Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ministerstwo obrony pokazuje dowód na istnienie UFO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1

Lachon.
  • Postów: 53
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedno przypadkowo wykonane zdjęcie wywołało ogromne zamieszanie i podekscytowanie nie tylko wśród zwolenników teorii o latających spodkach. Oto bowiem dostaliśmy do ręki rzadki dowód, że nie jesteśmy sami w kosmosie, a przybysze z obcych planet już dawno odkryli Ziemię - donosi "Fakt".



Zdjęcie wykonał 29 grudnia Kelvin Barbery na południowym wybrzeżu Anglii. Chciał sfotografować kilka tankowców na horyzoncie. Robiąc zdjęcie, nie dostrzegł niczego niezwykłego przez wizjer aparatu. Dopiero gdy obejrzał fotografię na komputerze, zauważył tajemniczy obiekt pośrodku kadru, w odległości mniej więcej pięciu kilometrów od robiącego zdjęcie – pisze tabloid.

Fotografia wykonana przez Kelvina została natychmiast poddana badaniom przez fachowców ufologów. I uznali że fotografia jest prawdziwa.

"To jedno z najlepszych zdjęć UFO, jakie widziałem" - uważa Nick Pope, specjalista ds. UFO z brytyjskiego Ministerstwa Obrony, jeden z najpoważniejszych ekspertów w tej dziedzinie na świecie. "Obiekt ma wyraźną strukturę, symetryczną i metaliczną. Ten facet zrobił zdjęcie czegoś naprawdę interesującego".


Dołączona grafika

"Fakt"
Serwis o2.pl



Proszę o usunięcie 2 pozostałym tych samych tematów, przepraszam ponieważ, miałem problemy z internetem.

Użytkownik Lachon edytował ten post 03.01.2008 - 09:15

  • 0

#2

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

starczylo 1 temat zalozyc nie 3 ;)

ostatnio zaczyna cos sie dziać w mediach na temat UFO ;)
i wkoncu wiarygodny dowodzik dla niedowiarków choc zapewne znajada 1000 wytlumaczen co to moglo byc :P
  • 0

#3

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1) mimo wszystko obiekt jest nieco rozmazany
2) fakt
  • 0

#4

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niestety fakt jest mało wiarygodnym źródłem. Zakładając jednak, że to prawda to i tak nazwa tematu jest nieco na wyrost. Pope jest faktycznie dobrym specjalistą, ale nie wyraża oficjalnego stanowiska ministerstwa obrony. On od dawna mówił, że istnieją dowody na prawdziwość zjawiska UFO. A zdjęcie o ile jest prawdziwe jwst naprawdę ciekawe.
  • 0

#5

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ode mnie jedno słowo komentarza odnośnie fotki :

PTAK - ogon, skrzydła, dziób... wszystko jak na tacy + efekt Blurfo , który wskazuje na poruszanie się obiektu. (LOL, chyba jestem lepszym expertem niż spece z MoD'u, buahahah) :D

Oto bowiem dostaliśmy do ręki rzadki dowód, że nie jesteśmy sami w kosmosie, a przybysze z obcych planet już dawno odkryli Ziemię - donosi "Fakt".


Co za żenada... nawet mi się nie chce tego komentować...

P.S.

Szkoda, że w tego typu gazetach nie piszą o takich eventach jak Disclosure Project i wszelkie pochodne tylko podniecają się zdjęciami latających ptaszków...
  • 0



#6

qwert666.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lerlitz: tak to prawda zaczyna sie dziac i to nie tylko w mediach ogolnie jest tego wiecej, kiedys gdzies przeczytalem ,ze w ostatnich latach ilosc obserwacji w stosunku do lat poprzednich to jest >100% ;) wsumie to od dawna mowi sie otym ,ze zjawiska tego typu beda sie nasilac z roku na rok ,zeby przygotowac ludzkosc do info. ,ze nie jestesmy sami a co do samej fotki hmm imo nic nadzwyczajnego widzialem materialy bardziej przekonowujace (heh no wlasnie czy to nie przypadkiem tak mialo wygladac? tzn osoba zaczyna traktowac takie doniesienia/materialy jako cos normalnego)
  • 0

#7

mefju.
  • Postów: 5
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

PTAK - ogon, skrzydła, dziób... wszystko jak na tacy + efekt Blurfo , który wskazuje na poruszanie się obiektu. (LOL, chyba jestem lepszym expertem niż spece z MoD'u, buahahah) biggrin3.gif



a nie wydaje Ci sie, że to "coś" na obrazku jest wieksze od jakiegokolwiek ptaka :) ?

porównaj sobie ten obiekt z tym pierwszym statkiem, jest jak 1/6 tego statku :)

Użytkownik mefju edytował ten post 03.01.2008 - 12:37

  • 0

#8

5k18a.
  • Postów: 37
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a nie wydaje Ci sie, że to "coś" na obrazku jest wieksze od jakiegokolwiek ptaka :) ?

porównaj sobie ten obiekt z tym pierwszym statkiem, jest jak 1/6 tego statku :)


A na jakiej podstawie ustaliłeś dystans tego ptaka od statków? Przecież to mogło być stosunkowo blisko fotografa. Dla mnie to zwykły ptak nic więcej...
  • 0

#9

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

a nie wydaje Ci sie, że to "coś" na obrazku jest wieksze od jakiegokolwiek ptaka smile2.gif?

porównaj sobie ten obiekt z tym pierwszym statkiem, jest jak 1/6 tego statku smile2.gif


Tutaj mamy to samo zdjęcie, lecz pokazujące nieco rozleglejszy obszar :

Dołączona grafika


Wielkość obiektu przy tego typu zdjęciach zazwyczaj bywa złudna. Wystarczyło, że ptak przeleciał bliżej obiektywu (między tankowcami a osobą robiącą zdjęcie, lecz bliżej źródła zdjęcia) aby dać efekt "niby dyskoidalnego UFO". Chodzi mi o tzw. efekt Blurfo - czyli przelot obiektu blisko obiektywu co powoduje, iż jest on rozmazany i prawie zawsze daje to efekt dysku. Więcej na ten temat : Blurfo Zone

Po bliższej analizie kształtów obiektu możemy dojść do takich oto wniosków (wyodrębnienie części ciała etc.) :

Dołączona grafika


Co w efekcie daje nam... mewę :

Dołączona grafika


... ale to tylko moje zdanie w tej sprawie... :)


  • 0



#10

above.
  • Postów: 509
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

jak już dj cinex scepycznie podchodzi to ... : ) hehe

ale jezeli w artykule prawda jest ze Pope ocenia to zdjecie za autentyk to niema co gadac.

ale jest drugie ale: mianowicie to 'fakt'
  • 0

#11

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

ale jest drugie ale: mianowicie to 'fakt'


Jeśli chodzi o ten incydent to fakt nie jest pionierem, iż postanowił ogłosić "taki news" światu. Relacja jak i zdjęcie z tej "obserwacji" była prezentowana w przeróżnych angielskich portalach, przeważnie oczywiście w tabloidach (z wiadomych przyczyn - czytaj miejsce i autor zdjęcia). Także przeróżne portale Ufologiczne miały wzmiankę o tej fotce. Dla mnie , że to było w Fakcie nie jest dyskwalifikacją totalną, bo poznałem to zdarzenie w innym źródle. Dla mnie Fakt od czasu do czasu sam daje takie "rewelacje o kosmitach" (chyba nie mają czym zapełnić swoich stron ?). Przypomnijmy sobie ich rewelacje o facecie, który był wewnątrz UFO i pokazywał jakie to ona ma dowody w postaci nędznej fotki z komórki na której miał uchwycić wnętrze UFO. Swoją drogą dla mnie to mogło być wszystko... nawet zwykła piwnica, nie wspominając o marnej jakości "dowodu". Druga sprawa to historia pewnego pana, którego "oszukali kosmici" bo podali mu złe numery totolotka. I tym oto sposobem Fakt dotarł do kolejnej historii z pogranicza "Fakt i kosmici", które sukcesywnie komentujemy na naszych łamach.

Według mnie cała ta sprawa nie jest warta uwagi...
  • 0



#12

kenio.
  • Postów: 80
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zgadzam sie z dj_cinex'em, jak spojrzalem na to zdjecie bez czytania tekstu to od razu pomyslalem..."kolejny ptak z blurfo" widac to jak na dloni: skrzydla, ogon, dziub....
  • 0

#13

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapomniałem o jeszcze jednym :

ale jezeli w artykule prawda jest ze Pope ocenia to zdjecie za autentyk to niema co gadac.


Autentyk - tak, ale zapewne chodzi o to, iż nie jest to obiekt wygenerowany przez program graficzny i sztucznie dodany do zdjęcia (czyli jest integralną częścią oryginalnego zdjęcia). Werdykt brzmi, iż coś tam jest, tak tam jest jakiś obiekt... problem w tym, że np. dla mnie obiektem tym jest... mewa :) Co w pełni zgadza się z teorią o autentyczności zdjęcia...
  • 0



#14

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widze, ze nasze forum ma lepszych ekspertow w dziedzinie UFO niz taka Wielka Brytania. Szacunek!
  • 0



#15

Retired.
  • Postów: 312
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po prostu u niektórych obłąkańczy entuzjazm został zastąpiony racjonalnym spojrzeniem na sprawę. Ale Pope ma rację. To było UFO. Dopóki się go nie zidentyfikowało. UFO nie jest automatycznie latającym spodkiem przybyszy z kosmosu... To może być też i porwana przez wiatr reklamówka, zerwany ze sznurka balonik... i masa innych rzeczy. Jak ta mewa. Po analizie Cinexa przestałem mieć wątpliwości.
PS. Pakerzyk- czyżbym zauważał nutkę ironii?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych