Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co sie ze mna dzieje?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
48 odpowiedzi w tym temacie

#16

link.
  • Postów: 51
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie bój się tego co się z tobą dzieje , zaakceptuj to , nie myśl o tym , rozwinęły się u ciebie zdolności nie wiesz jak nad nimi panować boisz się tego dlaczego ? to co widzisz i odczuwasz może być pomocne tobie albo innym wykorzystaj intuicję i nie myśl o tym to naturalne , spróbuj medytować , poćwicz jakiś sport porozciągaj się
  • 0

#17

Sathik.
  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie, prowokacja... całkiem udana
  • 0

#18

Akles.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Według mnie, prowokacja... całkiem udana

Nie mam czasu ani ochoty na prowokacje. Nie mam pojecia o tych sprawach i licze na pomoc, jezeli ktos moze mi takiej udzielic. Ale z drugiej strony dziekuje za zainteresowanie, poprostu bylo by zbyt pieknie gdyby wszyscy byli na tak ;) Jezeli jednak kochany Sathiku mozesz pomoc, pomoz. Ja nie mam bladego pojecia o tym, o czym Wy tutaj rozmawiacie, a mam problem, z ktorym bardzo sie mecze.
  • 0

#19

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W mojej rodzinie jest kilka osob dosc intensywnie interesujacych sie magia, swiatem duchow itp..

Skoro w rodzinie są takie osoby, to po co szukać pomocy u obcych? Czy może ten temat jest po to, żeby sie pochwalić? :3

Dobra, to było chamskie x3 Internet to ogromne źródło wiedzy, czytaj, edukuj się, uważaj na szarlatanów i innych guru, bo takich nie brak niestety. Potrafisz może przewidywać przyszłość na odległość?
  • 0

#20

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiem ostatnio mowilem o tym zebys starala sie o tym "zapomniec", ale przemyslalem sobie jeszcze raz i tak sobie mysle ze jesli ciotka "przekazala " Ci swoj dar to moze warto by bylo go doskonalic... pzreciezs nie kazdy tak ma i powinnas to w pewnym sensie "docenic" jezeli ciotka wybrala wlanie Ciebie to uwazam ze miala jakis w tym cel, na pewno nie zrobila tego bezmyslnie, moze pomyslala sobie ze to zrozumiesz i przekazesz to dalej . Pomysl sobieze jej tez ktos musial ten "dar" przekazac, bo to nie bierze sie samo z siebie , ona pewnie tez na poczatku miala trudnosci z opanowaniem tego wszystkiego...
Mowilas ze masz gdzies te ksiege ktora jest w Twojej rodzinie, czy <jezeli masz do niej dostep> moglabys mi powiedziec co znajduje sie na okladce...
mozesz napisac tu albo na prv


Pozdrawiam
  • 0

#21

Akles.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

judas666 jesli bys przeczytal wszystkie moje posty bys wiedzial, ze sie pytalam i bys znal odpowiedzi. Polecam czytanie ze zrozumieniem. A co do tego przewidywania na odleglosc to nie bardzo wiem co to jest i jak to dziala. Juz wspomnialam, ze nie bardzo mam jakies pojecie o magii czy jak to zwal.

A i jeszcze jedno, jak chce sie czyms pochwalic, robie to przed ludzmi na ktorych mam fizyczny wplyw na uniwersytecie lub w pracy. ;)

Mateooo, chyba gdybym chciala moglabym miec dostep do tej ksiegi, bo ja nie jestem jej posiadaczka. Widzialam ja ostatni raz jakies 7 - 8 lat temu, byla brazowa,, skorzana, na okladce... chyab pentagram, ale takze cos jeszcze , tylko nie pamietam co... . Byc moze dlon. Ale postaram sie to zweryfikowac.

Posluchajcie, jedna rzecz, mnie chyba nie interesuje rozwijanie tego, ale zatrzymanie jak Wy to nazywacie "daru". Znacie jakis sposob zeby to zatrzymac, bo samo z siebie nie chce?
  • 0

#22

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

po 1 . to ze brazowa z pentagramem i zakurzona to raczej nic waznego dlon juz cos mowi ale jakbys mogla to sprawdz badz postaraj sobie przypomniec co tam bylo napisane...
a po 2. raczej przekazania nie da sie zatrzymac :/ gdzies czytalem ze raczej jak widzma przekazuje drugiej osobie swoj "dar" to tamta moze go sie pozbyc wypowiadajac odpowiednia inwokacje z ksiegi tej pierwszej, ale ile w tym prawdy :|
to raczej dosc skaplikowane i by trzeba bylo zaglebic sie troche w kulture wicca ktora na pewno zna jakies rozwiazania, kiedys tym sie interesowalem ale nie wiem jak to dokladnie jest.
  • 0

#23

ouroboros.
  • Postów: 23
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta księga o której mówisz to zapewne Księga Cieni. Księgi Cieni są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W księdze zapisuje się swoje doświadczenia magiczne, zaklęcia i rytuały. Jeżeli nie kłamiesz, to musisz jak najprędzej odzyskać tą księgę, ponieważ w niej zawarte są mądrości twoich przodków. A i pamiętaj, księgi nie powinnaś pokazywać żadnej obcej osobie.
  • 0

#24

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przekazywanie wiedzy odbywało sie kiedyś z pokolenia na pokolenie wykorzystując więzy krwi.
W formie szczątkowej przetrwało to w zwyczaju przecinania dłoni lub palca u mężczyzn i " łączenia " się tz. więzami krwi.

Wiedzy paranormalnej nie przekazuje sie tą drogą.
Odczytuję to jako żart.

Samo pokazanie książki moim zdaniem jest niczym szczególnym.
Przecież nie jest to istotne.

Jeśli jak twierdzisz w rodzinie są lub były osoby posiadające zdolności paranormalne to powinny dostrzec czy ich członek rodziny je również posiada.
W rodzinie np.muzyków jak urodzi się dziecko i posiada uzdolnieni muzyczne, to je sie w tym kierunku kształci.

Pytasz czy można ignorować swoje umiejętności.
Można.

Jeśli posiadasz umiejętności i " rosną " z tobą, w naturalny sposób rozwijając się,
nie powinno stanowić dla ciebie problemu.
Po prostu świat i zdarzenia widziałabyś przez pryzmat swoich zdolności.
Z czasem jak byś dorastała dostrzegałabyś, że to inni czgoś nie dostrzegają, nie widzą.
Ale dlaczego to miałoby cię ograniczać.
  • 0



#25

Akles.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, w miare moich mozliwosci bede udzielac odpowiedzi na zadane mi pytania. Na razie nie moge opisac ksiegi, ktora widzialam, poniewaz znajduje sie w innym kraju studiuje, pracuje i poprostu nie mam za duzo czasu, raczej tez bede wolniej odpisywac i czytac forum. A dlaczego mnie ograniczy moj "dar"? Np. Jednego wieczoru dzwoni moj przyjaciel i mi mowi ze jego dziadek wlasnie trafil do szpitala bo zemdlal, a ja bez zastanowienia mowie "twoj dziadek nie zyje". Slysze tylko jak rzuca sluchawka, dwie godziny pozniej odbieram telefon, ze rzeczywiscie jego dziadek zmarl kilka minut przed nasza rozmowa. Bylo jeszcze kilka podobnych sytuacji, ja poprostu nie moge tego powstrzymac, a potem ludzie sie dziwnie na mnie patrza...
  • 0

#26

Mateooo.
  • Postów: 81
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ouroboros- sory za pytanie ale jakich filmów sie naogladales?? :P
z tego co wiem to "ksiegi cieni" powstawaly glownie w wielkiej brytanii i raczej nazwa poprawna to "book of shadows" roznie to ludzie tłumacza ale mniejsza o to , co do pokazywania obcej osobie to wedlug mnie to nie ma znaczenia bo slyszalem o przypadkach gdzie wiedzmy <nie mylic z czarownica> przekazywaly swoja wiedze innym poprzez ksiegi i owszem zapisuje sie tam swoje doswiadczenia i rytulaly oraz różne inwokacje, ale te "zaklecia" najczesciej odnosza sie do zywiolow, poniewaz sama magia wiedzma sie nie zajmuje.... :)


pozdro
  • 0

#27

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Akles , jak rozwiniesz u siebie te zdolności przwidywania przyszłości to , wal na priv.A wracając do tematu radze , porozmawiać o tym z rodziami o tej cioci ...
  • 0

#28

ouroboros.
  • Postów: 23
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

sorry Mateooo, poprostu dużo czytałem o wicce i wypraszam sobie mówienie, że naoglądałem się jakiś durnowatych filmów. Księgi Cieni jak to dobrze ująłeś powstawały głównie w Wielkiej Brytanii, co nie znaczy, że nie mogły powstawać w Polsce. Oczywiście nie mówię, że to napewno Księga Cieni.

Pozdrawiam :)
  • 0

#29

Bobek.
  • Postów: 476
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A tak nawiasem , czy ten temat , nie jest założony pod wpływem serialu 'Charmed' ?. Tak z ciekawości pytam ;)
  • 0

#30

Akles.
  • Postów: 12
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A co to za serial? Ja niestety nie mam polskiej telewizji to ani syzmona nie moge ogladac, ani szkla kontaktowego, a tym bardziej serieli. A poza tym nie mam czasu :)
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych