Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój sen, czyli Karnak, JKM, niewolnicy i kobiety w jednym.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Dzisiaj miałem niesamowity sen, niesamowity bo rzadko umiem coś zapamiętać co mi się śniło, ale niesamowity też z samej dziwnej dla mnie treści ... :) Zapraszam do czytania.

Śnił mi się Janusz Korwin-Mikke ( taki polityk ;) ), który gościł u mnie w domu wraz z dużą ilością kobiet ( różnego wieku ). Jak na razie nic nadzwyczajnego, jednak następnie w moim śnie został poruszony temat przez samego JKM o niewolnictwie w Karanak ( pierwszy raz słyszałem takie słowo ) w którym brały udział niektóre kobiety a ja wraz z nimi :o :mrgreen: . Obudziłem się, jednak z rana zaciekawiony tym słowem, oraz ogólnie całym snem postanowiłem zapisać nazwę, a gdy wrócę ze szkoły sprawdzić czym jest owe magiczne słowo.
Jak postanowiłem tak i zrobiłem.
Wpisałem na google.pl słowo Karanak ( powtarzam raz jeszcze, nigdy nie słyszałem tego słowa )
Oto co ukazało się moim oczom. -> [klik] Świątynia w Karanak znajdująca się w Egipcie. Po dalszych poszukiwaniach dowiedziałem się, że samo słowo Karanak jest egipską nazwą, w Polsce używa się natomiast bardziej spolszczonej nazwy - Karnak [klik]. Notabene po wpisaniu obydwóch słów Karanak i Karnak wyskakuje to samo.

Położenie: wioska 3 km od świątyni w Luksorze, słynąca z ruin monumentalnych zespołów świątynnych wznoszonych i rozbudowywanych przez prawie wszystkich władców egipskich od okresu Średniego Państwa do czasów rzymskich. W skład kompleksu wchodzą świątynie bogów Amona-Ra, Montu i Mut.

To jeszcze bardziej zmotywowało mnie do dalszych poszukiwań. Najbardziej interesowało mnie powiązanie - kobiety ? niewolnictwo ? JKM ?

Świątynia Amona w Karnak - największego właściciela gruntów, niewolników, stad bydła. Istniała ścisła więź domu królewskiego z rodami kapłańskimi. Do dużego znaczenia dochodzą żony i matki królewskie – najważniejsza jest Hatszepsut.

Czyżby wskazówka? Zainteresowałem się kolejne samą osobą kobiety-faraona Hatszepsut.

Hatszepsut - faraon, władczyni starożytnego Egiptu z XVIII dynastii, z okresu Nowego
Państwa. Córka Totmesa I i królowej Ahmes, siostra i żona Totmesa II, z którym rywalizowała o sukcesję


Karnak nieodłącznie związany jest również z wielką Hatszpesut, za której panowania przepych budowy sięgnął szczytu. Hatszepsut nie szczędziła wydatków na świątynie, a według kronikarzy epoki - „rzucała sakiewkami złota tak, jakby to były worki zboża”


To ona miała duży wpływ na samą budowę Karakan. Czyżby jakieś kolejne nawiązanie ?

Tyle udało mi się na razie zinterpretować ( tu pokłony dla Żbika, podsuwał wiele ciekawych teorii i pomagał w poszukiwaniach ). Może wy widzicie tutaj jakąś ciekawą logiczną całość ?

Od siebie dodam że cały sen tak naprawdę mnie przeraził, a moje poszukiwania wynikały z czystej ciekawości. Skąd w mojej głowie pojawiło się słowo Karanak, co po dalszych poszukiwaniach dało Karakan ? Nigdy nie interesowała mnie tematyka starożytnego Egiptu, poznałem trochę ciekawej historii tego miejsca, jednak męczy mnie to całe nawiązanie, ciekawość, można nazwać to przypadkiem, lecz temat wg bardzo ciekawy i warty dyskusji i co za tym idzie waszych interpretacji lub nowych odkryć.

Dodatkowo zamieszczam ciekawe fotki z tego miejsca :


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



#2

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spiczasta budowla na 1 zdjęciu kojarzy mi się z monumentem Waszyngtona - jak podaje channeling z książki - transmiterem energii naszych myśli do innych światów tak jak dawniej piramidy. Może o tego typu skojarzenie tu chodzi? Jedynie jeszcze Korwin coś tam Mikka :)
Jeśli jesteś zainteresowany tym fragmentem chnnelingu to wstawię.

#3

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Może ciekawe - a może nie.
Jak na moje to usłyszałeś gdzieś o Karanak. Przyznam, że przed przeczytaniem posta nie wiedziałem dokładnie co to jest ale nazwa wydawała mi się znajoma - też pewnie gdzieś, kiedyś usłyszałem.
Poza tym polecałbym odpocząć na jakiś czas od polityki ;)

#4

Bluski.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jesli zmysliles to, to jestes niezlym oszustem ;)
Natomiast jesli mowisz prawde to, hmmm bardzo ciekawe, byc moze podswiadomie wiesz cos na ten temat, gdzies moze uslyszales jakas rozmowe i akurat ci sie to zasnilo. Ja watpie w zdolnosci paranormalne, ale w tym porytym swiecie wszystko jest mozliwe :o .

#5

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Podkreślam nigdy nie znałem tego słowa, z początku wydawało mi się to jakąś senną bzdurą i nie chciałem tego nawet sprawdzać, jednak zapisałem i sprawdziłem ( ku swojemu zdziwieniu ukazały się wyniki )
Nigdy nie słyszałem o Karnak, Hatszepsut czy innych powiązaniach. I to mnie tu najbardziej ciekawi !! :) I dlatego napisałem ten temat ( tematyka starożytnego Egiptu, ogólnie Egiptu jest mi całkowicie obca, nawet w szkole poruszamy inne tematy ;) )

Jeśli jesteś zainteresowany tym fragmentem chnnelingu to wstawię go.

Wstaw, zobaczę z ciekawości.

Jesli zmysliles to, to jestes niezlym oszustem

W końcu mam być politykiem ;)
Jednak na serio : Nie wiem po co miałbym kłamać, naprawdę mam lepsze rzeczy do roboty.

#6 Gość_eru75

Gość_eru75.
  • Tematów: 0

Napisano

Hatszepsut musiałeś słyszeć :D Wszak Inga miała nick w tym stylu ;) Moim zdaniem sen jak sen, dla mnie sny praktycznie nic nie znaczą, są jedynie urozmaiceniem... snu :D .

#7

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Hatszepsut musiałeś słyszeć

Jak mowie że nie słyszałem to nie słyszałem.... ogólnie starożytności nigdy nie lubiłem. Co dopiero znając jakieś świątynie w Egipcie czy faraonów ( no np. Tutanchamona znam, ale chyba na tym się kończy moja wiedza :) ). Zawsze wolałem historię najnowszą.

#8

2007.
  • Postów: 256
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fragment dot. monumentu Waszyngtona (Cannon Dolores - "Kosmiczni ogrodnicy").
Cytat:

P: Kierunek obrali dobry, lecz szukają kontaktu na niewłaściwym poziomie. Szukają na zbyt niskich poziomach spectrum, niż powinni.
Na waszej planecie istnieje obiekt, którego przeznaczenie i kształt przypomina nasze trzy szczyty. Mówię o pomniku Waszyngtona.
Może on funkcjonować jako transmiter. Dlatego też w Waszyngtonie nie powinno być budynków wyższych, niż ten pomnik.
Dzięki niemu możemy nawiązać z wami komunikację. Sposób porozumiewania wygląda następująco: dana jednostka wyobraża sobie
– na poziomie świadomości lub w podświadomości, obiekt (szczyt). Tak zostaje nawiązana komunikacja. Energia tej jednostki zostaje...
używając waszej terminologii, przetransmitowana przez pomnik. Jest on jakby przekaźnikiem energii. Gromadzą się one w wierzchołku
obiektu i wiernie odzwierciedlają nastroje panujące w kraju. Waszyngton, jako stolica kraju, skupia nastroje całych Stanów Zjednoczonych,
tak jak mózg czy umysł jest świadomy stanu poszczególnych organów ciała. Stolica to właśnie taki mózg państwa, znający warunki panujące
w kraju. Pomnik Waszyngtona skupia te informacje i przesyła je. Mogą być one odebrane w bardzo odległych zakątkach kosmosu.
D: Kto odbiera te wibracje, te wiadomości?
P: Odczytują je wasi bracia w całym Uniwersum. Pomnik Waszyngtona to kosmiczny transmiter waszej planety,
jeden z przekaźników, by być dokładnym. Podobnemu celowi służą piramidy. Także są przekaźnikami.
D: Czy fakt, Iż zarówno pomnik Waszyngtona, jak i piramidy, zostały zbudowane z kamienia, jest istotny?
P: Tak. Kamienie są... mamy trudności ze znalezieniem odpowiednich pojęć – posiadają energię “rdzenną" tej planety.
Muszę w tym miejscu zaznaczyć, że pomnik Waszyngtona jest w istocie niewielką piramidą.
D: Czy kształt tych obiektów – wierzchołek i zbiegające się ku niemu cztery płaszczyzny – wiąże się z ich funkcją?
P: Tak. Bardzo ważne są również odpowiednie proporcje obiektów.
D: Czy ludzie stawiający pomnik Waszyngtona byli świadomi jego roli i funkcji?
P: Nie, nie byli świadomi, ale przesłano im odpowiednią energię.
D: A więc, projekt pomnika pochodził z podświadomości? Nie wiedziano, jaki rodzaj budowli został zaprojektowany?
P: Nie, nie wiedziano. W opinii twórcy planów pomnika, jest on dziełem sztuki, dziełem umysłu artysty. W swym umyśle
widział on kształt pomnika, który chciał postawić i przelał te wyobrażenie na konkretne plany budowy. Możecie zgadywać,
skąd się wzięło to wyobrażenie (Ha, ha!). Tak właśnie działa channelling. Pewne idee są “zaszczepiane" w umysłach
jednostek, a one postrzegają je jako własne. Czasami faktycznie to kwestia wyobraźni, ale niekiedy jednostki zostają
wykorzystane jako kanały służące przekazaniu określonych informacji czy wiedzy.

Pomnik Waszyngtona jako kosmiczny transmiter – to bardzo intrygująca koncepcja. Jednak nieco mnie zaniepokoiła.
Miałam wrażenie, że przez ten obiekt ktoś może śledzić nasze poczynania, ktoś może nas szpiegować. Byłam ciekawa,
czy inne wysokie obiekty, na przykład wieża Eiffla, służą jako przekaźniki informacji.

P: W pewnym stopniu, tak. Nie spełnia jednak takich samych funkcji, jak pomnik Waszyngtona. Nie przesyła energii
na duże dystanse.
D: A co z innymi krajami, na przykład Rosją. Czy też ma swoje przekaźniki?
P: Nie o takich możliwościach, jak pomnik Waszyngtona. On jest transmiterem całej planety. Przecież wasz kraj zna
sytuację na całym świecie, prawda?
D: Tak, nasz rząd orientuje się w ogólnoświatowych nastrojach. A przynajmniej, mam nadzieję, że się orientuje.
P: Nie mówimy tu o informacjach wywiadowczych, tajnych. Chodzi nam o wiedzę na temat warunków klimatycznych,
kondycji poszczególnych społeczeństw, zjawisk takich jak miłość, życzliwość, uprzejmość, a także okrucieństwo
czy prześladowanie. Te zjawiska tworzą obraz waszego świata i ten wizerunek jest odbierany przez inne cywilizacje.
Wasz sygnał nie jest sygnałem planety, na której panują miłość i współczucie. Dlatego wasi kosmiczni bracia patrzą
na was z sympatią, ale i z ciężkim sercem.
D: A więc, kosmiczne istoty dzięki transmiterom energii mogą śledzić wszystkie wydarzenia na Ziemi?
P: Tak. I czynią to.

Pomnik, statua, monument Waszyngtona:
http://upload.wikime...sk_Jan_2006.jpg

#9

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szukałem wspólnych wydarzeń i faktów w tym wszystkim, naprawde nie wiem co ten sen mógł oznaczać.
Czekamy na channelinga. Niezwykle ciekawy sen, podziwiam że zapamiętałeś tę nazwę. :)

#10

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Od razu po obudzeniu się zapiałem nazwę, nie tak że pamiętałem cały dzień - nie pamiętałem ;) . Dzięki zapiskom zacząłem poszukiwania.

2007 no ciekawe, ale szczerze mówiąc nie znam się na tych tematach ;)

#11

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Hatszepsut musiałeś słyszeć :D Wszak Inga miała nick w tym stylu

Chyba nie rozumiesz tego faktu: widziałeś to słowo
A mimo to...

Jak mowie że nie słyszałem to nie słyszałem....

Twoja podświadomość słyszała bardzo dobrze. Całkiem możliwe, że na odpowiedniej lekcji historii jednych uchem wpuściłeś informacje o Karnak, drugim wypuściłeś bo Cię to nie interesowało - ale Twoja podświadomość to zapamiętała.

#12

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

widziałeś to słowo

tak? nie przypominam sobie ? Mimo, że jestem wzrokowcem. Zresztą na forum pisuje zazwyczaj tylko w dziale polityka :)Hatszepsut, nic mi to wcześniej nie mówiło, słowo też jakoś nowe. Nie mówiąc już o tematycznym Karnaku.

Twoja podświadomość słyszała bardzo dobrze. Całkiem możliwe, że na odpowiedniej lekcji historii jednych uchem wpuściłeś informacje o Karnak, drugim wypuściłeś bo Cię to nie interesowało - ale Twoja podświadomość to zapamiętała.

No ciekawe, tylko czemu ostatnio o Egipcie uczyłem się w I klasie gimnazjum, czyli prawie 5 lat temu ;) Niesamowitą mam tą podświadomość...

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciszu - przecież aby sprawdzić czy to był wytwór marzeń sennych sprawdź to.
Wróć w to miejsce w trakcie świadomego snu.
Lub odwiedź w oobe.

Może przyszedł czas na dalsze podróże :) .



#14

Ciszu.
  • Postów: 211
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To w takim razie temat uważam za zamknięty :) Bardzo ciekawe było samo poszukiwanie i łączenie faktów jak z jakiegoś dobrego filmu detektywistycznego. Chce więcej takich snów :)

Ciszu - przecież aby sprawdzić czy to był wytwór marzeń sennych sprawdź to.
Wróć w to miejsce w trakcie świadomego snu.
Lub odwiedź w oobe.

Jestem zielony w tych sprawach to chyba zbyt cienkie określenie.... :P


Pozdrawiam. Dzięki za wypowiedzi.

#15

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciszu. Ty byłeś Totmes II.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych