Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nawiedzeni ludzie, nawiedzone życia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nawiedzeni ludzie, nawiedzone życia...

Czy kiedykolwiek słyszeliście, że coś trzeszczy w nocy? Zostaliście obudzeni przez ciche głosy lub dźwięki żywiołowej zabawy gdzieś w Waszym domu? Widzieliście niewyjaśnione mgły lub cienie które przesuwają się po ścianach i suficie w nocy? Może patrzyliście na zdjęcie i zobaczyliście coś, co nie pasowało do reszty i pomyśleliście, że to może być duch? Mam bardzo dobrą przyjaciółkę, która twierdzi, że była nawiedzona. Mówi, że posiada wiele doświadczeń związanych z duchami. Cytuje: ”Widzę duchy od tak dawna jak tylko pamiętam”. Jest to osoba bardzo intuicyjna i w niesamowity sposób przewiduje przyszłość. Nie tylko światowe wydarzenia, ale także wydaje się mieć niesamowity talent do przewidywania przyszłość rodziny i przyjaciół.

My wszyscy, takiego czy innego razu traciliśmy odwagę słuchając strasznej historyjki o duchach. Traciliśmy ją także przez pogodę, dookoła mrocznego obozowiska lub przyciemnionej sali kinowej podczas seansu jakiegoś horroru. Wystarczy myśl o duchu, aby poczuć dreszcz przechodzący po kręgosłupie nawet najbardziej sceptycznej osoby.

Ostatnimi czasy wiele sieci telewizyjnych postawiło na fenomen duchów i produkują programy, które głęboko dociekają prawdy o duchach i innych typów bytów astralnych, które nawiedzają. Te programy najczęściej kierują się w stronę prowadzenia śledztw w sprawie duchów, jedni mogliby powiedzieć, że w stronę „polowania na duchy”.

Jednym z takich programów jest „Ghost Hunters”. Jest on emitowany co tydzień na stacji Sci-Fi Chanel. Jest to program przedstawiający prawdziwych łowców duchów, którzy ruszają w drogę, aby zbadać sprawę różnych miejsc, o których mówi się, że są nawiedzone. Za dnia łowcy duchów są normalnymi ludźmi, mają normalną pracę. W nocy stają się poszukiwaczami duchów i odwiedzają różne miejsca nawiedzeń razem ze swoim zaawansowanym sprzętem i drużyną, głównie po to, aby demaskować teorie o nawiedzeniach. Z reguły kiedy im się uda, oferują oni logiczne wytłumaczenie dla „niewyjaśnionych” zdarzeń, ale, czasem, przy rzadkich okazjach, ich śledztwa wymykają się ze schematu, aby pokazać niewytłumaczalne rezultaty, do których zaliczamy filmy z pojawiającym się duchem, nagrania EVP, a także wiele indywidualnych doświadczeń.

Więc czym są duchy? Nikt naprawdę nie wie czy one istnieją? Jest bardzo wiele odmiennych teorii, które próbują zdefiniować ducha, wiele z tych teorii sięgają lata wstecz, próbując wytłumaczyć to zjawisko. Po inspekcji i badaniach na temat duchów, wychodzi na to, że jest wiele typów duchów.

Duchy i nawiedzenia wydają się być normalną częścią ludzkiej egzystencji. Okazuje się, że jest wiele typów duchów lub nawiedzeń, i więcej niż jedna teoria może być potrzebna, aby je wyjaśnić.

Tradycjonalna wizja większości ludzi, jest taka, że duchy, to ludzie, którzy umarli i utknęli na ziemi z jakiegoś powodu w astralnej formie. Jest także teoria, która mówi, że traumatyczna śmierć, może zostawić duszę człowieka w pewnego rodzaju próżni, bez wiedzy o tym, że umarł.

Wybitny łowca duchów Hans Holzer mówi: ”Duch to ludzka istota, która opuściła fizyczne ciało w traumatycznym stanie i nie jest ona świadoma swojej prawdziwej formy.
My wszyscy jesteśmy duszami obramowanymi w fizyczne ciała. Gdy przychodzi nasz czas, opuszczamy ciało, aby kontynuować swoją wędrówkę w inny wymiar. Duch, natomiast opuszcza ciało z powodu traumy, i jest on uwięziony w fizycznym świecie. Musi być uwolniony, aby mógł kontynuować swoją wędrówkę.”

Szczątkowe nawiedzenie to coś, co łowcy nazywają: ”formą nagrań ze środowiska zmarłej osoby z jej przeszłości, gdzie wydarzyło się coś, co zostawiło ducha w tamtym czasie. Duchowa energia zostaje, po to, aby odgrywać jakąś scenę, wydarzenie, doświadczenie cały czas w kółko. Ten typ ducha z reguły nie jest świadomy żyjących ludzi dookoła niego.”

Najbardziej uciążliwym duchem jest ten, zwany Poltergeistem. Ten typ ducha jest najbardziej aktywny, a także podobno najbardziej straszny. Uważa się, że poltergeist ma umiejętność oddziaływania na fizyczny świat. Poltergeisty mogą za pomocą energii poruszać przedmiotami, wyłączać elektryczność, trzaskać drzwiami i przesuwać Twoje własności z miejsca na miejsce. Niektóre są bardzo podłymi bytami, powodującymi spustoszenie miejsc, które nawiedzają. Większość badaczy uważa poltergeisty za nieżyczliwe, a nawet wrogie demony.

Teraz poruszmy temat bardziej przyjaznych duchów, np. ducha posłańca. Posłańcy to podobno najbardziej pospolite duchy. Duch, który jest związany ze światem tylko przez krótką chwilę po śmierci. Mówi się, że odwiedzają tych, których kochają. Ten typ duchów jest całkowicie świadomy swojej śmierci, ale zostaje na chwilę na świecie, aby pocieszyć ludzi, których zostawiają. Mają moc, aby ukazać się tylko na chwilę, może po to, aby przekazać kojącą wiadomość. Wiadomością może być tylko kojące działanie albo może to być gwałtowne przekazanie informacji, o tym, jak Ci ludzie zginęli.

Dla sceptyków duchy nie istnieją , ale czy naprawdę? Czy duchy są pośród nas? Nikt nie może ostatecznie udowodnić istnienie duchów. Dla ludzi, którzy wierzą, że mieli styczność z duchem, znajdą się ludzie, którzy natarczywie będą przekonywać ich, że duchy nie istnieją. Przez to można przypuszczać, że jest wiele osób wśród nas, które nie wierzą w to zjawisko, nawet kiedy taki duch, może znajdować się o krok od tej osoby.

Źródło: http://www.ghosthaunts.com/people.html
Luźne tłumaczenie: kp_ziom
  • 0



#2

Casper.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z checia bym dolaczyl do takiego zespolu badawczego :) Niewiecie czy moze w Polsce dzialaja takie zespoly? A swoja droga duchy to juz dla mnie normalka nawet nie mozna tu mowic czy istnieja czy nie,to jest pewne istnieja.
  • 1

#3

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Casper, może jakieś konkrety? Ja równie dobrze mógłbym powiedzieć, że nie istnieją. I byłbym podobnie wiarygodny nie podając żadnych dowodów...

duchy to juz dla mnie normalka

Hm?

Użytkownik Gynvael edytował ten post 23.12.2007 - 16:20

  • 0

#4

Casper.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

" Mowiac duchy to dla mnie normalka" mialem na mysli ze juz tyle sie o tym naczytalem, że poprostu to niejest nic dziwnego:) a co do wiarygodnosci to jest tyle przykladow na istnienie duchow,juz nie mowie tu o roznych artykulach w gazetach czy na forach ale spytaj sie nawet kogos z rodziny,babci,dziadka lub kogokolwiek napewno opowiedza o jakiejs historii zwiazanej z duchami ktora im sie przytrafila .
  • 0

#5

Bizmut.
  • Postów: 60
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gynvael największym argumentem na to, że duchy istnieją jest ilość materiałów jaka istnieje na ich temat. Zdjęcia, filmy, historie itd., i oczywiście nie będę się spierał, że wszystkie są prawdziwe, bo tak na pewno nie jest, ale jeżeli choć jedno zdjęcie, film czy historia to wystarczy, żeby uznać duchy za prawdziwe. Z własnej strony-nigdy w życiu nie spotkałem ducha, ani nie spotkałem się z takim zjawiskiem osobiście, jednak uważam, że takie byty istnieją.
  • 0



#6

Casper.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja sie spotkalem moze to niebylo niewiadomo co ale mala manifestacja ducha. Umarl wujek mojej mamy noi 2 dni pozniej zdarzylo sie kilka dziwnych rzeczy w domu typu swiatlo sie samo zapalilo,moje zabawka znalazla sie w lazience ( wtedy bylem maly mialem okolo 8 lat:P :) a i mialem taka zabawke z czujnikiem ruchu ktora tego dnia kilka razy zareagowala . A oprocz tego babcia mi opowiadala pelno historii.
  • 0

#7

CzarnaPerlaMozambiku.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja jestem przekonana, że duchy istnieją. Niegdyś nie myślałam nawet o tym, były albo nie były - to mnie nie dotyczyło. Jednak niedawno mój cały światopogląd się zmienił. Dzięki temu postowi mogę dokładnie stwierdzić z czym miałam styczność - DUCH POSŁANIEC. Bardzo to przeżyłam i nie jestem w stanie powiedzieć czy już do siebie doszłam. A dodam jeszcze, że nie tylko ja byłam świadkiem tego zdarzenia.
Po prostu, takie COŚ istnieje.
  • 0

#8

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy kiedykolwiek słyszeliście, że coś trzeszczy w nocy? Zostaliście obudzeni przez ciche głosy lub dźwięki żywiołowej zabawy gdzieś w Waszym domu?

Schzofremia. Nie, nie mam.

Widzieliście niewyjaśnione mgły lub cienie które przesuwają się po ścianach i suficie w nocy? Może patrzyliście na zdjęcie i zobaczyliście coś, co nie pasowało do reszty i pomyśleliście, że to może być duch?

Noo, w sumie. Nie wiem, nie widze rzeczy ktore chcialbym zobaczyc ;/.

Mam bardzo dobrą przyjaciółkę, która twierdzi, że była nawiedzona. Mówi, że posiada wiele doświadczeń związanych z duchami. Cytuje: ”Widzę duchy od tak dawna jak tylko pamiętam”. Jest to osoba bardzo intuicyjna i w niesamowity sposób przewiduje przyszłość. Nie tylko światowe wydarzenia, ale także wydaje się mieć niesamowity talent do przewidywania przyszłość rodziny i przyjaciół.

Widzi duchy. Ok prosze o:
1) definicje ducha
2) dokladnie zobrazowanie co to wlasciwie jest duch
3) dlaczego istota bedaca duchem wogole mialaby sie komus pokazywac. Sorry wszechswiat jest tak ogromny, jest tyle tajemnic do zbadania, nieskonczona wiedza, a duchy mialby akuart siedziec na ziemi i wkurzac ludzi. ahhahahahahhahaha

My wszyscy, takiego czy innego razu traciliśmy odwagę słuchając strasznej historyjki o duchach. Traciliśmy ją także przez pogodę, dookoła mrocznego obozowiska lub przyciemnionej sali kinowej podczas seansu jakiegoś horroru. Wystarczy myśl o duchu, aby poczuć dreszcz przechodzący po kręgosłupie nawet najbardziej sceptycznej osoby.

Widać osobicy bardzo podatni na autosugestie. Ee mowiac wprost, za duzo sobie wmawiaja..

Ostatnimi czasy wiele sieci telewizyjnych postawiło na fenomen duchów i produkują programy, które głęboko dociekają prawdy o duchach i innych typów bytów astralnych, które nawiedzają. Te programy najczęściej kierują się w stronę prowadzenia śledztw w sprawie duchów, jedni mogliby powiedzieć, że w stronę „polowania na duchy”.

Niezauwazylem. No ok nie ogladam TV. Ale z tego co sie ogolnie orientuje ostatnio trendi jest temat ze gry to "zuo".

Jednym z takich programów jest „Ghost Hunters”. Jest on emitowany co tydzień na stacji Sci-Fi Chanel. Jest to program przedstawiający prawdziwych łowców duchów, którzy ruszają w drogę, aby zbadać sprawę różnych miejsc, o których mówi się, że są nawiedzone. Za dnia łowcy duchów są normalnymi ludźmi, mają normalną pracę.

Z tego co pamietam ci panowie obalaja te wszystkie teorie ale ok. Nawet jesli sie myle, to czego to sie nie robi dla pieniedzy.. Zwlaszcza kiedy ma sie za plecami takie srodki.

W nocy stają się poszukiwaczami duchów i odwiedzają różne miejsca nawiedzeń razem ze swoim zaawansowanym sprzętem i drużyną, głównie po to, aby demaskować teorie o nawiedzeniach.

O to wykrywacz czegos co jest w zasadzie niezdefiniowane, i nie zbadane istniej. Ba na co nawet nie ma porzadnej teorii Gz.

Więc czym są duchy? Nikt naprawdę nie wie czy one istnieją? Jest bardzo wiele odmiennych teorii, które próbują zdefiniować ducha, wiele z tych teorii sięgają lata wstecz, próbując wytłumaczyć to zjawisko. Po inspekcji i badaniach na temat duchów, wychodzi na to, że jest wiele typów duchów.

O milo ze autor zauwazyl swoja glupote w tym miejscu.

Duchy i nawiedzenia wydają się być normalną częścią ludzkiej egzystencji. Okazuje się, że jest wiele typów duchów lub nawiedzeń, i więcej niż jedna teoria może być potrzebna, aby je wyjaśnić.

Z tym sie zgodze. Wiekszosc ludzie kocha sie bac, kocha adrenalizne jaka sie wydziela przy strachu. Pozatym ludzie boja sie tego czego nie rozumieja, co w lini prostej prowadzi nas do teorii o duchach.

Tradycjonalna wizja większości ludzi, jest taka, że duchy, to ludzie, którzy umarli i utknęli na ziemi z jakiegoś powodu w astralnej formie. Jest także teoria, która mówi, że traumatyczna śmierć, może zostawić duszę człowieka w pewnego rodzaju próżni, bez wiedzy o tym, że umarł.

No najstraszniejsza == najwiecej wrazen.

Wybitny łowca duchów Hans Holzer mówi: ”Duch to ludzka istota, która opuściła fizyczne ciało w traumatycznym stanie i nie jest ona świadoma swojej prawdziwej formy.
My wszyscy jesteśmy duszami obramowanymi w fizyczne ciała. Gdy przychodzi nasz czas, opuszczamy ciało, aby kontynuować swoją wędrówkę w inny wymiar. Duch, natomiast opuszcza ciało z powodu traumy, i jest on uwięziony w fizycznym świecie. Musi być uwolniony, aby mógł kontynuować swoją wędrówkę.”

Dowody pl0x. Bo jak narazie to zwykle filozoficzne pitolenie od rzeczy.

Szczątkowe nawiedzenie to coś, co łowcy nazywają: ”formą nagrań ze środowiska zmarłej osoby z jej przeszłości, gdzie wydarzyło się coś, co zostawiło ducha w tamtym czasie. Duchowa energia zostaje, po to, aby odgrywać jakąś scenę, wydarzenie, doświadczenie cały czas w kółko. Ten typ ducha z reguły nie jest świadomy żyjących ludzi dookoła niego.”

O a moze to zaklocenia w czaso przestrzeni, w ktorej pozostaje banaka dylatacji czasu, i jakies wydarzenie jest tak spowolnione ze eeee, o czym ja mowie ?

Najbardziej uciążliwym duchem jest ten, zwany Poltergeistem. Ten typ ducha jest najbardziej aktywny, a także podobno najbardziej straszny. Uważa się, że poltergeist ma umiejętność oddziaływania na fizyczny świat. Poltergeisty mogą za pomocą energii poruszać przedmiotami, wyłączać elektryczność, trzaskać drzwiami i przesuwać Twoje własności z miejsca na miejsce. Niektóre są bardzo podłymi bytami, powodującymi spustoszenie miejsc, które nawiedzają. Większość badaczy uważa poltergeisty za nieżyczliwe, a nawet wrogie demony.

Z tego co ja kiedys czytalem to nie sa duchy, tylko manifestacje emocji jakis ludzi. Tzn. wedlug mnie tez glupie, ale bardziej realne niz duchy.

Dobra nie konetuje dalej niechce mi sie. Tekst to jedna wiela smieszna kpina i tyle.
  • 0

#9

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wcale nie twierdzę, że duchy nie istnieją. Ale też nie twierdzę, że takie byty istnieją. Ale dopóki nie spotkam się z w pełni wiarygodnym dowodem lub sam tego nie doświadczę nie opowiem się po jednej ze stron z pełnym przekonaniem. Narazie mogę wszystko zdawać jedynie na wiarę.
Aha, zapomniałbym. WIERZĘ w duchy. :)
  • 0

#10

Casper.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm Iniside widze ze jestes bardzo sceptycznie nastawiony. Nie zauwazyles w TV zadnych programow o duchach ? moze zacznij sie interesowac tym tematem to zauwazysz ,wlacz sobie np Zone Reality,Club Zone , Discovery Science,Discovery Channel o bodajze na Viasat History tez leci jakis taki program. Czytajac Twojego posta mam wrazenie jakbys nabijal sie z autora,rozumiem mogles nigdy nie miec do czynienia z duchem lub innym bytem ale to co piszesz dalej jak dla mnie swiadczy o tym ze nieinteresujesz sie tematem.
  • 0

#11

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Masz racje. Absolutnie. Nabijalem sie. Bede to robil dalej. Ja nie wykluczam istnienia duchow. Za to wykluczam to ze one sie pojawiaja dla zwyklych ludzi. Caly wszechswiat do zbadania, a duch ma akuart straszyc ludzi buhahahaha. Głupie i tyle.
  • 0

#12

lyricus.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

uwierzy ten ,który doświadczy tego na własnej skórze! Osobiście odradzam prób komunikacji z tymi bytami! Trzeba byc silnym medium by wszystko ogarnać! pozdrawiam
  • 0

#13

Casper.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

. Caly wszechswiat do zbadania, a duch ma akuart straszyc ludzi buhahahaha. Głupie i tyle.
[/quote] Radzilbym przeczytac temat " Wiadomosc od Federacji Galaktycznej ",moze tu znajdziesz odpowiedz. A po za tym niektore z duchow to dusze zmarlych ludzi wiec ukazuja sie one ludzia zeby cos przekazac,pozegnac sie itp itd . A co do reszty bytow to tak jak mowilem przeczytaj wyzej podany temat.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych