Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kult Cthulhu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Azathoth.
  • Postów: 42
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kult Cthulhu i cała ta Mitologia w której występują Wielcy Przedwieczni, Starsi Bogowie i Bogowie Zewnętrzni zostali wymyśleni na potrzeby jego opowiadań, powieści i wierszy (np. Zew Cthulhu, W Górach Szaleństwa czy Grzyby z Yuggoth) jednak słyszałem że są ludzie którzy naprawdę uwierzyli w napisany przez niego Necronomicon, naprawdę szukają ksiąg takich jak Liber Ivonis, fragmenty Celeano czy też Manuskrypty Pnakotyckie i święcie wierzą oraz oddają cześć tym bytom. Chciałem zapytać was czy macie jakieś szersze informacje o tego typu sektach i jaki jest wasz stosunek do nich?
  • 0

#2

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Cóż... Od kiedy zobaczyłem Kościół Latającego Potwora Spaghetti jestem w stanie uwierzyc we wszystko. :D
  • 0

#3

Wolfenstein211.
  • Postów: 65
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hahahaha. To wszystko jest tlko wymyslem pisarza, Lovercrafta, tak jak caly "Cthulhu"... Ale znam paru ludzi ktoerzy twierdza ze ten Necromicon jest prawdziwa ksiega. Hahaha. I mowili zeby nie wykonawyac jakis praktykl tam opisdanych... Oj, strach sie bac.

Użytkownik Wolfenstein211 edytował ten post 01.12.2007 - 19:04

  • 0

#4

Ano.
  • Postów: 309
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szczerze.... co za różnica czy księgi te to fikcja literacka czy prawda historyczna - wielcy przedwieczni nie istnieją ;) a bynajmniej nie tacy opisany przez Lovecrafta - ale to w końcu są tylko nazwy
  • 0

#5

Matt'.
  • Postów: 440
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Cóż... Od kiedy zobaczyłem Kościół Latającego Potwora Spaghetti jestem w stanie uwierzyc we wszystko. :D

Ale trzeba przyznać, że ich Osiem "Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie" idealnie uwydatnia beznadziejność kościoła katolickiego w niektórych sprawach. Polecam sprawdzić na wikipedii ;)
  • 0

#6

Roseb.
  • Postów: 650
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo ten kościół jest parodią KK. Koleś go założył jako formę krytyki wobec KK. Chociaż wulkan piwny w niebie mnie przekonuje. :mrgreen:

Użytkownik Gynvael edytował ten post 02.12.2007 - 11:48

  • 0

#7

mortyr.
  • Postów: 1171
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja sam szukałem "Necronomiconu" :D Znalazłem trochę "orginalnych" stron w wyszukiwarce Google. Ten temat jest na forum. To było "zakazane księgi", czy coś w tym stylu. :mrgreen:
  • 0

#8

darokrol.
  • Postów: 729
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hahahaha. To wszystko jest tlko wymyslem pisarza, Lovercrafta, tak jak caly "Cthulhu"... Ale znam paru ludzi ktoerzy twierdza ze ten Necromicon jest prawdziwa ksiega. Hahaha. I mowili zeby nie wykonawyac jakis praktykl tam opisdanych... Oj, strach sie bac.

no zupełnie jak religia katolicka, wymysł jakiegoś autora...
ja znam masę ludzi którzy wierzą że "stary testament" powstał pod natchnieniem "boga" czaisz ? żenada no nie ? i mówią że przeklinac nie wolno bo sie nie pojdzie do "nieba"

z czego sie osły śmiejecie, wszystkie te wymyślane religie pod względem dogmatów, nakazów i życia po śmierci nie dają wam żadnych szans...
  • 0

#9

Kalahan.
  • Postów: 175
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z kąd wiecie że Lovercraft to wymyslił? Może go oswieciło
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych