Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inedia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#46

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Wszystko wyjaśnione.

Fotosynteza (gr. φῶς – światło, σύνθεσις – łączenie) – anaboliczny proces biochemiczny redukcji dwutlenku węgla wodorem pochodzącym ze związków nieorganicznych z wykorzystaniem promieniowania słonecznego przy udziale barwników asymilacyjnych i enzymów, prowadzącym do powstania związków organicznych. Jest to jedna z najważniejszych przemian biochemicznych na Ziemi[1]. Proces ten utrzymuje wysoki poziom tlenu w atmosferze oraz przyczynia się do wzrostu ilości węgla organicznego w puli węgla zwiększając masą materii organicznej, kosztem materii nieorganicznej.

Fotosynteza zachodzi w dwóch etapach – faza jasna (określana jako faza przemiany energii), w której światło jest absorbowane a jego energia jest zamieniana na energię wiązań chemicznych, a jako produkt uboczny wydzielany jest tlen, - faza ciemna (określana jako faza przemiany substancji), w której energia wiązań chemicznych, związków powstałych w fazie świetlnej, jest wykorzystywana do syntezy związków organicznych. Obie fazy zachodzą jednocześnie i na świetle[2]. Wydajność zamiany energii światła na energię wiązań chemicznych węglowodanów wynosi 22–33%. W uproszczonej formie, sumaryczny przebieg fotosyntezy z glukozą jako syntezowanym węglowodanem, zapisuje się[3]:

6H2O + 6CO2 + hν (energia świetlna[4]) → C6H12O6 + 6O2; ΔE -2872 kJ/mol (-687 kcal/mol)


Jak widać, ludzie też mogą przeprowadzać proces fotosyntezy. W takim wypadku nieoddychanie też jest możliwe, bo taki człowiek wykorzystuje wyprodukowany przez siebie tlen (potrzebna jest tylko jednorazowa dawka dwutlenku węgla). Duża część mózgu jest jeszcze niezbadana. Kto wie, może tam jest chlorofil? A może proces ten zachodzi w obecności jakiegoś innego związku niebędącego chlorofilem? Wszystko jest możliwe. Ważne jest, że skoro rośliny pobierają energię ze Słońca, to nie jest to nic paranormalnego.
  • 0

#47

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak widać, ludzie też mogą przeprowadzać proces fotosyntezy.

A to ci ciekawostka. Jakiś źródło tej rewelacji podasz może?

Duża część mózgu jest jeszcze niezbadana. Kto wie, może tam jest chlorofil? A może proces ten zachodzi w obecności jakiegoś innego związku niebędącego chlorofilem? Wszystko jest możliwe. Ważne jest, że skoro rośliny pobierają energię ze Słońca, to nie jest to nic paranormalnego.

Skład mózgu został zbadany na tyle dokładnie, że można powiedzieć: nie ma w mózgu człowieka chlorofilu.

I jak coś dopisujesz, to racz edytować post, a nie pisać kolejny.

Mi się osobiście zdarzało, że podczas snu traciłem oddech i pracę serca na kilka godzin i nic się nie stało.

Obserwuję Twoje posty od jakiegoś czasu i teraz już wiem, że to tej właśnie nocy nastąpiło głębokie niedotlenienie Twojego mózgu i upośledzenie procesów myślowych...Ty czytasz to co piszesz?

Użytkownik Ill edytował ten post 24.04.2010 - 21:31

  • -1

#48

Olbrzym.
  • Postów: 273
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Mi się osobiście zdarzało, że podczas snu traciłem oddech i pracę serca na kilka godzin i nic się nie stało.

Obserwuję Twoje posty od jakiegoś czasu i teraz już wiem, że to tej właśnie nocy nastąpiło głębokie niedotlenienie Twojego mózgu i upośledzenie procesów myślowych...Ty czytasz to co piszesz?


Minus za to.


Naprawdę, czasem nie oddycham jak śpię i żyję. Ale ja nie człowiek i zupełnie inną architekturę mam i może to przez to. Pewnie pobieram światło z marzeń sennych i pzeprowadzam proces fotosyntezy (co by również wyjaśniało brak głodu rano).





  • 0

#49

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Minus za to.

Ależ mnie to zabolało. Ojojoj...

Naprawdę, czasem nie oddycham jak śpię i żyję. Ale ja nie człowiek i zupełnie inną architekturę mam i może to przez to. Pewnie pobieram światło z marzeń sennych i pzeprowadzam proces fotosyntezy (co by również wyjaśniało brak głodu rano).

Śmiem wątpić. Pokaż mi badania lekarskie, prześwietlenia itp. itd.
Jak dla mnie to jesteś zwykłym trollem, który ma problem z rozróżnianiem rzeczywistości od wyobraźni. Za dużo gier dziecko, za dużo...
  • 0

#50

Aizen.
  • Postów: 22
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

Przeczytałem ostatnio książkę pt."Styl życia bez jedzenia" Joachima Werdina.
Książka dostępna tutaj
"Styl życia bez jedzenia" opisuje sposoby obycia się bez jedzenia przez znaczną ilość czasu, a nawet do końca życia. Autor kładzie tu nacisk na nieograniczone możliwości ludzkiego umysłu oraz ich wpływ na niejedzenie (inedię). Według Werdina nasz organizm czerpie energię nie tylko z konwencjonalnych źródeł, ale także ze źródeł niematerialnych. Powstała w ten sposób energia nazywana jest "praną". Cały zabieg polega na przeprogramowaniu instynktu z jedzenia na niejedzenie. słyszeliście o tym wcześniej?

W każdym razie właśnie postanowiłem poddać się takiemu zabiegowi. Zacząłem jak na razie od 1-dobowego postu. Po kilku godzinach, od kiedy nie włożyłem nic do ust, poczułem znaczną poprawę samopoczucia i jasność umysłu. przerwałem jednak tę praktykę ze względu na to, że mój zmysł smaku domagał się wrażeń, a poza tym przez czas trwania postu słyszałem jakiś pisk w głowie. Wziąłem więc kawałek kiełbasy i do tego kromkę chleba, po czym wypiłem zupę w proszku. Poczułem się gorzej, bo znów stałem się otępiały. Obecnie planuję powtórzenie postu, ale tym razem dwudniowego, potem trzydniowego, aż będę w stanie pościć po kilka tygodni.

Czy macie z tym jakiekolwiek doświadczenie? Czy może ktoś z was jest niejedzącym? Jeżeli tak, to napiszcie coś na ten temat.
  • 0

#51

Mily.
  • Postów: 36
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja raz nie jadłem 3 dni podczas długotrwałych medytacji ale potem znowu zacząłem ponieważ wtedy nie wydawało mi się realne niejedzenie na stale. Po przeczytaniu wizualizacji widzę ze pan robi to zupełnie tak samo jak inni ludzie przyciągają zdarzenia, uczucia i wiele innych rzeczy. (poza paroma szczegółami ) Myślę ze tam jest lub nie wzmianka o tym ze im lepiej ktoś przygotowany tym mocniej oddziałuje.
  • 0

#52

Paweł.
  • Postów: 1000
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na forum jest nawet temat o Hindusie co nie jadł przez 70 lat.
http://www.paranorma...showtopic=23517
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych