Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pogoda sezonowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1

lolita01.
  • Postów: 12
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Prognoza sezonowa
zima 2007 - wiosna 2008

Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Nińo i La Nińa na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy, że prognozy mają charakter orientacyjny i nie są szczegółowe.


Grudzień najpierw zimny, potem ciepły

Na początku miesiąca możliwe są opady śniegu, a temperatura może być niska. Po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się mróz w ciągu dnia, ale tylko lokalnie. Jednak mimo to możemy liczyć na pogodne niebo, chociaż w nie dużych ilościach. Tegoroczny sezon narciarski w górach może się rozpocząć nieco wcześniej niż w ostatnich latach. W drugiej połowie miesiąca możliwe są znacznie cieplejsze dni, kiedy na nizinach będzie padać deszcz i pokrywa śnieżna szybko zaniknie. Boże Narodzenie z tendencją do temperatur dodatnich.

Styczeń bardzo ciepły i mokry

Początek nowego roku przyniesie pogodę zupełnie odmienną od tej jaka będzie panować w grudniu. Temperatura przez większą część miesiąca będzie się utrzymywać na poziomie znacznie powyżej normy wieloletniej, a to oznacza, że możemy liczyć na wiele ciepłych, a nawet bardzo ciepłych dni. W ciągu dnia temperatura wynosić będzie od 5 do 10 stopni, ale w najcieplejsze dni może sięgać lokalnie nawet 15 stopni. Jednocześnie będą występować częste opady, głównie deszczu, chociaż nocami możliwe są również deszcze ze śniegiem. W cieplejsze dni będzie mocno wiało, częściej będzie też mieli do czynienia ze sztormem na Bałtyku. W górach po mroźnym i śnieżnym grudniu warunki narciarskie mogą się pogorszyć.

Luty nadal ciepły i wilgotny

W lutym kontynuacja bardzo wysokich temperatur. Na termometrach najczęściej od 10 do 15 stopni. W dalszym ciągu sporo opadów i wszystko wskazuje na to, że będą one nie tylko częste ale i intensywne. W górach nadal bardzo niekorzystne warunki narciarskie.

Marzec z wcześniejszą wiosną

Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyjdzie znacznie wcześniej niż powinna. Przez cały miesiąc będziemy się mogli cieszyć bardzo ciepłym powietrzem. Temperatura będzie w cieniu przekraczać 20 stopni. Opady tymczasem będą oscylować na poziomie poniżej normy. To będzie pierwszy miesiąc suszy na południu kraju.

Kwiecień bardzo ciepły i słoneczny

Będzie kolejnym miesiącem z temperaturą znacznie wyższą od tej jaka normalnie powinna panować w kwietniu. Często zdarzać się będą przekroczenia 20 stopni, zdarzą się również dni z temperaturą przekraczającą 25 stopni. Kwiecień przyniesie nasilającą się suszę, co może wpłynąć na wegetację roślin, głównie w południowej części Polski.

Maj z pierwszymi upałami

Temperatura nadal będzie wyjątkowo wysoka. Wszystko wskazuje na to, że letnia aura rozpocznie się wcześniej niż normalnie powinna. W maju temperatura w cieniu zacznie przekraczać 30 stopni. Na południu kraju dalsza kontynuacja suszy, w pozostałych regionach opady na poziomie normy.



www.twojapogoda.pl
  • 0

#2

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

swietnie. i znow nie bedzie zimy tylko ciapa i bloto.. greeeeaaaaaaaaaaaaaaaattttt....
  • 0

#3

glinas.
  • Postów: 82
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

swietnie. i znow nie bedzie zimy tylko ciapa i bloto.. greeeeaaaaaaaaaaaaaaaattttt....


Ja tam lubię zimę, moja ulubiona pora roku. Zawsze na ulicach jest tak kolorowo w nocy :)
  • 0

#4

_Silent_.
  • Postów: 827
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ze względu na niemożność dokładnego zmierzenia jakiejkolwiek wartości i zachodzącego z tej przyczyny błędu iteracyjnego, prognoza pogody na więcej niż 3 dni to granie w Totka.
  • 0

#5

Indigo.
  • Postów: 89
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

aaaaaaa!!! musiałaś dawać ten temat??? x] ... czemu??? czemu choć raz nie mogę zasłużyć sobie na piękną,cudowną mroźną i niezwykle śnieżną zimę???? jak bardzo bym tego pragnął! proszę! jeżeli jest ktoś kto umie manipulować pogodą lub posiada jakieś inne paranormalne zdolności to jeżeli to czyta , niech sprawi nam wymarzoną zimę , please!!! czy naprawdę muszę to pisać? dlaczego choć raz świat nie zrobi mi prezentu (jak zresztą innym wielbicielom zimy)
nie wytrzymam zaraz <wali głową o ścianę> x|
  • 0

#6

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tam lubię zimę

ja kocham, moja wypowiedz byla ironiczna..
  • 0

#7

terr.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ze względu na niemożność dokładnego zmierzenia jakiejkolwiek wartości i zachodzącego z tej przyczyny błędu iteracyjnego, prognoza pogody na więcej niż 3 dni to granie w Totka.

Ostatnio, akurat im, się ta prognoza sprawdzała :(
  • 0

#8

judas666.
  • Postów: 1468
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja chcę minimum 15 stopni w zimie >.>
  • 0

#9

Cumulonimbus.
  • Postów: 240
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

snieg tylko na swieta, a na ferie 20stopni :D
  • 0

#10

Curs3d.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziwne ja oglądałem dwie prognozy pogody i w każdej mówili że grudzień ma być mokry a na przełomie stycznia- lutego mają być mrozy ...
  • 0

#11

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak się spodziewałam - zima się wcześnie zacznie ale równie szybko się skończy. Mam nadzieję ,że tak właśnie będzie bo ja zimy nie lubię i nie obraziłabym się jakby nie było wcale śniegu (Nawet "zielone" Boże Narodzenie by mnie nie zmartwiło). Mam tylko nadzieje ,że śnieg zdąży zniknąć w dużych miastach do 11 grudnia bo mam wtedy egzamin na prawko i jakoś mi sie nie uśmiecha pokonywanie zasp śnieżnych w trakcie jego trwania.
  • 0



#12

terr.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zima to ma być ZIMA !!!
-30 ºC i 2 metry śniegu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#13

zulugula.
  • Postów: 281
  • Tematów: 86
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli to się sprawdzi na wiosne wszelkiej maści robactwo zeżre nas na stojąco! ;p

Troche mrozu nikomy nie zaszkodzi wręcz odwrotnie zachartować się trzeba,śniegiem się natrzeć tu i tam,a tu nie!!!za miesiąc kurtki zimowe do szaf...hehehe
  • 0

#14

Halloween.
  • Postów: 516
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też tak typowałem i widzę, że możliwe są moje prognozy.Szkoda, bo co to za święta bez śniegu?Może 6 grudnia go nie zabraknie, tak jak teraz, ponieważ pada od tygodnia i jest sporo śniegu :)
  • 0

#15

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pada od tygodnia i jest sporo śniegu :)

Już się topi... 8)
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych