Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inedia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Inedia czyli życie bez jedzenia




Pokarm i jedzenie są ani złe ani dobre. To są funkcje życia materialnego na Ziemi (i wielu innych planetach), stanowiące integralną część Życia (jako zjawiska) w określonych wymiarach (w których także ludzie przebywają). Funkcje te, spełniając swoje role, pozwalają istotom doświadczać Życia w określonych warunkach. Kiedy wiążące się z nimi doświadczenia przestają być potrzebne tym istotom, sprawujące je funkcje stają się zbędne i są odrzucane albo same odpadają. Odrzucanie ich na siłę powoduje ograniczenia, które nie pozwalają na pełne doświadczanie życia.

Przede wszystkim niejedzenie daje wolność wyboru. Mogę jeść albo nie, moje ciało nie potrzebuje substancji zwanych pożywieniem. Jeżeli jem, robię to z innego powodu niż dostarczenie budulca i energii do podtrzymania życia ciała. Jem dla towarzystwa, z powodu ochoty delektowania się, dla doświadczania nowego smaku itp. Jeżeli natomiast jestem ascetą odnośnie jedzenia, naprawdę nie mam żadnej ochoty albo czuję, że pokarm wyraźnie szkodzi mojemu samopoczuciu, wtedy zupełnie nie jem i nie piję.

Faktem jest, że od początku istnienia cywilizacji na Ziemi byli, są i będą ludzie, którzy nie potrzebują jeść. Skoro więc byli, są i będą tacy ludzie, to znaczy, że potencjalnie każdy człowiek może żyć zupełnie bez jedzenia. Oczywiście potencjał nie oznacza automatycznie umiejętności, bo ta jest do wyćwiczenia, jeżeli ktoś tak postanowi.

Wszechobecne Światło, z którego wszystko inne jest zbudowane, utrzymuje przy życiu osobę niespożywającą pokarmy materialne. JA jest źródłem Światła.
Życie zupełnie bez jedzenia jest możliwe dla tych ludzi, którzy odpowiednio zmienili działanie programów (automatycznych mechanizmów) w podświadomości odpowiadających za jedzenie. Od urodzenia bez jedzenia mogą żyć także ci ludzie, którzy rodzą się w środowisku niejedzących i od takich rodziców. W ich podświadomości programy zajmujące się związkiem między tym co zwane jedzeniem a organizmem, już od urodzenia funkcjonują inaczej niż u osoby "normalnie" jedzącej.

Niejedzenie, wbrew dosłownemu brzmieniu tego słowa, ma niewiele wspólnego ze spożywaniem albo odmawianiem sobie pokarmów. Jest to jedna z cech charakteryzujących stan istoty, która w wyniku rozwoju świadomości przeszła pewien z etapów w świecie materialnym. Po przejściu tego etapu najsilniejsze uzależnienie materialne człowieka, potrzeba spożywania pokarmów, samo jak gdyby odpada. Odczuwalne to jest jako utrata zainteresowania pożywieniem. Nie czuje się głodu, nawet nie czuje się przyjemności z jedzenia a organizm nie wykazuje potrzeby spożywania posiłków, żeby utrzymać swoje prawidłowe funkcjonowanie.

Ciało ludzkie jest najbardziej skomplikowanym, znanym człowiekowi, zintegrowanym i samosterującym się systemem. Jest to skomplikowana i jeszcze wielce nie zbadana informatyczno-mechaniczno-chemiczno-energetyczna maszyna sterowana przez umysł, z różnymi promieniowaniami i polami magnetycznym, elektrycznym i grawitacyjnym. System zasilania i produkcji, rozprowadzania, zużywania energii ciała jest nie do końca poznany. Jednym ze sposobów zasilania ciała jest energia i substancje wytworzone przez jego chemiczno-fizyczną fabrykę (głównie systemy pokarmowy i oddechowy). Poza tym ciało ma inny systemem zasilania, rezerwowy (albo główny ale odsunięty do roli rezerwowej), który potrafi bezpośrednio przyjmować wolnodostępną energię i transformować ją w materię.

Wielu niejedzących, z różnych powodów, czasem napije się wody, herbaty, kawy czy innego napoju. Niektórzy z nich czasami, np. raz na kilka tygodni, dla zaspokojenia zmysłu smaku, zjedzą kostkę czekolady, ciastko, ser, chrzan itp. Niejedzący twierdzą, że nie chodzi o ascetyczne umartwianie ciała ale o wolność i korzyści, jakie daje styl życia bez jedzenia.

źródło: http://www.psi.dm3.pl/p-723-9_71.html
  • 0

#2

racjonalista.
  • Postów: 16
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

anorektyczki i anorektycy nie jedza nic i w
koncu umieraja

mysle ze niemozliwe jest niejedzenie

to wszystko to sciema, jeszcze te kostki czekolady i chrzan :P , wydaje mi sie ze to "zaspokajanie zmyslu smaku" wystepuje czesciej u nich :P
  • 1

#3

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednym ze sposobów zasilania ciała jest energia i substancje wytworzone przez jego chemiczno-fizyczną fabrykę (głównie systemy pokarmowy i oddechowy). Poza tym ciało ma inny systemem zasilania, rezerwowy (albo główny ale odsunięty do roli rezerwowej), który potrafi bezpośrednio przyjmować wolnodostępną energię i transformować ją w materię.

A czy ktoś z tych inedyków próbował także zaprzestania oddychania. Dla kogoś, kto żywi się energią światła, nie powinno to być problemem.

mario7, a może wyjechałbyś np. do Afryki propagować te "filozofie"? Tam rocznie z głodu umiera ok. 15 mln ludzi - mógłbyś być dla nich prawdziwym zbawieniem... Choć podejrzewam, że raczej prędzej stałbyś się obiadem. ;)
  • 1



#4

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, słyszałem o osobach , które twierdzą , że zaprzestały również oddychania.
Z tą afryką to raczej zły pomysł. Po za tym nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywac czy "nawracać " na inedie.

Dlaczego ludzie umierają z głodu?
Sam głód nie powoduje śmierci głodowej, jednak ciało ludzkie może umrzeć jeżeli dostarczana mu jest niewystarczająca ilość pożywienia. Tak działają programy w instynkcie człowieka.
Każdy człowiek potencjalnie może żyć bez jedzenia na Ziemi. Jednak potencjał
nie oznacza automatycznie możliwości. Potencjał oznacza jedynie, że określoną umiejętność można w sobie rozwijać i zrealizować. Jeżeli umiejętność utrzymywania ciała we właściwym działaniu jest niewystarczająco
rozwinięta, zbyt długi brak jedzenia spowoduje, że ciało umrze.
Życie zupełnie bez jedzenia jest możliwe tylko dla tych ludzi, którzy odpowiednio
zmienili działanie programów (czyli automatycznych mechanizmów)
w instynkcie, odpowiadających za pokarm i jedzenie. Żyć bez jedzenia
od momentu urodzenia mogą ci ludzie, którzy rodzą się w środowisku
inedyków. W ich instynkcie programy zajmujące się związkiem między jedzeniem a ciałem już od urodzenia funkcjonują inaczej niż u osoby „normalnie”
jedzącej.
Instynkt nie myśli, po prostu działa, dokładnie według programów i bez względu na skutki. Jeżeli odpowiednie programy instynktu nie są zmodyfikowane,
to wykonywany jest program, według którego brak jedzenia prowadzi do śmierci ciała. Dlatego jeżeli osoba wierzy, że bez jedzenia umrze, to tak się na pewno stanie. Inedyk wie, że jedzenie jest niepotrzebne jego ciału do prawidłowego działania

Istnieją na Ziemi ludzie, dla których interesów korzystniejsze jest to, żeby ludzie głodowali, nieuleczalnie chorowali, byli analfabetami, środowisko było zanieczyszczone itd. Ludzie ci, o potężnych wpływach i pieniądzach, gotowi są zrobić wiele, żeby inni pozostali w nędzy, niewiedzy i niemocy, bo tacy ludzie są nieświadomymi niewolnikami, którymi łatwiej manipulować.
Osoba nauczająca o inedii w miejscach, gdzie ludzie głodują, łatwo mogłaby
narazić swoje życie. Łatwiej jest manipulować zachowaniem zdesperowanych
ludzi, gotowych „zrobić wszystko”, żeby otrzymać „kawałek chleba” czy „miskę ryżu”.
Innym, często skuteczniejszym sposobem jest edukacja ludzi z „pełnymi żołądkami”,
bo ci mogą stanowić przykład dla innych. Dzieje się tak, ponieważ
ludzie żyjący w tzw krajach (przemysłowo) “nierozwiniętych” podążają za rozwiązaniami czyli biorą przykłady z krajów “rozwiniętych”.
Przy okazji można zapytać: Dlaczego wpływowe i bogate organizacje zajmujące
się "żywieniem" głodujących są znacznie mniej (albo nie są) zainteresowane
edukacją tych ludzi? Dlaczego proste rozwiązania, zapewniające wystarczającą wydajność produkcji żywności i które już dawno temu mogłyby
rozwiązać problem głodu na Ziemi, nie są dopuszczane do zastosowania na terenach ludzi cierpiących na brak pożywienia? Możesz znaleźć bardzo ciekawe i szokujące odpowiedzi jeżeli kopiesz wystarczająco głęboko.
189

źródło: http://niejedzenie.info/tekst/szbj.pdf
  • 0

#5

Mienso.

    Disturbed Mind

  • Postów: 268
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A Ty znowu o jedzeniu? Spróbuj nie jeść przed 2 tygodnie a potem napisz nam jak było x|
  • 0



#6

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak, słyszałem o osobach , które twierdzą , że zaprzestały również oddychania.

A jeśli ktoś by Ci powiedział, że ma 10 000 lat i pochodzi z galaktyki Andromedy, to też byś mu, ot tak, uwierzył?

Z tą afryką to raczej zły pomysł.

A to dlaczego?

Po za tym nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywac czy "nawracać " na inedie.

Ale tu jednak robisz to bez oporów...

Istnieją na Ziemi ludzie, dla których interesów korzystniejsze jest to, żeby ludzie głodowali, nieuleczalnie chorowali, byli analfabetami, środowisko było zanieczyszczone itd. Ludzie ci, o potężnych wpływach i pieniądzach, gotowi są zrobić wiele, żeby inni pozostali w nędzy, niewiedzy i niemocy, bo tacy ludzie są nieświadomymi niewolnikami, którymi łatwiej manipulować.

Oczywiście, SPISEK - najprostsze uzasadnienie nawet największej niedorzeczności. :lol
  • 0



#7

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ale tu jednak robisz to bez oporów...

on tylko informuje o czyms takim :)
  • 0

#8

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

on tylko informuje o czyms takim

Hmm... Polemizowałbym z tym.
Nie nazwałbym informowaniem tworzenia dwóch osobnych wątków poświęconych inedii i wyraźnego przekonywania w każdym z nich o skuteczności tego rodzaju "diety".
  • 0



#9

Aquila.

    LEGATVS PROPRAETOR

  • Postów: 3221
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mnie ciekawi jedna kwestia - mario7, wiesz może czy osoby podobnież niespożywające jedzenia mają temperaturę ciała taką samą jak wszyscy? No bo jeśli mają, to znaczy, że spalają pewne składniki - stąd wytwarzane jest ciepło któe nadaje ciału temperaturę ok 37 stopni. Jednak żeby nie było to takie łatwe, musimy sami dostarczyć organizmowi środków do spalenia, czyli inaczej mówiąc, musimy coś zjeść. Na dodatek, żeby dodatkowo skomplikować nam życie, natura wymyśliła sobie, że do naszego wzrostu, do wzrostu naszych włosów, kości a nawet do naprawy i wymiany już istniejących komórek itp. również potrzebny jest budulec. Ba, zwykłe krwinki czerwone, których zwykły mężczyzna ma jakieś 5,5 mln/mm sześcienny, żyją jedynie ok. 120 dni. Co ciekawe, organizm produkuje ich w ciągu minuty ok. 120000000. A żeby było jeszcze zabawniej, każda z tych komórek ma w sobie atomy żelaza, pierwiastka który raczej trudno w sobie "zmaterializować" z niczego. Nie zpaominajmy też o witaminach i o słynnych przypadkach szkorbutu u marynarzy epoki wielkich odkryć geograficznych, kiedy to z braku witaminy C, o którą raczej trudno podczas miesięcy rejsu po oceanie, ich ciała popadały w straszliwą ruinę.

A jeżeli dany człowiek nie ma tej temperatury, bo nie dokonuje w swoich komórkach tego spalania bo w jakiśsposób omija tę krytycznądla życia czynność, ponieważ nie dostarcza organizmowi składników do tego potrzebnych, to musi być zimny jak trup i to w dodatku za życia. Cudowny sposób na udowodnienie medyczne tego niesamowitego zjawiska.

Tak przynajmniej w bardzo nieskomplikowany i łatwy do zrozumienia dla każdego sposób można to sobie wyobrazić. Ale jestem przekonany, ze zwolennicy niejedzenia oczywiście wyjaśnią zaraz, że to kosmiczna energia ich podgrzewa dokładnie do takiej temperatury, co zdrowego, odżywiającego się człowieka. Szkoda, że taką energią nie da się np herbaty zagrzać, albo akumulatora naładować, czasem by się takie coś przydało ;)
  • 0



#10

Lerlitz.
  • Postów: 229
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

anorektyczki i anorektycy nie jedza nic i w
koncu umieraja



eee cos ci sie pojecia pomylily anoreksja to nie jest nie jedzenie tylko to jest np. jedzenie i po 5min "przymusowe"(bo chcemy) wymiotowanie :) ale bierze sie tabletki na przeczyszczenie i jazda :P rozwolnienie przez tydzien :D

chcesz zobaczyc ludzi niejedzących ? wejdź tu ---> TUTAJ


Aquaila - to "niejedzenie" dziala mniej wiecej tak jak np. siedzisz w chlodnym miejscu i zaczynasz myslec o Grecjii 30*C sloneczko, gorąca panienka, piekna plaża i odrazu robi ci sie cieplej :) skoro jestes taki "naukowy" to wyjasnij to :D
  • 0

#11

cisz.

    Realizm Magiczny

  • Postów: 832
  • Tematów: 33
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Aquila, czasem zdarzają sie rzeczy i zjawiska, których nawet naukowcy nie potrafią racjonalnie wyjaśnić. Może to są tzw. wyjątki od reguł?
Nie wiem, może ci ludzie po kryjomu się opychają, a może po prostu faktycznie nie potzrebują "tradycyjnego" pokarmu. Nie popieram i nie uważam za realne twierdzenia, że jesli jeden tak potrafi, to wszyscy też mogą nabyć taką umiejętność.
  • 0



#12

mario7.
  • Postów: 48
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie napisałem , że wierzę ludziom , którzy twierdza , że nie oddychają(i żyją). I na prawde nie chcę nikogo przekonywać do tego , że życie bez jedzenia jest możliwe . Nie jestem inedykiem , ani nawet nie spotkałem osobiście inedyka, więc nie moge być w 100% pewien , że jest to możliwe. Dlatego tez nie mam prawa , aby do tego kogolwiek przekonywać. Posługuje sie tu cytatami , to nie są moje słowa.
Sam uważam , że inedia jest mozliwa . Nie znaczy to jednak , że inni muszą myśleć tak samo jak ja.
  • 0

#13

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ile jeszcze zrobisz tych tematow o nie jedzeniu? Zrob to co napisal Ci Mienso i powiedz jak bylo :)

Tak, słyszałem o osobach , które twierdzą , że zaprzestały również oddychania.



Leze i kwicze :)
Wstrzymaj oddech na jakis czas i odpowiedz sobie na pytanie. czy mozliwe jest zycie bez oddychania? Oczywiscie, ze nie. Po jakims czasie sie udusisz.
A wiec jest to kolejna bzdurna teoria, ze mozna zyc nie oddychajac.
  • 0



#14

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Życie bez oddychania :o Dobre to :D Możesz nie oddychać, ale żyć nie będziesz :P No chyba, że masz jakis dopalacz lub czarujesz xD :lol :
  • 0

#15

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

To jest rzecz bardzo łatwa do udowodnienia. Można w warunkach kontrolowanych obserwować taką osobę przez powiedzmy miesiąc, prowadząc jednocześnie monitoring medyczny.

Jeśli taka osoba, która ponoć nic nie je, nie podda się takiego eksperymentowi, tłumacząc, że nie musi nic udowadniać, znaczy to oczywiście, iż jest oszustem. Bo w odróżnieniu od jakiś tam mnichów z Tybetu, ci ludzie promują niejedzenie w internecie, książki piszą. Więc czyż nie byłoby najlepszym sposobem na propagację tego stylu życia, przez prawdziwy eksperyment?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych