Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bill Gates: wkrótce znikną klawiatury i myszki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#31

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie ma mozliwosci gry w fps na padach

Gry z serii "Halo" są najlepszym przykładem, że taka możliwość jest, co nie zmienia faktu, że nawet nie chciałbym próbować. Auta-aim to "cziterstwo" -_-

Widziałem jak grali w StarCrafta na Ubuntu przy pomocy ekranu dotykowego... Niema nawet czegoś takiego jak kliknięcie prawym przyciskiem myszy, żeby kazać jednostce zaatakować wroga trzeba wybrać odpowiednią opcję z menu, bo skrótów klawiszowych też niema -_- Imo klawiatura i mysz do końca życia.

W marcu ma wyjść strategia sterowana głosem, nazywa się "Tom Clancy's EndWar".
  • 0

#32

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Imo klawiatura i mysz do końca życia.

Sterowanie ruchem gałek ocznych, byłoby znacznie szybsze i wydajniejsze, Podobnie jak przy uzyciu mysli. Ale do tego jeszcze lata badań sa potrzebne zeby technologia była naprawde user friendly. Bez skojrzaen z komiksem :P .
  • 0

#33

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma mozliwosci gry w fps na padach


Założę się OMGWTF, że nawet nie próbowałeś ;)
Osoba grająca głównie na padzie, była by w stanie rozwalić wielu myszkowców i to bez specjalnego wysiłku.

(inside) Lol, myslaem ze to sa powszeechnie znane rzeczy

Bo są. A tu cytacik.

640KB of memory should be enough for anybody -1981 Bill Gates


Użytkownik BENDER edytował ten post 18.01.2008 - 00:13

  • 0

#34

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Osoba grająca głównie na padzie, była by w stanie rozwalić wielu myszkowców i to bez specjalnego wysiłku.

Chyba, że "myszkowiec" biegałby wokół "padowca" :3 Pady mają ograniczoną prędkość, jak klawiatura i nie pozwalają na tak precyzyjne i szybkie celowanie. Dlatego na konsolach jest autoaim, który na kompach jest zwykłym czitem.
  • 0

#35

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

OMG Bender...po prostu pad nie jest do gry w fpsy tak jak klawiaturą gra się zdecydowanie gorzej w takiego PSa.Nie wiem może znasz kogoś kto gra padem w CSa i kopie zadki "myszkowcowi".Dla mnie to tak jakby grywać w tenisa trzymając rakiete nogami...

Rozmawiać do kompa to by mi tak jakoś dziwnie było,gdy wciąż musiał bym mówić :włącz sie! otwórz folder! włącz gre!
Sterowanie gałkami ocznymi:P To już wole sterować rękoma niż bulić majątek na krople potem:D Podobnie z myślami bo one zdarzają sie być przypadkowe i niezależne od naszej woli:> Ekran dotykowy do najprostszych dziedzin komputerowych nadawał by się ale do gier...nie wydaje mi sie.Jak ktoś mądrze stwierdził że klawiatura i myszka to z pewnością jeszcze dłuuugo będą w użyciu.
  • 0

#36

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że gdybym miał przejść np. Crysis i mógł wybrać czy grać za pomocą myszki czy padem wybrał bym myszkę. Chciałem tylko wyjaśnić, że to zdanie...

nie ma mozliwosci gry w fps na padach

... tak naprawde nie ma sensu.
  • 0

#37

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Da sie,ale wymaga to odpowiedniego skilla :D
  • 0

#38

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zwolennikom tego co powiedział B. Gates proponuje zapoznać sie z tym:

Sterowanie postacią w grze za pomocą klawiatury ? - To już przeszłość! Firma OCZ widzi przyszłość gier komputerowych pod znakiem sterowania nie myszką ani klawiaturą, lecz impulsami nerwowymi. Będzie to pierwszy system kontroli rozgrywki, w którym sterować będziemy mięśniami, falami mózgowymi i ruchami oka. [...]

Reszta artykułu dostępna pod adresem: http://pcarena.pl/pa...OCZ-Technology/

Ja osobiscie uwazam ze jeszcze z 5-6lat nie doczekamy sie godnych zastępców dla poczciwej klawiatury i myszki, mało tego wiele osób bedzie poprostu na tyle przyzwyczajonych do klawiatury że nie będzie Się chciało z nią rozstać, jak to miało miejsce podczas gdy biura i inne miejsca zatrudniające osoby do roboty papierkowej wprowadzały systemy informatyczne tym samym komputery.

Znikały maszyny do pisania (i chocby z tego względy Microsoft wprowadzil system ulozenia klawiszy QWERTY) bo wszystkie osoby pracujace w ksiegowosci byly przyzayczajone do tego ukladu poniewaz byl on juz stosowany na maszynach do pisania.

Dla ciekawskich - uklad QWERTY jest to uklad zaprojektowany dla jak najwiekszej wygody uzytkownikow poczatkowo maszyn do pisania teraz klawiatur jest to zbior znakow najczesciej uzywanych wzgledem siebie w najpopularniejszych wyrazach w taki sposob by 2 nastepujace po sobie litery byly oddalone od siebie jak najbardziej, po to by dac uzytkownikowi jak najwiekszy komfort i zwiekszyć szybkość pisania oburęcznego.

Użytkownik vCore edytował ten post 19.01.2008 - 23:03

  • 0

#39

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

do gier arcade sa pady, do symulatorow samochodu kierownice, do symulatorow latania wolanty.. tylko fps'y zostaja, ale jesli mialyby byc sterowane mysla.. czemu nie ;)
  • 0

#40

Nivius.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w sumie to że znikną klawiatury i myszki to żadna rewelacja, już pierwsze ekrany dotykowe były dużym krokiem w tym kierunku a na dodatek w systemach Vista (j. angielski, chiński i jakiś tam jeszcze) występuje już sterowanie głosem i muszę powiedzieć że spisuje się świetnie.
  • 0

#41

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie i tak się stanie jak twierdzi wujek Bill, ale minie trochę czasu, na razie wolę pozostawać przy standardziku :D
  • 0

#42 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

Myślę, że sterowanie głosem troszeczkę bo przedobrzyło sprawę. Nie sądzę, że ten system bez klawiatur i myszek będzie działał w 100%. Przecież jak sie nawet zepsuje to za naprawę będziemy bulić jak za zborze.
Nie wiem jak będzie za te 5 lat ale myślę, że Bill ma rację, bo już teraz możemy spotkać w dobrych sklepach albo w instytucjach ekrany dotykowe z komputerem. Poza tym ja wolał bym zostać przy standardzie bo minie sporo czasu aż systemy sterowania głosem itd. będą działały w 100%.

Użytkownik Burnago edytował ten post 10.02.2008 - 14:29

  • 0

#43

Turquoise.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wizja pana Gatesa wydaje mi się prawidłowa.Myślę ze własnie dom za X lat bedzie wyposażony w technologie dotyku i wykorzystania głosu.Stopniowo awansują hologramy które będa nam pomagać w codziennych czynnościach życiowych.
ps: dużo z was woli zostac przy standarcie,z takim podejsciem to daleko nie zajdziemy

Użytkownik Turquoise edytował ten post 13.02.2008 - 19:36

  • 0

#44

_MajoR_.
  • Postów: 196
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

niewyobrazam sobie gier FPS bez myszek, np w csa gram 7lat i myszka to moja 3 reka :D


Ale wyobraź sobie jak by było grac w CS'a dotykowo ;) precyzja i prędkość w jednym.

Słyszałem gdzieś, że stworzono hologram "dotykowy". Jeżeli wszystki pojdzie w dobrym kierunku i bedą finanse to juz za 10 lat to może być standard jak teraz PC. Taki obrotowy, dotykowy "wyswietlacz" i edytor grafiki 3D :D to jest połączenie!! :))
  • 0

#45

Azyl.
  • Postów: 142
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak tak, ale do tego jeszcze potrzebna jest modernizacja sprzętu w domach i innych miejscach.
A widząc to po mojemu to troche potrwa i nie każdy będzie chciał się przesiąść z zwykłej myszki i klawiatury na jakiś tam Touchscreen...
I do tego będzie potrzebna odpowiednia konfiguracja komputera, ponieważ założe się że takiego sterowanego dotykowo OS'a nie da się odpalić na komputerze z 256 MB Ram i 1 Ghz procesor.
Z takimi systemami które obsługują takie "bajery" może być tak jak z teraz z Windows Vista, pewnie połowa z Waszych PC nie daje rady temu systemowi, według mnie tak też będzie z tym :)

Z drugiej strony fajnie by się grało :) , ale jednego nie mogę zrozumieć, jak się będzie pisać, ponieważ taka klawiatura ekranowy dla mnie będzie nie wygodna :)
No ale poczekamy zobaczymy jeszcze sporo czasu zostało, aby taki "sprzęt" wszedł w życie :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych