tworzone za pomocą infradźwięków. Oglądałem kiedyś "Nie do wiary" i tam było, że jakiegoś kolesia głowa bolała, gdy to się zaczynało (czułość na fale niskie), a potem przy oględzinie piktogramów znaleźli opiłki jakiegoś silnie namagnesowanego matalu. Byćmoże mamy doczynienia z jakimiś elektromagnesem (piktogramy zawsze na tym miejscu). A opiłki można by wyjaśnić jakimiś starymi działąniami wojennymi. A co do dźwięków to może fale dźwiękowe jakoś dziwnie (podsycają) siłę magnesu .Tyle myślę na ten temat.
  • 0

#12

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hej no co wy olać te fale ))) patrzcie na te filmiki :


Film ukazujący owe teorie :
The Crop Circle Ship - Blueprints in the Crop Circles

The Crop Circle Ship - Blueprints in the Crop Circles Part 2

to jest genialne , piktogramy ukazują gotowy schemat budowy statku lub jakiegoś urządzenia!!!
zobaczcie te filmy :o dla mnie bomba ,za niedługo będzie dostępna 3 cześć..... to co składamy :P
  • 0

#13

Chessman.
  • Postów: 1031
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Infradźwięki nie miały by problemu z tworzeniem piktogramów. Infradźwiękami można w ułamku sekundy podgrzać coś do ogromnej temperatury, co tłumaczy nadpalone kłosy i ziemię.
  • 0

#14

eltom.
  • Postów: 204
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Całkiem ciekawa teoria i bardzo prawdopodobna (chodzi mi o te sfery wodno-tlenowo-wodorowe). Może ktoś chce nam przekazać sposób na pozbycie się problemu z energią. Za dużo tu prawdopodobnych elementów technicznych. Zresztą SETI szuka kontaktu celem odczytania jakichś danych, a tu mają gotowe rysunki techniczne i średnio wyuczony fizyk, czy chemik powinien zgodzić się z tym, co pokazują autorzy filmu.
Ja zgadzam się przynajmniej w 90 %. Paliwa kopalne nam się kończą... może data 2012 będzie jakimś przełomem? W końcu Tesla też coś wymyślił. Te kręgi może są odpowiedzią na kryzys paliwowy. Jeśli lobby paliwowe nie położy na tym łapy. I tak nanotechnologię już stosujemy, to co za problem zbudować takie urządzonko?
Powoli... po ścianie... :)
Ja już mam dość płacenia rachunków za prąd :D
Tylko czy wtedy ludzkość przeżyje, czy załatwi się sama?
  • 0

#15

bini.
  • Postów: 163
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie się wydaje, że dopatrywanie się w każdym piktogramie jakiś elementów atomów i cząstek wody jest błędne. Ja tu bym próbował wyszukiwać innych przesłanek. Budowa atomów i wszytko to co nas otacza i to w jaki sposób wszytko opisujemy jest tylko umownie przyjętym modelem. Umownie przyjęliśmy że czerwony kolor to czerwony ale również kto innych mógł by się umówić i nazwać kolor czerwony zielonym :] Być może istoty pozaziemskie porozumiewają się tak jak starożytne ludy poprzez pismo obrazkowe. Jeśli jednak teoria by się sprawdziła z tą wodą to może to być ostrzeżenie przed kataklizmem - powodzią która jest zapowiedziana na lata 2012.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych