Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Galaxy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

#46

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

ja widziałam na fimie jak powstaje kilka kręgów w ciągu kilku sekund i właśnie ufo je robi (o ile to nie jest podróbka)

To co widziałaś to podróbka.
  • 0

#47

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

HeH ... Piegi takich filmików było kilka... skąd wiemy o jaki filmik chodzi autorowi ... wiem były teorie że to latające siatki foliowe nad polem lub grafika komputerowa - jak najbardziej możliwe. Zapewne chodziło o któryś z tych filmików ... ale gdyby było to coś innego to tego typu wypowiedzi są trochę ... kuriozalne ;)
  • 0



#48

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgadza się, a co jak autorowi chodzi właśnie o jeden z tych filmików ?
  • 0

#49

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

No to wypadało to zaznaczyć w swojej wcześniejszej wypowiedzi...lub po prostu zapytać o jaki materiał mu chodzi. Wiem, że zapewne o jakiś nam znany (który może być hoaxem)... ale ogólnie takie jakby "z góry jasnowidzenie" jest dziwne...

To tyle co miałem do powiedzenia w tej kwestii... :)
  • 0



#50

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja widziałam na fimie jak powstaje kilka kręgów w ciągu kilku sekund i właśnie ufo je robi smile1.gif (o ile to nie jest podróbka)



Hmm nie widzialem jeszcze filmiku na ktorym robi kregi ufo, widzialem tylko falszywe filmiki z latajacymi kulkami. Moglbym prosic o taki filmik z ufo ? chyba ze mialas na mysli wlasnie te kulki. Jesli tak, to jestes kolejna ofiara ktora dala sie zlapac na haczyk ludzi, ktorzy w pupie maja prawde, tylko obchodza ich pieniadze i rozglos.
  • 0

#51

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

nie wiem czy go teraz znajde. zresztą to i tak może być podróbka tak jak mówisz.
  • 0

#52

Xca.
  • Postów: 29
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czlowiek by mógł takie coś stworzyć. No, ale w nocy? Kiedy jest ograniczona widoczność?


To mnie naprawde dobiło... "orgraniczona". Staraj się pisać wolniej, albo przynajmniej wcześniej pisz w Wordzie...
Wiesio

  • 0

#53

NO_NAME.
  • Postów: 614
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

równie dobrze mogli go robić w dzień Xca bo jest on na środku pola dość daleko od jakiejś drogi.
  • 0

#54

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hej czy wiadomo w ciagu jakiego czasu powstal ten piktogram? np. czy sa relacje typu ze 'wczoraj nie bylo a dzis jest'?
  • 0

#55

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hej Voltaire ,ale czy to ma jakieś znaczenie? przecierz to tylko zboże nie piasek ani też kartka papieru na której też cieżko taki uklad sie rysuje , wykonanie takiego wzoru (popatrz na geometrie powstania) jest niemożliwe,albo piktogram powstał za sprawą "wyższej siły" albo też wysoko rozwiniętej technologii,jezeli chodzi o technologie nie ma mowy o przyżądach geodezyjnych (poziomicach laserowych i innych cudach) dostępnych zwykłemu człekowi no chyba ,że bawi się w to Nasa :lol
  • 0

#56

Voltaire.
  • Postów: 39
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Olivierze! Nie badz pewien, ze to niemozliwe ze zrobili to ludzie chociazby dlatego, ze bycie pewnym jest sprzeczne z podstawowa metodologia naukowa. :) Szukaj raczej do upadlego przeslanek ku podwazenia swojej pewnosci!

Pytam czy wiadomo mniej wiecej ile mogl powstawac ten piktogram, poniewaz nie wykluczam iz zrobienie czegos takiego przez ludzi jest mozliwe... Przeciez ogromne polacie pol nie sa monitorowane, kto wie ile czasu mogl powstawac ten piktogram. Kto wie moze kilka tygodni. Mogli miec nawet do dospozycji smiglowiec. No bo czemu nie?

Piszesz ze nie ma wogle sprzetu ktory umozliwilby tak rzekomo precyzyjne ulozenie kregow wzgledem siebie. To okazja do zadania kolejnego pytania, czy macie jakies dane co do precyzji wykonania tego piktogramu...
Ma on imponujaca srednice ponad 400m, jednak jest wykonany w zbozu, klosy rosna w odleglosci kilku centymetrow od siebie. Sila rzeczy nie da sie wyznaczyc dokladnego polozenia srodka jakiegokolwiek z okregow w piktogramie, nawet przy zastosowaniu najbardziej zaawansoanej techniki (obcych) co do kilku milimetrow.... A i te kilka milmetrow to ostrozny szacunek. Nowoczesny sprzet osiaga taka dokladnosc, ba nic to wielkiego.

Owszem wykreslenie tego wzoru jest trudne (na kompie nie jesli ma sie narzedzie). Pytanie PO CO ktos mialby wykreslac to od poczatku na polu? Jezeli zrobili to ludzie to raczej majac rysunek wzoru na kartce (a raczej w kompie) pomierzyli odleglosci i katy miedzy srodkami okregow, przeskalowali do pozadanego rozmiaru (400m srednicy calosci). Zalozmy ze nastepnie wbijali paliki w miejsca odpowiadajace srodkom okregow (lub inaczej oznaczali srodek). Znali wiec ulozenie srodkow okregow wzgledem siebie (odleglosci, katy, jakie trojkaty tworza, im wiecej odniesien tym dokladniej). Sukcesywanie znajdowali polozenie kolejnych srodkow zgledem siebie, wedlug planu. Od oznaczonych palikow wykrelsili okregi.

Skoro potrafie sobie wyobrazic jak znajacy sie na rzeczy ludzie (przeciez nie robily tego jakies czopy) mogli wykonac ten piktogram, nie moge przyjac ze to sprawka kosmitow. Ale tez tego nie wzkluczam, dzielo ludzi wzdaje sie jedynie bardziej prawdopodobne. O wiele bardziej jednak w obliczu nowych informacji moge zmienic zdanie. :]
  • 0

#57

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

oliver - nastepny co sie opiera tylko i wylacznie na odczuciach. Pozatym nawet kierujac sie tylko odczuciami, nie wiem co jest tak skomlikowanego w rysowaniu koleczek, no bez jaj. Akurat ten piktogram to totalna latwizna jesli chodzi o zaprojektowanie. Rownie dobrze mozna gadac ze malarze nie istnieja, bo obrazy maluje ufo, bo ja tego nie potrafilbym namalowac.
  • 0

#58

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Voltaire - Nareszcie powiedziałeś coś, co powinno znaleźć się tutaj już bardzo dawno temu. :)
  • 0

#59

oliver axel.
  • Postów: 352
  • Tematów: 16
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:lol Ok ok? Znak z Chilbolton, Milk Hill zapoczatkował "odpowiedz z gwiazd" w roku 2001 napewno znacie temat piktogramu "Alien Face" (kurcze o czym ja tu z wami pisze?) To dzieki sygnałowi Arcibo w 1974 roku otrzymalismy znak który byl odpowiedzią z Galaktyki (gromada kulista Messier 13 (M 13 lub NGC 6205) w konstelacji Herkulesa) Millk Hill był tylko sygnałem rozpoczynającym, coś w rodzaju patrzcie teraz na obserwatorium w Chilbolton, znak the Galaxy miał tylko potwierdzić autentyczność piktogramów z kolejnych dni sierpnia..nie bede się tu rozpisywał bo i tak macie swoje przekonania i cokolwiek bym chciał wam udowodnić dalej twierdzilibyście ,że to tylko pasja kilku ludzi i ludzkie dzieło,ja mogę polecić wam tylko głębsze
"wejście" w temat piktogramów które powstają już od setek lat ,kiedy to daleko było do posługiwania się elektrycznością a co dopiero użycia śmigłowca :D Piktogramy są Znakami tego, co przyjść musi. Dla niektórych ludzi będzie to koniec świata, a czas leci i do 2012 jeszcze pare latek ,ale to w niczym nie przeszkladza ażeby kontakt nastapił szybciej. Tylko my nie chcemy tego dostrzec, ale nadchodzi czas, kiedy Ich dostrzec będziemy musieli.... :mlotek: a tak swoją drogą to ciekawi mnie jak wy sobie wyobrażacie ludzi robiących ten piktogram :o
  • 0

#60

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

mogę polecić wam tylko głębsze
"wejście" w temat piktogramów które powstają już od setek lat ,kiedy to daleko było do posługiwania się elektrycznością


To ja poprosze jakies informacje na ten temat, tylko nie wycinki z starych pism w stylu "diabel zrobil znaki w polu" albo sfalszowany obraz niby z XVII wieku.

I skad masz takie informacje, ze piktogramy to jakies sygnaly z innych galaktyk ? :shock: A co do 2012 i kalendarza majow, jak sie okazalo, nawet sami Majowie nic o tym nie wiedza i nie ma w ich kalendarzu ZADNEJ wzmianki o 2012, polecam najnowszy numer Nieznanego Swiata.



a tak swoją drogą to ciekawi mnie jak wy sobie wyobrażacie ludzi robiących ten piktogram blink.gif


Rownie dobrze moge Ci zadac identyczne pytanie, jak Ty inaczej to sobie wyobrazasz ? ale wiem ze z wyobraznia nie wygram, bo mozna wymyslac najrozniejsze sposoby.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych