Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgubne skutki praktyk OOBE


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
30 odpowiedzi w tym temacie

#1

Exorcist.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na stronach internetowych, w ezoterycznych księgarniach coraz więcej można znaleźć informacji i książek o tzw. OOBE czyli out of body experiences, także NDE near-death experience, oraz o LD - lucid dream. Co lub kto za tymi praktykami stoi i jakie niosą za sobą one skutki?
Ezoteryczne strony internetowe zawierają instrukcje - techniki wchodzenia w te odmienne stany świadomości, a tym samym umożliwiają manipulowanie w swojej podświadomości i otwarcie swojej duchowości na otaczające nas byty duchowe. Osoby będące w stanie OOBE twierdziły np., że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ich ciała spoczywały nieruchomo. Zjawisko to występuje często także pod wpływem pewnych substancji halucynogennych i narkotycznych, a także może pojawiać się w świadomych snach - LD.

Trzeba zacząć ostrzegać przed tymi technikami i nazywać je tym czym są, a są to elementy technik okultystycznych, nawet jeżeli na początku są postrzegane jako niewinne i nieszkodliwe. Nazywa je tak najwybitniejszy polski ekspert technik New Age O. Aleksander Posacki:

„Za nową formę spirytyzmu można uznać także niektóre doświadczenia typu "doświadczenia poza ciałem" (out-of-body experience: OBE lub OOBE) w takiej formie, jak doświadczał ich R. Monroe, a zwłaszcza tzw. doświadczenia bliskie śmierci (near-death experience: NDE)” ( Nasz Dziennik )

W tych doświadczeniach przyjmuje się zasady filozoficzne, pewne elementy o budowie energetycznej człowieka, a także praktyki zapożyczone z systemów wschodu: jogi i zen, które to systemy bazują na bezosobowym pojęciu Boga. Przyjmuje się pojęcia mówiące o świecie astralnym, ciele eterycznym i wykorzystaniu metod wizualizacji dla kreowania rzeczywistości astralnej (wizji astralnych).

Należy podkreślić, że wszelkie ingerencje w podświadomość, otwieranie się na „podróże poza ciałem” tzw. astralne – mają na celu otwarcie się na określone energie – nazywane np. „duchami opiekuńczymi”. Niestety nie są to żadne dobre duchy, a tylko złe duchy podające się za „ aniołów światłości”, które tylko czekają aby człowiek otworzył dla nich swoją sferę duchową. A czyni to właśnie poprzez technikę OOBE, NDR, czy LD. Wszystkie te techniki i im pokrewne są technikami OKULTYSTYCZNYMI, pociągającymi za sobą ciężkie konsekwencje duchowe, zniewolenia, a nawet opętania demoniczne. Do księży egzorcystów zgłaszają się osoby po wyżej wymienionych praktykach okultystycznych. Należy dodać, że łatwo jest wejść w owe praktyki ale trudno się uwolnić od gorzkich konsekwencji w postaci nieświadomie zaproszonych złych duchów do naszego życia. Oto niektóre konsekwencje tych zgubnych technik jakie sam na sobie zdiagnozował praktyk OOBE w liście na naszą stronę:

„Przez treningi OOBE zacząłem się inaczej zachowywać i odczuwać np. podczas zasypiania czułem jakby ktoś siedział koło mnie , wyczuwałem także jego dotyk. Parę razy zdarzyło mi się, że podczas zasypiania słyszałem, jak ktoś do mnie mówi bezpłciowych głosem. Czuję, ze zacząłem się zmieniać, nie wiem co się ze mną dzieję, czuję jakieś zło, które chce mnie zagarnąć.”

Trzeba dodać, że szkody z powyższych technik ponosi także nasza psychika, ludzie odczuwają, a nawet widzą coś czego nie można zobaczyć, zaczynają odbierać niewidzialny świat złych duchów, a to doprowadza ich psychikę do ruiny. Halucynacje, opresje, dziwne zachowania praktykantów tych technik powodują, że trafiają oni do szpitali psychiatrycznych. Niestety tam gdzie chodzi o dręczenia demoniczne nie pomagają leki i leczenie psychiatryczne.

Pamiętajmy więc: gdy odczuwamy zgubne skutki praktyk OOBE itp należy udać się na modlitwę uwolnienia do ks. egzorcysty, albo do grupy Odnowa w Duchu św., a wcześniej wyspowiadać się z grzechu okultyzmu i wyrzec się tych technik. Inaczej zły duch przyciągnięty naszymi duchowymi eksperymentami będzie nadal miał wpływ na nasze życie. Tam bowiem, gdzie nie ma Boga, panoszą się złe duchy.
  • 0

#2

apo5.
  • Postów: 773
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Przez treningi OOBE zacząłem się inaczej zachowywać i odczuwać np. podczas zasypiania czułem jakby ktoś siedział koło mnie , wyczuwałem także jego dotyk. Parę razy zdarzyło mi się, że podczas zasypiania słyszałem, jak ktoś do mnie mówi bezpłciowych głosem. Czuję, ze zacząłem się zmieniać, nie wiem co się ze mną dzieję, czuję jakieś zło, które chce mnie zagarnąć


Identyczne objawy mają ludzie którzy cierpią na narkolepsję. Współczuję.
  • 0

#3

iniside.
  • Postów: 541
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mnie to wygląd no offence na biadolenie ksiedza katolickiego bo mu wierni uciekają. Ludzie nie boja sie juz szatanistów to trzeba nowy straszka znaleść. n/c.
  • 0

#4

Drusilla.
  • Postów: 85
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Caly ten artykul jest napisany przez kolejnego katolika, ktory za wszelka cene chce pokazac, ze wszystko co nie jest związane z chrzescijanstwem jest zle. Dowiedzial się, że OOBE jest coraz bardziej znane i postanowil zaznajomic sie z tym, ale jedynie w celu pokazania jak bardzo zle jest praktykowanie tego. Widac, że facet naciąga fakty i zle interpretuje eksterioryzacje. Wlączając do tego ld (swiadomy sen), ktory nijak ma sie z negatywnymi skutkami, chce na sile udowodnic, ze ma racje. :/
"Niestety nie są to żadne dobre duchy, a tylko złe duchy podające się za „ aniołów światłości”, które tylko czekają aby człowiek otworzył dla nich swoją sferę duchową."
Nigdy nie spotkalam sie z nazwą "anioly swiatlosci". W oobe nie ma aniolow. W ospuo można je spotkac, a raczej stworzyc, jesli potrzebuje sie ich pomocy.
"Trzeba dodać, że szkody z powyższych technik ponosi także nasza psychika, ludzie odczuwają, a nawet widzą coś czego nie można zobaczyć, zaczynają odbierać niewidzialny świat złych duchów, a to doprowadza ich psychikę do ruiny. Halucynacje, opresje, dziwne zachowania praktykantów tych technik powodują, że trafiają oni do szpitali psychiatrycznych. Niestety tam gdzie chodzi o dręczenia demoniczne nie pomagają leki i leczenie psychiatryczne."
Znam pelno ludzi, którzy praktykują oobe i oni znają innych praktykantów i nikt z nich nie potrzebowal pomocy psychiatrów. I setny raz sie pytam: Czemu do licha zlych duchow?! Czy tylko zle duchy istnieją poza swiatem katolicyzmu? Dla takich ludzi jak autor tematu raczej tak...
Jak sam Monroe napisal "Aktywność i wynikła z niej świadomość nie daje się pogodzić z nauką, religią i obowiązującymi normami społeczeństwa, w jakim żyjemy."
  • 0

#5

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Exorcist!!...jesteś na forum ludzi, którzy są zainteresowani takimi sprawami jak OOBE.
Zapisałeś się na forum, którego tematy cię nie obchodzą (poza krytyką). Swoim
niepotrzebnym brandzlowaniem wprowadzasz tylko agresje i kłutnie - cieszy cię to!!!!
Jeśli nie odpowiadają ci poglądy i zainteresowania ludzi z tego forum - to zawsze możesz
posłuchać radia maryja - tego tam, jak mu.... ojca 'małego grzybka'
Co szukasz na tym forum?, chcesz nas poddać egzorcyzmom?, hihihihihi!
  • 0

#6

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Jeśli nie odpowiadają ci poglądy i zainteresowania ludzi z tego forum


to co, jak się ma inne poglądy to 'wypieprzać'? powodzenia w prowadzeniu dyskusji z ludźmi, którzy mają identyczne poglądy, po prostu poezja. gratuluję.
  • 0

#7

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z tym, że artykuł był pewnie pisany przez katolika (pewnie bezgranicznie wierzącego :P ).Żal trochę mi takich ludzi. :o
  • 0

#8

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Salvinia, to forum to nie kółko wzajemnej adoracji. Mile widziani są zarówno ludzie którzy wierzą w zjawiska paranormalne i są za uprawianiem "paranormalnych" praktyk jak i wszelkiej maści sceptycy oraz ludzie uważający ,że całe to forum to diabelski spisek. Miło czasem podyskutować z kimś o odmiennych poglądach.

Co do tematu: Sama również uważam ,że to całe OOBE to nie zabawa i ludzie słabi psychicznie a także przekonani o tym iż spotkają w takim stanie jakieś demony (a to przekonanie podziela znaczna większość katolików) nie powinni się w to babrać. Astral jest światem bardzo podatnym na nasze podświadome przekonania i jeżeli ktoś podświadomie spodziewa się iż w stanie OOBE spotka złą istotę i całe doznanie źle się dla niego skończy to tak najpewniej będzie. Dlatego po części zgadzam się z Exorcist-em.
  • 0



#9

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli nie odpowiadają ci poglądy i zainteresowania ludzi z tego forum


to co, jak się ma inne poglądy to 'wypieprzać'? powodzenia w prowadzeniu dyskusji z ludźmi, którzy mają identyczne poglądy, po prostu poezja. gratuluję.


Nie zrozum mnie źle, ale fora skupiają ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Jeśli ktoś ma odnienne zainteresowania!!, a zapisuje sie na dane forum, to
chyba nie po to żeby je dalej rozwijać, ale żeby wprowadzić dysharmonię.
Może inaczej powiem: to tak jakbyś interesował się SZACHAMI, a zapisał się
na forum kibiców siatkówki, której nie za bardzo lubisz.
Wiesz, każdy może mieć poglądy jakie chce, nikt nikomu nic nie narzuca,
ale jak już się jest w miejscu, gdzie spotykają się kibice siatkówki, to
nie wyskakuje się z tym, że bicie konia jest lepsze i lepiej wpływa na
psychike, nie zaczyna się od krytyki zabawę z siatkówką - kumasz!
  • 0

#10

Pyziak.
  • Postów: 703
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nie wzięłaś (wziąłeś?) pod uwagę, że ktoś może tu się udzielać, bo interesują go teorie spiskowe (na przykład), a oobe uważa za bzdurę ;)
  • 0

#11

Jummanji.
  • Postów: 41
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie wzięłaś (wziąłeś?) pod uwagę, że ktoś może tu się udzielać, bo interesują go teorie spiskowe (na przykład), a oobe uważa za bzdurę ;)


Widzę że nic nie skumałeś z tego co napisałam. Jesli kogoś interesują
inne tematy na forum - to świetnie, cieszy mnie to bardzo.
Mnie też nie wszystkie tematy interesują z tego forum, wiec nie
wchodzę na nie, na siłę i nie podsrywam swoim zwątpieniem tego czy
tamtego tematu.
  • 0

#12

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z tym, że artykuł był pewnie pisany przez katolika (pewnie bezgranicznie wierzącego :P ).Żal trochę mi takich ludzi. :o


A mi jest zal Ciebie. Nabijasz nic nie znaczace posty wszedzie gdzie sie da.
  • 0



#13 Gość_Nibru

Gość_Nibru.
  • Tematów: 0

Napisano

witam wszystkich.

@Przemo - tekst pochodzi z katolik.pl, myslę że nie ma potrzeby usuwania go - a Exorcist
napewno edytuje posta i poprawi to przy najbliższym wejsciu na forum.

oczywiscie śledze wszystkie fora, oobe, paranormalne, kataolików, ateistów i innych gadów :mrgreen: :mrgreen:
i nie wiem skąd ta agresja w niektórych postach..???

PS.
Niedawno odbyła się bardzo ciekawa rozmowa miedzy załozycielami i uzytkownikami
oobe.pl poniekąd pionierami obbe - w polsce, waśnie na forum katolików, nie mogę chyba podać linka ale jak ktoś umie szukać to znajdzie.
  • 0

#14

Mentoris.
  • Postów: 225
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie zrozum mnie źle, ale fora skupiają ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Jeśli ktoś ma odnienne zainteresowania!!, a zapisuje sie na dane forum, to
chyba nie po to żeby je dalej rozwijać, ale żeby wprowadzić dysharmonię.

Zgadzam się się z tym co do joty. Jakiekolwiek forum tematyczne powinno być założenia miejscem dla ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale też nie jest ono ściśle zamkniętym klubem miłośników. Każdy ma prawo do wypowiedzenia swojego zdania.
Tylko hmm...
Obserwując od dłuższego czasu posty na naszym forum, odnoszę niemiłe wrażenie, że 80% userów to jakby przeciwnicy wszystkiego co powinno tutaj być poruszane. Coraz bardziej mi się ono niestety jawi jako forum sceptyków.
  • 0

#15

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

''Trzeba dodać, że szkody z powyższych technik ponosi także nasza psychika, ludzie odczuwają, a nawet widzą coś czego nie można zobaczyć, zaczynają odbierać niewidzialny świat złych duchów, a to doprowadza ich psychikę do ruiny. Halucynacje, opresje, dziwne zachowania praktykantów tych technik powodują, że trafiają oni do szpitali psychiatrycznych. Niestety tam gdzie chodzi o dręczenia demoniczne nie pomagają leki i leczenie psychiatryczne.''

Ah... zależy jaką ktoś ma wytrzymałą psychike.Jedni po technikach OOBE leczą sie u psychiatry , a znowu inni czują że odkrywają nowe horyzonty i , nie ponoszą szkód na psychice ... a nawet mają ją bardziej wytrzymalszą i , rozwiniętą ! :D
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych