Skocz do zawartości


Szef NPD żąda zwrotu ziem niemieckich


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#16

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

A ja mieszkam na dolnym śląsku. Zdaję sobie sprawę z faktu, że należę do ludności napływowej. Widzę też, że przed wojną Niemcom żyło się tutaj lepiej. Jednak to oni wywołali tą wojnę i powinni ponosic za to konsekwencje. A wyjaśnij mi, w jaki sposób OBECNIE Śląsk traci na przynależności do Polski? Chyba tylko na tym, że nie należy do Niemiec...
Znacznie przesadzasz też twierdząc, że bez Śląska nie byłoby Polski. Fakt, byłoby trochę ciężej, ze względu na fakt, że na śląsku występuje dużo złóż węgla. Sądzę jednak, że jakoś z tym Polska dałaby sobie radę. Milczeniem pominę twierdzenie, że Śląsk był od awsze grabiony przez tych złych Polaków...
  • 0

#17

MatoIto.
  • Postów: 635
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak właśnie o węgiel mi chodzi, nie ma szans żeby polska istniała bez węgla chyba ze była by ruska ;)
  • 0

#18 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Gynvael Ja jestem Ślązakiem i nie wstydzę się Niemieckich korzeni, wiem ile dobrego zrobili tu na u nas na śląsku
Niemcy, jak byś przejechał prze typowe miasto takie jak Gliwice zobaczył być ze prawie wszystkie kamienice domy były budowane przed wojną ludziom żyło się lepiej niż po przyłączeniu do polski, polska nas tylko grabiła i okradała z całego majątku, my zawsze musimy utrzymywać resztę kraju, bo bez nas nie było by polski. Jak po wojnie trza było odbudować
.... stolice to burzyli domy kamienice i wywozili cegły do Warszawy żeby jakiś urzędnik mógł nas teraz przez całe życie okradać. Całe życie będę za odłączeniem Śląska od polski bo my tylko tracimy na tym



Nie ma czegoś takiego jak naród śląski. Na socjologii wykładowca z lekkim politowaniem określił Ślązaków, że za Cesarstwa Niemieckiego chwalili się, że nie są Niemcami i wszędzie mówili w języku Polskim. Teraz kiedy mieszkają w Polsce starają się wszędzie mówić ze wstawkami niemieckimi żeby pokazać, że są inni. Odłączenie Śląska jest absolutnie niemożliwe bo nie można oddzieli od tak sobie terenów zamieszkanych przez Polaków. Ślązaków, którzy zadeklarowali się Ślązakami jest tyle co w średnim mieście.
  • 0

#19

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sprawa jest bardziej skomplikowana niz nam się wydaje :o
W ostateczności możemy się powołać na kontrowersyjny do dziś dokument DAGOME IUDEX Z 990-992 r
w którym Mieszko darował nasz kraj STOLICY APOSTOLSKIEJ  :)

Dołączona grafika

Jeśli dokument okazałby się autentyczny.....no cóż Watykan byłby w posiadaniu aktu własności ziem polskich.Kolejne niebezpieczeństwo mogłoby nastąpić w przypadku nagłego braku kondycji finansowej Imperium Piotrowego....podział na działki i licytacja :(


Cały tekst :

Item in alio tomo sub Iohanne XV papa Dagome iudex et Ote senatrix et filii eorum: Misicam et Lambertus - nescio cuius gentis homines, puto autem Sardos fuisse, quoniam ipsi a III iudicibus reguntur - leguntur beato Petro contulisse unam civitatem in integro, que vocatur Schinesghe, cum omnibus suis pertinentiis infra hos affines, sicuti incipit a primo latere longum mare, fine Bruzze usque in locum, qui dicitur Russe et fines Russe extendente usqie in Craccoa et ab ipsa Craccoa usque ad flumen Oddere recte in locum, qui dicitur Alemure, et ab ipsa Alemura usque in terram Milze recte intra Oddere et exinde ducente iuxta flumen Oddera usque in predictam civitatem Schinesghe.

Tłumaczenie :

W całości jedno państwo, które zwie się Schinesghe [ Gniezno ] z wszystkimi swymi przynależnościami w tych granicach, jak się zaczyna od pierwszego boku długim morzem [stąd] granicą Prus aż do miejsca, które nazywa się Ruś, a granicą Rusi, ciągnąc aż do Craccoa [ Krakowa ] i od tego Craccoa aż do rzeki Oddere [Odry], prosto do miejsca, które nazywa się Alemure, a od tej Alemury aż do ziemi Milze [Milczan] i od granicy Milze prosto do Oddere [ Odra ] i stąd idąc wzdłuż rzeki Oddere aż do rzeczonego państwa Schinesghe. (za Gerard Labuda. Słowiańszczyzna pierwotna. Wybór tekstów. Warszawa 1954, s. 23-24)

Użytkownik tatik edytował ten post 13.12.2007 - 12:34

  • 0



#20

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

o ile mi wiadomo w sprawie ziem polskich i wypędzonych niemców to była taka akcja że za ileś tam milionów dolarów USA przejęło na siebie cały problem...

niestety to wszystko co wiem na ten temat gdyż nie zagłębiałem się w to, chodzi o to że nie wiadomo dlaczego nikomu z naszych rządzących nie chce się o to upomnieć...

własciwie to nie jestem pewien czy to prawda, więc jeśli tkos wie że to nie prawda to prosze mnie nie bić ok ? :P
  • 0

#21

Trajan.
  • Postów: 358
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak właśnie o węgiel mi chodzi, nie ma szans żeby polska istniała bez węgla chyba ze była by ruska

Ekhm... Biorąc pod uwagę, że z pominięciem okresu hossy wywołanej wzrostem gospodarczym Chin to górnictwo jest bez przerwy dotowane z pieniędzy podatników (wszystkich mieszkańców Polski z całego kraju). Idą na to miliardy złotych, za które można by próbować postawić na nogi służbę zdrowia w całym kraju, budować autostrady w całym kraju, ale nie, bo kasa idzie na śląskie kopalnie. Podobnie bodajże ZUS zainwestował pieniądze przyszłych emerytów w górnictwo, dlatego teraz ledwo nadąża z wypłacaniem bieżących świadczeń, i lepiej nie pytać o to skąd będą pieniądza dla tych, których składki zainwestowano w kopalnie...
Wcześniejsze emerytury też ufunduje Ślązakom i ich węglowemu skarbeczkowi cały kraj.

Z całym szacunkiem dla Ślązaków, Śląska i jego historii, ale jak słyszę o autonomii śląska, to zastanawiam się, czy to by nie był wcale dobry pomysł. Polska być może mogłaby na tym skorzystać. A Śląsk, cóż... Niemcy zapowiedzieli CAŁKOWITĄ rezygnacje z wydobycia węgla kamiennego, także nie wiem po co by im było włączać Silesie w granice Rzeszy (zwłaszcza, że musieliby utrzymywać lokalne bezrobocie z własnych podatków, łożyć na ratowanie środowiska itd.)

Reasumując radzę Śląskim ultrasom, ażeby nie podnosili pomysłu oddzielenia Śląska od Polski, bo jeszcze tak się może zdarzyć, że ktoś to kiedyś zrobi i wtedy to dopiero będą tam mieli jaja.

Użytkownik Trajan edytował ten post 13.12.2007 - 16:53

  • 0

#22

Essen.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trajan dokładnie! Ja jestem Poznaniakiem i u nas jakiś czas też chodziły takie pomysły, z tą różnicą, że u nas bardziej chciano Republiki WLKP! A dla Polski było by najlepszym rozwiązaniem wprowadzenie LANDÓW, wtedy każdy by dostał co by chciał! Po za tym jeśli Niemcy wywiną jakiś numer, to my sie upomnimy o swoje! I w tym momencie Niemcom się odechce ubiegać o te ziemie! A co do podpisania Traktatu Europejskiego, nad którym była taka "wojna". To przepisy Unijne, które będą sprzeczne z konstytucjami krajów członkowskich, nie muszą być respektowane! Tym samym Niemcy mogą sobie dużo mówić, ale jesteśmy nie do ruszenia dla nich! W Polsce jest polskie prawo i polska konstytucja!

Użytkownik Essen edytował ten post 13.12.2007 - 17:37

  • 0

#23 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Po co dzielić? Wystarczy NIEsamolubnie rządzić i wszystko by ruszyło. Na całym Śląsku są mocno zaszczepieni złodzieje SLDowscy typu Blidy. W telewizji mówili, że powszechną praktyką jest to, że kopalnia sprzedaje węgiel gorszej jakości do przedsiębiorstwa, które zamiast podwyższyć jego jakość sprzedaje węgiel po wyższej cenie nie widząc go nawet. Gdyby nie SLDowscy złodzieje może kopalnie przynosiłyby jakikolwiek zysk. No ale przecież polska nie istniałaby bez węgla śląskiego :) Nie wiem może to jakiś mesjanizm Ślązaków :)
  • 0

#24

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Taaak. A PiS, gdyby go nie odsunięto od koryta by to naprawił. :D Bo jak nie ma na kogo zrzucic to najlepiej na "czerwonych". Chyba widzę efekty polityki PiS-u który potrafił skłócic cały naród. Brawo dla panów Kaczyńskich. :)
  • 0

#25

Essen.
  • Postów: 74
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Aton, landy to nie dzielenie! Odbierasz to jako dzielenie ale czego? Landy dały by niezależność ale nikogo by nie dzieliły! Landy to twór bardziej gospodarczy, a nie geograficzny! Po za tym landy dały by ogromne możliwości dot, kasy unijnej, już nie mówiąc o innych inwestycjach! I wtedy projekt "Dla wszystkich Polaków" byłby dla wszystkich Polaków w praktyce, a nie tylko na papierze! A projekty regionalne tworzono by i realizowano dużo prężniej niż teraz! Sam projekt Silesii to tak naprawdę synonim projektowy landów, który powstał nieformalnie, i został przesłany do urzędów największych miast! Co mnie zdziwiło swojego czasu było nawet o tym w TV. Silesia to nic innego jak LAND południowy, niestety tylko terytorialnie, bo mocy prawnej jeszcze długo mieć nie będzie o ile w ogóle!

BTW: Land 1, miały tworzyć woj. Opolskie, Śląskie, Małopolskie, Podkarpackie i Świętokrzyskie.
Land 2: Zachodnio-Pomorskie, WLKP, D. Śląskie, Lubuskie.
Land 3: Lubelskie, Mazowieckie, Łódzkie
Land 4: Pomorskie, Kujawsko-pomorskie, Warmińsko-mazurskie i Podlaskie.

A i tak jesteśmy świadkami, samego nieformalnego tworzenia landów!

Użytkownik Essen edytował ten post 13.12.2007 - 18:05

  • 0

#26 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Taaak. A PiS, gdyby go nie odsunięto od koryta by to naprawił. :D


Nic by nie zrobił. Pomimo tego, że plany ma wielkie i ambitne to jednak umiejętności mu brak

Bo jak nie ma na kogo zrzucic to najlepiej na "czerwonych".


Jak to nie ma? Jest! SLD to największe polityczne prostytutki polityczne takie jak socjaldemokraci na zachodzie. Po upadku komunizmu traktowali i traktują Polskę jako ich prywatną własność i dziedzictwo dlatego nie mieli oporów w rozkradaniu państwa.

Chyba widzę efekty polityki PiS-u który potrafił skłócic cały naród. Brawo dla panów Kaczyńskich. :)


Polaków nie trzeba skłócać. Jeżli nas nikt nie trzyma krótko to skaczemy sobie do gardeł.




Pora wrócić do roszczeń NPD wobec Polski i Rosji.
  • 0

#27

Broken.
  • Postów: 178
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To niech nam Niemcy oddadza tereny do Łaby i ogolnie wszystkie te, ktore zajmowali i zajmuja dalej slowianie.
  • 0

#28

Hippo.
  • Postów: 350
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Dobry Niemiec to martwy Niemiec"
Niestety, ale jeszcze dużo czasu minie zanim miną w Niemczech zapędy nazistowskie niektórych odłamów społecznych... Niech zachamują ci NPD swoje zapędy do zabrania naszych terenów, bo możemy przecież wymusić odszkodowanie za II WŚ, i dopiero wtedy Niemcy będą mieli wesoło...
  • 0

#29

NoMeansNo.
  • Postów: 1580
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ta dyskusja - bez urazy - staje się mocno... infantylna. :crazy:
  • 0

#30

Aramroth.
  • Postów: 213
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

możemy przecież wymusić odszkodowanie za II WŚ, i dopiero wtedy Niemcy będą mieli wesoło...

Nie bardzo możemy, bo się odszkodowania sami w latach 50 zrzekliśmy, co prawda pod "lekkim" naciskiem ZSRR, ale jednak... :|
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych