Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak prześwietlić Ziemię?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

Korynt.
  • Postów: 315
  • Tematów: 66
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Nie mówiąc już o tym,że ten "prawdziwy" pusty obszar nie jest chroniony żadną skorupą przed "wewnętrznym słońcem",które skoro jest gwiazdą powinno mieć przy tej gęstości temperaturę paru milionów °C!!!

A wiec skoro prawdziwe jadro ma temperaturę ok. 5000 °C i temperatura jest jaka jest,to pomyśl jak wysoka musiałaby być przy takich ogromnych wartościach.Żaden organizm nie potrafiłby żyć w takich warunkach.

Taką samą temperaturę ma powieżchnia słońca. a według mnie wewnętrzne słońce jest czerwonym karłem, którego temp. powierzchni wynosi 0k. 3000 st.
  • 0

#17

Tempter.
  • Postów: 413
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kowal,tak,dobrze powiedziałeś-powierzchnia.A jądro ma większą gęstość,tam temperatura może sięgać nawet 15 mln °C.

A więc:

1.Jeśli to jest przejęzyczenie:wypalona gwiazda staje się białym karłem,najpierw nieprawdopodobnie zwiększając swoje rozmiary i przemieniając się w czerwonego olbrzyma.Ziemia nie miałaby prawa istnieć mając w środku białego karła,bo nie tylko jest on parę razy większy niż nasza planeta,lecz proces jego powstawania zniszczyłby nie tylko ziemię,ale i inne planety,które zostałyby wchłonięte przez czerwonego olbrzyma.

Tu masz porównanie średnic słońca i czerwonego olbrzyma:

Dołączona grafika

Zmieścisz takie coś w środku naszej planety?

2.Jeśli to nie jest przejęzyczenie:czerwony karzeł także nie mógłby istnieć w środku naszej planety,gdyż jego masa i średnica to 1/3 wartości tych parametrów na Słońcu,a więc nie ma szans,żeby upchnąć takiego giganta do wnętrza ziemi.Gdyby nawet istniał tak mały czerwony karzeł to zgubna dla życia na naszej planecie byłaby ciągle zmieniająca się jasność tej niezwykłej gwiazdy.

Dalej będziesz się upierał przy swoim stanowisku?Odpowiem na każdy argument,a badania pokażą ci,że się mylisz.

Użytkownik Raven89 edytował ten post 03.01.2008 - 14:50

  • 0



#18

xona.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm... wkurzyla mnie jedna wypowiedz. Ktos napisal ze wiemy dokladnie jak wyglada Ziemia w srodku ! Ja piernicze w ogole co my wiemy ?! ;/ wielkie G ! na poczatku sadzona ze Ziemia jest plaska ej no sorry... teraz tez malo co wiemy ;/ niestety takie sa fakty ;/
  • 0

#19

Quiz.
  • Postów: 40
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh do tej pory zlapali 4 neutrina na krzyz i chca budowac na ich podstawie teleskop?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych