Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyraziście pamiętać


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1

Arhonin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyraziście pamiętać


Siedem sposobów
na lepsze pamiętanie snu


Wszyscy śnimy od czterech do dwudziestu razy w ciągu nocy. Nasze sny są kolorowe i cudownie wyraziste. Jednak po obudzeniu łatwo zapomina się tę świeżość i urodę snu. Oto kilka prostych sposobów, które pozwolą zatrzymać wrażenia ze snów:

1. Trzymaj przy łóżku papier i ołówek.

2. Wysypiaj się. Większość z nas potrzebuje ośmiu lub więcej godzin snu, aby mieć dobre samopoczucie i łatwo zapamiętać sny. Jeśli potrzebujesz rano budzika lub filiżanki kawy, prawdopodobnie sypiasz za mało.

3. Przed zaśnięciem zapisz w dzienniku w czterech linijkach to, co robiłeś i czułeś w ciągu dnia. To bardzo sprzyja pamiętaniu snu rano.

4. Budź się w sposób naturalny. W ten sposób na pewno obudzisz się po najdłuższym z marzeń sennych danej nocy, Jeśli sypiasz wystarczająco dużo, nie musisz używać budzika, żeby zrywać sie na równe nogi.

5. Przez chwilę leż nieruchomo i naucz się zadawać sobie pytanie: "Co mi przed chwilą chodzi po głowie?" Przyzwyczaj się, że jest to pierwsza twoja myśl, zanim zaczniesz się zastanawiać, jaki to dzień i co masz do zrobienia.

6. Zapisz bez pośpiechu to co zapamiętałeś ze snu. Jeśli nie masz czasu, zrób chociaż kilka notatek. Mogą wystarczyć do przypomnienia sobie całego snu w swobodniejszej chwili.

7. Jeśli całkiem nie pamiętasz snu, zmuś się do zapisania jednym zdaniem tego, co czułeś, lub co ci najpierw przyszło do głowy zaraz po obudzeniu. Po jakimś czasie ten zwyczaj przekona twoją pamięć, że zapominanie snu wcale nie uwalnia od konieczności zapisywania. (...)

Źródło: Gayle Delaney "Wszystko o snach"


Użytkownik G4BRI3L edytował ten post 16.12.2007 - 12:36


#2

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobre, ale ja nie mam mozliwosci sie wysypiac ;p pod koniec tygodnia juz ewidentnie padam, soboty i niedziele odpadaja, bo i tak sie budze dosc wczesnie i musze "dosypiac".

#3

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja niestety o 7:00 muszę być w pełnej gotowości.

#4

Eagle947.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja niestety o 7:00 muszę być w pełnej gotowości.


ja o 7:00 musze być na przystanku.
No ale spróbujemy zobaczymy co z tego wyjdzie.

#5

shar0nie.
  • Postów: 384
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wysypiać się nie da rady, obowiązki itede ;( ale zapisywanie, spróbuję. przyda się!

#6

JaToJa.
  • Postów: 132
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chyba najważniejsze jest pisanie dziennika sennego;)
Ja sobie go przed snem przy poduszce z długopisem kładę,mam 2 osobowe łóżko,więc ma dużo miejsca:D Przy pierwszym razie zapamiętałem 3 sny;)

#7

Darken.
  • Postów: 261
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja czesto nie pamietam swoich snow potem w tym dniu mam pewne przeblyski i czasem sobie go przypomne ale to zadkosc szkoda jednak ze nie mam czasu na zapisywanie ich

#8

Paro.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja bym do tego dopisała metodę "opowiadaj komu się da!" :) Dzięki niej zawsze zapamiętuję co mi się śniło. Po prostu na szybko (najlepiej zaraz po obudzeniu) opowiadam co mi się śniło pierwszej osobie jaka się nawinie. A potem najlepiej jeszcze paru osobom. Im więcej osób usłyszy co mi się śniło, tym mniejsze mam kłopoty z przypomnieniem sobie danego snu. Polecam. :)

#9

limonka.
  • Postów: 920
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Od ponad miesiąca, czyli odkąd zaczęłam zapisywać sny, miałam tylko dwie noce, podczas których nie zapamiętałam nic, tylko jakieś przebłyski - powodem jest pewnie to, że musiałam obudzić się w środku nocy. Z zapamiętywaniem snów problemów nie mam, zazwyczaj pamiętam powyżej czterech snów, czasem dochodzi do dziewięciu (jak wczoraj). Nie stosuję żadnych sposobów (oprócz dziennika do pomocy nad LD), samo przychodzi :)



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych