Skocz do zawartości


Zdjęcie

Leonidas


  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#31

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Tak jak poprzednicy, film pod kątem historycznym strasznie kuleje i wstawki fantastyczne lekko draznia jednak sa po to aby calosc podkoloryzowac i ubarwnic chociaz wedlug mnie sama bitwa byla juz bardzo ciekawa.

Blah -,-
To nie był film historyczny - on był na podstawie KOMIKSU.
Czepiajcie się filmu Spiderman, że nie jest realistyczny...

edit by eru75
Ostrzeżenie słowne za spam - to nie jest dyskusja o filmie.

  • 0

#32 Gość_Aton

Gość_Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Odnsząc się do tego wpisu:

Ale czy spartańskie wychowanie , jest silniejsze od instynktu ?.
Człowiek w obliczu pewnej śmierci UCIEKA , natomiast on nie uciekł ...




Na psychologii miałem trochę o zachowaniach społecznych. Z badań wynika, że osoby mimo iż wiedzą, że "coś jest nie tak" i "powinno wyglądać inaczej" dostosowują się prawie zawsze do grupy. Człowiek jest istotą stadną i dlatego:

a) jeśli jest osobą o niskiej samoocenie dochodzi do wniosku, że skoro wszyscy tak mówią to musi być prawda
a) jeśli jest osobą o wysokiej samoocenie przeważnie dostosowuje się do reszty żeby być fajnym i lubianym



Tak samo było w Sparcie tym bardziej, że dzieci siłą rzeczy wychowywane w takiej kulturze nie znały innego życia i spartańskie wychowanie było dla nich jedynym prawdziwie słusznym. Dla nich "z tarczą lub na tarczy" było czymś tak normalnym, że my nie możemy się nawet postawić w ich sytuacji.
  • 0

#33

scpt.
  • Postów: 522
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak można porównywać film na podstawie komiksu Franka Millera??? :D Film był bardzo wierną adaptacją komiksu i taki miał właśnie być.Nawet jeżeli pod rozkazami Leonidasa było 6000/7000 ludzi to i tak samo podjęcie walki było odznaką olbrzymiego męstwa.Samych Spartan było 300 i ich "ofiara" by dać czas na odwrót reszcie wojska jest szczytem odwagi,honoru i śmierci w chwale.
  • 0

#34

TenebrosuS.
  • Postów: 121
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli szukacie prawdziwych Termopil to są tutaj:
http://pl.wikipedia...._pod_ZadwĂłrzem

Ktoś wspominał o niewiarygodnie niskich stratach tej wojny. Uważasz, że był niskie?

Zobacz statystyki bitwy pod Kircholmem.

Rzeczpospolita
Piechota: ~1040
Jazda: ~2400 (prawie cała to husaria)
Łącznie: ~3500
Działa: 4-7

Szwecja
Piechota: ~8500
Jazda: ~2500
Łącznie: ~11000
Działa: 11

Wynik
:gold: Rzeczpospolita: 100-200 osób
Szwecja: 6000-7500 osób
  • 0

#35

Arhonin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Jeśli szukacie prawdziwych Termopil to są tutaj:
http://pl.wikipedia...._pod_ZadwĂłrzem


Nie wiem czy jest sens porównywać bitwę starożytną do bitwy XX wieku!? Termopile będzie zawsze jedno - starożytne greckie Termopile. Oczywiście Polacy w bitwie pod Zadwórzem również się wykazali wielkim patriotyzmem i duchem walki, dlatego - chwała im za to!

Użytkownik Arhonin edytował ten post 04.02.2008 - 20:37

  • 0

#36

Piotrek.
  • Postów: 290
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Spartanach jest niezwykłe moim zdaniem to, że oni poświęcali całe swoje życie dla jednej lub kilku chwil ( jak kto przeżył), dla bitwy, dla chwały i zwycięstwa i walczyli oni na 110% procent bo nie bali się śmierci ( a może bali?).
Link na pierwszej stronie tego tematu daje dużą dawkę realnej informacji ( ale kto może być pewien na 100% ? )
na temat bitwy pod Termopilami. Fajnie, że filmiki, które ukazują całą bitwę to gra, w którą miałem przyjemność
pograć ;) i sam osobiście bawiłem się w falangę 60 Spartan kontra 1000 persów i przeważnie się udawało w jakimś wąskim przesmyku ( sorry za offtopic :) ) A i obejrzałem nowy film zwany "Meet the Sparta", który jest parodią
filmu "trzystu", pośmiałem się dosyć nie mówiąc, że Wielkim Kserksem był ten gruby gość z Borata :D no i ten film pokazał pewną prawdę o której zapomniał reżyser 300. Otóż Spartanie byli homoseksualistami.
Chyba napisałem trochę nie na temat ale chyba nie dostanę odrazu bana za to, no nie :) ?

edit by eru75
Bana może nie, ale uważaj na błędy bo warna złapiesz :P

  • 0

#37 Gość_prabab

Gość_prabab.
  • Tematów: 0

Napisano

To był ich błąd , jeśli wiedzą że zginą , powinni się wycofać...

Gdyby armia Kserksesa przeleciała przez Termopile jak kapusta przez niską babę, wojska Greków nie zdążyłyby się przegrupować i dzisiaj wszyscy bylibyśmy potomkami Perskich najeźdźców.

Ta bitwa była przegrana, żeby Grecy mogli wygrać wojnę.
  • 0

#38

Arhonin.
  • Postów: 24
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Otóż Spartanie byli homoseksualistami.

edit: Jak już to większość Spartiatów było biseksualistami....

Użytkownik Arhonin edytował ten post 28.02.2008 - 22:08

  • 0

#39

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeśli szukacie prawdziwych Termopil to są tutaj:
http://pl.wikipedia...._pod_ZadwĂłrzem

Ktoś wspominał o niewiarygodnie niskich stratach tej wojny. Uważasz, że był niskie?

Zobacz statystyki bitwy pod Kircholmem.


Tak to jest jak się używa podstępu, niby taki prosty manewr jak pozorne wycofanie wojsk a jak może przesądzić o wyniku bitwy ;]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych