Skocz do zawartości


Zdjęcie

Widziałem ducha


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1

str0ng.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam
Trafiłem na to forum przypadkowo i chcę opisać jedną historię, którą doświadczyłem jakiś rok temu.
Bardzo proszę o rzeczowe podejście do tematu i nie strojenie sobie żartów. To co opisuje poniżej jest prawdą. Przed zdarzeniem nie piłem alkoholu i nie używałem narkotyków.
Opis ducha odbiega zdecydowanie od tych, z którymi się dotychczas spotkałem i pewnie niektórym wyda się zabawny, ale to fakt.

Położyłem się wieczorem do łóżka jak zwykle. Nad ranem ok. 5-6 obudziłem się. Obok spała żona. Świtało. W pokoju zasłony były zasłonięte, ale nie było już zupełnie ciemno. Miałem wrażenie jakby ktoś mnie obserwował. Spojrzałem w kierunku biurka. Zwykłe biurko z komputerem i wysuniętą szufladą na klawiaturę. Odrazu rzuciło mi się w oczy, że klawiatura wygląda dziwnie. Jakby coś ją zasłaniało. I wtedy dostrzegłem tą postać. Lewitowała/wisiała ona między mną a biurkiem. Jednocześnie prześwitywała i dlatego klawiatura wydała mi się dziwna. Duch miał jakieś 50-60cm wzrostu. Mężczyzna ze sporym zarostem - wąsy i duża broda. Ubrany był w coś jak suknia i szpiczastą czapkę. Obie te rzeczy były w pionowe pasy niebiesko-białe. Patrzyliśmy tak na siebie ok. 5 sekund. Nagle zaczął się rozmywać i znikł.
Na szczęście w tym momencie przyszło mi do głowy by sprawdzić, która jest godzina. Sięgając po telefon pomyślałem, że to mi się śni. Postanowiłem nie kłaść się jeszcze spać spowrotem, tylko siedziałem i patrzyłem przez okno. To takie dziwne uczucie, bo wiedziałem, że to nie sen, a jednocześnie nie byłem przekonany że nie śpię. Po pewnym czasie upewniłem się, że jednak nie śpię i położyłem się spowrotem.

Mieszkanie, w którym się to wydarzyło wynajmuję i nie słyszałem o żadnych dziwnych/ strasznych historiach - typowy 4-piętrowy blok.
Zastanawiający jest gabaryt ducha. Spotkaliście się może gdzieś z podobnym opisem? Może macie jakieś pomocne linki albo uwagi.

Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość.

Pozdrawiam
  • 0

#2

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Duch miał jakieś 50-60cm wzrostu. Mężczyzna ze sporym zarostem - wąsy i duża broda. Ubrany był w coś jak suknia i szpiczastą czapkę.

Mam potencjalnych 7 podejrzanych, może to któryś z nich?

Dołączona grafika


  • 0

#3

Mały..
  • Postów: 68
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Heh... Niezła ściema. Po co zakładać takie tematy. Nie masz żadnych dowodów. Nikt Ci nie uwierzy.
  • -1

#4

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niech mi jeszcze raz ktoś zakpi czy wyśmieje robiąc offtop. Polecą wary. Scepticus i Mały opanujcie się trochę.
Jeśli historia nie ma dowodów to ok, facet opisał swoją historię i ma do tego prawo w tym dziale, nie rozumiem automatycznego ataku. Jeśli jednak temat będzie jednym wielkim offtopem niezwłocznie go zamknę.
  • 0

#5

str0ng.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeśli historia nie ma dowodów to ok, facet opisał swoją historię i ma do tego prawo w tym dziale, nie rozumiem automatycznego ataku. Jeśli jednak temat będzie jednym wielkim offtopem niezwłocznie go zamknę.


Nie mam dowodów, bo oczywiste jest, że ich mieć nie mogę. Nie chcę też nikogo przekonywać i nikomu wmawiać, że opisana historia jest prawdziwa. Pewnie 99% ludzi powie, że to następna bajka. Jedyne o co mi chodzi, to tylko o odzew, czy ktoś się spotkał z podobnym opisem, albo zauważył coś bardzo charakterystycznego (pomijając prześwit).

Panom Mały i homo scepticus chce zadać tylko tylko 2 pytania (retoryczne):
1. po co siedzicie na tym forum, skoro z góry założyliście, że to bajka?
2. jeśli ktoś prosi o poważne traktowanie i życzliwość - czemu go atakujecie?

Pozdrawiam
  • 0

#6

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ale jakie kpiny? Czlowiek opowiada jak widział w nocy krasnoludka, co otwarcie beż żadnych ogródek napisał, a mnie kreuje się tu na wielkiego kpiarza. Na pewno Żbikuś przeczytałeś to co wyskrobał ten Pan? Jakie inne skojarzenie przychodzi Ci na myśl o małym ludziku z brodą i szpiczastej czapce? Słucham, choć jedno które nie jest krasnoludkiem. Ewidentnym dowodem na to że każdemu ten opis kojarzy się z krasnoludkiem jest to że nikt nie przedstawił innego wyjaśnienia poza moim, nawet Ty. Jeśli ktoś chce wierzyć w krasnale, ja nie mam nic przeciwko temu, wielu prominentów tego forum wierzy w o wiele głupsze i dziwniejsze rzeczy. Ze względu na powyższe proszę nie straszyć mnie tu jakimiś ostrzeżeniami, bo po pierwsze się nie boje :) , a po drugie czyż te krasnale nie są urocze?
  • 0

#7

może tak może nie.
  • Postów: 504
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A Tobie z czym kojarzy się Przemo mały brodaty ludzik ze szpiczastą czapką? Jak widzisz zagiąłeś mnie, bo natura pożałowała tym najsłynniejszym, Disneyowskie krasnalom od królewny Śnieżki wąsów. Choć film z przed 70-lat, do tej pory mogli zdążyć zapuścić :)
  • 0

#8

vcore.
  • Postów: 833
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No Ciekawe ... na forum gdzies jest opisana podobna historia z ... tego typu 'krasnoludkiem' jednakze sadze ze to jakiegos typu wydarzenia senne , tak jak napisał @Przemo
  • 0

#9

metody11.
  • Postów: 317
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

StrOng. Twoja historia jest absolutnie prawdziwa, a że nie pasuje innym do ich bajki to tym się nie przejmuj i nie obrażaj. Niektórzy chcieliby dowody na dowody. To był duch wędrowny, przy Twoim komputerze jest dużo energii i on się nią zasilił, dlatego go zobaczyłeś a że taki, bo są różne.
  • 0

#10

Ben3k.
  • Postów: 87
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

oO.
No Fajne wytłumaczenie.
Nie wiem co o tym myśleć, bo mnie tam nie było i nie widziałem.
Ale coś mi się z takim Krasnoludem kojarzy...
  • 0

#11

Kaiochin.
  • Postów: 283
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

wkurzaja mnie tacy ludzie jak maly i homo s. :/ miejcie otwarte umysly i nie odrzucajcie wszystkiego co brzmi inaczej niz stereotypy. Ale wracajac do tematu ... mianowicie czy miales juz wczesniej jakiekolwiek kontakty z duchami? Albo Twoja zona?
  • 0



#12

Robaczek.
  • Postów: 574
  • Tematów: 19
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Homo, ja nawet nie pomyślałem o krasnoludkach, możliwe że gustujemy w innych książkach i filmach ;)
Sprawa jest ciekawa, jednak zbyt ostro skrytykowana, przez zamkniete osoby, a w szczególnosci przez małego, który swoją wypowiedzią pokazał swoją błazeniactwo i brak jakiekokolwiek obycia w świecie ludzi.. może nie paranormalnych, ale zajmujących się tymi sprawami, ale co najważniejsze oczytanymi i inteligentnymi.
Porównajmy wypowiedz homo i małego, homo pomimo wypowiedzi jakże cynicznej i brutalnej, jest jednak człowiekiem na poziomie, a mały? Mały zwyczajnie wipisał coś, co mógłby stwierdzić każdy napalony nastolatek..
I tutaj apeluje do małego.. O własny rozum i o przemyślane sądy.. Pamietaj że Tobie też kiedyś może przytrafić się cos podobnego i wtedy też możesz zostać wyśmiany, i (biorąc twoja wypowiedz pod uwage) głupkowato i bezpodstawnie zmieszany..

Pozdrawiam
  • 0

#13

Bomaw.
  • Postów: 231
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moze postaraj sie pewnej nocy o tej samej godzinie sprawdzic czy sie to nie powtorzy. Mozliwe jest rowniez, ze to pojedynczy przypadek.
  • 0



#14

Żbik.
  • Postów: 769
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

KicHu jeśli będziesz miał w przyszłości jakieś uwagi co do użytkowników to pisz im to na PW.
  • 0

#15

Gohan.
  • Postów: 23
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Noto tak mój drogi powiem Ci że Chyba każdy w swoim życiu widział ducha i opcje są 2 albo na prawde coś widziałeś albo po prostu masz porytą Banie jak większosc ludzi każdy mazhizy jakies więc sie nie
martw :) pozdro
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych