Skocz do zawartości


Zdjęcie

Faraon zwany Jezusem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#46

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No bo spójrz na to racjonalnie jak jest możliwe żeby kobieta miała dziecko ale była dziewicą a może Maryja miała już dzieci a Jezus nie był ich pierwszym dzieckiem a na dowód boga nie ma nic! >/
  • 0

#47

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

No bo spójrz na to racjonalnie jak jest możliwe żeby kobieta miała dziecko ale była dziewicą a może Maryja miała już dzieci a Jezus nie był ich pierwszym dzieckiem a na dowód boga nie ma nic! >/

Ale dziwnie budujesz wypowiedzi xD nie potrafię tego nawet nazwać...
Tak samo nie ma dowodu na to, że Boga nie ma.
Brak dowodu na istnienie czegoś nie jest dowodem na tego czegoś nie istnienie xD
  • 0

#48

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widziałeś go ?
Czułeś go?
Mówił coś do Ciebie?
Czułeś jego obecność?

Dobrze ale nie zbaczajmy Skoro ten Faron też niby miał Matkę dziewicę to może on był Mesjaszem?
  • 0

#49

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dobrze ale nie zbaczajmy Skoro ten Faron też niby miał Matkę dziewicę to może on był Mesjaszem?

xD xD xD
Tyłek też ma tyle liter co penis a wcale nim nie zapładniamy xD
  • 0

#50

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

:sux: :lol2: :lol3: Ale słuchaj czemu Jezus był Mesjaszem tylko się za niego podawał ale nie ma na to dowodu że nim był (Mesjaszem)
  • 0

#51

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale słuchaj czemu Jezus był Mesjaszem tylko się za niego podawał ale nie ma na to dowodu że nim był (Mesjaszem)

Po co Ci dowody i tak w Boga nie wierzysz wiec Mesjasz też nie istniał xD
  • 0

#52

Pingwin.
  • Postów: 443
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na istnienie Jezusa są jakieś tam dowody lecz na Boga nie ma tak mi się przynajmniej wydaje ale wcale nie musiał być Mesjaszem :)
  • 0

#53

Berith.
  • Postów: 1115
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak samo nie ma dowodu na to, że Boga nie ma.


Tak samo nie ma dowodu na to, że elfów nie ma. Czy więc mam byś święcie przekonany, że istnieją?
Zwykle jest tak, że to udowadniać trzeba istnienie czegoś, więc to co napisałeś jest bez sensu.
  • 0

#54

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tak samo nie ma dowodu na to, że Boga nie ma.


Tak samo nie ma dowodu na to, że elfów nie ma. Czy więc mam byś święcie przekonany, że istnieją?
Zwykle jest tak, że to udowadniać trzeba istnienie czegoś, więc to co napisałeś jest bez sensu.

Wyrwałeś to zdanie z kontekstu i nie wiem co chcesz tym pokazać. Zobacz co pisze dalej. Ja tylko twierdze, że to, że nie ma dowodu na istnienie Boga nie jest dowodem na Jego nie istnienie.
  • 0

#55

J.T Yorke.
  • Postów: 160
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No i przez takie podobieństwa chrześcijaństwa do wiary egipskiej stałem się ateistą ;] ...
Więcej podobnych informacji znajdziecie w filmie "Zeitgeist"...

I mam parę pytań wiążących się z bogiem i biblią...

- Czemu w biblii w księdze rodzaju nie ma nic o stworzeniu przez boga dinozaurów? Myślę że jeśli wszechświat jest dziełem bożym to powinna być jaka kol wiek wzmianka o stworzeniu "wielkich bestii"
- Czemu bóg nie interweniował podczas żądnych wielkich kataklizmów jeśli tak bardzo ludzi kocha ?
- Czemu nie ześle nam znowu człowieka który będzie mógł zamieniać wodę w wino itp., który mógł by pomóc biednym i chorym na całym świecie ?
  • 0

#56

Luke the Shadow.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

źródło i przykłady.

Przykładami osób, które uważały się lub też były uważane za mesjaszy/synów Bożych to m.in. Mitra, Szymon Mag, Jan Chrzciciel.
  • 0

#57

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

- Czemu w biblii w księdze rodzaju nie ma nic o stworzeniu przez boga dinozaurów? Myślę że jeśli wszechświat jest dziełem bożym to powinna być jaka kol wiek wzmianka o stworzeniu "wielkich bestii"
- Czemu bóg nie interweniował podczas żądnych wielkich kataklizmów jeśli tak bardzo ludzi kocha ?
- Czemu nie ześle nam znowu człowieka który będzie mógł zamieniać wodę w wino itp., który mógł by pomóc biednym i chorym na całym świecie ?


Jestem ateistą ale postaram Ci pokazać jak mniej więcej wyglądałaby odpowiedź jakiegoś człowieka, który jest święcie przekonany w istnienie Boga itd.

1. Przecież Bóg stworzył zwierzęta, do których dinozaury również się zaliczają. W zasadzie i w większości miały to być zwierzęta hodowlane ale tak bywa.

2. Ponieważ wystawia ludzi na "próby" i chce go przygotować do "Sądu Ostatecznego", nie znasz tego?

3. No właśnie ześle nam Mesjasza... tylko nie wiadomo kiedy. Pewnie jak ludzie będą gotowi. "Wszyscy będą wiedzieć, że to właśnie Mesjasz"

Poczytaj sobie "80 pytań dookoła teizmu" nie będę podawaj linku, poszukaj se w internecie.

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 12.01.2008 - 23:27

  • 0



#58

Rockyyy.
  • Postów: 276
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

- Czemu w biblii w księdze rodzaju nie ma nic o stworzeniu przez boga dinozaurów? Myślę że jeśli wszechświat jest dziełem bożym to powinna być jaka kol wiek wzmianka o stworzeniu "wielkich bestii"
- Czemu bóg nie interweniował podczas żądnych wielkich kataklizmów jeśli tak bardzo ludzi kocha ?
- Czemu nie ześle nam znowu człowieka który będzie mógł zamieniać wodę w wino itp., który mógł by pomóc biednym i chorym na całym świecie ?


Jestem ateistą ale postaram Ci pokazać jak mniej więcej wyglądałaby odpowiedź jakiegoś człowieka, który jest święcie przekonany w istnienie Boga itd.

1. Przecież Bóg stworzył zwierzęta, do których dinozaury również się zaliczają. W zasadzie i w większości miały to być zwierzęta hodowlane ale tak bywa.

2. Ponieważ wystawia ludzi na "próby" i chce go przygotować do "Sądu Ostatecznego", nie znasz tego?

3. No właśnie ześle nam Mesjasza... tylko nie wiadomo kiedy. Pewnie jak ludzie będą gotowi. "Wszyscy będą wiedzieć, że to właśnie Mesjasz"

Poczytaj sobie "80 pytań dookoła teizmu" nie będę podawaj linku, poszukaj se w internecie.


1. Dinozaury to też zwierzęta- jakieś 99% zwierząt wyewoluowało właśnie z dinozaurów.

2. Już chyba kiedyś odpowiadałem na to pytanie. Testy Nuklearne (Francja, USA, ZSRR, Wlk. Brytania,...), Jezioro Aralskie, zmiany biegów rzek, wycinanie lasów Amazonii, niszczenie środowiska naturalnego Syberii, emisja szkodliwych gazów do atmosfery, zabijanie zwierząt, miliony fabryk, chemikaliów- czyje to dzieła? Kto wie czy te fale tsunami nie zostały spowodowane np. Testami Nuklearnymi Francji, które trwały do- 1996r.(?). Nie ma żadnych prób. Jest działalność człowieka.

3. Jezus jest Synem Boga i Mesjaszem. Został zesłany 2000 lat temu :) i jest z nami "A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata" :)

Użytkownik Rockyyy edytował ten post 13.01.2008 - 18:39

  • 0

#59

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1. Dinozaury to też zwierzęta- jakieś 99% zwierząt wyewoluowało właśnie z dinozaurów.

wtf? :o ciekawe spostrzeżenie... szkoda, że nie prawdziwe.
  • 0

#60

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Izzard w jednym ze swoich występów mówił jak to było z dinozaurami w Bilblii.
Kazał któremuś apostołowi dopisać na końcu Biblii:

'But before that, there were dinosaurs. But they were crap so fuck'em.' ;D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych