Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka argumentów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#16

tatik.
  • Postów: 1982
  • Tematów: 291
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stary Testament dał początki również Islamowi jak to skomentujesz ?
  • 0



#17

-Jaskier.!.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzący nie potrzebują dowodów na istnienie Boga.

Ja osobiście nie wierzę w żadnego boga tylko w życie po życiu. Umieramy - przenosimy się do innego ciała, myśląc, że żyjemy po raz pierwszy.
  • 0

#18

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zamiast opinii za lub przeciw zacytuję słowa, które wypowiedział konstruktor rakiet Wernher von Braun:

"Bóg jest dla wierzących, piekło dla wszystkich...."
  • 0



#19

Gizbo.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciał bym poznać wasze argumenty za i przeciw istnieniu boga.


Po pierwsze, pisze się "chciałbym"(nie pierwszy raz widzę ten błąd więc poprawiam:D).
Po drugie, według mnie jednak ze względu na poprawność gramatyczną powinno się pisać "Bóg". Nie jestem specjalistą więc posłużę się przykładem: bogiem jest Horus; bogiem jest Bóg. Rozumiecie, takie określenie osobowe jak imię. Nie ma imiennego określenia, bóg to po prostu Bóg. Trochę nie jasno to przedstawiłem, ale chyba wiecie o co mi chodzi:D (mimo tego bełkotu).

Argumenty typu jest źle na świecie więc Boga nie ma są dla mnie żenujące. W końcu mamy wolną wole i możemy robić co chcemy na tym świecie. Gdyby np. Bóg zniszczył Hitlerowi wszystkie czołgi uniemożliwiając rozpoczęcie wojny to byłoby to odebranie mu wolności, prawa wyboru. Poza tym to nie ma znaczenia bo każdy zostanie "osądzony" za swoje czyny po śmierci. Ten świat teoretycznie jest gorszy i nie ma większej wartości więc nie ma nad czym rozpaczać :P

Nie uważam by reinkarnacja była jakimkolwiek dowodem na nieistnienie Boga(o ile istnieje-reinkarnacja), wręcz przeciwnie.
  • 0

#20

Mikus31.
  • Postów: 43
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skoro Chrześcijanizm wywodzi się z Judaizmu, a Islam z Chrześcijaństwa, wszystkie te wiary są (jak obecna większość) monoteistyczne czyli coś w tym musi być. A co do tematu to stwierdzam, że na stwierdzenie nie istnienia nie potrzeba dowodów.
  • 0

#21

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja, jako ateista moge powiedzieć tak: Zastanów się czemu odrzucasz istnienie wszystkich innych bogów, wtedy zrozumiesz dlaczego ja neguję również twojego.


Chciał bym poznać wasze argumenty za i przeciw istnieniu boga.


Po pierwsze, pisze się "chciałbym"(nie pierwszy raz widzę ten błąd więc poprawiam:D).
Po drugie, według mnie jednak ze względu na poprawność gramatyczną powinno się pisać "Bóg". Nie jestem specjalistą więc posłużę się przykładem: bogiem jest Horus; bogiem jest Bóg. Rozumiecie, takie określenie osobowe jak imię. Nie ma imiennego określenia, bóg to po prostu Bóg. Trochę nie jasno to przedstawiłem, ale chyba wiecie o co mi chodzi:D (mimo tego bełkotu).

Argumenty typu jest źle na świecie więc Boga nie ma są dla mnie żenujące. W końcu mamy wolną wole i możemy robić co chcemy na tym świecie. Gdyby np. Bóg zniszczył Hitlerowi wszystkie czołgi uniemożliwiając rozpoczęcie wojny to byłoby to odebranie mu wolności, prawa wyboru. Poza tym to nie ma znaczenia bo każdy zostanie "osądzony" za swoje czyny po śmierci. Ten świat teoretycznie jest gorszy i nie ma większej wartości więc nie ma nad czym rozpaczać :P

Nie uważam by reinkarnacja była jakimkolwiek dowodem na nieistnienie Boga(o ile istnieje-reinkarnacja), wręcz przeciwnie.



I tu właśnie objawia się bezsens istnienia jakichś Demiurgów.
  • 0

#22

Dita von Tees.
  • Postów: 29
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ateistką, lecz ostatnio mam zapędy deistyczne...Jeżeli chodzi o dowód na istnienie Boga to nie ma takiego (jest za to wiele kontrargumentów), ale właśnie na tym polega WIARA. Człowiek w coś wierzy i nie dąży do udowodnienia tego...
  • 0

#23

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem ateistką, lecz ostatnio mam zapędy deistyczne...Jeżeli chodzi o dowód na istnienie Boga to nie ma takiego (jest za to wiele kontrargumentów), ale właśnie na tym polega WIARA. Człowiek w coś wierzy i nie dąży do udowodnienia tego...



Alez w tym właśnie tkwi bezsens wiary. Bo przecież jesli jestes przekonany o istneiniu czegos to chyba naturalna koleja rzeczy jest chęć poznania. A nei bezsensowne wyznawanie czegoś, o czym nei ma się właściwe zielonego pojęcia.
  • 0

#24

Recluse.
  • Postów: 117
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No to tak:
Co do tego że jest tyle zła na świecie, to Bóg powiedział że daje nam "wolną rękę" i "róbta co chceta".

Co do samego Boga: uważam, że istnieje, ale nie tak jak to jest przedstawiane. Uważam, że bóg to taka "energia wyższa", która pozwala egzystować i na swój sposób kreuje inne energie jakimi są drzewa, zwierzęta, owady, ludzie, itd. Nasze dusze prawdopodobie są właśnie taką energią, która po śmierci ciała łączy się z Bogiem. Świadomość zostaje, dzięki czemu możemy "żyć" po śmierci w świecie wykreowanym przez Energię Wyższą (Boga).

To taka moja skromna teoria na temat istnienia Boga.
Dodam, że odpowiednio interpretując Biblię można wywnioskować, iż teoria ta może być prawdziwa, gdyż Pismo Święte jest pełne przenośni.

Dla mnie jest to wystarczający dowód na istnienie Boga.
  • 0

#25

Kryczmen.
  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzący nie potrzebują dowodów na istnienie Boga.

Ja osobiście nie wierzę w żadnego boga tylko w życie po życiu. Umieramy - przenosimy się do innego ciała, myśląc, że żyjemy po raz pierwszy.



to znaczy że wierzysz w reinkarnacje ;D

Ja ogólnie też nie wieże w boga ... więc nie mam argumentów ;D
  • 0

#26

michciu.
  • Postów: 350
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dobrze wiecie że nie ma sensu ta dyskusja, bo toczą ją od zawsze ateiści z wierzącymi i żadna ze stron nie przekona drugiej
  • 0

#27

Gizbo.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzę w Boga wychodząc z wniosku że skoro istnieje jakiś "inny"(nie wiem nawet jak to nazwać dokładnie:D) nie materialny świat. A w nim są jakieś istoty wyższe duchowo od nas to musi być ktoś kto jest jeszcze wyżej w hierarchii i nad resztą panuje, kontroluje. Nie wiem czym jest Bóg, jaką ma postać ale wierzę że coś jest. Gdyby istniało tylko to co widzimy(że się tak wyrażę) to nie widzę dla tego świata sensu:/ .

Alez w tym właśnie tkwi bezsens wiary. Bo przecież jesli jestes przekonany o istneiniu czegos to chyba naturalna koleja rzeczy jest chęć poznania. A nei bezsensowne wyznawanie czegoś, o czym nei ma się właściwe zielonego pojęcia.


Ale podobno można poznać "Boga" :P Albo przynajmniej coś z nim związanego(ale trzeba być raczej w tych klimatach). :D Ludzie nie wierzą w coś o czym nie mają pojęcia, religie dostarczają im odpowiedzi o co mniej więcej chodzi i kto jest kim. I w to wierzą(zwykle).

Rzeczywiście tego typu tematy nie mają większego sensu:P
  • 0

#28

-Jaskier.!.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie uważam by reinkarnacja była jakimkolwiek dowodem na nieistnienie Boga(o ile istnieje-reinkarnacja), wręcz przeciwnie.


Jeżeli chodzi o chrześcijańskiego Boga to reinkarnacja jest dowodem na nieistnienie Boga ponieważ w Biblii jest napisane, że dostaniemy wieczne zbawienie przy boku Boga co wyklucza reinkarnację. Oczywiście zakładając, że ta istnieje.
  • 0

#29

Ozzy667.
  • Postów: 88
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wierzę w Boga wychodząc z wniosku że skoro istnieje jakiś "inny"(nie wiem nawet jak to nazwać dokładnie:D) nie materialny świat. A w nim są jakieś istoty wyższe duchowo od nas to musi być ktoś kto jest jeszcze wyżej w hierarchii i nad resztą panuje, kontroluje. Nie wiem czym jest Bóg, jaką ma postać ale wierzę że coś jest. Gdyby istniało tylko to co widzimy(że się tak wyrażę) to nie widzę dla tego świata sensu:/ .

Alez w tym właśnie tkwi bezsens wiary. Bo przecież jesli jestes przekonany o istneiniu czegos to chyba naturalna koleja rzeczy jest chęć poznania. A nei bezsensowne wyznawanie czegoś, o czym nei ma się właściwe zielonego pojęcia.


Ale podobno można poznać "Boga" :P Albo przynajmniej coś z nim związanego(ale trzeba być raczej w tych klimatach). :D Ludzie nie wierzą w coś o czym nie mają pojęcia, religie dostarczają im odpowiedzi o co mniej więcej chodzi i kto jest kim. I w to wierzą(zwykle).

Rzeczywiście tego typu tematy nie mają większego sensu:P



Co to znaczy poznać boga ? bardziej uwierzyć ? ale jak mozna bardziej wierzyc... totak samo jakbym powiedzial, ze u mnei sie bardziej woda goruje w czajniku
  • 0

#30

eros_14.
  • Postów: 86
  • Tematów: 11
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

-Jaskier.! No własnie reinkarnacja to wyklucza Boga.
Jak wiecie reinkarnacja już została udowodniona przez jedną kobiete o ile czytaliście tą historię na forum.
No dobra ale jak Bóg daje wolną rękę to dlaczego jest taki syf na ziemi ?
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych