Skocz do zawartości


Zdjęcie

W USA sklonowali małpę, teraz czas na ludzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale trzeba pamietac, ze niektore choroby sa zalezne od karmy i nie mamy na nie wplywu, a inne tylko informuja nas o stanie naszej duszy.
  • 0



#17

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ehe, ehe. Nie wiem skąd bierze się ta przypadłość, że ludzie lubią być bydlętami które przywiązuje się do kijka. Skoro uważasz, że nie masz wpływu na swoje życie to Twoja sprawa, ale innych do tego nie mieszaj.
  • 0

#18

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie rozumiesz... Jaki masz wplyw na to ze rodzisz sie np. z jakas wada genetyczna?
  • 0



#19

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przed wcieleniem miałeś okazję podjąć tę czy inną decyzję.
  • 0

#20

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale wiesz... musialem naprawic swoje bledy z poprzedniego wcielenia.
  • 0



#21

Buffalo_Soldier.
  • Postów: 102
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Za parę lat przed urodzeniem będziesz mieć usunięte wszystkie wady genetyczne (no chyba że rodziców nie będzie stać, ale za kolejne parę lat pojawi się dofinansowanie na naprawę genomu). ;)
  • 0

#22

Tomek Z.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czyżby długość życia człowieka dzieki takiemu wynalazkowi wydłuzył sie? A może człowiek byłby istotą nieśmiertelną :D
  • 0

#23

EWTeam_NpX.
  • Postów: 7
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe, w sumie to raczej są myśli zbyt dalekie. Ja bym tam nie chciał być nieśmiertelny. A jeżeli już by nastąpiły takie czasy to raczej nie prędko.
  • 0

#24

cinus.
  • Postów: 33
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż, wielu ludzi chciałoby być nieśmiertelnymi, ale trzeba pamiętać, że niezależnie ile organów się stworzy, jedna kula w głowę zniszczy jeden niepowtarzalny ;)
Po za tym wydaje mi się, że co innego klonować same organy a co innego droga do nieśmiertelności. Cała ta procedura byłaby na tyle skomplikowana, że potrzeba by było co najmniej dodatkowych kilkadziesiąt milionów lekarzy do samych przeszczepów, a o nich też ktoś musi zadbać - w najbliższych latach nam to nie grozi, więc tanio nie będzie.
Usunięcie defektów genetycznych i manipulacja DNA może wydłużyć ludzkie życie - to fakt - ale nie spodziewałbym się, że o więcej, niż jakieś 50 lat - potem organizm po prostu by nie mógł sobie poradzić z zatruciem - te cząstki śladowe, które wchłaniamy na codzień - ołów, rtęć i inne tego typu duperele wprawdzie nam mocno nie szkodzą, ale w wieku 150 lat mielibyśmy ich tyle, że samo stężenie byłoby zapewne śmiertelne - przynajmniej tak mi się wydaje, ale lekarzem nie jestem, jak się mylę - poprawcie mnie ;) - Wobec czego, jeżeli ktoś chciałby żyć tak długo, musiałby się zaszyć gdzieś w Andach czy Himalajach zdala od techniki - a tam podobno i dziś znajdziemy ludzi żyjących po 100 i więcej lat - więc jaka różnica?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych