Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mngwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

grzyman.
  • Postów: 72
  • Tematów: 37
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tajemnicze zwierzę zupełnie nieznane białym podróżnikom i budzące grozę wśród ludności zamieszkującej okolice jeziora Tanganika (wschodnia Afryka). Mngwa jest jeszcze większa niż lew i tak dzika i agresywna, że nie boi się atakować nawet słoni. Poluje przede wszystkim nocą, a jej ofiarami bywają ludzie - bladym świtem, w pobliżu osad niejednokrotnie znajdowano zmasakrowane szczątki będące pozostałością po uczcie nocnego potwora. W przeciwieństwie do innych wielkich kotów Mngwa nie zagryza swoich ofiar lecz rozdziera je na strzępy...


:D



Źródło i potencjalny wygłąd: :mrgreen:
http://www.paranorma...ykul.php?id=235
  • 0

#2

Biggi.
  • Postów: 117
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro ludność wie jakie miejsce zamieszkuje ten potwór to czemu nikt go nie zbada x|
Może to po prostu kolejna legenda starych mieszkańców.

Użytkownik Biggi edytował ten post 01.01.2008 - 14:43

  • 0

#3

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Afryka w znakomitej większości pozostaje niezbadana. A znalezienie jakiegoś zwierzęcia nie jest tak łatwe jak np. góry, która jest zawsze w jednym miejscu i którą tubylcy mogą pokazać w każdym miejscu.
  • 0

#4

Fanatyk.
  • Postów: 131
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pff... Ale mi zdjęcie... Wg mnie to jakaś legenda tubylców.
  • 0

#5

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tam jest napisane "potencjalny wygląd" a nie "zdjęcie". :)
  • 0

#6

Han Sharn.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to całkiem możliwe, że mngwa istnieje. Może to być np. jakaś rzadko występująca odmiana barwna lamparta, lwa, lub tygrysa. Co prawda tygrysy oficjalnie w afryce nie występują ale w przeszłości tam były więc czemu jakiś nie miałby się zachować. Może mieć przy tym właśnie takie nietypowe, szare umaszczenia, które mogło powstać w wyniku mutacji a wskutek odosobnienia i chowu wsobnego utrwaliło się u tego podgatunku.
Co do pozostałych faktów uważam, że jak w prawie wszystkich wypadkach są mocno wyolbrzymione o podkolorowane. Koty najpierw duszą ofiarę albo przegryzają jej kręgosłup. Powód jest prosty. Kot poluje samotnie (za wyjątkiem lwa, który też najpierw ofiarę dusi), jak to sobie wyobrazić, że rozdziera żywą ofiarę. Żywą ofiarę mogą rozdzierać psowate polujące w sforze i atakujące ze wszystkich stron.
  • 0

#7

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

bladym świtem, w pobliżu osad niejednokrotnie znajdowano zmasakrowane szczątki będące pozostałością po uczcie nocnego potwora.


W realiach życia afrykańskiego bladym świtem pozostałyby tylko blade szczątki kości :) . Jakiekolwiek mięsko nie jest w stanie przetwac tam więcej niz dwie godziny :mrgreen:  ! Może słoń 4 godziny !
  • 0



#8

AngRoss.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie odkryty dotąd tygrys, ot co. Może jest ich po prostu bardzo mało.
  • 0

#9

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Już o tym czytałem i mnie to bardzo zainteresowało , lecz według mnie to tylko legenda tubylców !!
  • 0

#10

Romczyn.
  • Postów: 757
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Starzy Afrykańczycy robią sobie jaja z białych, gadają im takie głupoty, a oni wierzą :)
  • 0



#11 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Historia taka sama jak z krwiożerczym pomórnikiem grasującym gdzieś kiedyś w Fakcie i na Pomorzu, zabijającym króliki i psy, wypędzony przez złą czarownicę, która wykopała dołek i wrzuciła tam kurze jajka :D Historia tak jak bezlitosna Chupacabra grasujące w Ameryce Płd, ale widywana też na balkonach w Kielcach, zabijająca lamy i strasząca dzieci, a na dodatek wg niektórych źródeł śmierdząca siarką.
A że Afryka biedna, ale na równych prawach to też musi mieć jakąś obcowyglądającą Mngwę żeby mieć z czego sensację robić ;)
  • 0

#12

Not Normal.
  • Postów: 83
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedyś nawet nie wierzono , że są białe tygrysy więc może to prawda.

edit by eru75
Błąd ortograficzny. Z racji tego, iż nie jest to pierwszy otrzymujesz urlop na dwa dni. I jeszcze coś: na końcu zdania stawia się kropkę a nie wykrzyknik.

  • 0

#13

AngRoss.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

coś_innego (gratuluje fantazji podczas wymyślania ksywki :P ) gdyby Mngwa miała 3 kolce na języku, ogon z buławą, miałaby 3m wysokości, i śmierdząc zepsutym kozim serem atakowała równo o północy i tylko przy pełnym księżycu - byłbym Twojego zdania.
Jednak ze względu na jej podobieństwo do tygrysów może istnieć. Kilkaset lat temu ludzie każde stworzenie od nich większe uważali za potwora. Teraz wiemy już o wielorybach, kałamarnicach czy choćby dinozaurach kiedyś zamieszkujących ziemie!
Kto wie - może za 10-100-1000 lat ludzie będą mieli udomowione Mngwy i Nessie w akwariach?
  • 0

#14 Gość_coś_innego

Gość_coś_innego.
  • Tematów: 0

Napisano

Przeprasza, ale nie widziałam obrazka ;) Nadto się rozpędziłam, no ale mimo wszystko pewna zbieżność między tymi stworami jest- przynajmniej w opowieściach, które się rozprzestrzeniają.. Wszystkie one mordują bądź wysysają krew bezlitośnie...

P.S: Co do nicku- dzięki za gratulacje, ale teraz jak na niego patrzę to chyba był efekt braku fantazji i zwyczaju brania tego co najbardziej dostępne ;)
  • 0

#15

AngRoss.
  • Postów: 43
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przyglądając się dokładniej temu "potencjalnemu wyglądowi" zauważyłem ciekawą rzecz... Wygląda to jak Tigon lub Liger (dla niekumatych - krzyżówki tygrysa z lwem, odsyłam w czeluści forum :P ) tyle że szare... Może widziane w ciemności?... Mngwa jest tak podobna do tygrysa czy pantery, że istnieje duże prawdopodobieństwo jej... istnienia. Niemal tak duże jak prawdopodobieństwo pomylenia jej z lwem/tygrysem/panterą :P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych