Skocz do zawartości


Zdjęcie

Olesno Szpital Psychiatryczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#46

Wendigo.
  • Postów: 54
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli kogoś interesuje sprawa szpitala, odświeżę temat kilkoma "newsami" (w cudzysłowie, bo z datą 2013):

A więc szpital został zburzony, a w jego miejscu stanął Lidl. Szkoda, bo taki obiekt był nie lada gratką dla ludzi zainteresowanych opuszczonymi miejscami (inna kwestia to bezpieczeństwo i wątki natury ekonomicznej).

 

Wciąż działa przyszpitalna kaplica, ale będzie ona eksploatowana w celach kulturalnych, do poczytania tutaj http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140125/POWIAT08/140129668 

 

Przy rozbiórce, natknięto się na zwłoki http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130312/POWIAT08/130319873 

 

Chyba więcej o tym szpitalu nie usłyszymy, chociaż kto wie? Może będziemy mieli w Polsce pierwszy przypadek nawiedzonego Lidla? 


  • 1

#47

Mathaus.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wiedzcie że to nie był psychiatryk a szpital powiatowy. Ktoś narobił szumu i wyszła z tego legenda. Sam sie w nia wciagnałem ze znajomym. Mieliśmy juz sporo opuszczonych budowli zaliczonych, więc postanowiliśmy uderzyc i tam.

Byliśmy...a raczej "włamaliśmy" się do  szpitala w 2009 (był już wtedy zabity deskami). Ze względu na bliskie położenie budynków mieszkalnych poczekaliśmy z wejściem do północy, co również nie było łatwe zważywszy na hałas jaki musieliśmy zrobić by dostać sie do środka. Środek to ruina i większość sprzętu, która była na zdjęciach w opuszczone.pl, chyba została zabrana przez szabrowników. Poruszanie się,w towarzystwie 2 lasek (+kumpel) w świetle latarek po budynku w którym zmarło parę osób nie należny do łatwych i przyjemnych. Adrenalina skacze i zmysły wyczulone na wszystko:) Jednak nic niezwykłego nie zobaczyliśmy, nic nie stukało,nie spadało z półek. Relacja kogoś tam ze strony Nautiliusa jest śmieszna. Naszym zdaniem-szukanie tanich sensacji. Rozmawiałem z klientem pracujących na stacji benzynowej w Oleśnie o szpitalu i tylko sie podśmiewał. Mówił, że jedynym koszmarem w tym miejscu to był poziom leczenia i tyle. Sam jako gówniarz wchodził z kolegami wielokrotnie i nic nigdy się nie działo. PODSUMOWUJĄC; Przereklamowana legenda.

Jak sie ktos lubuje w klimacie psychiatryków to tu jest tani ale dobry horror: Ihttps://www.youtube....h?v=siY-_nAA3XI


Użytkownik Mathaus edytował ten post 21.04.2014 - 20:21

  • 0

#48

Chimery.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cześć, pochodzę z Olesna, byłam w tym szpitalu setki razy, ja i moja rodzina byliśmy nawet pacjentami. Pod koniec była tam taka "geriatria" i oddział chorób wewnętrznych. Nigdy nie widziałam ani nie słyszałam tam nic paranormalnego. Na pewno nie było tam żadnych eksperymentów, moja ciotka tam pracowała i często po szkole u niej przesiadywałam. Kręciłam się po szpitalu, jak to dzieciak i to był normalny szpital tylko stary i niedofinansowany, nikt tam nic nie remontował bo po wybudowaniu nowego szpitala w tym starym ( tak się na niego mówiło w Oleśnie, "stary szpital") nic już nie robili. Kilka lat jeszcze działał aż go całkiem zlikwidowali. Sprzęty zostawili bo były zdezelowane i się nie nadawały do użytkowania, poza tym trzeba by to dezynfekować i odnawiać a się nie opłacało więc zostawili jak było. Mój ojczym był tam kierownikiem kolumny transportu sanitarnego w tamtych czasach i co się dało to wywozili. Przez to wiem jak było. Po zamknięciu szpital służył często za miejsce do wypicia winka, spalenia blanta i czasem tam jakiś menel koczował. Tyle z całej historii. Patrząc przez pryzmat szpitala tak samo strasznym, a może i bardziej przerażającym (sic!) budynkiem w Oleśnie jest budynek szkoły podstawowej nr 1 albo liceum (; niemniej cieszę się, że zrobili z tego miejsca legendę miejską, teraz tam chyba jest już biedra czy coś takiego, Olesno tobardzo fajne i ładne, zadbane miasto, warte odwiedzenia (: pozdrawiam OOL! (;
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych