Skocz do zawartości


Zdjęcie

'Chupacabra' widziana w Rosji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika'Chupacabra' widziana w Rosji
Kategoria: kryptozoologia

Po raz pierwszy w historii, tajemnicza Chupacabra, wampir z Puerto-Rico został zanotowany w Rosji. Raport traktujący o bestii, która zabija zwierzęta i wysysa z nich krew, pochodzi z wioski w środkowej Rosji. Doniesienia pochodzą z marca 2005 roku, kiedy to na jednej z farm jednej nocy zostały zabite 32 indyki. Bestia pozostawiła martwe ciała całkowicie pozbawione krwi. Te sensacyjne informacje dostarczył dziennik Komsomolskaya Pravda. Raport mówi następnie o innych pobliskich wioskach, gdzie zabite zostało 30 owiec i kóz. Znów znaleziono jedynie martwe korpusy bez kropli krwii. Wszystkie ze znalezionych zwierząt miały podobne punktowe rany na szyjach, zupełnie odmienne od tych jakie pozostawiają np. wilki, psy czy lisy na ciałach swoich ofiar. Finalnie opisy świadków zgadzają się z tradycyjnym opisem chupacabry (zwierze przypominające połączenie kangura z psem z ogromnymi zębami). 'Usłyszałem głośne beczenie owiec, kiedy poszedłem do stodoły zobaczyłem tylko cień, czegoś na kształt dużego psa stojącego na tylnych łapach. To coś przypominało też trochę kangura w swojej pochylonej sylwetce. Kiedy mnie zobaczyło natychmiast uciekło' - mówi Yerbulat Isbasov z wioski Gavrilovka.

źródło: unexplained-mysteries.com
  • 0



#2 Gość_muhad

Gość_muhad.
  • Tematów: 0

Napisano

no ale w takim razie z jakiej przyczyny ona wysysa krew? nie wierze ze z powodu glodu, brak skladnikow?
  • 0

#3

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To tylko fragment szerszego artykułu z serwisu MosNews.com
Moje tłumaczenie całości:

Pierwszy raz w historii tajemniczy portorykański upiór Chupacabra został zauważony w Rosji.

Relacje mówiące o zwierzęciu, które zabija zwierzęta i wysysa krew z ich ciał, pochodziły z wsi w Środkowej Rosji z marca 2005 roku, gdy w gospodarstwie rolnym znaleziono 32 zabite nocą indyki. Bestia pozostawiła ciała pozbawione krwi - doniosła gazeta "Komsomołskaja Prawda".

Wówczas pojawiły się doniesienia z sąsiednich wsi, w których ofiarą wampira padło ponad 30 owiec i kóz. One również były pozbawione krwi, ciała pozostały jednak nietknięte. Wszystkie zabite zwierzęta miały podobne ukłucia na szyjach, inne niż od wilków, psów lub rysiów pozostawiających ofiary.

Wreszcie, opisy przytoczone przez świadków pasują do tradycyjnego opisu Chupacabry, który podobno przypomina kangura i psa z ogromnymi zębami.

Usłyszałem głośny krzyk owcy i kiedy zbliżyłem się do stodoły, zobaczyłem duży cień, jakby psa stojącego na tylnych nogach. To podskoczyło jak kangur - gdy zauważyło mnie, uciekło, powiedział Jerbułat Isbasow, osiemnastoletni pasterz ze wsi Gawriłowka.

Jerbulat zobaczył stworzenie ponownie kilka dni temu i opisał je jako wysokie na 1,2 metra z garbem na plecach.

Alfija Makaszewa spostrzegła na swoim podwórku całą gromadę nietoperzy.

Jeden był ogromną czerwonawą istotą, inny był ciemnoszary, była przy nich gromada szczeniąt. Na środku podwórka jeden czerwony nietoperz odwrócił głowę i stanął na tylnych nogach, jakby był zwierzęciem rozumnym.

Gdy Dymitr Madinowski z Orenburga usłyszał o zwierzęciu, zasugerował, że może to być legendarna Chupacabra i ruszył na jego poszukiwanie. W lesie w pobliżu rzeki Samara odnalazł dwa rzędy śladów, które mogłyby należeć do jakiegoś zwierzęcia o wadze 35 kilogramów. Ślady pokazywały pięciopalczaste łapy z pazurami i złączonymi błoną palcami i ogonem, który wlókł się między nimi. Zoologowie nie potrafili zidentyfikować zwierzęcia na podstawie odcisków stóp.

To z pewnością Chupacabra! Małe przednie i duże tylne nogi, powiedział Madinowski. Zwierzę szło najpierw na czworakach, w pobliżu wody stanęło na tylnych nogach, podniosło ogon i skoczyło daleko, jak kangur.

W maju Madinowski i eksperci z Uralskiej Stacji Badań Anomaliów postanowili wyśledzić zwierzę.

Źródło: rosyjski dziennik internetowy MosNews.com, 27 kwietnia 2006
Tłumaczenie: Ivellios



Na marginesie, ciekawa jest ta wzmianka o "gromadzie nietoperzy"... szkoda, że nie ma szerszego opisu tego "rozumnego".
  • 0



#4

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobrze ze ze boji sie ludzi i mieszka w Rosji :>
  • 0

#5

Skaza.
  • Postów: 18
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobrze ze ze boji sie ludzi i mieszka w Rosji :>

Jak przybył do Rosji to i też do nas może. Dobrze, że boi się ludzi (narazie...)
  • 0

#6

Józek.
  • Postów: 154
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można to czymś zabić?
Bo kule podobno nie robią tej istocie krzywdy.
  • 0

#7

piechur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Można to czymś zabić?  
Bo kule podobno nie robią tej istocie krzywdy.

To mnie właśnie zastanawia. Nie da się zabić, a samochodem przejechać się da. Ale wydaje mi się, że raczej Chupacabra jest podatna na kule. Czytałem, że ktoś tam do niej strzelał i mu uciekła, ale nie wiadomo gdzie strzelił, może w ramię i stwór po prostu uciekł. Niedźwiedzia też się nie da tak ubić normalnie.
  • 0

#8

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W moim mieście też podobnoy widziano Chubacabre kiedyśczytałem post o tym ... 2 1997 roku Bodajże [ czy zwierzopodobne do Chubacabry... ]
  • 0

#9

piechur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mógłbyś coś więcej o tym powiedzieć? Bardzo interesuję się Chupacabrą (to był mój główny powód zarejestrowania się tutaj). Chcę nawet założyć taki instytut, który by się zajmował monitorowaniem przypadków zaobserwowania Chupacabr. Jakby ktoś chciał dołączyć do takiego instytutu to niech pisze na priva.
W Kluczborku też podobno widziano coś podobnego do Chupacabry, głównie ludzie z działek i kolega Dawid. Te działki są koło lasu i to tam podobno było.
  • 0

#10

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem gdzie to było ale czytałem że gdzieś na obrzerzach miasta [ wiesz na obrzerzach to są własnie też lasy...] ja mieszkam nawet koło lasu i blisko granicy ze wsią... mam z 700 m i już jestem na wsi :P A do lasu 500 m około
  • 0

#11

piechur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co byście myśleli o założeniu tego instytutu? Na stronie były by linki do stron gdzie można przeczytać o niej, uproszczony opis, forum, formularz. Ogólnie instytut zajmował by się przypadkami wystąpienia El Chupacabry / pomórnika / jabadownowa w Polsce.
  • 0

#12

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co byście myśleli o założeniu tego instytutu? Na stronie były by linki do stron gdzie można przeczytać o niej, uproszczony opis, forum, formularz. Ogólnie instytut zajmował by się przypadkami wystąpienia El Chupacabry / pomórnika / jabadownowa w Polsce.


Jeżeli chcesz założyć instytut, potrzebujesz na to środki finansowe (no chyba, że masz na myśli taki wirtualny :P ). Poza tym, na stronie instytutu powinno być WSZYSTKO o Chupie, a nie tylko "uproszczony opis" ;) . BTW: sądząc z ksywy - rozważasz wykorzystanie Chupacabry do celów militarnych? 8-)
  • 0

#13

piechur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co byście myśleli o założeniu tego instytutu? Na stronie były by linki do stron gdzie można przeczytać o niej, uproszczony opis, forum, formularz. Ogólnie instytut zajmował by się przypadkami wystąpienia El Chupacabry / pomórnika / jabadownowa w Polsce.


Jeżeli chcesz założyć instytut, potrzebujesz na to środki finansowe (no chyba, że masz na myśli taki wirtualny :P ). Poza tym, na stronie instytutu powinno być WSZYSTKO o Chupie, a nie tylko "uproszczony opis" ;) . BTW: sądząc z ksywy - rozważasz wykorzystanie Chupacabry do celów militarnych? 8-)


Na razie by był tylko wirtualny, a z biegiem czasu można by go było przekształcić w prawdziwy, jakby się nasiliły doniesienia w Polsce i władze by się tym zainteresowały. A ksywe to sobie wymyśliłem od zainteresowania, chciałem być piłsudczyk, ale jeden już jest.
Zrobiłem jak na razie forum i formularz, ale nie jest jeszcze dopracowany.
http://modelarzkolej.../formularz.html
Ogólnie instytut byłby po to, żeby ktoś kto zauważył El Chupacabrę na terenie Polski, żeby zgłosił to do nas, my to będziemy archiwizować. Myślałem, żeby mieć też jakiś "korespondentów" na Pomorzu Zachodnim w okolicach Goleniowa, aby mieć cały czas najświeższe informacje.
  • 0

#14

Patryczek.
  • Postów: 577
  • Tematów: 18
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

pomórnika / jabadownowa w Polsce

co to jest ? Jakiś inny gatunek chułiego ?
  • 0

#15

piechur.
  • Postów: 21
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak nazwaliśmy z kolegami to coś co było na działkach. Nie będziemy mówić na to pomórnik, bo nie wiadomo czy to była Chupacabra, a zresztą ktoś pisał, że pomórnik to niepoprawna nazwa, bo tak się nazywa inne zwierze.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych