Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czyżby Nowa Polska Kryptyda ??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

16 Sierpnia razem z kolegą wybrałem się do lasu tak koło 15 00 . Szliśmy leśną drogą , ale później zeszliśmy z niej i tak idąc natkneliśmy się na wielką wylinkę węża (Wylinka czyli stara skóra , którą zrzucają gady) nic by w tym dziwnego nie było gdyby ta wylinka nie miała około 4 metrów . Ta wylinka nie mogła być żadnego polskiego gada , gdyż przejrzałem w necie maksymalna długości polskich węży czyli Żmiji Zygzakowatej , Zaskronica , Gniewosza Plamistego i Węża Eskulapa ale mniejsza z tym . Czy to możliwe żeby jakiś egzotyczny wąż z innego kraju mógł tu się przedostać albo może był to jakiś nasz wąż tylko że urósł aż do takich rozmiarów lub może to jakaś krzyżówka węży ?????

Podaje jeszcze maksymalną długości polskich węży jak by co :
Żmija Zygzakowata - Długość ciała: 70 cm (rzadko do 80 cm)
Zaskroniec - Samica jest większa od samca i osiąga średnio długość od 85 do 130 cm (wyjątkowo 2 m), a samiec od 70 do 100 cm.
Gniewosz Plamisty - Długość ciała do 80 cm .
Wąż Eskulapa - Największy wąż żyjący w Polsce i Europie Środkowej, osiąga długość ciała do 200 cm.
  • 0

#2

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Komuś mógł się wąż poprostu znudzić i ta osoba mogła go wypuścić. Nie takie rzeczy się zdarzają. Dobrze by było, gdyby okazało się, że masz jakieś zdjęcia tej wylinki.
  • 0

#3

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety wtedy gdy ją zobaczyłem szedłem do domu bo jechałem do babci na 2 dni , a gdy przyjechałem to już nie było pewnie dlatego że wiele zwierzą je wylinki gadów i węży . Ale ja mieszkam koło lasu a jedyną osobą która tam hoduje węże jestem ja a mi żaden wąż nie uciekł !! Bo gdyby ktoś koło mnie miał węża bym się dowiedział od razu !
  • 0

#4

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale ktoś mógł wypuścić węża specjalnie w lesie, daleko od domu, żeby gad się czasem nie pałętał koło niego. Dlatego nie wydaje mi się, żeby to był ktoś z pobliża.

Użytkownik Gynvael edytował ten post 10.01.2008 - 00:25

  • 0

#5

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiesz ile taki wąż by kosztował jak by go chciał sprzedać coś koło tysiaka , więc raczej koleś by go sprzedał węża , a nie że tak powiem ,, wyrzucił do lasu '' ! Więc to można wykluczyć chyba !!
  • 0

#6

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

dziwi mnie w tym wszystkim jedna sprawa dlaczego nie wziales kawalka tej wylinki w celu pozniejszego zidentyfikowania jej wlasciciela?
skoro tak bardzo cie to interesuje i jak twierdzisz jestes hodowca wezy to dziwi mnie to tym bardziej

gdybym ja znalazl cos takiego w lesie zabralbym cala lub przynajmniej kawalek a gdybym mial przy sobie komorke zrobilbym zdjecie i przynajmniej w ten sposob bym to udokumentowal
przyznasz chyba ze niecodziennie znajduje sie 4 metrowa wylinke w lesie

Użytkownik pazuzu edytował ten post 10.01.2008 - 17:29

  • 0

#7

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Parę lat temu zdarzało się, że ludzie wypuszczali piranie, m. in. do Odry, zatem jakiś bogaty świr mógł się tak pozbyć węża. Piranie też pewnie niemało kosztują. Druga możliwość: jakiś właściciel węża mógł tę wylinkę wyrzucić tam po prostu dla żartu, żeby zrobić zamieszanie.
  • 0

#8

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A nie ma tam gdzieś w pobliżu ZOO? Zdarza się że węze uciekają z ZOO, ostatnio taki przypadek był w Łodzi. Facet idzie sobie w parku, a tu nagle wyskakuje na niego 4 metrowy wąż :P
  • 0



#9

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ludzie z ZOO czasem specjalnie wypuszczają zwierzęta gdyż jest to bardziej opłacalne niż ich leczenie!Lub jakąś czynność na utrzymywanie zwierząt. :devil:
  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na łące niedaleko mojego domu żyje (a przynajmniej żył) dość spory wąż. Kilka osób go widziało. W tym ja. Nie wiem jaką ma długość bo wdziałam go jak był zwinięty (tak jakby "siedzący", wiecie o co mi chodzi). Tylko głowę miał podniesioną prawie pionowo i ta głowa była na wysokości no najmniej metra - wystawała mu ponad chaszcze na łące w taki sposób ,że najpierw myślałam ,że to ogon psa, więc podeszłam blisko,dopiero wtedy zorientowałam sie ,że to wąż i zamurowało mnie ze strachu, na szczęście nie spanikowałam do końca i powoli się oddaliłam. Jak mówię nie wiem jakiej długości był wąż ale mogę w przybliżeniu podać jego średnicę, jakieś 8cm. Ogromny jak na polskie warunki.

Oczywiście nikt mi przez długi czas nie wierzył. Mówili "W Polsce nie ma węży". Dopiero gdy paru sąsiadów zobaczyło stworzenie to mi uwierzyli.
  • 0



#11

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc tak wtedy nie mogłem wziąści wylinki bo się bardzo śpieszyłem bo i tak byłem spóźniony . A koło mnie nie ma Zoo to jest małe miasto , a nie znam tam nigo kyo by był bogaty w moim mieście i by kupił takiego węża . Jedynie mój kumpel ma kaski bo jego starzy moją firme a i jemu by mama nie kupiła węża !
Ana Wert ten wąż którego opisałaś to nic innego jak wąż Eskulapa albo Zaskroniec przecietnej długości wiem bo sam hodowałem też zaskronice i one miały średnice 9 - 10 cm więc to nic nadzwyczajnego .
  • 0

#12

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Macie jeszcze jakieś hipotezy co zostawiło tą wylinkę ??? Proszę Odpisywać ja nie gryzę no może troszeczkę :P !
  • 0

#13

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta wylinka nie miała łap !
  • 0

#14

AngRoss.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może źle oceniłeś jej długość? Wąż Eskulapa osiąga nawet do 3m, a żyje w Polsce, tzn. taki został złapany. Wikipedia nie zawsze jest źródłem godnym zaufania :D

PS: Not Normal, ja mam te dwa "dysy' co ty (vide Twój podpis) plus dysgrafia, i żadnym usprawiedliwieniem lenistwa to nie jest :]

Użytkownik AngRoss edytował ten post 24.01.2008 - 18:48

  • 0

#15

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze umiem zmierzyć odległości ! Na bank
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych