Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Galaxy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#76

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mariush doceniam wkład pracy jaki wykonałeś ...ale tu niechodzi o to jak zrobić wzór na polu...chociaż tą sprawe powiedzmy rozwiązałeś , ale przecież piktogram to nie tylko wzorek zrobiony za pomocą kosiarki czy deski... to także własciwosci (fizyczne, chemiczne, elektrostatyczne)samego zboża...sposób ułożenia kłosów...cały sposób powstania i wiele wiele innych rzeczy które układają sie w całość ... nie moge zrobić zadnych badan na tym poziomie ($$$$) ale obiecuje ,że w przyszłym roku jezeli czas mi pozwoli i mozliwosci finansowe zrobie sprawozdanie z wizyty na jednym z pol w angli ,obecnie mieszkam w okolicach Kent w UK i już od dłuższego czasu mysle o wypadzie w zboże, moze to być cos wspaniałego i zarazem ciekawy materiał na naszym forum...(vortal w Kent)
a co do własciwości ktore wymieniłem moge opierac sie tylko o badania ludzi którzy naprawde widza w tym coś niesamowitego. :)



ps:mam nadzieje ,że wpuszcza mnie na pole
zaraz wracam do Uk tak wiec pozdro all i dbac o dział piktogramy :mlotek:
  • 0

#77

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ale jakie ma to znaczenie, tu na poczatek trzeba dotrzec do rzetelnych danych a temat precyzji wykonania tego piktogramu, a dopiero potem badac jak to ma sie do metod.

W kwestii precyzji piktogramu "The Galaxy" bardzo dobrymi danymi są jego zdjęcia. Wystarczy się tylko odrobinę wysilić i się im nieco dokładniej przyjrzeć.

a co do własciwości ktore wymieniłem moge opierac sie tylko o badania ludzi którzy naprawde widza w tym coś niesamowitego.

W tym rzecz.
Widzą i raczej niczego innego niż :ufo: w tym nie potrafią dostrzec.
A i dziekuję za docenienie mojej pracy, choć przyznam, że przygotowanie tej analizy nie zajęło mi to zbyt wiele czasu. :)
  • 1



#78

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh mam sobie na oko ocenic? A moze linijka na monitorze pomierzyc? :wall:

Ciekawe czy ktos zrobil pomiary, a raczej czy sa gdzies zamieszczone...
  • 0

#79

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Voltaire

Ciekawe czy ktos zrobil pomiary, a raczej czy sa gdzies zamieszczone...

Chyba nie ale:

This particular circle comprised of more than 400 circles, perfectly aligned in a psychedelic swirl. The whole formation measured a mammoth 1500 feet across with the circles ranging in size from a few feet in diameter to more than 70 feet across!
  • 0

#80

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Heh mam sobie na oko ocenic?

Jak najbardziej. :) Niektóre niedokładności są tak duże, że widać je bez problemu i to bez żadnych specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Postaram Ci się pomóc je dostrzec.

Oto pomocnicze zdjęcie:
Dołączona grafika


Strzałkami jednego koloru zaznaczyłem odpowiadające sobie miejsca w sześcioramiennej strukturze piktogramu. Czy są one identyczne, doskonale odpowiadające? Na moje oko: Nie są. Warto także uwagę na 6 kół, które stykają się bezpośrednio z centralnym, dużym kołem piktogramu. Ze względu na ich niewielką wzajemną odległość, są bardzo łatwe w porównywaniu.

Pomogło?
  • 1



#81

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzieki za zwrocenie uwagi :) Te niedokladnosci ktore widac na zdjeciu w duzej czesci wynikaja z tego ze zdjecie zostalo zrobione z perspektywy... U dolu zdjecia zaznaczyles 'male fale' przy najwiekszych okregach. Mysle ze duza 'wizualna' roznica wynika z tego ze fale sa raz 'rownolegle' a raz 'prostopadle' do perspektywy. Faktycznie na oko wydaje sie ze istnieja duze niedokladnosci, jednak nie zdziwilbym sie gdyby pomiary nie wykazaly az takich rozbieznosci.
Zdjecie z gory zawsze bedzie znieksztalcone, proste pomiary pozwolilyby narysowac plan piktogramu z ktorego od razy byloby widac takie niedokladnosci. Czyli nadal chcialbym siegnac do jakichs pomiarow :]
  • 0

#82

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te niedokladnosci ktore widac na zdjeciu w duzej czesci wynikaja z tego ze zdjecie zostalo zrobione z perspektywy...

Że co? :o Ty tak na poważnie, czy sobie jaja robisz?

Ale dobrze. Zróbmy inaczej...
Na poniższym zdjęciu piktogramu białymi prostokątami zaznaczyłem obszary, które chcę Ci dać do porównania:

Dołączona grafika


Oto one:
1. Fragment bliższy (odwrócony do góry nogami dla Twojej wygody :D )
2. Fragment dalszy.

Dołączona grafika


Pytanie: Czy wszystkie różnice na tym porównawczym zdjęciu jesteś w stanie wytłumaczyć efektem perspektywy?
Jeśli tak, to gratuluję wyobraźni... :]
  • 1



#83

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ok ten piktogram to jednak kicha, dzieki za powiekszenie :)
  • 0

#84

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jak tam kicha odrazu. Niczego to nie dowodzi... To że w tej "sztuce" zostały przyjete ogólne normy symetrii nie znaczy, że w konsekwencji wszystko musi być symetryczne....
  • 0

#85

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, zawsze można sobie wszystko jakoś wytłumaczyć. Kilka dodatkowych założeń i mit może żyć dalej. ;)
  • 0



#86

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie dośpiewywuj sobie nic :P
Ja nigdy nie byłem entuzjasta żadnych piktogramów, poprostu stwierdzam fakty.
  • 0

#87

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niczego nie staram się "dośpiewywać".
Ja próbuję wykazać, że piktogram jest zwykłym tworem rąk człowieka. A Twoja wątpliwość świadczy o tym, że nie zgadzasz się z powyższym rozwiązaniem...
Więc...?

I chyba to co robisz, to nie stwierdzanie faktów, tylko najzwyklejsza spekulacja. :)
  • 0



#88

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Więc... Uważam, że piktogram nie musiał być obowiązkowo doskonały, w końcu nie znamy zamierzeń jego twórcy...
Nie uważasz, że jakakolwiek osoba która stworzyła tak doskonały piktogram bez problemu mogłaby go dopracować tak aby tobie, jakże wymagającemu człowiekowi odpowiadał?? ;)
Przecie te różnice które wykazałeś to pryszcz przy tym co powstało...
  • 0

#89

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uważam, że piktogram nie musiał być obowiązkowo doskonały, w końcu nie znamy zamierzeń jego twórcy...

Więc mamy do czynienia z ukrytym głębiej przekazem? Więc odczytaj go, bo bez tego jest to niestety tylko zwykła i bezpodstawna spekulacja. Tak to można wszystkiego bronić.

Nie uważasz, że jakakolwiek osoba która stworzyła tak doskonały piktogram bez problemu mogłaby go dopracować tak aby tobie, jakże wymagającemu człowiekowi odpowiadał??

Przechodzisz samego siebie. ;) Toż to już gigantyczna spekulacja...
  • 0



#90

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mam wam przypomnieć jak wy naciągaliście swoje spekulacje np. w 9/11 ?? Wtedy wszystko było do zaakceptowania w waszym mniemaniu byleby zgodnie z prawdą poszło ;->
Nie ma co przeciągać.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych