Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biuletyn Popularnonaukowy - Dyskusja ogólna


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Parę tygodni temu Eurycide zaproponował mi, aby nasze serwisy nawiązały współpracę.

Traf chciał, że działająca na moim forum grupa badawcza UFO.PL "wyskoczyła" z pomysłem utworzenia paranaukowego biuletynu o zjawiskach paranormalnych i nie tylko.

Polegałoby to na tym, że co jakiś czas redaktorzy pisaliby artykuły na kolejne numery, w jednym numerze byłoby kilka artykułów i jakaś rubryka ze zdjęciami. Biuletyn możnaby było ściągać z internetu na dysk.

Powstała już szata graficzna, którą zatwierdziła grupa UFO.PL:
http://ivellios1988.republika.pl/biul/

Co powiedzielibyście na współpracę? Wspólny projekt to byłoby coś :)



#2

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawa propozycja ...

To napewno krok w przód dla nasz wszystkich ...



#3

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jestem za, szata mi sie podoba choc wnioslbym poprawki, bo jesli to ma byc wspolny projekt to powinno poza ufo.pl byc tez cos o moim portalu :)

ps. niedlugo wkracza do akcji domenka paranormalne.pl ! :)

aha i mam pytanie jaka forme mialby ten biuletyn, bo tu wspolnie myslelismy nad ezinem rozsylanym poczta.



#4

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tzn pocztą rozsyłane byłyby fragmenty artykułów zamieszczonych w biuletynie.



#5

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie tylko, także i innych zjawisk paranormalnych.

Zmieniłem nieco grafikę i dopisałem w podtytule nazwę VRP ;)

http://ivellios1988....blika.pl/biul2/



#6

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W każdym numerze biuletynu mogłoby się znaleźć 4-6 artykułów, ważne aby te artykuły w miarę możliwości wyczerpywały temat.

Tematyka artykułów jest dowolna, ważne aby trzymała sę w obrębie zjawisk paranormalnych lub spraw paranaukowych.

Biuletyn mógłby wychodzić co miesiąc lub dwa, kolejne numery przenoszone byłyby do archiwum, skąd użytkownicy mogliby je pobierać w postaci pliku ZIP.

Jeśli chodzi o posyłanie biuletynu na email, to myślę, że możnaby było posyłać informacje o nowych artykułach w biuletynie wraz z linkami do tych artykułów.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje odnośnie biuletynu, może je pisać tutaj.



#7

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

spelnia sie moj sen :crazy:

razem wydawana gazetka, o ile moj sen sie sprawdzi to po jakims czasie powstanie prawdziwa redakcja zajmujaca sie zjawiskami paranormalnymi



#8

NHolokaust.
  • Postów: 653
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cóż, pisałbym się na to, jednak nie mógłbym angażować się w pełnym wymiarze z powodu dość prozaicznego - braku czasu... ale idea jest świetna.



#9

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W każdym numerze biuletynu mogłoby się znaleźć 4-6 artykułów, ważne aby te artykuły w miarę możliwości wyczerpywały temat.


Rozumiem ze wylacznie tlumaczenia / wlasne artykuly wchodza w gre

Tematyka artykułów jest dowolna, ważne aby trzymała sę w obrębie zjawisk paranormalnych lub spraw paranaukowych.


zgadzam sie :)

Biuletyn mógłby wychodzić co miesiąc lub dwa, kolejne numery przenoszone byłyby do archiwum, skąd użytkownicy mogliby je pobierać w postaci pliku ZIP.


Tez dobrze

Jeśli chodzi o posyłanie biuletynu na email, to myślę, że możnaby było posyłać informacje o nowych artykułach w biuletynie wraz z linkami do tych artykułów.


Skad wziac liste mailingowa? (ze wszystkich for, wszystkich uzytkownikow?)

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje odnośnie biuletynu, może je pisać tutaj.


Pytanie 1.

A moze daloby sie zmienic napis ufo.pl na 'biuletyn popularnonaukowy' ? :) bo ufo to bardziej zawezony termin..

tzn

"BIULETYN POPULARNONAUKOWY"

grup: ... (i tu wymieniane po kolei) ufo.pl itd..

Pytanie 2.

Jesli o artykuly chodzi to rozumiem ze wszelkie zdjecia ewentualne zalaczniki w postaci plikow sa dozwolone i beda zawarte?



#10

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skad wziac liste mailingowa?


Myślę, że lepszym pomysłem byłoby zainstalować w biuletynie jakiś system subskrypcji i dać w menu z boku pole do wpisywania emaila.

Co do napisu, to podsunąłem przed chwilą twój pomysł grupie UFO.PL, zobaczymy, co oni na to powiedzą ;)

Rozumiem ze wylacznie tlumaczenia / wlasne artykuly wchodza w gre

Tak, w grę wchodzą tylko "produkcje własne" i własnego autorstwa tłumaczenia.

Z ostatniej chwili: Do tworzenia Biuletynu zgłosił się również autor strony www.ufoarea.ovh.org czyli będzie to projekt naprawdę duży.



#11

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No to fajno :) pytanie mam, kto moze redagowac teksty? I czy moga to byc teksty "juz" istniejace np. na tym forum czy musza to byc jakies swieze tlumaczenia?



#12

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Będzie redagował ten, kto się zgłosi ;) Moga to być teksty już znajdujące się na forum, jak również nowe.

Zastanawiam się tylko, czy Biuletyn "postawić" na CMS'ie, czy dać samą wersję HTML...



#13

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zastanawiam się tylko, czy Biuletyn "postawić" na CMS'ie, czy dać samą wersję HTML...


Ale jak hm na cmsie.. to nie bedzie wysylany na maila? Jesli o samo archiwum chodzi to moze byc czysty html przeciez, mysle tez ze numery biuletynu kazdy moze publikowac na swojej stronie, np. ja tutaj na forum chociazby w tym dziale (w formie do pobrania)



#14

Ivellios.

    ÓSMY ZMYSŁ

  • Postów: 1625
  • Tematów: 401
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 109
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Hm... też możnaby tak zrobić ;)
Muszę mimo to znaleźć jakiś system newsów, którym można byłoby dodawać newsy na stronę główną.
Poza tym, już mam co nieco zaplanowane, to co dotychczas udało mi się stworzyć, możecie obejrzeć na www.biuletyn.zjawiska.hosted.pl



#15

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wg mnie powinna byc taka szata jak jest, z tym ze po wejsciu na strone powinno pisac jaki jest numer aktualny, jakie sa w nim tematy i link do sciagniecia archiwum. Linki u gory tak jak sa ale ten do forum to hm... nie powinien promowac bardziej jednej strony od drugiej :) i rozumiem ze "najnowsze tematy z forum" to tez tylko tak na probe :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych