Skocz do zawartości


Zdjęcie

Korekta regulaminu koniecznie potrzebna.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
63 replies to this topic

#31

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A może powołamy radę nadzorczą monitorującą moderatorskie działania zarządu forum. ;) Należałoby do niej np. 5 użytkowników, którzy opiniowaliby zgłaszane zażalenia dotyczące moderki. Członków rady nadzorczej mogliby wybrać użytkownicy forum poprzez głosowanie. ;)


To jest najlepsze rozwiązanie, no i było by sprawiedliwie.

#32

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bobek, z całym szacunkiem, ale przeczytaj co napisałem zaraz pod postem, na który odpowiedziałeś. No way, każdy kolejny 'organ' stanowiący władzę stanie się kolejnym celem zajadłych ataków wszelkiej maści 'zazdrośników'.



#33

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wiem , ale jeżeli moderator popełni błąd , to do kogo mamy go zgłosić?.

#34

Sim.
  • Postów: 198
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Do innego moda. Do admina.


Nikt nie jest nieomylny.



#35

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja widzę że macie pomysł wprowadzić podwójną moderacje. Mógłby mi ktoś pokazać forum gdzie moderatorów moderują rady nadzorcze? :)

#36

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie, bo dopiero Nasze forum pracuje nad takim projektem :rotfl:

#37

+......

    Wędrowiec

  • Postów: 710
  • Tematów: 125
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na forum jest osoba w której kompetencjach jest

ETYKA I SKARGI NA MODERATORÓW
Etyka i przestrzeganie regulaminu na forum (w tym regulaminu wewnętrznego). Wszystkie zażalenia na decyzje moderatorów, na nieprzestrzeganie regulaminu, na brak reakcji.



ale, co dwie głowy to nie jedna, więc dla zwiększenia obiektywizmu i demokracji, głos użytkowników (propozycja mariusha) byłby wskazany – przynajmniej w kontrowersyjnych przypadkach



#38

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Do innego moda. Do admina.


Nikt nie jest nieomylny.

spójrz 3 strony wcześniej post1 - mówi - że admin nie ingeruje w poczynania moderatorskie
ANALOGICZNYM jest przedstawiona przeze mnie sytuacja (oczywiście nie o to sięrozchodzi, ale dottyka podobnego problemu.)

Dołączona grafika
Dołączona grafika

I wszystko jasne!!

Użytkownik `Pi3gi~aka`Michał edytował ten post 15.12.2007 - 14:26


#39

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Już widzę te skargi, tym razem na 'radę nadzorczą'. Niestety, taka mentalność wielu osobników, że jak by nie było, to i tak powód do narzekania się znajdzie

Można byłoby zastrzec, że opinia rady (podkreślam OPINIA, nie werdykt) nie podlega dyskusji. W końcu rada nadzorcza byłaby wybierana decyzją samych użytkowników. ;)

Użytkownik mariush edytował ten post 15.12.2007 - 14:29




#40

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Uh, demokracja - konie chcą mieć więcej niż krowy, a te odwrotnie ;q

#41

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie filozofuj Przemo, nie poraz kolejny! Dobrze wiesz że moderatorzy zamykają tematy mimo namówień publiki, w końcu dla kogo to jest forum ? Dla moderatorów czy dla uzytkowników ? Jeżeli i oni chcą otwarcia tematu to co stoi na przeszkodzie ?
Ogarnijcie się z ta waszą uber-etyką moderatorską bo spam się kasuje a temat jak słusznie zauważył Silent, idzie dalej....

To jest coś niepojętego co się tutaj wyprawia...

Nie odpisze tutaj już na żaden komentarz bo rozmowa z wami przypomina kopanie się z koniem.

Pozdrawiam, co miałem powiedzieć powiedziałem.

#42

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sprawa jest o tyle skomplikowana, że oczekujemy od ludzi rzeczy niemożliwych. Obiektywny może być komputer, a nie moderator, zarząd czy rada nadzorcza. Wracanie do średniowiecza i stosunków feudalnych, z rozbudowywaniem drabiny zależności - kto, od kogo, pod kim, jest jakimś nonsensem. Teoretycznie mechanizm który już istnieje nie wygląda na zły. Jeżeli kuleje on w praktyce, powinny podjąć się jakieś działania aby go usprawnić, a nie dodawać superkomisje - w myśl sygnatury Marcina "Bytów nie mnożyć, fikcyj nie tworzyć, tłumaczyć fakty jak najprościej".

No właśnie, temat Marcina. Nie jest to tylko jego problem, ale i wszystkich użytkowników nie do końca przekonanych co do realności zjawisk o których tu rozmawiamy. Wydaje się że ostatnim domem dla sceptyka jest paranormalne.pl, trudno znaleźć bardziej niegościnne dla nas miejsce :) Najświętszy majestat tego forum, raczej nie słynie z naukowości i racjonalności, trudno jest więc oczekiwać aby piał z zachwytu nad opiniami nieprzychylnymi dla swojego światopoglądu. Problem kiedy ten światopogląd staje się tak hermetyczny, że już sama próba jego weryfikacji budzi swoistą panikę. Przecież nie ma innej sensownego powodu zamknięcia jego tematu niż strach. Strach że cały dział tego forum jest mrzonką i dziecinną żenadą. Czy jednak jeśli człowiek boi się kontestacji swoich przekonań, czy w ogóle coś takiego jak forum, miejsce dialogu, jest dla niego czymś wskazanym...

#43

Alyna.
  • Postów: 328
  • Tematów: 14
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

temat powstał na wskutek przedszkolnej wręcz moderacji moderatora Asieńka

`Pi3gi~aka`Michał, a wiesz, że tym zdaniem złamałeś regulamin forum?

Który, bo naprawdę mnie to ciekawi? Nie ma tam punktu "Nie wolno moderatorowi zwracać uwagi". Ale to może jedna z tych niepisanych zasad...

Zauważyłam ostatnio, że mody mają w nawyku edytując posty pisać coś w stylu "bo dostaniesz warna, bo nacisnę takie czerwone coś, bo zobaczysz czerwony kwadracik przy swoim nicku". Rozumiem, że czasami pojawia sie spam, ale co za problem go usunąć i zostawić temat otwarty? Co prawda, jeżeli chodzi o temat z badaniem energii psi, czy jakkolwiek to się nazywa, to jest to trochę odgrzewanie kotletów, ale zauważyłam (i zapewne dostanie mi sie znowu za to), że niektórzy moderatorzy są ponad innymi i są zbyt nadgorliwi tak jakby chcieli udowodnić swoja władzę. Tyle ode mnie, jak to rzeknę, wylałam swoje "żale" :]

#44

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zauważyłam ostatnio, że mody mają w nawyku edytując posty pisać coś w stylu "bo dostaniesz warna, bo nacisnę takie czerwone coś, bo zobaczysz czerwony kwadracik przy swoim nicku".


I co w tym jest zlego? Poprostu ostrzegaja dana osobe, ze jesli ponownie bedzie zakladala bezsensowne tematy, pisac nic nie wnoszace posty lub spamowac, to dostanie warna. Huh?



#45

Asieńka.

    Wiedźma

  • Postów: 979
  • Tematów: 28
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moi drodzy, czy zastanowiliście się nad tym, po co ludzie zakładają fora tematyczne i kto je zakłada?
Bo ja po przeczytaniu kolejnego protestu na moderatorów dochodzę do wniosku, że niektórzy z was nie mają o tym pojęcia. Mają swoją rację i uważają, że ich zdanie i racja jest jedyną słuszną.
W internecie jest wiele for o różnorodnej tematyce i uczestniczą w nich zazwyczaj ludzie o podobnych zainteresowaniach, zawodach czy też posiadających takie samo hobby. Nikt nie widzi w tym nic złego, ale jak widać od reguły są wyjątki.
Tak dla przykładu podam by wszyscy dobrze mnie zrozumieli, są fora np.
-prawnicze które mówią o prawie karnym rodzinnym kodeksie cywilnym itd..
-budowlane gdzie ludzie dzielą się doświadczeniami w budowie domu, remontach itp
-racjonalne gdzie pisze sie o racjonalnym podejściu do życia
- astronomiczne gdzie prowadzone są dyskusje na temat kosmosu
Można by tak wymieniać bez liku, ale są to miejsca gdzie ludzie dzielą sie wiedzą w danej dziedzinie i nikt tam nie włazi z butami i nie prawi że kosmos to utopia a prawo jest do niczego, a wiecie dlaczego tak się dzieje?
Bo moderatorzy tamtych forów sobie na to nie pozwalają. Nikt też nie pisze tam, że jago zawód czy hobby jest lepsze, a to o którym traktuje dane forum jest prostackie i dobre dla dzieci w przedszkolu.
Sama oprócz tego, że interesuję się parapsychologią, mam jeszcze jedno hobby i jest forum jemu poświęcone.
Wiecie nigdy nie spotkałam się z jakimś natchnionym, który by prawił że to hobby jest złe, grzeszne czy też dla kobiety nieodpowiednie. Jednak nie wątpię w to, że są ludzie którzy tak myślą. Moje hobby to strzelectwo.
Dokładnie tak samo funkcjonuje to forum, jest to miejsce dla miłośników zjawisk paranormalnych, stworzone po to by się dzielić doświadczeniami czy też posiadaną wiedzą w tym kierunku. Jednak specyfika tych zainteresowań, dla równowagi dopuszcza głosy sceptyków, ale głosy konstruktywne i takie gdzie są zachowane podstawy dobrego wychowania.
Zapewniam was, że są sceptycy na tym forum, których zdanie może i jest dalekie od mojego, jednak zachowują się stosownie i szanuję to co piszą, wszak nie mam patentu na prawdę.
Pozdrawiam




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych