Skocz do zawartości


Zdjęcie

Olesno Szpital Psychiatryczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#31

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Z tym szpitalem to nie jest całkiem normalna sprawa. Opuszczenie szpitala z wszystkimi pacjentami, pozostawienie wszystkiego w szpitalu (no może praktycznie wszystkiego). Jeśli jest ktoś chętny to może ze mną spędzić noc w tym szpitalu xD Daleko nie mam, a i fajna przygoda by była xD
Tam coś musi być, bo inaczej nie byłoby takiej "emigracji". Do sprawy może wejść zagrożenie zamachem bombowym, ale po akcji saperów szpital powinien znowu funkcjonować... upiory ;)
  • 0



#32

Wallie.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wiadomo, że jak było coś tam w stylu zjawy, dźwieki to nikt nie powie wam tego wprost, napewno nie wlasciciel, w kazdym razie po internecie chodza jakies pogloski odnosnie remontu szpitala, wiadomo cos wam o tym?
  • 0

#33

Marcelo.
  • Postów: 96
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 12
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Remont miał być przeprowadzony, grupa była wyznaczona, ale podobnie jak z tymi lekarzami i pacjentami. Firma, która miała to zrobić też podobno uciekła stamtąd. Tak słyszałem

Użytkownik Marcelo edytował ten post 19.08.2009 - 14:11

  • 0



#34

Klajcor88.
  • Postów: 141
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

O opuszczonych szpitalach kraza legendy a i kazdy wyglada podobnie. W Chrzanowie, gdzie kiedys mieszkałem tzw. Stary Szpital (co prawda dla chorych fizycznie nie psychicznie) wyglada podobnie a i wciaz gmina nie ma kasy zeby go wyburzyc... Nieraz wybieralismy sie tam ze znajomymi, wiec cos o tym wiem. O nim tez kraza legendy. Ode mnie tyle ;)

http://fotogalerie.p...eria/suffix9863

Troche znalezionych zdjec, moze w najblizszym czasie sie wybiore o ile nikt tego teraz nie pilnuje to postaram sie zrobic zdjecia obiektywne i subiektywne, zeby pokazac jak ukazanie miejsca moze je zmienic ;) Pozdrawiam
  • 0

#35 Gość_Armstrong2009

Gość_Armstrong2009.
  • Tematów: 0

Napisano

To miejsce napawa przerażeniem. Bije od niego jakaś groza, której nie da się racjonalnie wytłumaczyć, spowodowana być może samym wyglądem miejsca. Był to szpital jak każdy inny: oddziały, prosektorium, kaplica.
A jednak został opuszczony. Pytanie tylko: dlaczego?
Podobno jest nawiedzony. W pomieszczeniach słychać kroki, dziwne dźwięki, których źródła nie można zidentyfikować.
Co dziwne, w środku zniszczonego juz budynku pozostała cała masa najróżniejszego sprzętu medycznego, dzienniki pielęgniarskie, łóżka, krzesła...zupełnie tak, jak gdyby szpital został opuszczony w pośpiechu.
Okoliczni mieszkańcy nie chcą sie wypowiadać na ten temat, panuje dziwna zmowa milczenia.
Dlaczego?
Jedynymi osobami, od których można się małe co nieco dowiedzieć na temat wydarzeń w opuszczonym szpitalu są bezdomni nocujący w ruinach.
Jednak przyczynę, dla której szpital został opuszczony, zna może kilka osób, jednak nie chcą o tym mówić. Tak więc do dziś tak naprawdę niewiadomo, co się stało i dlaczego szpital w Oleśnie został opuszczony w takim pośpiechu, dlaczego?

Kilka fotek z ruin szpitala:

Dołączona grafika


Dołączona grafika


Dołączona grafika


Źródło: http://www.opuszczon...lesno/index.php

Użytkownik Armstrong2009 edytował ten post 29.09.2009 - 19:36

  • 1

#36

Adventus.
  • Postów: 386
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wow... Foty mają klimat. Naprawdę czuć to coś. Przeszedł bym się w nocy po tym szpitalu z kamerką i aparatem. I zapasem pieluchomajtek oczywiście ;)
  • 0



#37

yankus.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Temat ciekawy. Ale opuszczone, strae nawet zwykłe szpitale budzą strach. Zawsze
  • 1

#38

Globus.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bylem w szpitalu psychiatrycznym i wiem jak sie ludzie w nich czuja. Kiedy siedzielismy z kolegami pewnego razu w pokoju opowiadal mi o pewnym szpitalu( nie pamietam ale moze sobie przypomne jak sie nazywa) gdzies chyba w Zielonej Górze w ktorym podobno slychac glosy i kroki itd.
W szpitalach psychiatrycznych zawsze jest tak ze sa sciany podrapane( szczegolnie w izolatkach)
ciekawy temat! Pozdrawiam
  • 0

#39

poznajemy nieznane.
  • Postów: 84
  • Tematów: 41
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Już w niedzielę w Para-Radio audycja o szpitalu w Oleśnie! Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, na pewno będzie ciekawie i być może razem z moimi gośćmi uda nam się przekazać nowe fakty dotyczące Olesna.

Prawda czy mit? O tym już w niedzielę o godzinie 19.00 w Para-Radio!

Użytkownik para-radio edytował ten post 01.04.2011 - 13:32

  • 1

#40

Bobrov.
  • Postów: 135
  • Tematów: 7
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie: zdjęcia zrobione "na pokaz", wszystko jest ustawione tak, jakby wyglądało, że jest porzucone i porozrzucane przez rzekome duchy, a bezdomni zeznawali, że byli świadkami dziwnych rzeczy, żeby dostać trochę kasy na wódkę. Poza tym miasto chciało pewnie trochę rozgłosu.
  • 0

#41

ironia.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sorry że odświeżam tak stary temat ale od czasu do czasu wracam do tych zdjęć z Oleśniy i brakuje mi zdjęć tych książek pielegniarek lub nawet tych co leżą koło telefonu.. czy ktoś mogłby zrobić ich zdjęcia, żeby poczytać co tam pisze? :)

Wiadomo lepiej nie brać takich rzeczy ale może chociaz looknąć cóż tam za ciekawostki są :) Ah ta babska ciekawość
  • 0

#42

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tej galerii zdjęć (#35) są dwa przedstawiające szpitalną kaplicę z pozostawionym wyposażeniem sakralnym: ołtarzyk, obrazy, jakieś figurki świętych - i to jest największą zagadką, bo z tego wynika, że panice (a przynajmniej lękowi przed nieznanym) uległ również ksiądz obsługujący tę kaplicę! Jest to zadziwiające tym bardziej, że ze względów religijno-etycznych, tego rodzaju przedmiotów kultu nie pozostawia się na pastwę losu, lecz przenosi do innego miejsca kultu.
A może właśnie ten ksiądz (o ile żyje czy nie został przeniesiony) mógłby coś bliżej powiedzieć w tej tajemniczej sprawie?
  • 0

#43

wilk10010.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

zapraszam na mój artykuł:
http://www.paranorma...__1#entry563538
Ciekawa willa na ul. Witebskiej (nawiedzona) :D
warto poczytac :)

:papapa:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

edycja:
ultimate

  • 0

#44

poznajemy nieznane.
  • Postów: 84
  • Tematów: 41
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Audycja o szpitalu w Olesnie do odsłuchania
  • 0

#45

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mam pytanie jak wygląda aktualnie sprawa szpitala? Wątek założony kilka lat temu, ponoć szpital miał być remontowany. Chciałbym się tam wybrać ale raczej z kimś i pozwiedzać, kręca mnie takie miejsca, nie ważne czy nawiedzone czy nie, liczy się sam klimat opuszcoznych miejsc, a szpitale mają je szczególne ;) Czy da się tam teraz bezp roblemu w ogóle wejść? A może są są chetni na wspólne odwiedziny ;> ?
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych